Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2008.11.21. 17:28:12
"Ez szerintem nem egy jo folyamat, se nekunk jatekosoknak, se a Beholdernek mint uzemeltetonek es haszonelvezonek."

Ahh! Ezt pofázom én hetek óta.

(egy szipolyozó)
Dátum: 2008.11.21. 11:24:51
Nincs esélyed, és ez így teljesen normális. Bár így lenne mindenkinél...

Van néhány ember, akik ellen a 4. szinttel magasabban lévőknek sincs esélyük, persze ők 200e felett raboltak, és emiatt játékegyensúly borító tényezőnek számítanak. Szerintem szégyen, hogy ezzel nem foglalkozik senki.
Hidd el, nem olyan magas az, a szívósságig úgyis el kell jutnod már 11. szinten, ha tényező akarsz maradni a szinteden. Alatta pedig még az életpont korlátoz a portyázás kihasználásában, szóval úgyse számít.
Dátum: 2008.11.21. 09:55:42
Nézd meg Sharpát: 20-on senki, 19-en pedig 18 ember - ennek többsége pedig szövetségi társ, azaz ha nem tudna több, mint 3 szinttel lefelé ütni, a nyolc órás korlát miatt még elméletben sem tudná a 15 portyapontját kihasználni.
Dátum: 2008.11.21. 08:52:09
"a Star Wars kibővített univerzumának híres kék bőrű piros szemű admirálisát ?"

Timothy Zahn: Az utolsó parancs. Egy elég híres trilógia, kár, hogy a vérgagyira sikerült előzmények helyett nem ezt filmesítették meg, 7-8-9. filmként.

Ja, persze, nyilván szerintem is speciális. Fura, hogy nem tisztul az adatbázis, napi szinten visszatérnek ugyanazok a problémák.
Dátum: 2008.11.21. 08:34:28
Mikor találták fel a gőzmozdonyt?

1845.
1834.
1825.
1807.

A wikipedia szerint egyik sem helyes, a feltalálók sorrendben:
Richard Trevithick (1804),
Timothy Hackworth (1808),
John Blenkinsop (1812),
William Hedley (1813),
George Stephenson (1814).

Bejelöltem a legelsőt, 1807-et, természetesen rossz volt a válasz
Dátum: 2008.11.21. 07:41:17
Fejleszd ki a 4-es tanulást, és egyből fogsz tudni szörnyet ejteni.
Akkor összegyűjteném a kéréseket:

1. Aki 15 PP-n van, az azért van azon, mert kisebbeket akar ütni. Ne jelenjenek meg nála magasabb szintűek, csak opcionálisan, ha kipipál egy ezt célzó checkboxot.
2. A portyázási listában névre kattintva ne fordulhasson elő, hogy "nem támadhatod a karaktert" vagy kevés életpont miatt vagy mert az utóbbi 8 órában támadtad. (Az 5 percest elfogadom, hogy nem lehet teljesen kizárni, de nyilván erre is figyelni kell.)
3. Szerintem egyszerűen kicsi az ablak - 15-ről legalább 20-25-re kellene növelni a listázást.
4. Ne jelenjenek meg benne láthatatlanok, vagy olyanok, akiknek segítő kezet nyújtottak - szintén lehet opcionális.
5. Jelenleg csak olyanok jelennek meg az ablakban, akiknek 100% a lélekereje - ez az oszlop most tökéletesen szükségtelen. Ennek a helyére kerülhetne a karakter szakértelmeinek száma. (Hogy miért fontos ez? 50 alatt nagy valószínűséggel nincs meg a 10-es szívósság, 120-alatt a 30-as szívósság és/vagy nem túl erős a kritikus ütése. Igenis ezek fontos tényezők a kiválasztásban.)
6. Arról már nem is beszélek, hogy opcionálisan a nálad 10%-al magasabb tulajdonságösszegüeket is ki lehessen zárni.

Mindezek változtatások után használható lenne a portyázási menüpont, mert most csak a szövetségi háborúknál hasznos, de egyébként értelmetlen.
Dátum: 2008.11.20. 21:20:41
http://vegzetur.wikidot.com/quest5
Én inkább arrafelé hajlok, hogy csomó játékosnak egyszerűen fogalma sincsen mi ez a játék, azthiszik, hogy elmennek vadászni, és válaszolnak 20 kvízkérdésre, azután tamagocsiznak kicsit, öltöztetik a karakterüket és ennyi. Fórumon panaszolta valaki, hogy miért csak 20 vadászatot lehet egyszerre indítani, mert így túl sokszor kell visszajönnie megnéznie a karakterét. Képzelem, ha lehetne egyszerre 60-at, mennyi LE-t rabolnának tőle... Egy másik meg azért panaszkodott, hogy elfogyott a cselekvéspontja pedig prémiumos, emiatt nem tud szintet lépni. Szintbeállításról nem is hallott.

Szóval vannak finoman szólva is "nem tudatos" játékosok. A bétán ilyenek nyilvánvalóan nem voltak, így számítani sem lehetett arra a játékegyensúly borulásra, amit okoznak.
"Ravenwoodék akkor is rengeteget nyertek rajta"

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a többiek vesztettek ezáltal, ugyanis - a bétateszt után ismét - néhányan tudják jóelőre, hogy mit kell fejleszteni, mire kell figyelni, illetve mit kell hanyagolni.
Dátum: 2008.11.20. 16:02:41
"sem a Tökéletes gyémánt sem az Elit horda (sem semelyik másik) nem okozott még kellemetlenséget közvetlenül nekem vagy a klánomnak."

Az egyik épp most farmolt le minket, a másik pedig üzenetben jelezte, hogy felkerültünk a listájukra, szóval maximálisan meg tudom érteni Alendaart. A legszomorúbb a tehetetlenség és a tökéletes kilátástalanság, "az erős még erősebb lesz" spirálból nincs kitörési lehetőség. Tudjuk, hogy akár minden héten megtörténhet, ráadásul az elképesztő fölény ellenére mint kiderült, nem is minimálisat vittek.
Dátum: 2008.11.20. 12:06:57
Sokan egyáltalán nem vadásznak, és így lépnek szinteket.
A jó játék és a rossz/hibás szabályok kihasználása két külön dolog, nem lenne jó ezt összekeverni. Éjvirág maga is elismerte, hogy ez gyenge pont.
Jelenleg a karakterek szintje 1-től 21. szintig terjed. A legerősebb mégis egy 10. szintű karakter. Szerinted ez így jó? A szintnek sokkal többet kellene számítania a karakterek erősségében!
A probléma forrása, hogy semmilyen formában nincs korlátozva az egy karakter által rabolható LE mennyisége. Ha lenne valamilyen progresszív skála, akkor az ilyen szövetségek, az ilyen játéktorzító karakterek, és a rabszolgázás egész kérdésköre egycsapásra meg lenne oldva. (Nem fix korlát mellett érvelek, hanem egy szinttől és az eddig rabolt mennyiségtől függő fokozatos nehezítésre.)
Dátum: 2008.11.20. 11:43:31
Hasznos dolog a játékleírást elolvasni.

http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras#a_karaktered
Dátum: 2008.11.20. 11:42:29
1. vársz.
2. prémium többet kap 25%-al.
3. 9-es tanulásnál ott az elementáris fúzió szakértelem.

Egyéb módja nincs.
Ha szarul is lett tesztelve, könnyen lehet változtatni, mint megtörtént már például a portyapontoknál. Egyetlenegy dolog kellene, az azonos szintűekkel szembeni portyáért kapott TP megnövelése, és egyből gyorsabban lépnének szintet a vadászatot hanyagolók. Miklós már elég rég beírta fórumba ezt a változtatást, nem értem miért nem lépte még meg.
Ha szabályos, akkor ideje a szabályokon változtatni. Jelenleg korlátlanul lehet LE-t rabolni, ami irreális eredményekhez vezet. Ha abbahagyom a játékot, akkor ez lesz nálam is a fő indok.