Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.04.17. 16:20:19
http://index.hu/velemeny/jegyzet/2009/04/16/ megfazott_az_ovodas_nincs_utas_a_vonatokon/

Ennél többet vonattémában felesleges hozzátenni.
Felvetés a kvízkérdésekkel kapcsolatban:
Jelenleg naponta 50 CSP-t kapok. Én nem dobok ki sokezer LE-t az ablakon, azaz igyekszem jól válaszolni, és jó kérdéseket is feltenni, amiket elfogadnak. Azonban mivel kb. kétnaponta bírálnak el egyet, biztosan marhasok felhalmozodott már, azonban

1. fogalmam sincs mennyi.
2. az elbírálás lassúsága miatt esélyem sincs ezt ledolgozni.

Szóval kellene egy kijelző, hogy mennyit tehetnék fel elvileg, és ha ezt folyamatosan nőni látom, akkor nyilván le fogok mondani néhány lehetőségről, kukába dobva a LE-t. Másik lehetőség az elbírálás gyorsítása, de ebben nem is reménykedem...
Dátum: 2009.04.17. 14:52:03
"Én nem látok egyébként topkarakter portyalistájába, de valahogy kételkedem abban, hogy ne lenne portyázási lehetősége."

Mivel én nem tartozom a toptrióba, talán nekem elhiszed: 100%-os ellenfél 2-3 szokott lenni, a többi 60-80-as - nyilván az ennek megfelelően levert életponttal. Őket nálam feljebb (51 felett) már valószínűleg nem látják. Az adott színt nagyban befolyásolja, hogy éppen kinél van a Hatalom Tornya - pl. ha Elitnél van, összesen kb. 2-3 név szokott a listában lenni reggel 8-tól délután 4-ig. Azúrok valamivel keményebbnek tűnnek, náluk 6 nevet látok.

"Az időről: mekkora bődületes butaság azt állítani, hogy a korábban kezdőknek nincs előnye?"
Mekkora butaság azt állítani hogy a KÉSŐBB kezdőnek nincs előnye? Hiszen ő előre tudta a küldetéseket, a zömön hízlalta magát, kifigyelhette a nyertes taktikákat, csak a legszükségesebb felszerelést vette meg. A pókként jellemzett karakterek időről időre megindulnak előre, de többeknél elszakadt már a cérna, és időhiány miatt törölt (Sameed, Grahor). TB kb. az egyetlen kivétel.
Dátum: 2009.04.17. 11:12:03
Teljesen felesleges. Az aktív helyzetet a taglistában láthatod.
Dátum: 2009.04.17. 11:10:33
"A folyamatosan növő támadhatósági különbség biztosítja, hogy ennek ellenére is maradjon támadható ellenfél."

Tehát NPC-k bevezetését egyáltalán nem tervezed?
Dátum: 2009.04.17. 08:28:15
Mit jelent az inkontinencia?

összefüggéstelen
kontinensek közötti
vizeletvisszatartási zavar
ellentmondás, következetlenség

Szóval kb. az inkonzisztens, inkoherens, interkontinentális magyar jelentésével együtt akartam berakni, azonban a vízelet, pisi, ürítés bármilyen szókapcsolat formájában tiltott, így nem tudtam megoldani sehogy sem.
Dátum: 2009.04.17. 07:55:50
"Vagy legyen reális cél bárki számára, hogy beküzdje magát a top-be"

Szerintem reális cél. Aki akar felmehet oda, csak akarat kérdése. Más kérdés, hogy ha nem fordít ugyanannyi időt/energiát/pénzt a játékra mint az ott lévők, akkor nem sok sikerélménye lesz belőle.
Dátum: 2009.04.17. 06:47:37
A katalizátor be van írva, és ugyanaz mind.
Dátum: 2009.04.16. 17:12:32
A döntetlenest már több száz játékos megcsinálta, és némi rákészüléssel egy nap alatt megvan.

Az 5 hónapos ettől lényegileg más, egy visszamenőleges büntetés egy szövetségváltás miatt.
Dátum: 2009.04.16. 16:49:41
Szerintem addig nem vészes a helyzet, amíg ha előre kiszámolod a karaktered hogy fog kinézni 2-3 szint múlva, akkor jobb eredményt kapsz, mint a jelenleg azon a szinten lévők. Ráadásul ez a játék egészében igaz, szóval a mostani feltörekvők jobbak lesznek 46. szinten, mint te, akárhogy is próbálkozol.
Dátum: 2009.04.16. 16:36:47
Ezzel az építőkaraktereket/rabszolgákat erősítenéd meg nagyon - illetve akikhez tőlük a LE áramlik. Nem 40. szinten, nyilván, hanem 10-20-on borulna az egyensúly.
Dátum: 2009.04.16. 15:46:47
Soha. Kézzel kell kivenned.
Dátum: 2009.04.16. 14:23:23
Már a második oldal alján lévő szövetségeknek is van akadámiájuk - nem ez az előfeltétel lesz a hátráltató tényező.
Dátum: 2009.04.16. 14:21:32
Azért nincs beírva, mert ugyanaz mindé.
Dátum: 2009.04.16. 14:19:35
Lesz változtatás a tornyon, ha 2 hét múlva sem építi fel a néhány topszövetségen kivül senki?
Dátum: 2009.04.16. 09:33:17
Dr_Faktor: ha a TÁMADÓ kapitulál, akkor szívjon ekkorát. Vagy pedig ne legyen kötelező béke utána.
Dátum: 2009.04.16. 09:28:13
Ez igaz, de ezek csak újabb érvek a növelés mellett, hiszen nem mondhatja senki, hogy ellehetetlenül a játéka.

A kamu háborút talán meg lehetne kerülni úgy is, hogy a megtámadott nem csupán nyer, hanem a támadó egyéb büntetést is kap. Például ha kapitulál egy héten belül, akkor egy épületszintet el is veszít. Legyen ez a támadás kockázata. Vagy pedig ilyenkor nincs kötelező béke utána.
Dátum: 2009.04.16. 09:12:32
Ariel, én pont ezért fognám meg a másik végéről a dolgot, a LE növelés oldaláról. Ha nagyobb a veszteség, egyből nem lesznek kamu háborúk. Olyan szinten degradálódott a rabolható LE mennyisége, hogy az elképesztő. Emlékszem, szeptember/október táján nyertünk 20-30ezer LE-t egy átlag háborúban a toplista második oldalán lévő szövetségben, és most, fél évvel később is ugyanekkora mennyiségeket kapunk, a toplista első lapjának közepén lévő szövetséget megverve. Közröhej.
Dátum: 2009.04.16. 09:06:19
"a háborús rendszer még mindig ROSSZ, ALTERNATÍVA kell nem ezt foltozgatni."

Egyetértek. Egyáltalán nem látom megoldottnak ezt az egészet ezzel az épülettel. Főként, mert nem látom semmi előnyét a felépítésének.
Dátum: 2009.04.15. 23:32:48
Ebben semmi extra nincs, ha a csökkentés eredményeképp nem egész szám jön ki, a gép esetenként dob, hogy felfelé vagy lefelé kerekítsen. Szinguárisnál ugyanez van, és ott le is van írva a számítási módszer.