Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Idézet: Kocos - 2009.12.31. 02:12:36
Idézet: Mortimer - 2009.12.31. 02:08:46
De nem jó a játék, ha megszünteti a kezdők utánpótlását!


Ugy erted a lama utanpotlast szunteti meg? Egy ugyes jatekos minimum megtanul vedekezni, de az igazan jo ellesi a taktikat.


Az a baj, hogy ez nem ilyen egyszerű. Mire felismerik, hogy mit kellene csinálni, már behozhatatlan hátrányban vannak. Nincs ismeretségük, nekik senki nem épít köréjük szövetséget, nem adnak nekik epikust tárgyakat, nem ismerik a taktikákat stb. Simán elkönyvelik alacsony szinten, hogy ez egy szar játék, és saját szemszögükből nézve igazuk is lesz ebben. Nem fogják mégegyszer elkezdeni.
De nem jó a játék, ha megszünteti a kezdők utánpótlását!
És az a baj, hogy rengetegen vannak, akik miután feladták a magasszintű karaktereiket most alacsonyszintű karakterekkel izmoznak, hogy ők mennyire jó játékosok. Ez messze nem igaz, nem érdem totál kezdőket elverni.
Épp ez a baj. Emiatt vannak kezelhetetlen mértékű különbségek. Olyan játékosok kerülnek napi szinten interakcióba egymással, akiknek egyébként nem szabadna találkozniuk.
Ezzel egyből ki lenne védve a rabszolgázás is.
Ezért mondom én is, hogy nem szabad szűkíteni a portyahatárt, sokan már most is problémákkal küzdenek e téren.

(Mégegyszer leszögezem, a topot nem érintené ez egyáltalán.)
Ezzel az a baj, hogy a többség se nem 0, se nem 100%-os 68. szintre. Azaz aki mondjuk 15%-os 75. szinten, mert sokszor elfelejtette, az hátrányba kerül azokkal szemben, akik semmit nem költöttek rá. Ami elég vicces.
Ezért: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,273.140#hsz150

Kettővel alatta írja Miklós, hogy egyetért.
A topot a KH miatt kevéssé zavarná a portyahatárok szűkítése, annál inkább a 60. és a 80. szint közötti réteget. Mint nemrég bekopiztam, itt szintenként alig néhány ember van, amiből ha levonod a saját hordát, akit nem lehet támadni, most is éppen hogy tűrhető a helyzet.

5 darab 77. szintű van (2 smaragd 3 gyémánt), 7 darab 76. szintű, stb. Nézzétek meg a toplistát, mielőtt ilyeneket javasoltok, és próbáljatok velük is kezdeni valamit. A KH kiterjesztése pedig legalább annyi sírást okozna itt, mint amennyi gondot megoldana, ezért Miklós már beírta korábban, hogy nem akar ilyet csinálni.
Dátum: 2009.12.29. 21:57:30
A játék leghatalmasabb szövetsége vagytok. Ideje lenne ezt észrevenni, és úgy is viselkedni.
Dátum: 2009.12.29. 18:06:31
Szuper, köszönöm szépen!
Dátum: 2009.12.29. 16:49:59
Ennyire nem dolgozik nálatok senki?
Dátum: 2009.12.29. 16:42:05
Számomra a 30, 35, 40, 45-ös kincsek semmit nem jelentettek, ezért az elsőket hármasával ugrálva kattintgattam végig. Később jutottam volna el értelmes tárgyakig, és nem kellett haszontalanokra 10 dukátot költenem.
Dátum: 2009.12.29. 13:22:45
Talán itt több foganatja van, és észreveszi valamelyik illetékes.

29 van, és még nincs kiírva a bajnoki viadal. Mi a helyzet vele?
Dátum: 2009.12.29. 11:00:49
Vagy idén nem is lesz már kiírva? :o
73. szint - 7 játékos
74. szint - 9 játékos
75. szint - 8 játékos
76. szint - 8 játékos
77. szint - 3 játékos

Ezek jórésze azonos hordában van, tehát nem tudják ütni egymást.
Idézet: Darah - 2009.12.28. 14:53:56
Te arra hegyezed ki az egészet, hogy pusztán a szintkülönbség alapján volt a kisebb a gyengébb. Nade ez sosem így volt. Mindig is voltak a szinteken belül brutális eltérések.


Sose voltak akkorák, mint manapság. És nem magas szinten, hanem egészen alacsonyan. A 8. szint legerősebbjének TÖ-je 305, másfélszer akkora, mint a 200 körül vagy az alatt mozgó zöm. (Nem mellesleg szakiösszegben is ver mindenkit.)
Csak arra akartam célozni, hogy a lerabolt karakterek mögött is emberek állnak, és ugyan sokan, sok helyen leírják a fórumon, hogy "a béna karaktereket nem kell védeni" ez korántsem igaz. Régen tudtak védekezni, ott volt a szintenként 5%-al növekvő életpont határ, magas szintről leütve a rablás mennyiségének radikális csökkentése, nem rohangált minden pók magas szintű kivégzéssel, nem használták a 15%-ra kerülés _előtti_ azonnali beütést (még mielőtt nekimehetne valaminek), nem voltak szinten belül sok száz TÖ-s eltérések...

Ezek teljesen el tudják lehetetleníteni a játékot azok számára, akik nem újrakezdőként indulnak.
Azért gondoljunk már bele, hogy milyen kudarcélmény, mennyi frusztráció kell hozzá, hogy egy ember napi több órát feccöljön egy (több) olyan karakterbe, ami semmi mást nem csinál, csak TP-t szállít egy másik karakternek? Ez csak okozat, valami ezt kiváltotta. Ok nélkül ilyet senki nem csinál. Éppen ezért egyáltalán nem ítélném el őket, ezek mögött olyan játékosok vannak, akik egyébként tehetetlenek az alacsonyszintű pókok ellen.
Dátum: 2009.12.28. 14:09:42
A mágikus regenerációt én most is sokszor napi háromszor sütöm ki, ha van rá időm. Ehhez semmit nem kell módosítani, csak nektek kéne növelni a szintjét. Minden hatodik szintje félórával csökkenti a használati időt.

Az ősköves ital napi kettőre növelése nem oldana meg semmit. Én régen, 30-40. szint környékén csak őskövest vettem, de a hatásfoka annyira lecsökkent, hogy már nem pazarlok rá. Rosszabb esetben csak két ütésre elég.

Ha VP regenerációt gyorsító épületből kettő is van a játékban, akkor nyilvánvaló, hogy ÉP növelőre is szükség lenne.