Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.05.29. 12:13:34
Nem rajtam múlt, és nem Ricardon hogy nem jött létre top smaragd szövetség. Ez nem a mi karakterünk hibája, legalább száz másikon csúszött el.
Dátum: 2009.05.29. 12:10:05
Mazlee, vedd észre, hogy még a harci épületek sincsenek maxolva szinte sehol. Ha ilyen egyszerű lenne a dolog már rég megcsináltuk volna. Nem vagyunk hülyék, ha nem tudnék játszani, nem verném végig az Azúrt kétnaponta.
Dátum: 2009.05.29. 11:48:41
Légyszi ne offoljatok itt ezzel.
Dátum: 2009.05.29. 10:50:02
"a kristály horda pont azért került be, hogy színesítse a játékot és megnehezítse a játékosok dolgát."

Köszönöm szépen, nekem eddig is marhanehéz dolgom volt. Pontosan tudod, hogy mostanra kezdjük behozni a toptrió hónapokkal ezelőtt kimaxolt harci épületeit - Tyrant is ugyanebben a cipőben jár - miközben végig folyamatosan velük voltam kénytelen harcolni. Három hónapja játékban van a Hatalom tornya, egy teljesen kiegyensúlyozatlan, csak a legnagyobb szövetségeket tovább erősítő dolog, és ezek után bejött még egy, ami számukra táp, számomra pedig megöli a játékot.

KV is pont ezért törölt, mert ugyanígy gondolták. Ha ezt nem veszik észre, akkor tényleg felesleges itt tépni a szánkat.
Dátum: 2009.05.29. 10:35:26
Én úgy vagyok vele, hogy hónapok óta naponta tucatnyi EH/AL tagot verek el, ráadásul jórészében felfelé támadva, szerintem jól játszom, de ilyen teszteletlenül berakott robotok ellen hova görcsöljek? Elver a gép, nagy szám, én is tudok szép nagy számokat írni a karakterlapra.
Dátum: 2009.05.29. 10:21:50
Igen, nekünk. Én azt várom, hogy ismét lőnek-e egyszerre ötöt a citadellával. Ha igen, sajnos egyértelmű mit kell tennünk.

Meg egyébként is, hosszú hétvége jön, nincs nagy kedvem három napon át 15% és 25% életpont között egyensúlyozni. (15 alatt ők, 25 felett EH/AL ver el).
Dátum: 2009.05.29. 06:39:32
Azon gondolkozom, hogy ha a Ronin kapitulál és mi kerülünk sorra, mi is benyomjuk majd. Ennek két oka van, első, hogy matematikailag nem éri meg kitartanunk: ha 3 nap alatt nyerünk, 3 citadella miatt 300ezret bukunk, amit a lélekkút nyereség nem hoz vissza, míg ha kapitulálunk, 15%ot veszítünk, ami marginális. Másrészt ez kényszerhelyzetbe hozza Miklóst, be kell avatkoznia és valamit tennie kell.

Amikor megjelent a Kristály Szövetség, öt szövetségnek üzentek hadat, Azúrnak, TGYnek, Elitnek, VM-nek és KV-nak. Utolsó hiba volt, de azért történt, mert a Tyrant nagyon gyors volt, és így hat háború lett. Ötöt kell veszíteniük, ami nem lesz meg, egyszerűen azért, mert az elől állóknak ez nem érdeke, mint azt Kocos is belebegtette.

Namost akkor az van, hogy TGY, Tyrant, Elit, VM nyer. Az ötödik viszont végiggördül az egész toplistán: KV kapitulált, Ronin kapitulálni fog, és ha mi is kapitulálunk (matematika szerint jó ötlet), utánunk Lélekőrők jönnek, majd Lélekszipolyozók, ahol - mivel Mási pár napja törölt - senkit nem érnek el. Ezzel az történik hogy "beragad" a rendszer, nem lesz meg az öt vesztés sehol. Hiába nyer az első négy (ha nyer! TGY-nél is gondolkodhatnak másképp), egy hét kötelező béke van, majd utána három nap ismét legalább a háború, azaz LEGALÁBB ennyi eltelik az ötödik vereségig. Két hét alatt pedig minden topszövetség minden tagja lép két szintet, és gyakorlatilag galamblövészetté válik az egész Kristály Szövetség a számukra. Sharpa, Kocos, stb. ennél jobb TP vadász csapatot nem is kívánhatott volna, hiszen állandóan üthetőek és magas szintűek, sőt, még vissza is ütnek, házhoz hozva napi szinten sokezer LE-t.

Ezzel mi történt? A magasszintűek jó sok TP-t kapnak, további több szint távolságban elszakadnak az egész mezőnytől - vegyük észre, hogy az első már most 6 szintre van a toplista első oldalának aljától. Ez a távolság most még jobban megnő, és az elsők a Kristályhorda eltűnésével ismét malmozni fognak, még jobban, mint eddig.

Milyen beavatkozást várok?
1. Mint a példa is mutatja, nevetséges, hogy egy kisebb szövetségnek nem éri meg megvernie egy nála sokkalta nagyobb és erősebb szövetséget -> a háborús nyereségrendszer átdolgozásra szorul.
2. Ahelyett, hogy az éljátékosoknak nyújtanának kihívást, a második vonalra dupla nyomás nehezedik általuk. Ez nyilván nem lehet cél. A Kristályhordánál nem tartható az 5-6 szinttel lefelé ütés, nonszensz, hogy a 60. szintű éljátékosok klónjai (mint azt beazonosítottuk) 55-56. szintűeket ütnek folyamatosan. Ezt meg kell szüntetni.
3. Azért (is) veszítenek, mert nem kenneleztetik az állatokat -> nincs megoldva az állatok sebgyógyítása. Míg a kataklizma 2-300-akat sebez egyszerre három-négy állaton, addig a 30-40. szintű sebgyógyítás ebből 1 állaton fél óra alatt pár tucatot gyógyít vissza. Ez nem tartható.
Dátum: 2009.05.28. 21:14:47
Sharpa, az a baj, hogy te 63. szintű vagy, és téged ugyanazok ütnek, akik engem 56. szinten. Ez szerinted korrekt?

61. szintű *Behemot* Asmodeus Mortimer A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 8 lélekenergiát. Csata leírása

60. szintű *Venitarius* Asmodeus Mortimer A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 22 lélekenergiát. Csata leírása

Ha számítana az életpont korlát, természetesen nem tudnának megütni, mivel jóval előtte lecsapnának a "normál" 59. szintű játékosok.

Persze én is nagyon élvezném, ha annyit kellene tennem, hogy benyomom a pihenést, és jönnek sorban az 53-54. szintű végzeturak, hogy felszúrják magukat rajtam. Dehát valamiért 2 szinttel lejjebről senki nem támad meg. Nem is értem miért.
Dátum: 2009.05.28. 20:31:18
.
Dátum: 2009.05.28. 20:17:53
De most komolyan, mi értelme ennek? Ha legyőzi a fertőzést minden nap betámadhat Sharpa 6 szinttel magasabbról? Válaszul én is elverhetem majd éjfélkor, amikor ő van 5% életponton, portyázás után?

Nagyon gáz ez a perspektíva.
Dátum: 2009.05.28. 20:07:50
Ha 35 tagú a szövetség akkor ugye 35-ös citadellacsapás fér el rajtuk. Ha kapnak egy 20-ast, majd másnap még egyet, akkor ha az előzőt nem semlegesítették, akkor a második egyáltalán nem érvényesül, vagy felmaxolódik 35-re?
Dátum: 2009.05.28. 19:35:11
Draglov, erre azt tudom mondani, hogy két szinttel alattatok már hónapok óta ugyanez a helyzet, sőt, én már reggel hatkor bőven le vagyok verve. A LE veszteség eléggé érdektelen, te is tudod hogy az nem tényező.

winnie: ha feljebb is saját bőrükön tapasztalják, hogy nem jók így a dolgok, elkezdhetünk közösen együtt gondolkodni, hogy min kellene ahhoz változtatni, hogy mindannyian élvezzük a játékot. Ehhez kiváló lenne néhány 65. szintű kristály hordás. Ráadásul akkor korrektebb is lehetne a rendszer, hiszen megszüntethetnénk ezt a 15% alatti beütéses értelmetlenséget. Ez nem csata, hülyeség annak nevezni.
Dátum: 2009.05.28. 19:14:07
Akkor az enyém nézd meg.
Dátum: 2009.05.28. 18:48:42
Draglov, az a baj, hogy a 60-62. szintűeknek ez táp, nekünk 55-57-en pedig szívás. Miért van az, hogy legfelül minden fejlesztés táp? Miért nem lehetett 65. szintű karaktereket berakni, akik mindennap agyonvernek téged 3x, megtanulod milyen az, hogy sose használhatsz pihenést, folyton 25% alatt bujkálsz?
Dátum: 2009.05.28. 18:33:16
Kellemetlenül érint, de biztos vagyok benne, hogy a következő csapatnál már finomítani fogják a dolgot, és 2-3 szinttel feljebbre lövik be őket.
Dátum: 2009.05.28. 18:19:05
Pont ugyanott vagyok én is.
Dátum: 2009.05.28. 18:07:08
A nagy szövetségeknek nem érdekük megállítani őket. Ha okosan csinálják, akkor legalább két hétig elhúzzák, akár vereséget is bevállalva.
Dátum: 2009.05.28. 17:59:46
Felhívnám a figyelmet erre a javaslatomra:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,173.300#hsz306
Dátum: 2009.05.28. 17:45:53
De nem pont ez volt a Rubinpalota legnagyobb megszivatása, hogy ezres lélekkúttal nem rabolhattok több tízezret?
Dátum: 2009.05.28. 17:42:49
A Kristály Szövetség lélekkútja max. fölé ment.