Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.06.28. 23:24:51
(Kétlem, hogy változtatás lett volna az indulás óta meglévő rendszeren. Szerintem inkább a játékosok értek el olyan határokat ismét, mint a játék elején, azaz egyetlen apróság boríthatja a csatát. Talál a varázslat/nem talál, kritikus lesz/nem lesz az, betalál egy kritikus ütés stb. Hiába 5% alatti az esély - 20-0-ás szimuláció -, ez simán megtörténhet.)
Dátum: 2009.06.28. 14:44:08
"a LE növelő szakértelmeknél természetesen, jó ha van korlát"

Szerintem érdekes játék alakulna ki ha - némi finomítás után persze - nem lenne ezeken sem korlát. A maximalizálás ugyanis jelen esetben annyit jelent, hogy aminek van max. értéke, azt el KELL érni. 61. szinten például már 99%-nak 170-es kereskedelme van (és Végzetpengéje).
Dátum: 2009.06.28. 10:53:16
Panaszkodás helyett javítsd ki.
Dátum: 2009.06.27. 10:12:33
A nagybetű a játékvezetés figyelmetlenségének szól. Teljesen szükségtelen volt ez a könnyítés V1/V2-n.

A visszafogott fejlődésről olvasd el Petur írását, nála jobban senki nem elemezte.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,150.20#hsz31
Dátum: 2009.06.27. 09:59:27
Bekerült. Aki már megcsinálta az is láthatja a teljesített küldetések felsorolásánál.
Dátum: 2009.06.27. 09:56:01
Szerintem elosztani kellene. Azaz meghatározni kategóriákat, és abból kiválasztani egyet-egyet. A legjobbat, legmeghatározóbbat.

Kell egy pók. A legjobb. (Nephila, Crimson, Trueblood stb.)
Kell egy szinthuszár. (Sharpa kiesik, mert már van róla lap). (Barrique?)
Kell egy kiváló közelharcos. (Cyron, Baalcain?)
Kell egy varázsló (Ariel, Nasdfil?)
Kell egy legjobban fejlődő, pl. Yworl?
De lehet egyéb is, pl. Építő (EMTyb, Egon?)
Dátum: 2009.06.27. 09:06:00
Az eddigi változtatások gyakorlata alapján ez lehetetlen küldetés. Pl. kapásból vissza kellene kapnia szinte mindenkinek 20e LE-t a vesztős küldetés alternatívája miatt, mely NEM CSAK A 3. VILÁGON KERÜLT BEVEZETÉSRE, mint azt eredetileg néhányan kérték...
Dátum: 2009.06.27. 08:40:37
Nyilván finomítani kell a rendszeren, ebben egyetértek. (Kiégett ősköves felezése/harmadolása, kábítós célszámának másfélszerezése, kritikus varázslatos csökkentése stb.) De naponta 10e LE 60. szint felett nem az az összeg, amin nekiállnék problémázni, még úgy sem, hogy én csak a hátrányait szenvedem a rendszernek (nem volt 3 dukátom ismételhetőből, 20e LE-t buktam, egészségfejlesztés helyett stb.)

Én azt látom, hogy tényleg áldozatokat kell hozni érte, és egyéb helyeken bevételkieséssel jár (például kínzókamránál, vagy az 5 állat idomítása kapásból 100e LE, azaz 10 küldetés teljesítése).
Dátum: 2009.06.27. 08:17:01
1 dukát jár.

Nem akkora táp az ismételhető, mint hiszitek. Az élboly egyszerűen azért feküdt rá ennyire, mert nem tud mást csinálni.
Dátum: 2009.06.27. 07:38:12
Csatlakozom azokhoz, akik szerint hiba lenne egy ilyen dolgot dukátokért árusítani. Nem így kell ezt eldönteni, hanem például egy játékbeli szavazással, ahol beírhatsz öt karakterszámot egy ablakba, és amelyik számokra legtöbben szavaztak, azokból legyen kiválogatva az illusztris társaság.
Dátum: 2009.06.26. 09:02:22
"nem a befektetett LE-ről beszélünk, mert az smafu valljuk be nyugodtan"

Már miért lenne smafu? 19. szinten az 5700-at én baromi soknak éreztem.

Arról sem szabad elfeledkezni, hogy mennyi LE-t raboltak el a fertőzésre gyűjtöktől, az épp szintet lépők azonnal kiváló célpontot jelentenek.
Dátum: 2009.06.25. 16:03:58
"A dilemma számomra nem az, hogy táp vagy sem, hanem hogy miért nem viselik a játékosok a döntésük súlyát"

Mert például nem ismerik a körülményeket. Egyébként még most sem.
Dátum: 2009.06.25. 14:43:57
197-esben igaza van Arielnek, hogy ez már túl erős.
Dátum: 2009.06.25. 14:41:21
Erre kapsz tőlem egy kövér egyest.

A kvízválaszok tekintetében (is) topban vagyok, és erre te azzal büntetnél engem emiatt, hogy ezentúl csak idióta, speciális kérdéseket kapjak, azaz az összes kérdésemhez gugliznom kelljen. Köszönöm, nem.
Dátum: 2009.06.25. 13:23:30
"kapjanak-e esélyt arra, hogy rövid távon javítsanak a helyzeten."

68. szint felett kapjanak, természetesen. Mindenkinek ez az érdeke.
Dátum: 2009.06.25. 12:36:52
A nem küzdés egyik előnyét már most tudjuk: 650e LE bevétel a karakter számára. De ez valójában nem ennyi, hanem a játék spirális jellege miatt (az erős erősödik) jóval több. Hány csatát megnyerhettél amiatt hogy ezt a tulajdonságaidra költötted, mennyi extra LE-t szerezhettél általa, ami egyébként nem lett volna meg? Nehéz ezt számszerűsíteni, de összességében megállja a helyét az egymilliós bevétel a másik oldalon is.
Dátum: 2009.06.25. 12:30:55
Attól, hogy a 0% erősít, a 100% fertőzés nem biztos, hogy gyengít.
Dátum: 2009.06.25. 12:26:51
De az is meglep, hogy csak az 5% előnnyel foglalkoztok, azzal, hogy hogy jön ez az 5% előny, azzal nem.

Rengeteg karakter kimaxolta a LE szerző tulajdonságokat, akár natívan, mivel így nem kell pakolgatni a turbót. Azaz most ott áll 100-as spektrálissal, vagy (szerintem jóval többen) 60-as sajtolással, és azt veszi észre, hogy dupla hátrányban van. Egyrészt azért, mert ő felvitte a szakértelmet 30-ról 60-ra kényelmi, VP spórolási, gyorsítási okból, hogy ne kelljen annyit a gép előtt ülnie, de ezek után ráadásul extra LE-t is fog veszíteni minden sajtolásnál (a lény méretének megfelelőt), ha nem pakolja át a turbót. Vadászatnál ugyanígy.

Tehát ezt csak egy extra őskő bevételi lehetőségnek tekintem a Beholder számára, más értelmét a korlátozásnak, hogy turbó nélkül nem működik, nem látom.

(Írom mindezeket úgy, hogy én egyiket sem maxoltam ki, tehát nem kellene emiatt pampognom. Ettől függetlenül a módszert igazságtalannak tartom.)
Dátum: 2009.06.25. 12:20:58
Gondolom aki itt volt, és a közelében jár a végének (bármilyen irányban) az tudja, hogy a fórumban is téma volt már a megjelenésekor, 19. szinten is. A tavaly őszi találkozón olyan kérdés is elhangzott, hogy TÖRLÖDIK E a karakter akkor, ha nem küzd a fertőzés ellen. Tehát nem igaz, hogy nem tudtuk, hogy erős lesz a hatása, hiszen sokan egyenesen a játék végét jelezték előre (amire nemleges volt a válasz).

A másik, hogy sokan elfeledkeztek róla egy-egy szintlépésnél (én is), de ettől még szerintem nem dől össze a világ.
Dátum: 2009.06.25. 12:00:37
Már hónapokkal ezelőtt jeleztük a fórumban, hogy ha túl erős, akkor az lesz a baj, ha túl kicsi a jutalom, akkor az. Mivel legalább 650e LE a fertőzés leküzdése, végülis jogos, hogy ehhez mérhető a jutalom hatása is.

Az abbahagyási hullámmal igazad van, de ezek szerint bátor volt Miklós. Én a helyében gyorsan beraknék egy szakértelmet, ami 50% feletti fertőzésnél olcsóbbá teszi és gyorsítja a leküzdést.