Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Nem azt írtam, hogy le kellene venni a korlátot, mert nem megoldás.

De az szintén nem lesz rendben, hogy teljesen ugyanolyan karakterek támadgatják egymást, gyakorlatilag értelmetlenül (bárki győz, érdemleges LE nincs).
Ugyan a topicot már jó rég indítottam, akkoriban még a LE szerző képességek maxolása okán, de most a kereskedelem maxolásával ismét aktuális lett.

Segítsetek már nekem, én totál nem értem hova fog kifutni a játék. A tulajdonságoknál már falba ütköztünk, úgyértve, hogy még egy-két hónap, és az elől haladó karakterek zöménél a tulajdonságok egy szűk, 1100-1200-as intervallumon belül lesznek. Az, hogy valakinek 170-es vagy 180-as egy tulajdonsága, csatában borzasztó keveset számít, a random sokkal többet.

A harci épületek a legnagyobb szövetségeknél szintén maxolva lesznek 2 hónapon belül, vagy csak minimális, párpontos különbség lesz a bónuszban.

A kereskedelem maxolásával most már a szakértelmeknél sem lehet kiugrani, és már teljesen áttevödőtt a növelgetés a kritikus ütésre/varázslatra, én azt érzem, hogy ezt tolja mindenki az egekbe. (Sharpának pl. legalább 130-150-es).

Akkor? Hogyan, mit? Mi értelme ennek így? Kattintgat egymásra többtucat tökugyanolyan karakter, bízva abban, hogy jót dob a gép?

(Most légyszi ne az extrém kiugró, vagy extrém gyenge karakterek legyenek a témák, vagy a visszafogás miatti erősödés. Ezek is uniformizálodni fognak, csak nem 2, hanem 4 hónap múlva.)
Dátum: 2009.05.04. 09:20:32
Ha nem veszít LE-t, teljesen lényegtelen hogy veszít vagy nem.
Dátum: 2009.05.04. 09:12:44
Vagy farmkarakter, aki másnak átad LE-t, vagy direkt nem vesz tárgyat, hogy LE-t spóroljon, ha közben a tulajdonságait fejleszti (a tárgyak is csak tulajdonságot adnak!), vagy építőkarakter, aki szövetségi épületeket emel, de nem kizárt, hogy fogalma sincsen hogy van olyan menüpont, ahol tárgyakat lehet venni.
Fikázzátok itt folyamatosan a sokat vesztő farmokat. Most kaptam egy 29. szintűtől (!) egy ilyen üzit:
" a nagyon jo vagy hogy kell nyakláncot vagy gyűrűt kapjni??????? "

A szövetség honlapján ilyen mondatokkal:
"Saját fórumunk van"
"Míg piros színűvé nem válik, senki sem kerül ki a szövetségből, ha nem lép be!"
"Kőzúzó szövetségünk azért jött létre, hogy a nagy köveket szétzúzza a feltörekvő végzeturak elől"

Szétzúzzák előlünk a köveket, vigyázzatok

Komolyra váltva, ilyenekből tökéletesen látszik, hogy mennyire más egyes embereknek a játék, mint nekünk. Hogy lehet az, hogy többtucatnyi magas szintű (30+) emberke rohangál 100 alatti szakértelemösszeggel? Hogy lehet az, hogy ilyenekből még 250-300ezres lélekkútas szövetségben is vannak jópáran? (Nézzétek meg a toplistát szakértelemösszeg szerint rendezve, a 100 alatti régiót. Nem ritka a toplista első oldalán lévő szövetségeknél lévő tag. Nem farmokról, építőkarakterekről van szó!) Jó-e ez így, hogy mindenki saját maga jön rá a játékra, vagy hagyjuk, hogy lemorzsolódjanak, mert egyszerűen FOGALMUK SINCS, hogy mit csinálnak? Miért csak legalacsonyabb szinten van mentor rendszer, miért nincs ilyen a szakértelmeknél is? Miért nincs például 10-15. szinten akár csak egy szinlépéskor megjelenő felugró ablak, hogy "fejleszd a tanulás szakértelmedet, mert túl alacsony szintű", vagy egy a játékosnál megjelenő privát üzenet, ami elmagyaráz néhány alapdolgot? (Lásd Miklós indító hozzászólását a stratégiák topikban.)
Dátum: 2009.05.03. 22:20:52
Egyetértünk, hülyeség a javaslat, hiba volt reagálnom rá.
Dátum: 2009.05.03. 22:13:17
Arra céloztam, hogy a szabály onnan kezdve mindenkire vonatkozna, tehát értelmetlen.
Dátum: 2009.05.03. 21:46:54
Mi az hogy vadász karakter? Van olyan 35. szint felett aki nem vadászik? AKkor meg miről beszéltek?
Dátum: 2009.05.03. 20:01:46
Nem lesz ilyen, lásd első hozzászólás: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,92.0
Dátum: 2009.05.03. 18:24:47
Így az igazán vicces (vagy inkább elgondolkodtató), hogy még komolyan is veszik.
Dátum: 2009.05.03. 14:18:15
Szerintem fél év játék után ez kifejezetten vicces ez a kirohanás
Dátum: 2009.05.03. 00:55:42
Én már novemberben javasoltam hasonlót, Miklós elvetette:

Címzett: Miklós | Cím: (nincs cím)
2008.11.02. 13:10:54
Szia

A jelenlegi portyapont rendszer rossz, rugalmatlan, a 48 óránkénti váltás lehetősége a szövetségi háborúkat is nagyon megnehezíti. Mennyivel egyszerübb és igazságosabb lenne egy olyan rendszer, ahol 30 portyapontot kap MINDENKI, azonos szintűt 1, 1-gyel alacsonyabb szintűt 2, 2-vel alacsonyabbat 3, 3-mal alacsonyabbat pedig 4 portyapont támadni. Ugyan nyilvánvaló, hogy egy 13. szintű ellen egy 10. szintűnek esélye sincs, de a 13. szintű választhat: vagy mindössze 7 tuti győzelme van (a jelenlegi rendszerben 15 van), vagy többet támadhat, de nagyobb eséllyel szenved vereséget a magasabb szintűektől.

A másik fontos feladat pedig a leggyengébbek erősítése lenne, amire a legjobb megoldás a portyapont átváltása 20:1 vagy 10:1 arányban cselekvésponttá (csak odafelé, visszafelé nem!). Aki sok lélekenergiát vesztett, az gyenge, kevés esélye van portyázni, az erősek pedig amúgyis elköltik, ők biztosan nem váltanák át. Így az amúgyis gyengék, a legalsó 10% elmehetne naponta még többet vadászni, így halvány esélyük lenne felzárkózni, nem lennének tökéletesen esélytelenek.

Kérlek gondold ezeket át,
Mortimer

Miklós
Adminisztrátor
555 hozzászólás
Válasz erreIdézetTörlésRe: (nincs cím)
2008.11.02. 14:20:18
szia,
ahogy te irod, nem nagyon támadna senki 1-gyel alacsonyabb szintüt, de 2-vel, 3-mal alacsonyabb szintüt soha. és amikor lesz egy 100. három 97. és két 92. szintű játékos, akkor a 100. szintű naponta kettőt tudna portyázni...
a portyapont semmi másra nem jó, mint portyázásra, átváltani nem lehet soha másra, ezt előre leszögeztük.
Dátum: 2009.05.02. 10:33:24
A Beholder nem bukik, hanem nyer: a paradise fizet nekik a reklámért.
Dátum: 2009.05.01. 02:29:16
Légyszi holnap is maradj így, amikor az Azúron van a sor a hatalom tornyánál.

Köszi!
Dátum: 2009.05.01. 02:28:11
Kerekítési hiba. A lényért kiszámolt LE nem egzakt érték, így a kvízválaszért rárakodó LE sem egész szám.

A játék más részein, főleg a kapott TP-nél tapasztalhatod majd ugyanezt.
Dátum: 2009.04.30. 16:25:12
Mi az, hogy "legendás ellenfél"? Netán epikus akar az ott lenni?
Dátum: 2009.04.30. 16:03:03
Elég 15-re vinned.
Dátum: 2009.04.30. 15:48:46
Akkor megintcsak nincs értelme, mert döntetlenezésbe senki nem vág bele 50. szinten.
Dátum: 2009.04.30. 15:40:34
Aha, akkor ezekszerint naponta legalább egy küldetés megoldható lesz. Érdekes rendszer.
Dátum: 2009.04.30. 15:27:39
A fertőzésnek semmi köze a harci képességekhez.