Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.12.09. 12:24:46
Én úgytudom ennek nem is célja a gyengék erősítése, hanem az, hogy ők is elhasználhassák a portyapontjaikat, ne frusztrálja őket, hogy ott van, és nem jó semmire (Miklós korábban erre azt írta, hogy néha állítsd át 30-ra, majd vissza...). Szintén komoly gond náluk az állatfejlődés/állatmorál fenntartása, amire ez tökéletes eszköz lenne.
Dátum: 2009.12.09. 12:06:54
Azt kéne szem előtt tartani, hogy mi ennek az egésznek a célja.
- portyapontok elköltése a gyengék számára
- állatok fejlesztése

Azaz nem baj, ha nem éri meg az erősek számára! Azok eddig is el tudták költeni a portyapontjaikat, ezután is el fogják. Nem ők a célcsoport.
Dátum: 2009.12.09. 11:51:46
Idézet: Darah - 2009.12.09. 11:38:27
Bármit ad, farmolás lesz belőle.
Kivéve ha negatív dolgot, azt meg ugye nem akarnánk.

Kitmatko, ha kamrára nem alkalmas, akkor még inkább használhatatlan, onnan azért LE jön, az univerzális, bármire váltható valuta, nagyon-nagyon jutalmazni kéne a barátságost, hogy a sima portyával egyenlő erőforrásra jöjjön ki kamra nélkül. Ha nem ilyen lesz, nem fogják használni.
Minden szaki nem maradhat benn, pl a négy hordagyűlölet értelmetlen szerintem, mondjuk a VF-et lehetne szinguval összeereszteni, de az a normál fejlődésűeket hozná hátrányba.


Darah, akkor jó, ha szét van választva a kettő, nem kellene keverni.

Sima portyázás: támadás, ÉP vesztés, szerzel vele LE-t + kamrázol.

Baráti portya: szakértelempróbák, nincs valós vesztés, csak a PP, győzelemnél kapsz kristálypontot.

Ha lehetne ezzel kamrázni, akkor a nálad 5-7 szinttel magasabb, de ott nagyon gyenge karaktereket érné meg támadni, hiszen kristálypontot is szerzel, és a kamrából LE is jön. A másik meg, hogy nehogymár a nálad nagyobb harci erejű végzeturakat el tudd hurcolni a kínzókamrádba.

Naponta háromszor megtámadnám Arielt, Barriqueot, egyszer biztos vmi jó szakipróba jönne, és míg csatában szinte zéró lenne az esélyem, addig baráti portyában legyőzve őket ugyanúgy kapnám értk a LE-t. Ők pedig ki se tudnának szabadulni, hiszen 55% életponton kell hozzá lennem, hogy megtámadhassanak, így se sima, se baráti portyában nem tudnak legyőzni.
Dátum: 2009.12.09. 10:54:01
Miklós, a küszöbértékekről annyit, hogy kiírtam nálunk szövetségi üzenőfalra a követelményed, miszerint a kalandszakértelmek szintje érje el a szint -40-et, és akkor nem kell kristálypontot költeni. Az első reakció az volt, hogy "Nem értem miért kell mindíg a szintet büntetni ebben a játékban. A pókok meg a VF-ek meg röhögnek"

Nem tudtam mivel érvelni ez ellen.
Dátum: 2009.12.08. 22:40:16


A húsvéti portyákban fixen volt LE, az (a végzetúrnőket kivéve) hatalmas sikert aratott szerintem.
Dátum: 2009.12.08. 22:18:46
Ha erőforrásként bekerül a PP, akkor kötelező lesz a valóságformázást 40-re húzni mindenkinek. Ez ne legyen cél.

Ennél lesz fáradás, -10%?
Dátum: 2009.12.08. 22:06:14
Idézet: Miklós - 2009.12.08. 21:57:34
a győztes játékos szinttől függő lélekenergiát kap


Fix LE a portyában? Vadászat 2? Akkor csak ezt fogom csinálni...

A LE-t teljesen kizárnám a jutalmak közül, vagy pedig a rendes portyában is legyen biztosan LE.
Ezt egyszerűen muszáj volt képként:

Dátum: 2009.12.08. 19:21:51
Freez, te 55. szintű vagy, itt a legalacsonyabb TÖ 641,a legmagasabb pedig 1276. A láthatatlanság szinten belül támadva összesen 50 pontot számít. A következtetéseket vond le magad.
Dátum: 2009.12.08. 12:54:55
Idézet: Miklós - 2009.11.10. 14:33:58
megvásárlásakor megadhatsz egy végzeturat, ha ez a végzetúr megtámad, akkor úgy tekintjük, mintha láthatatlan lennél.


Miklós, arra a felvetésre nem írtál semmit, hogy a láthatatlanság manapság finoman szólva is erodálódott. Ugyan felülről még csak-csak hatásos lehet (de inkább nem), szintben vagy alulról viszont szó szerint mint ha ott se lenne. Gyakorlatilag +50 TÖ-t ad (mágiát, egészséget ugye nem számoljuk), és már egészen alacsony szinteken is több száz(!) TÖ különbség van a karakterek között (erre jön rá még az esetleges szövibónusz, ami többségében pont az erősebb karaktereknél combosabb).
Dátum: 2009.12.08. 12:39:23
top - 15, egyébként 40-es tárgy.
Dátum: 2009.12.08. 12:30:37
A relikviák között nálam nem jelenik meg a harag itala. (Jó helyen nézem, szövetségi társaim látják, én valamiért nem.)

Módosítás: Oké, realizáltam hogy én soha nem is fogom látni ezt a tárgyat.
Dátum: 2009.12.08. 10:41:41
Ezt nem szabad így nézni, mert az aukciós házas munkáért nem jár TP.

Másrészt ismerek olyan játékost, aki azért örül a napi 5 csp átváltásának, mert ennyivel is kevesebbet kell levadásznia.
Dátum: 2009.12.08. 10:34:29
Aha, erre viszont nem emlékeztem, hogy Miklós ezt el akarta kerülni.

Az aukciós ház nyolc hónapja van a játékban, bőven van elegendő tapasztalat vele kapcsolatban. Ráadásul az a szándéka se jött be, hogy "nem tud rögtön valaki 2-3 tárgyat venni" (lásd Cyron). Akkor viszont tényleg jogosan lehet megmutatni ezt a bejegyzését, és újabb dolgokat kérni, amire dukátot lehet költeni.
Dátum: 2009.12.07. 23:38:16
A Citadella

Éppen vadászni indulsz, mikor hirtelen meglátsz egy Pusztítás Citadellát! A hatalmas épület a levegőben lebegve közeledik egy szövetség falaihoz... a tiédhez! Meg kell állítanod, mielött még bekövetkezne a legrosszabb! Üldözőbe veszed az építményt, lenyűgözőre fejlesztett lábizmaiddal sikerül is utolérned. Azonban a magas falakat nem lesz könnyű megmászni, de szövetséged iránti felelősségérzeted előrehajt.

[MÁSZÁS PRÓBA] <- Ha a levegőben lebeg, hogyan mászok fel rá?

[...]

Keresni kezded, ki irányítja a Citadellát, és meg is akad a szemed egy testőrökkel körülvett végzetúron. Mind meghökkenten fordulnak feléd. A klánfőnök utasítja társait az elpusztításodra, ámde van egy titkos fegyvered. Megpróbálsz nagyobb mennyiségű lélekenergiát kiereszteni a testedből, hogy megfélemlítsd ellenfeleidet.

[LE]

A kirobbanó energiától szó szerint elégtek a testőrök sőt, a főnök is. Hú, erősebb vagy, mint hinnéd? De most csak az érdekel, hogyan állítsd le a Citadellát. Egy ablakból látod már szövetséged épületeit és társaidat is, akik mind a borzalmas épületet nézik, földbe gyökerezett lábakkal. Végül sikerül visszafordítanod a Citadellát, s az említett nyíláson át kiugrasz. Társaid mind ünnepelve fogadnak, és hálájuk csekély jeleként adnak néhány lélekgyémántot a kincstárból. Ez a nap is jól sikerült!

---------------------------------

Némi LE árán kinyírtam egy végzeturat, nagyon jól nyomom. Nem elszívtam a LE-jét, és életben hagytam, nem, megöltem, csata nélkül.
Dátum: 2009.12.07. 23:07:09
Közröhej.

---------------------------------

Szövetségen belül - 386-os kaland.

Ahogy telik - múlik az idő arra leszel figyelmes hogy egyre több sebzést kapsz a nálad gyengébb galetkiktől is!
Nem érted mi ennek az oka, így szövetséged falai között kutakodsz, érdeklődsz, hátha valaki meg bírja mondani ennek az okát.

[MÁSZÁS PRÓBA] <- ez mi a fene itt? vagy szó szerint a falak között kutakodok?

Ahogy sétálsz, az egyik szövetségi tagotokat látod meg, oda is rohansz hozzá hogy tanácsot kérj.
Felmerül benned a kérdés a hiba benned van vagy sem?

[TANULÁS PRÓBA] <- és ez most minek?

Az idős galetki csak annyit kérdez, hogy magad szerint erős vagy-e?
Elgondolkodsz, de közben mondja:
- Ha elgondolkodtál, illetve el tudod dönteni hogy erős vagy-e vagy sem, gyere vissza, és további tanácsot adhatok.

[ERŐ PRÓBA] <- elgondolkodok rajta

Erőd van, legalábbis úgy érzed, de mi lenne ha harcban is tesztelnéd?
Szövetséged falain kívül sok lény botorkál, keresel egyet, és megküzdesz vele.

[CSATA]

Úgy gondolod ez a véletlen műve is lehetett, keresel még egy lényt.

[CSATA]

Ez is megvolt... Benned nem lehet hiba.
Visszamész az öreghez, és párbeszédbe kezdtek:
- Idős mester, ki köztünk vagy már rég óta. Nem találtam magamban hibát, és nem értem hogy mások miért is győznek le. Tudnál segíteni? Mit tehetnék még?
- Édes fiam. Nem elég az, hogy erős vagy, ha a szövetséged gyenge. Nézz körül a szövetség falain belül jobban, és nézz meg más szövetségeket.
Rá fogsz jönni mi a probléma.

[IQ próba]

A falakon belül tovább mész, és magas IQ-dnak köszönhetően gyorsan rájössz az összefüggésre!
Hiába vagy erős, de a szövetségi bónusz, a gyakorlótér, és védőfal nem támogat téged eléggé.
Elgondolkodsz, és rövid töprengés után rájössz, hogy érdemes lenne bele fektetni.
Kőműves kanalat fogsz, és nekilátsz.
De vajon megvan-e az elengedő építés szakértelmed?

[ÉPÍTÉS PRÓBA]

Szerencsére már korábban magasra kifejlesztetted, ezért jöhet az építés.
Gyorsan beépíted a hiányzó lélekenergiát.

[LE]

Elégedetten indulsz útnak: Most már jöhet bárki és bármi, tudod, szinte legyőzhetetlen vagy. A szövetséged megjutalmazott az önfeláldozásod miatt: egy-két lélekgyémánt üti markodat.
Gratulálunk, teljesítetted a kalandot!
Dátum: 2009.12.07. 21:31:54
Én nemhiszem hogy ennek változnia kellene. Ez direkt így lett kitalálva.
Dátum: 2009.12.07. 21:14:06
Az infláció törvényszerű: 1500 ember kalandozott már eddig, ha ennek csak fele napi egy dukátot összegyűjt (munka, küldetés, térkapus/epik tárgy eladása stb.), akkor 1500 kerül be a játékba naponta. Az aukción 2500, max. 3000 megy el HETENTE. (Ráadásul több relikvia funkciója csupán annyi, hogy növeli a dukáttermelést.)

Mivel csak az aukciós házban lehet a dukátokat elkölteni, ez a folyamat nem is fog megváltozni, amíg ez a kettő ki nem egyenlítődik.
Dátum: 2009.12.07. 20:56:56
Az aukciós ház szándékosan úgy lett kitalálva, hogy a több ezer emberből csak néhánynak jusson relikvia. Nagyon kevés, alig száz körüli tárgy van benne, és szerencsére ezek többsége is gyenge, ezért nincs előtérben a téma. Ha nagyon érint, szedd össze az ezzel kapcsolatos dolgokat (pro és kontra), keresd meg a probléma okát és ötletelj megoldáson. Egyébként semmi nem fog történni.
Dátum: 2009.12.07. 20:25:35
http://vegzetur.wikidot.com/moblvl