Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.12.14. 23:24:32
"mert bármennyivel is erősebbek, még mindig az enyém a legnagyobb sebzés."

Nasdfil, épp ez mutatja, hogy mennyire nincs igazad. A karakteredben borzasztó kevés LE van, azonos szintűek vagyunk, de több, mint 400 TÖ különbség van a javamra, ennek ellenére képes vagy saját állításod szerint a csaták 25-50 százalékát hozni. Az, hogy ilyen tulajdonságokkal meg tudod ezt csinálni azt bizonyítja, hogy a varázslat nagyon erős.

Már rég játszhatatlannak kellene lennie számodra a játéknak. Ha harcra specializálódtál volna, és arra osztottad volna el ugyanezt a LE-t, még 5%-ot se nyernél.
Dátum: 2009.12.14. 18:56:14
Szerintem is az, lásd ottani #13. De Miklós megerősítette, hogy utánanézett, ezek után nincs értelme erőltetni.
Dátum: 2009.12.14. 18:55:56
Szerintem is az, lásd ottani #13. De Miklós megerősítette, hogy utánanézett, ezek után nincs értelme erőltetni.
Dátum: 2009.12.14. 18:23:22
Miklós eme topik első hozzászólásában leírja, hogy mindez csak kényszerképzet:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,272.0
Dátum: 2009.12.11. 21:20:41
Hát nem tudom ezek után megtűrjünk e még itt a fórumon.
Dátum: 2009.12.11. 13:34:00
A múltkori változás az erő növelésére az epikek miatt volt. Hidd el, nagyon nem örültünk neki, de alkalmazkodtunk hozzá.

Ezek után most egy pont ellenkező előjelű miattad nagyon nem jól jön ki, főleg egyik napról a másikra.
Dátum: 2009.12.11. 12:14:01
Tehát kicsi a védekezésed, szar az elnyelésed (most sincs nálad állat), a páncéljaid nem adnak harci védelmet és panaszkodsz, hogy sokat sebeznek rajtad mások. Ezek után tök logikus szabályváltoztatásért sírni.
Dátum: 2009.12.11. 11:27:53
Idézet: Prisma - 2009.12.11. 11:21:19
Idézet: Mortimer - 2009.12.11. 11:07:44
azt látom, hogy alig három órát tudok visszanézni a szövetségi támadáslistán, olyan sok a szövetségünk tagjait érintő portya. És nem, nem a topot és nem a pókokat képviselik a támadók, hanem egyszerű átlagkarakterek.


Ezt én értem, de az, hogy te látod, ahogy a karakterek 0.01%-a megtámadja a szövetséged karaktereit (szintén a karakterek 0.01%-át), az nem kielégítően szilárd alap annak a következtetésnek a levonására, hogy megéri portyázni. Az esetek többségében nem éri meg, mert nagyon rossz LE/TP arányt lehet hozni, sokszor 0 körülit. Ez pedig akkor is gyengíti a karaktert, ha a játékos ezzel nincsen tisztában. A TOP persze kivétel, nekik jó a TP, 0 LE/TP arány mellett is, de ők az elenyésző kisebbsége a teljes játékosmezőnynek.


Tehát akkor nézzük a tényeket:
1. Neked megéri portyázni, saját magadra nem érvényes az állításod.
2. A szövetségi támadáslap alapján a 30 tagunkat naponta több száz támadás éri. Pontos számot nem tudok mondani, mert már a 9 óra előtti eseményeket sem látom, most, 11 órakor. Ezek szerint őket is megéri támadni, rájuk sem érvényes az állításod.

Ezek után te továbbra is azt állítod, hogy nem éri meg. Logikus.
Dátum: 2009.12.11. 11:07:44
Prisma, olyan szinten magadból indulsz ki hogy az már fáj. Azt írod, hogy nem éri meg portyázni, ennek ellenére én azt látom, hogy alig három órát tudok visszanézni a szövetségi támadáslistán, olyan sok a szövetségünk tagjait érintő portya. És nem, nem a topot és nem a pókokat képviselik a támadók, hanem egyszerű átlagkarakterek.

Ha te nem akarsz portyázni mert az szerinted "káros" (bármit is jelentsen ez) hát ne tedd. De légy szíves hagyd meg a többiek jogát erre, ők köszönik szépen, használják boldogan. Mindenki döntse el magának mi a jó, és élvezze a játékot.
Dátum: 2009.12.11. 11:00:51
Mondom én, hogy Birka az illetékes.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,202.660#hsz677
Dátum: 2009.12.11. 10:08:32
Ha a varázslat nem talál, akkor az effekt sem működik egyáltalán. (Ugyanúgy, ahogy a vakító fénynél sem.)

A bizonyos mérték az adott százalék.

A kozmikus csillagcsapás lélekszívása 10%, azt a kristályok 20%-os szívás elleni védelme teljesen negálja. Az egyéb, közelharci szívásból simán ki kell vonni ezt a 20%-ot. Tehát ha 35%-od van, akkor 15 marad.
Dátum: 2009.12.11. 09:58:08
Ezen a szinten már rég a szövetségi rendszerek mozgatják a hordaváltást, és nem fordítva. Előbb keres az ember szövetséget (épületek/társaság), és utána nézi meg hogy az milyen hordában van. Vagy te még hiszel a hordabónuszokban?
Idézet: Birka - 2009.12.11. 09:24:31
Jópár pók erre tette fel a stratégiát, "felszívja" magát majd ha nyeregben van képes katakombában ülni 2 bajnoki közt.


De Birka, ezzel pont engem erősítesz meg. Szerinted annak az érdekét kell néznie a játékvezetőnek, aki egyáltalán nem is játszik, vagy annak a sokaságnak, akinek emiatt elmegy a kedve a játék egyik legjelentősebb eseményétől?
Én csak a saját véleményem tudom mondani, miszerint nem jó dolog, hogy valaki megáll egy helyben, és minden hónapban begyűjti a bajnoki címet. Szerinted a játék szempontjából jó, hogy ott van például Igor 24. szinten 8 bajnoki címmel? Ő nyilván tiltakozni fog ez ellen, meg mindennek elmondd engem ezért, de némi józan ésszel szerintem belátható, hogy ez nem normális így. Meg eleve nem normális az sem, hogy 8 bajnoki címe van ilyen alacsony szinten, ez azt mutatja, hogy kevés a medálonkénti -1 büntetés. Itt már nem az van, hogy "hú, megnyertem", hanem az, hogy akkor bosszankodik, ha nem nyeri meg. Ami azért nonszensz.
Idézet: Darah - 2009.12.11. 07:25:00
Mortimer, te már kész tényként kezeled ezt a dolgot a következő Bajnokságra?


Nyilván Miklós dönt, hogy szükség van-e szerinte változtatásra.

1. A büntetés rendszerét ő vezette be, tehát ezzel az elvvel egyetért.
2. A mostani rendszer mégis kitermelt féltucat 8-9-szeres bajnokot, olyan kategóriákban, ahol több százan vannak, tehát valami nem stimmel, a büntetés nem teljesíti be a célját.

Ez nem olyan téma, amit rágcsálni kell hónapokig, elég egyértelmű a helyzet szerintem. Alig két oldalon fel lehetett sorolni az összes pro és kontra érvet, mostantól már csak offolás meg "egyéb változtatási javaslat" lesz, amiknek megvalósulási esélye roppant csekély.
Miklós, az 59-esre nem írtál semmit, hogy a medáloknál nevesítve legyen, hogy melyik kategóriában nyerted, és még egyszer ugyanott ne szerezhess medált. Ez akár az eddigiekre is érvényes lehetne.

(Jó lenne ezt a témát minél hamarabb, még jó pár nappal a következő bajnokira nevezés előtt lezárni.)
Dátum: 2009.12.10. 16:18:49
Nálam pont az jött le, hogy kért.
Dátum: 2009.12.10. 16:03:27
ok.
Dátum: 2009.12.10. 15:54:24
KH háború közben nincs időnk rátok, sorry.
Idézet: Aurri - 2009.12.10. 15:25:19
Mortimer: ha attól az ominózus beidézett mondattól eltekintünk*, akkor kapok reakciót a felvetéseimre?


Persze. Direkt nem foglalkoztam velük, mert már a nyitó hozzászólásban is leszögeztem, hogy nem célom az egész rendszer megreformálása, mert úgy látom, az ilyen próbálkozások nem jutnak semerre. Apró lépésekben kell haladni, úgy talán sikert lehet elérni.

Egyébként a fastruktúra meg a második, harmadik helyezettek díjazása nyilván jó lenne. Előbbi Baraty kompetenciája (legalább fél éve beírtad, azóta se lett belőle semmi), utóbbi pedig ott necces, ahol csak néhány induló van. (És ez nem feltétlenül a legfelső kategória.)