Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.12.10. 14:20:43
Rajongó nélkül

Hosszas vadászatod során jócskán eltávolodtál táborhelyedtől. Ismeretlen területre tévedtél. Korábban hallottál már a Salgótas lápról, ez a hely pontosan megfelel a leírásnak. Ha igazak a pletykák, akkor itt jelentős árnymanó közösség él, ki tudja, talán jobb lenne, ha visszafordulnál, de kíváncsiságod hajt előre, még sosem találkoztál ilyen lényekkel. Megpillantasz egy kis árnymanó kunyhót, előítéleteid nincsenek, összeszed a bátorságod és közelebb mész. Bentről kiabálás hallatszik:
- Bejá hányszor mondjám még el, hogy rendesen meg kell puceválni ázt áz ubukot? Há nem smirgli a nyelvem nekem, ejj csáje.
Elhatározod, hogy megelőzöd a családi erőszakot és az ajtóhoz sietsz…épp odaérnél, amikor kinyílik. Egy kövér árnymanó néz veled farkasszemet, foszlott zebrabőrökkel takarja hatalmas testét, kezében rántott ubukszelet és ser.
- Dicsak egy idegen! Én nem ismerlek, de talán tudod ki vágyok.

[kvízkérdés]

- Jól ván testvírem, de ázért elmesélem a történetemet. Régen híres szórákoztátó voltám, sokan szerettek, pedig látod mekkorá dáráb csávó vagyok, persze, hogy nem értek a tánchoz, mikor énekelek áz meg olyán, mint ámikor á wántut sájtóják, de sikeres vótám. Hátálmás pálotában éltünk és ákkor kezdődött a bájság. Elfek jöttek válámi Retek klubtól és sok pízt ájánlották, há telerákhássák a házat megfigyelmességekkel. Buksi ne! Buksi! Visszáááááá!

[csata - holdlátó vérkutya]

- Ne hárágugyá testvírem, nem lehet bírni ezze á jószággál. Hol is tártottám? Já igen, áz elfek. Eleinte jól is ment á dolog, de áztán megunták, sőt még az árnymánók is és mán a dáláimra sem vóták kíváncsiak. Lássán lecsúsztunk, eládtuk á pálotát és á láp szélére cumózkodtunk. Bejá ásszony tákárít, én meg á mithrilt gyűjtöm, nehéz áz életünk. Á mináp sem tálátám semmit, csák néhány lélekgyémántot.

Hallottál már vagyonos árnymanókról, de azok nem ilyen körülmények között élnek, biztos eszét vette a nyomor. Nem is fontos, amit mondott, de amit a kezében tart, azt meg kell szerezned bármi áron. Éhes vagy ugyan, de nem a rántott ubuk vonz, hanem a csillógó kövek, amik számára értéktelenek.

[kereskedelem]

- Szóvál izgátnák a kávicsáim és álkudozni is tudol, mindennek megván áz ára testvírem. Há visszáádnád nekem áz örömet, mikor á rájongóim tápsolták és a nevemet üvöltötték, ákkor odáádnám á köveket, há ennyire kellenek.

Érzed, hogy komoly kihívás elé nézel. A produkció már magában is pusztító erejű, de hogy rávedd magad ennek a szegény téveszmésnek az éljenzésére, az mentális sérüléseket okozhat. Felkészülsz és tudatodat áthelyezed a közeli fák egyikébe. Arra gondolsz, hogy mivel a fák nem látnak és nem is hallanak ezzel a módszerrel megóvhatod elmédet.

[IQ próba]

Úgy véled elég idő telt már el, szerencsére a módszer hatásos volt, tested az előre meghatározottak szerint viselkedett. Ugráltál, tapsoltál és vígan üvöltötted: Győőőzi!!! Visszatérve testedbe már látod is az árnymanó boldog vigyorát, fel sem merült benne mi történhetett. Valami azonban nem stimmel…mintha valami hiányozna…lelked egy darabja a fában ragadt valahogy. Sosem hibáztál még ezzel a technikával, talán mégis átszűrődött valami az énekből. A fa borzasztó haragra gerjed és máris az árnymanó felé veszi az irányt, talán mert neki kellett átélni az előadás borzalmait és most bosszút áll.

- Jáj, jáj, testvírem! Mencsé meg! Ez á tuskó lerombójá á kunyhónkát!

[CSATA - mélységi ent]

- Á rák egye ki a belit ennek á fánák! Ásse vót nórmális, áki életre keltette. Téged viszont ágyon meg a devlá drága testvírem! Ákártád ezeket á kávicsokat, legyen neked, nékünk nem jók semmirese. Boldogan veszed át a jutalmad. Megérdemled, megoldottad az általad okozott galibát és elhitetted vele, hogy végighallgattad, szereztél egy jó napot neki. Azon gondolkozol hogy találhatta ki ezt a történetet, vagy talán volt valóságalapja? Távolodva még visszafordulsz és látod, amint bemegy a házba. - Te Bejá! Olyán kálándom vót válámi csávóvál…
Dátum: 2009.12.10. 09:20:54
Ja. Eddig is ezek voltak a legtáposabb varázslatok, amiket szinte mindenki megvett.

Nem látom sok értelmét az erősítésüknek. Ja, de Mind ősköves
Idézet: Aurri - 2009.12.10. 08:25:32
"az egyetlen kategória-megállapító dolog egy pvp játékban csak a szint lehet: ez az egyetlen mutaót ami korrektül képes megmutatni, hogy egy játékos _ugyanazokka a játék adta lehetőségekkel_ (ez aléyneg testvéreim!) hogyan tudott élni"


Ez sajnos erre a játékra rég nem igaz, ezt te sem gondolhatod komolyan.

Vegyünk két játékost, "A" elindult a játék elején, tavaly novemberben, "B" mondjuk januárban. "A" július táján eljutott 60. szintre, ott kihúzta maxra a VF-et., "B" játékos átlagosan fejlődik, lépi a szinteket. Mostanra mindkettő azonos szintű, elértek a 70. szintre, de az első nyilvánvalóan nagyságrenddel erősebb, mint a második, hiszen "A" 60 és 70. szint között 20 szintnyi CSP mennyiséget épített be magába. Mégis azonos kategóriában indul mindkettő, "B" természetesen esélytelen.

Szerk: természetesen Aurrira akartam válaszolni, de adatbázishiba után így rakta ki
Lehetne "pántlikázni" a bajnoki címeket, azaz hozzájukrendelni, hogy melyik kategóriában nyerték. Aki egy kategóriában nyert, ugyanott még egyszer nem lehet bajnok. A teljesítménye elismeréske került, de ezzel megakadályozzuk azt, hogy "beleüljön" a tutiba, és hónapokon át semmi mást ne csináljon, csak besöpörje a jutalmakat.
Köszi.

A pontozásról pedig annyit, hogy most visszanézve az összes az ebben a topikban lévő hozzászólásom 4 körülire zuhant, míg a tieid mind 9 közelében állnak. Szóval a pontozókommandó nekem mindenre mínuszt, míg a tieidre -bármi is legyen - pluszt ad. Jól nyomom
Örülnék, ha a személyeskedést hanyagolnánk. Ha akarsz, kérlek nyiss erre külön topikot, ott nyilvánosan kiöntheted a szíved, ez pedig maradjon meg a bajnoki módosításának megvitatására.

Köszi szépen.
TLO: Nekem ez azt bizonyítja, hogy a jelenlegi regisztrációs körülmények között teljesen értelmetlen bármit is szavazásra bocsátani a fórumon.

Bolsevik: nekem egyetlen accountom van. (Ezzel is túl sokat írok.)
Szerintem ne kezdjünk el azon vitatkozni, hogy egyáltalán szükség van e büntetésre: ez a vita egyszer már lement, elég visszaolvasni a fórumban. Miklós ezután vezette be, hogy a bajnokin negatív bónuszt ad a medál - az elején ugyanis nem volt ilyen.

Azonban több ezres tulajdonságösszegeknél ötös büntetés elég viccesen hangzik.
Darah, Miklós írta egyszer, hogy célja volt annak megakadályozása, ami több más webes játékban is előfordul, hogy meg lehessen teljesen állni alacsony szinten.

Caveman, igazad van. Én csak javasoltam valamit, a lényeg nem a módszerben vagy a számokban van. Nyilván másfajta büntetés is elképzelhető.
Endyr, a bajnoki medál jó dolog, nagy sikerélményt nyújt. De van akinek már 6, van akinek 8, de olyan is akinek 9 (!) van. Ők minden nap továbbra is megkapják ezt a bónuszt, az összes csatájukban. Nem venne el tőlük senki semmit.
Birka, lásd 3. hozzászólás.
A maximalizálással az a baj, hogy eladható. Csak akkor számítana, ha azt letiltanánk az aukciós házban.
(Sajnos tényleg igaza volt Arielnek: hirtelen nagyot zuhant a bevezető javaslat pontszáma, és feltűnt jópár nulla hozzászólásos account a fórumon. Innentől kezdve nem tudom érdemes-e bármit ilyen formában megvitatni.)

Örülnék, ha szimpla NEM helyett szöveges indoklás is jönne, ha én az IGEN mellett szóló érveket már kifejtettem. Másrészt felhívnám a figyelmet, hogy ez egy létező, a játékban lévő büntetés, tehát tény, hogy erre a játékvezetés szerint szükség van. A baj csak az, hogy nem teljesíti be a célját.
Ez azért nem jó, mert így legfelül nincs büntetés.

Másrészt nem az a cél, hogy egyáltalán ne nyerhessen többet, viszont a 10 karakterszinttel magasabb szintűek elleni indulás még a legerősebbek számára is automatikusan ezt jelentené.
A bajnoki viadal rendszere sokaknak nem tetszik, de próbáljuk meg apránként kijavítani. Most nem foglalkoznék a szinthatárok kérdésével, ami a legtöbbek szemét csípi, csupán a leglényegesebb szemponttal, azzal, hogy alig néhány ember között dőlnek el a viadalok, akik már ráadásul rengetegszer győztek.

A játékosok 99 százaléka csak és kizárólag a LE jutalom reményében nevez, esélye sincs bármit elérni. Jópáran bírnak már féltucat medálnál is többel, de ennek ellenére továbbra is ők a favoritok, egyszerű okból: a bajnoki medál mindösszesen 7, azaz 7 TÖ összegnyi büntetést jelent a viadalokon (a medál nyújtotta bónusz viadalon negatívba fordul át), annyiszor, ahány medálja van az illetőnek. Ez a 7 TÖ ráadásul alig öt, hiszen mágiát, egészséget nem is szabad számolni egy olyan versenyen, ahol mindenki max. életpontról és varázspontról indul.

Ez a büntetés kevés, mivel ezek az - egyébként nagyon ügyes - karakterek az egy hónap alatt SOKKAL jobban erősödnek, mint az aktuálisan megnyert medál biztosította büntetés, nem mellesleg az eddig megnyert medálok hathatós segítségével. A Miklós által bevezetett büntetés eredetileg azt a célt szolgálta, hogy ne mindig ugyanazok nyerjenek, és ne alakulhasson ki ilyen helyzet, azonban ez nem teljesítette be a célját. Sokféleképpen lehetne változtatni, de a legegyszerűbb ennek a szimpla növelése.

A szavazás témája egyértelmű, de konkrétumra átfordítva annyit jelent, hogy 1 bajnoki medál továbbra is -1 tulajdonságokat jelentsen a következőn, viszont ez a büntetés exponenciálisan emelkedjen, valamilyen mértékben. Például két medál már -3, három medál -6, négy medál -10, öt medál -15 stb. skálát tudok elképzelni, jelentősen megnehezítve a nagyon kis számú, de a bajnoki viadalokat kizárólagosan uraló, és az azokból tápoló végzeturak/hölgyek dolgát.

(A szavazás létrehozójának is van két bajnoki medálja, tehát őt is érinteni fogja az általa javasolt büntetés.)
Dátum: 2009.12.09. 18:52:14
Azért felkészülök fejben gyorsan néhány újabb reformálási javaslattal, ellencsapásként Ha már a fórumra tevődött át a háború, muszáj alkalmazkodni.
Dátum: 2009.12.09. 18:48:18
És ehhez minek kellett még egy topikot nyitni? Most is van nyuszitopik. Vagy feltűnési viszketegségben szenvednek?
Dátum: 2009.12.09. 18:45:00
A kristályok lábán két csizma van.
Dátum: 2009.12.09. 18:41:33
Én azt nem értem, hogy miért a V1-es szövetségeknek üzentek hadat, ha új tárgyakat akartok? Miért nem szóltok inkább Birkának?
Dátum: 2009.12.09. 13:02:09
Miklós azt írta a kezdő hozzászólásban, hogy a cél az állatok hancúrozása, és hogy a gyenge is nyerhet egy nem fontos szakértelempróbán.