Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2008.11.11. 09:06:03
Az a baj, hogy a szövetségi háborút mindenki személyes veszteségnek fogja fel, közben a győztes mindössze a lélekkút pár napi termelését viszi maximálisan.
Dátum: 2008.11.11. 08:39:02
Fura, hogy a fegyverek sebzése nem úgy van megoldva, mint az összes többi szerepjátéknál. Ugyanis bármely másik játékban a sebzés úgy történik, hogy adott a fegyver értéke, pl. 21-72, eközött történik egy kockadobás, majd erre adódik az erőből jövő bónusz. Azonban itt ha 21-72 a sebzés, akkor az ellenfél mentődobásától, védekezésétől függően VAGY 21, VAGY 72 a sebzés (+bónusz). Köztes érték nincs.

Persze ha én értékelem furán a látottakat, elnézést, de ez a módszer nem igazán szimpatikus.
Dátum: 2008.11.10. 23:53:23
Ha nem te rabolod őket, odamegy más...

Én is sokkal inkább erősíteném a gyengéket, nem is értem hogy egyesek hogy találnak még játékélményt. Szerintem erre jobban kellene figyelniük a fejlesztőknek.
Dátum: 2008.11.10. 23:36:56
Ha gyémánt lennék egy erős szövetségben, feltétlen megpróbálnám a háborús taktikát. Hadat üzennék három gyenge szövetségnek, de nem akarnék nyerni, nem a lélekkút a lényeg. Nem is ütném agyon az embereket, hanem elhúznám a háborút. Ennek eredményeképp folyamatosan lenne 40-50 ember a célkeresztünkben, akitől lehet rabolni. Egy hét alatt muszáj vadászniuk, muszáj elkölteniük a CSP-ket, és valaki, valahol hibázni fog...
Nemnem. Ötöt _indíthat_, de neki akár 15-en is üzenhetnek hadat.
Dátum: 2008.11.10. 17:48:33
Azért szerintem még ne temessük a gyémántot. A 8 ezres tárgyak vásárlása már most komoly időráfordítást és taktikázást igényel, hogy közben támadhatatlan legyél, nomeg egy küldetés beváltása sem árt hozzájuk. 25 szinten pedig már simán kerül majd 12ezerbe egy tárgy, és ugyanúgy össze kell vadászgatni rá a LE-t. Ha valaki egy pillanatra is figyelmetlen, máris sokezret bukhat, illetve a gyémánt egyetlen egy jó portyán hatalmasat szakíthat.
Dátum: 2008.11.10. 13:51:58
Bizonyára szabadon engedted. Az elveszett.
Dátum: 2008.11.10. 13:19:31
Izé, most akkor min is vitatkozunk? Azon, hogy Sharpa annak ellenére vezet, hogy Aranyalmának 1324, Sharpának pedig csak 1183 győzelme van, és előbbinek szerzett LE mérlege is jelentősen jobb? Bizonyára utóbbi erősen növelte a szinguláris ismereteket, ez mindenki előtt nyitott.

Egyébként ha gyémánt lennék, én is nagyon erősen elgondolkodnék a hordaváltáson. Persze teszem ugyanezt smaragdként is, ugyanis a csatánkénti egyetlen varázslat nyújtotta előny a 4 közelharci támadás miatt elhanyagolható a rubinéhoz képest.
Dátum: 2008.11.10. 12:49:40
Több dolgot kihagysz a számításból:

1. Aranyalma megteheti, hogy 30 PP-n van, azaz pontosan 15-tel többet portyázik naponta Sharpához képest. Ez az ő szintjén 15*5= 75 TP-t jelent, minimum (megteheti, hogy magasabb szintűeket üt, és rakhat az ezt növelő szakértelemre is).
2. Nem számoltál azzal, hogy mivel Aranyalmának feltehetően 300+ CSP van betárazva, azokat ugyan a 14. és korábbi szinteken kapja, de csak több szinttel később költi el. Ez adott cselekvéspontból több LE-t és TP-t jelent, mintha mindig elköltené adott szinten, mint azt feltehetően Sharpa teszi, hogy élen maradjon.
3. Ha annyira zavarná ez Aranyalmát, csak akarat kérdése, és felléphetne Sharpa mellé, és ugyanazokat az előnyöket (szerintem hátrányokat) élvezné.
4. Tehát mivel végeredményben több TP-t kap naponta, szűkűl köztük a távolság annak ellenére, hogy neki van tartalék CSP-je. Előbb-utóbb kénytelen lesz váltani, szint(ek)et lépni, és ugyanazon a szinten lesz mint Sharpa, úgy, hogy _neki ott van több száz CSP-je_. Azaz mikor Sharpa eléri a 20. szintet, Aranyalma a több portyázás miatt eléri a 19-et, majd a sok száz CSP-t elköltve felmegy 21-22-re.
Dátum: 2008.11.10. 11:22:41
A magasszintűek mostanában nem szeretik bővítgetni a tudásbázist, pedig pl. a tárgyak akár 20. szintig meglehetnének.
Dátum: 2008.11.10. 11:05:38
Korántsem értem, hogy ha többtucat HKK kérdés benn lehet, egyetlenegy magic miért zavaró.

(Nem, nem az én kérdésem.)
Dátum: 2008.11.10. 04:28:56
Igen, nálam is megjelennek valamiért. Nem lehetne ezeket valahogy kiszűrni? Feleslegesen foglalják az amúgy is szűk ablakban a helyet.

Ha valamiért nem lehetséges, a most 15 karaktert mutató portyázási ablak 20-25 darabos megjelenítésre növelésével is kiegyeznék.
Dátum: 2008.11.10. 03:35:54
"a támadhatóságot ne a szintkülönbség határozza meg, hanem az össz tulajdonságok különbsége."

Ebben az esetben az optimális taktika a támadás/védekezés/iq kizárólagos növelése. Gondolom egyetértesz hogy két 200-as tulajdonságösszegű karakter között, ahol az egyiknek 40-es alaptámadása, védelme, IQja van, míg a másik egyenletesen fejlődőtt, utóbbinak a minimálisnál több esélye lenne a győzelemre.
Dátum: 2008.11.09. 19:45:01
"a támadók több energiát szívtak ki belőlem, mint amennyi nekem volt"

Ez szimplán nem lehetséges, biztosan elnéztél valamit.
Dátum: 2008.11.09. 19:37:29
A vadászatos hiba még mindig fennáll: portyázni indultam volna, és ezért indítottam előtte egy vadászatot, hogy legyen miből rabolni, így biztosra tudom mondani, hogy nem kaptam meg az érte járó LE-t.
Dátum: 2008.11.09. 12:51:11
Szerintem érdemes lenne Miklósnak loggolnia, hogy melyik hordáról melyik másikra váltanak az emberek. Mindenképp a gyémánt (a rablás ellehetetlenülése) és a smaragd (kicsi a bónusz szerepe, csak egy varázslatot lehet lőni harcban, míg négy közelharci kör van) a két nagy esélyes.
Dátum: 2008.11.09. 12:36:08
nem irod be a wikibe az újakat?
Dátum: 2008.11.09. 11:31:01
Konkrétan az egész ciklus úgy kezd, hogy Leilát üldözik, belerakja R2-D2be az üzenetet, majd a rohamosztagosok mögött Vader behatol az űrhajóba
Dátum: 2008.11.09. 10:52:41
Melyik az a szereplő, amelyik mindegyik Star Wars filmben szerepelt?

Fel van sorolva Luke SkyWalker, Darth Vader, Palpatine és Obi-Wan Kenobi. A kérdező szerint ez utóbbi, Kenobi a helyes válasz.

Akkor az első három részben a kisfiú, utána Hayden Chrisstensen kit játszott? Mert ugye ő lett Darth Vader, azaz a nagyúr minden filmben szerepelt!
"Összességében a beállt 100 kilóról a szervezete az így összejött 100-8-2-5+3=88 kilós állapot felé indul meg, melyet 2 hónap múlva ér el."

Van aki csak Végzetúrban optimalizál, van aki az életében is