Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.06.09. 18:26:40
"Ha gyenge dolgot csinál, akkor azok akik küzdöttek ellene fellázadnak, és tolnak egy DEL-t."

Ezt nem hinném. Egyszerűen a 30. szintűek ezután magasról tenni fognak rá, mi pedig szívtunk egy nagyot. Az eddigi tapasztalat egyértelműen ez.
Dátum: 2009.06.09. 18:11:40
"Ez tenyleg brutaltap nekem."

Én sajnos csak azt látom, hogy most ássa meg a játék sírját Miklós véglegesen. Innen már nehéz lesz visszahoznia. Gondolom rájöttél miért...
Dátum: 2009.06.09. 17:45:47
"- Támadó szövetség tagja ne léphessen ki a szövetségből a háború első három napja alatt, emellett ne mehessenek katakombába sem 3 napig."

Ezzel az a baj, hogy 1:1 háborúval számolsz. Mi van, ha az a szövetség, amelyik háborút indított egy nap múlva kap egy hadüzenetet egy másik, jóval erősebb szövetségtől? Csak azért mert van egy másik háborújuk, szívjanak?
Dátum: 2009.06.09. 15:42:59
Naigen, de ha a problémákban sem értünk egyet, akkor felesleges a további vita.

Szerintem ez azt mutatja, hogy egyértelműen nem a jelenlegi rendszert kell toldozgatni-foltozgatni, hanem egy teljesen újat kitalálni. Valamikor olvastam olyat pl. hogy megadott tagok kiállnak őrposztba, és őket lehet ütni, meg ilyesmik.
Dátum: 2009.06.09. 15:36:58
Tökéletesen egyetértek, ráfér a teljes háborús rendszerre egy nagy reform. Szerintem az elején állapítsuk meg a problémákat, és ha ebben megegyezünk, lehet tovább mozdulni.

- Probléma-e, ha egy 3 fős szövetség megver egy 35 főst? (lásd Rubinpalota.)
- Probléma-e, hogy egy olyan szövetség van előnyben, ahol kevés az üthető tag, azaz ha egy szövetség egyszerre öt másiknak hadat üzen, akkor ezt könnyedén a saját előnyére tudja kihasználni? (Lásd Lélekőrők, ők ennek a mesterei)
- Probléma-e, hogy ki-be lépkedhetünk szövetségekből háború közben? (Lásd Tyrant.)
- Probléma-e a zsoldosok használata? (Lásd VM vs. Dawn of fire, TGY zsoldosokkal.)
- Probléma-e a masszív katakombázás, az, hogy a legerősebb ember kinnmarad, a többi 34 a pincében bújkál, és ő egyedül nyer? (Lásd Pagony vs. TGY)
Dátum: 2009.06.09. 15:11:59
Akkor csak a kedves citadellákat kapják, az se jobb.

Engem négyszer.
Dátum: 2009.06.09. 15:04:54
Simán le fognak ütni rád, és Teronra.
Dátum: 2009.06.09. 14:21:42
"Ok csak a top5nek uzennek hadat"

Figyeljétek meg mi lesz itt megint, ha a KV megint hadüzenetet és citadellákat kap
Dátum: 2009.06.09. 14:10:55
"pár nap alatt kifogják őket fingatni megint"

Nem fogják, nem érdekük. Én se tenném a helyükben.
Dátum: 2009.06.09. 14:08:41
"portyázhasson a top. nyilván tisztán táp nekik. lehet irigykedni"

Portyázzon. Viszont az ő prédája engem üt. Engedtessék már meg, hogy ez zavarjon.

"menjünk egy szinttel lejjebbre: 3-17 (na, igen. ő hallathatné a hangját), 28-12, 15-13, 4-20, 17-16, 1-8, 15-33, 2-19, 16-22"

Mint írtam, a 19-27-es valószínűleg nem fog írni, hogy baj van, mert eddig is oda-vissza verték. Megszokta, hobbijátékos. Vagy pedig csak este jönnek, nem pedig azonnal, mert lehet munkában vannak, nem gép előtt. Hidd el, itt lesznek. Én csak az első fecske vagyok.
Dátum: 2009.06.09. 13:50:24
Például ők:
Sharpa: 169 győzelem, 3 (!) vereség.
Barrique 125 győzelem, 25 vereség.
Ariel 124 győzelem, 25 vereség.
Galmuszk 141 győzelem, 16 vereség.

Ez az egész fejlesztés tisztán táp a legfelül lévőknek. Nyilvánvaló, hogy nekik tökéletes a jelenlegi állapot. Mi 6 szinttel lejjebb viszont orbitálisat szívunk.
Dátum: 2009.06.09. 13:42:10
"Én is számolok, és elfogadom, hogy nem tudom elkerülni a KH támadásait. Pedig sokkal egyszerűbb lenne, ha nem támadnának, csak én üthetném őket. Kb ez az amit Mortimer szeretne elérni."

Ismétlem, mindebből nagyvonalúan kihagyod, hogy téged rajtuk kivül kb. senki más nem támad - nemcsak szinted okán, hanem téged az Elit sem üt - engem pedig igen. Én nem gyógyulhatok fel 25% fölé, te igen.

És mindez persze nem csak rám vonatkozik, hanem minden "suptop" zónában lévőre, csak ők még nem jelentek meg a fórumon. Majd este, már várom TLO-t
Jó sokat kell vadásznod 350 kiégett őskőért

Elvileg szabályos, a gyakorlatban lehetetlen vállalkozás. A vadászos karaktert ugyanis meg fogják ütni, sokszor, és el fogják vinni tőle a kiégett köveket.
Dátum: 2009.06.09. 13:25:47
Vagy pedig az egész kristályhorda úgy ahogy van lép feljebb 3 szintet. Mindegyik tulajdonságukra kapnak +8-10-et, és ugyanazt csinálják mint eddig.
Dátum: 2009.06.09. 13:08:01
"Nem hiszem, hogy sokkal több támadást kapnál naponta mint amennyit én szoktam"

Ez valószínűleg igaz, viszont én folyamatosan figyelek is rá, te pedig csak benyomod a pihenést és annyi. Én ezt nem tehetem meg, mert egyből leütsz Ja, mégse, mert mielőtt megüthetnél, előtted még Cyron biztosan bepróbálkozik.
Dátum: 2009.06.09. 12:50:52
1. Neked nem dupla teher, hiszen téged Kristályon kivül szinte egyáltalán nem ütnek.

2. Négy szinttel felettem vagy, és nekem 9-cel nagyobb az egészségem, mint neked.
Dátum: 2009.06.09. 12:36:28
"kevesebb lelkesedésed van ütni a kicsiket"

Hónapok óta szinte csak és kizárólag, 90%-ban Elitet és Azúrt ütök. Felfelé is, több szinttel - kérdezd meg őket, ha nem hiszed. Mindkét szövetségnek jóval nagyobb épületbónusza van mint nekem, régebben tucatnyival is több védekezésük, támadásuk, nagyobb IQ-bónuszt kapnak, erősebbek az állataik. Ezt a hátrányt több hónap után mostanra kezdjük csökkenteni, mert ők már nem tudnak mit építeni.
Dátum: 2009.06.09. 12:25:07
"Amíg ti aláztok lefelé addig okés, amint kaptok 2 fülest úgy hirtelen gond van?"

Azt magyarázom folyamatosan, hogy eddig is ütöttek 3-4 szinttel magasabbról, de az ellen tudtam védekezni: nem mentem 30% életpont fölé.

"nem 25%-rol kezdik őket bedarálni a kristályok, hanem 90%-ról!"

?

Milyen 25%? Milyen 90%?
Dátum: 2009.06.09. 12:11:48
"döbbenet, hogy olyan zokogásától hangos az éter, aki simán alázza a legtöbb kristályt, vagy legalábbis simán pozitív a mérlege. várjuk meg előbb, hogy a 0-21-esek sírjanak."

Winnie, azért zavar, mert jól játszom, jó karakterem van, kevesen szoktak megverni. A 0-21-esek nem fognak sírni, ugyanis őket egyérszt nem is érdekli, mert különben nem lennének most ott ahol, másrészt megszokták, hiszen az egész eddig játékban hülyére verték őket.

Viszont most bekerült egy olyan tényező a játékba, ami ellen teljesen tehetetlen vagyok, nem tudok erősebb lenni náluk, nem tudok semmilyen módon védekezni ellenük. Frusztrál, zavar, idegesít. Nincs rá megoldásom.

És igen, külön zavar, hogy a nálam 3-mal magasabb szintűeket totál nem érinti, ez nekik egy jótétemény. Borítja a játékegyensúlyt egy a fejlesztők által behozott, senki által nem tesztelt változtatás, aminek szempontjából kiemelném, hogy SEMMI BAJ NEM LENNE, ha nem ütnének 15% alatt is.
Dátum: 2009.06.09. 11:51:39
Butaságokat beszélsz. Látszik, hogy csak távolról látod a dolgokat.

"akkor az egészség volt az ultimate megoldás"
Ha 15% alatt ütnek, akkor teljesen mindegy mekkora az egészséged.

"pihenve 1581 hp óránként"
Ez így van. De ha 35% fölé gyógyulsz, jön Barrique, Galmuszk vagy Sharpa, és 4ezret egyből belédüt, emellé az állatod sérül több százat. Ha reggel benyomsz egy pihenést, nap végére biztosan elpusztulnak, hiába van több ezer életpontjuk.

"Valamint ha 7x elgyepálják a klónt, akkor automatikusan katakombába vonul!"
Dehogy is, ez hülyeség. Csak akkor, ha az EGÉSZ SZÖVETSÉGET elverik hétszer.

"van katakombája"
Persze, és mostantól katakombában éljem az életem? Mert most már a nagy szövetségek nem fogják elverni őket hétszer, nem hülyék. Nekik ez táp, és ott fogják őket hagyni, nem engedik meg ismét, hogy ne üthessenek senkit két héten át.