Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2008.11.14. 06:26:53
A megjelenésekor arra tippeltünk, hogy térkapun jön át, de mivel később van egy figyelj meg egy térkaput is, ez kilőve. Ergo valószínüleg ugyanolyan mint drakin vagy az orákulum, valamelyik szinten magától jön.
Dátum: 2008.11.14. 06:24:36
"egy játékmester "seígtségét" kértem"

A pontos képleteket soha nem fogják nyilvánosságra hozni, én sem látnám értelmét, csak találgatunk és ez így jó.

"Ennyire keveset számítana az a +70 pont"
Maradjunk inkább max. +50-ben (mágia, egészség kilőve, és a szerencse szintén lényegtelen). Egy csata kimenetelét olyannyira borzasztó sok dolog befolyásolja, hogy csak érzésből, sok-sok tapasztalattal lehet felbecsülni puszta tulajdonságösszeg alapján az esélyeket. Hogy mire gondolok: hiába vagy láthatatlan, és nagyobb a támadásod/védelmed, ha a fegyvered egyszerűen kevesebbet sebez, simán átütnek rajta. Magas szinten a gyakorlatban mindenkinek legalább 50 az összesített támadása, de a páncélok/pajzsok annyira erősek, hogy a védelmük viszont 70 felett mozog. De hiába van 20 tulajdonságpont különbség, 1-2 találat szinte biztos. 11. szint táján már fokozottan kell figyelni a szakértelemösszegre is, ha eléri az 50-et az azt jelenti, hogy megvan a szívósság az áldozatnak, és 4-et támad. A kiemelten nagy szövetségekben lévők már akár +12 védelmet is kapnak az épületekből, őket is érdemesebb kerülni.

Mint látható, a random szerepét nagyon erősen lehet befolyásolni, minimalizálni az ellenfél győzelmi esélyeit.
Dátum: 2008.11.14. 06:06:45
"nagyon sok ember van, aki nem hallott a Végzetúrról, vagy talán futólag hallott, de nem volt ideje kipróbálni. Számos potenciális játékos van még."

Ehhez azt tenném hozzá, hogy látványosan emeljétek ki a világok közötti különbségeket. Lehet hogy bután hangzik, de én amikor regisztráltam, és hordát választottam, fogalmam se volt mi az a lélekerő, a gyémánt plusz képességét nem is értettem Totál kezdőként a smaragd és a rubin közötti különbséget össze tudtam hasonlítani egyiknél egy 5ös, másiknál 10es szám volt, én meg nyilván a nagyobbra böktem Talán okosabb lett volna úgy kezdeni, hogy mondjuk csak a 3. vagy 5. szintlépésnél kötelező hordát választanod, így akkor már mindenki a saját játékstílusa ismeretében kiválaszthatná hogy melyik horda illik hozzá legjobban.

Szóval figyeljetek arra, hogy ha nem hívjátok fel a különbségekre nagyon a figyelmet, az újak csak azt fogják nézni, hogy melyik világ indult legutóbb, és egy olyan szöveg egy újonc számára7, hogy "ezen a világon portyában nem veszthetsz lélekerőt" és "gyorsabban építhetsz" teljesen értelmezhetetlen lesz, nem tud vele mit kezdeni.
Dátum: 2008.11.14. 05:52:31
Melyik óceánon talákható a Bermuda-háromszög?
Dátum: 2008.11.14. 05:45:51
Mi Achmed a halot terrorista híres szövege?

No comment.
Dátum: 2008.11.13. 16:17:16
"30%-al több tp-t és ne csak LE-t kapjanak a portyákból mint a többiek."

A gyémántoknak eszük ágában sincs TP-t szerezni, pont ezért hanyagolják a CSP-t, és nem vadásznak. Egy erősítésre tett javaslat keményen ki fogja csapni náluk a biztosítékot
"nekik is lesz Kviz, amit a belepeskor kapnak meg, ez konkretan a Vegzetur jatekrol szol"

Szerintem minden Végzetúr olyan profi kvízes, hogy senki nem ér a nyomukba
Dátum: 2008.11.13. 13:55:35
Jerikó,

1, válts hordát. Nagy negatívum, de neked ezekszerint talán megérné. (Én smaragdról csak rubinra tudnék, de nincs kedvem, illetve reménykedem, hogy még nem jött ki a horda előnye, és lesz valamilyen varázslat tápoló szakértelem. Nonszensz, hogy nemsokára 5-öt támadok, és továbbra is csak egy varázslat megy el.)
2. Ma reggel 7 órakor léptem 15. szintre, azóta 12-t támadtam, 11-et nyertem és összességében 1682 LE-t szakítottam. Úgy vettem a magasszintüek azthiszik őket nem üti senki (ebben igazuk is lehet), én meg ugye 30 PPn vagyok... Igenis számít, hogy egy tárgy megvételéhez már 8e LE kell, sokkal nagyobb az ütési ablakuk.
Dátum: 2008.11.13. 12:46:50
Miért csúszna vele bármi is. Akkor válaszd csak ki azt a küldetést, ha megvan a 3 lény.
Dátum: 2008.11.13. 09:02:37
Kedves Concolor!

Többfajta 20 forintos van, lehet hogy a kérdező a régit tartotta a kezében.

http://www.forintportal.hu/forint/20_forint.php

Mindenestre mivel a kérdésre ezekszerint több jó válasz is van, ezért hibás.
Dátum: 2008.11.13. 08:51:11
Ezzel én is egyetértenék, nagyon is támogatni kellene a kis szövetség kitartását, ez hiányzik a játékból. Jelenleg értelmetlen kitartani, csak a nagyobb szövetség rövidtávú szivatására, portyapontjaik csökkentésére jó, valós győzelmi esély (értelmes támadó esetén) vajmi ritka.
Dátum: 2008.11.13. 08:23:27
Se feneke, se fedele, mégis mindig hússal tele, mi az?

Vödör
Nyárs
Gyűrű
nemtommi

Én a nyársra tippeltem, a kérdező szerint a gyűrű. Szerintem mindkettő igaz lehet, mert egy asztalra lerakott gyűrűben nincs semmi, ugyanúgy ahogy a szekrényben lévő nyárson sem.
Dátum: 2008.11.12. 19:03:39
Ez kb. általános iskola 7. osztály, és igen, az alapműveltség része.
Dátum: 2008.11.12. 18:39:16
Igen, rossz ötlet.
Dátum: 2008.11.12. 18:15:29
"A zsákmányolt lélekenergia a harcoló szövetségek erősségének arányától függ, ettől függ, hogy a legyőzött szövetség lélekkútjának hány százalékát lophatják el. Nagyjából így néz ki a dolog: Tegyük fel, hogy a vesztes lélekkútja 10,000. Ha a győztes szövetség legalább kétszer erősebb (az erősség alatt itt a karakterek erősségét értjük, mint pl. szint), akkor a minimális 15%-kot rabolja, tehát 1,500 LE-t. Ha a győztes szövetség ugyanolyan erős, vagy gyengébb, akkor a maximális 30%-kot rabolja, tehát 3000 LE-t. ha a kettő között valahol, akkor arányosan változik a százalék. Tehát az erőkülönbségből nem lehetnek extrém értékek, viszont egy faktor a legyőzött szövetség lélekkútja is. Ha a fenti példában a legyőzött szövetségnek csak 3000-es lélekkútja van, akkor a zsákmány csak 450 LE lesz, ami elég soványka..."
Dátum: 2008.11.12. 14:57:48
Ha nem veszítek LE-t, minek védekezzek bárki ellen is?
"Elvileg, ha folyamatosan ugyanazt támadod, akkor azt logolják. Állítólag így szűrik ki a rabszolgatartókat!"

Butaságokat beszélsz. Ha valakitől több százat rablok, én is felfigyelek rá, felkerül a listámra, majd ha mégegyszer előfordul ilyen, akkor biztosan számíthat a napi többszöri látogatásomra. Ez teljesen természetes dolog.
Dátum: 2008.11.12. 08:22:41
mind a három találatnál -2 életpont, tehát összesen 6tal kevesebbet vesztesz.
Úristen, ez atombrutál. Ellene még 5. szintűeknek sincs sok esélyük.

Hát igen, első két szinten lehet még könnyen tápolni, ott még egyszerű mellé LE zsákokat készíteni, akiket szabadon üthetsz. A probléma ezzel az, hogy így megerősítve az előnyét bőven meg fogja tartani később is, szóval a kezdeti löket miatt szabadon irthat most már egész életútja során.

De persze kap három nap eltiltást, naés, én is röhögnék egyet, mert a jövőben már nem kell csalnom, "szabályosan" verhetek agyon mindenkit.
Dátum: 2008.11.11. 10:24:06
Tartalmas vélemény volt, sok mindenben igazad van. A két legnagyobb hiba szerintem is a prémium elképesztő előnye (Hasonlítsuk össze a 12. szintű Enyészmestert a 16. szinten kapható mithril hosszúkarddal... olcsóbb, ráadásul jóval több pluszt ad négy szinttel hamarabb. Elképesztően kiegyensúlyozatlan.) és hogy megköveteli a 24 órás online jelenlétet. Ez utóbbihoz azonban hozzá kell tenni, hogy mindezen hibák ellenére alapvetően élvezem, és végeredményben ezért fizetek.

Egy dolgot hagytál ki, a szakértelmek rendszerét, talán mert a tiéd mindössze 12. Magasszinten már nagyon komoly tervezgetést igényel a megfelelő út kiválasztása, az optimális(nak vélt) taktika megtalálása. Én hosszú ideig el tudom számolgatni Excel táblában, hogy adott mennyiségű vadászatból a karakterem melyikből profitál jobban, ha a spektrális manipulációt novelem vagy a lélekenergia sajtolásra megyek rá? A következő viadalon melyik lesz a jobb taktika, a kritikus sebzés növelése, vagy a szívósság felturbozása 30. szintre? A küldetésből kapott 5000 LE-ből a támadást vigyem fel 50-re vagy az IQ-t? A szövetségben az építéseknél most 4-en elmélkedünk, hogy a két lehetséges fejlesztési út, a mágustorony 5. szintje és vele a katalizátor, vagy csak simán az azonnali tápolás, a gyakorlótér/védőfal páros éri e meg jobban - nem kis döntés, a következő egy hónapi építésünk dől el a napokban.

Szóval igazad van, kezdetben csak vadászni lehet, portyánál meg kizárólagos a random szerepe. De később elválnak a karakterek fejlődési útjai, és ugyanakkora mennyiségú LE-ből két teljesen eltérő karaktert, stratégiát lehet kihozni. Szerintem túl korán adtad fel, adj még neki egy esélyt. (Várunk a szövinkben.)