Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Cyron, napi legalább 10-12 dukátot termelsz, azaz háromhavonta megvásárolhatsz BÁRMIT, a legerősebb relikviákat. Sokkal több CSP-t kapsz, mint mi, ráadásul most már a küldetésekért is többet kapsz.

Még két ilyen vásárlás (fél év), és szimplán törölheti a közeledben mindenki a karakterét, mert szart se fog érni ellened. Aztán tök jó lesz neked is ha egyedül malmozol, ütve a saját KH-s klónodat.
Dátum: 2010.01.08. 15:03:33
Köszi a választ, de direkt beleírtam Miklós hozzászólását, mely szerint elvileg nem így kellene lennie. A toplistában látható, hogy mi 114 epikust győztünk le. Ennek megfelelően a mostani szövetségi epikusunk szintje 162. szint. A toplista szerint 166. legyőzőtt epikus 187. szintű kell, hogy legyen. Valami ezek szerint el van tolva náluk.

Bemásolnám a kincstáblázatomat, kérlek nézd meg:
http://kepfeltoltes.hu/100108/kincstablazat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Dátum: 2010.01.08. 13:54:07
Idézet: Mortimer - 2010.01.07. 19:11:24
Miklós: "160. szinttől (110. epikus) bevezettük, hogy egymás után 2 azonos szintű, és azonos ép-jű (de különböző nevű) epikus jön. Tehát 150-től 159. szintig 10 epikus van, és ezek dobják a 80. szintű kincseket. 160-tól 169. szintig már 20 epikus van, és ezek dobják a 85. szintű kincseket, és így tovább."

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,21.120#hsz123

Ezek szerint a szövetségek által legyőzött epikusok közül a 111 és 130. közötti 85-ös, a 131 és 150-es közötti 90-es, a 151-es és a 170-es közötti pedig 95. szintű epikus tárgyat dob.

A toplista szerint az Azúr légió eddig 166 darab epikus szörnyet ölt meg, melyek közül a legutolsónak Miklós közlése szerint 95. szintű kincset kellett volna dobnia. Ennek ellenére a szövetség tagjainál már több 100. szintű tárgy van, például Nokednél egy Nagyobb Kalandgyűrű, dzsusznál pedig a Bestiák Mestere nevű 100. szintű nyaklánc.

Miklós, hogy lehet ez? Ha hibás a hírekben szereplő kiírás, kérlek javítsd, és tájékoztass minket is a változásokról.


Meglepően nagy a csönd ebben a kérdésben, pedig ez a második topik, ahol fel van vetve. Miklós, kérlek reagálj valamit, hogy van ez?
Dátum: 2010.01.07. 21:10:20
Nézz át az entitás topikba - az entitás minden ütés előtt regenerálódik, melynek mértékét az epikus specializáció szakértelem csökkenti.
Dátum: 2010.01.07. 19:11:24
Miklós: "160. szinttől (110. epikus) bevezettük, hogy egymás után 2 azonos szintű, és azonos ép-jű (de különböző nevű) epikus jön. Tehát 150-től 159. szintig 10 epikus van, és ezek dobják a 80. szintű kincseket. 160-tól 169. szintig már 20 epikus van, és ezek dobják a 85. szintű kincseket, és így tovább."

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,21.120#hsz123

Ezek szerint a szövetségek által legyőzött epikusok közül a 111 és 130. közötti 85-ös, a 131 és 150-es közötti 90-es, a 151-es és a 170-es közötti pedig 95. szintű epikus tárgyat dob.

A toplista szerint az Azúr légió eddig 166 darab epikus szörnyet ölt meg, melyek közül a legutolsónak Miklós közlése szerint 95. szintű kincset kellett volna dobnia. Ennek ellenére a szövetség tagjainál már több 100. szintű tárgy van, például Nokednél egy Nagyobb Kalandgyűrű, dzsusznál pedig a Bestiák Mestere nevű 100. szintű nyaklánc.

Miklós, hogy lehet ez? Ha hibás a hírekben szereplő kiírás, kérlek javítsd, és tájékoztass minket is a változásokról.
Legrosszabb fejlesztések: mindenfajta olyan, amelyek egy szűk körnek, néhány egyénnek szólnak. Ezek mindegyike kiegyensúlyozatlan, nem kellőképpen átgondolt, és a rendszerbe más módon nem behozható hátrányt hoz. Értem ez alatt az Aukciós ház egyes relikviáit, a Kristály Hordát, a Hatalom tornyát, a Kvízmedálok rendszerét. Lehet mutogatni ezekre, hogy "szinesítik a játékot", de az általuk biztosított táp korántsem szinesítés, hanem a karakter erejét alapjában befolyásoló tényező.

A kiemelkedően jó fejlesztések közé sorolnám az első nagy állatreformot, az állatok szintlépéshez szükséges TP igényének 20. szint utáni megnövelését. Ez annak ellenére sikerült flottul, hogy az egész játékosbázist érintő, a portyát alapjaiban befolyásoló dolog volt. Mindamellett ez sem történt hiba nélkül, gondolok itt a magas szintű állatok sajtolásáért radikálisan visszavágott LE-re. Kiemelném, hogy fontos tényező volt a sikerben az előzetes felkészülési idő, mely sajnos több más fejlesztést rontott el.

A kalandok is meglepően jól sikerültek annak ellenére, hogy gyengébbre számítottam, mivel nincs bennük elágazás. Ezeket azonban főképp a játékosok töltik meg tartalommal, így inkább övék az érdem. Meglepő volt számomra az is, hogy a kvízkérdések szinvonaltalansága mennyire nem igaz erre a területre.
(48. szinten volt ilyen mindenkire ható VF. Nézd meg a szint TP szükségletét, radikálisan megugrott, majd miután Miklós berakta az akkori változtatásokat, visszaállt a növekedés a régi rendbe.)
Dátum: 2010.01.07. 17:13:53
Ariel, Kocos? Hogy van ez?
Dátum: 2010.01.07. 14:35:45
Nekem smaragdgyülöletem van, de nem tudom kifejleszteni a gyémántgyülöletet. Miért nem lehet kettőt, tud erre bárki értelmes magyarázatot adni? Akkor én most korlátozva vagyok?!
Dátum: 2010.01.07. 13:04:04
Idézet: Moderator - 2010.01.07. 12:15:11
Elmondhato, h ezen jatekosoknak ezaltal marad a vf, kulonben teljesen eletkeptelenek lesznek.


Tehát kötelező a VF, épp ezért kell egy alternatíva. (Ha ez gyenge, akkor akár ennél erősebb.) Ha Miklós azt szerette volna, hogy két hét legyen egy szintlépés, úgy lövi be a szintek TP szükségletét.
Dátum: 2010.01.07. 10:10:39
Idézet: Cyron - 2010.01.07. 09:58:43
1. Bajnokis medál nerfelés: a medáltól függ, vagy a győzelemtől?


A győzelemtől.

Idézet: Cyron - 2010.01.07. 09:58:43
Jelenleg a 100. szintű tárgyakat ütjük ki a szöviben, így jópár társam már nem is licitálhatna rá


Nálatok a legalacsonyabb szintű tag 64-es. 100. szintű tárgyat 50. szinttől lehet használni.
Dátum: 2010.01.06. 23:48:09
Visszaolvastam mindet, mindet tartom most is. De szerintem itt ne offoljunk tovább, akit érdekel elolvashatja a belinkelt dolgokat, és dönthet magában arról, hogy "bődületes ökörségeket" írtam-e.
Dátum: 2010.01.06. 23:37:10
És elolvastad azt is, hogy én mi mellett tettem le a végén a voksot? A szerencse mellett:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,282.260#hsz266
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,282.280#hsz287
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,282.300#hsz302

Prisma nagyon ellene volt ennek, azt írta, hogy a szerencséhez kötésnél még a szintkorlát is jobb.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,282.280#hsz300

Sok sikert a vele való vitatkozáshoz
Dátum: 2010.01.06. 23:16:22
A szövetségi társad, Ywgarrd indított erre topikot.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,282.0
Dátum: 2010.01.06. 23:02:57
Idézet: Darah - 2010.01.06. 22:54:57
Mortimer, na épp ez az.
Aki körül alig vannak, az ezt megteheti, ugye?
És aki fölött még van 30 szint addig, az megvethette a keresztet a karakterére, ha hallgatott az öngyilkossági elvedre.
Még ha felér is, őt már alulról is megverik.


Nyilván egy frissen induló karakternél nem lehet cél feljutni a ritkább zónába, de régen, a szakértelem bevezetésekor nem is erről volt szó, hanem arról, hogy kifejlessze valaki vagy ne. Aki kifejlesztette az maradt lenn a darálóban, aki nem, az elhagyva a tömeget felfelé jóval kellemesebb játékhoz jutott. Ma pedig sajnos már nincs választása az újonnan indulóknak, muszáj kifejleszteniük a VF-et, különben teljesen életképtelenek lesznek.
Dátum: 2010.01.06. 22:49:21
Idézet: Darah - 2010.01.06. 22:43:27
Aztán fentről nem verik el a szövitársaidat?
Csak alulról fáj, vagy ott már ők a falubikái? Vagy arra megmagyarázod, hogy ez a játék rendje?


A helyzet ennél sokkalta egyszerűbb, ehhez elég ránézned a toplistára: ahol te vagy, 59. szinten van 78 karakter. Tehát egy 53. szintű játékos felett sok száz karakter, akik mind üthetik.

77. szinten van 5, 76. szinten 8, 75. szinten 9 karakter. (Ezek közül számtalan azonos hordában, tehát még ennél is kevesebb.) Nem több száz karakter portyalistájában van benne, hanem alig kéttucatéban. Ebből következően egy ebben a zónában lévő nagyon gyenge karakter is jóval kevesebb támadást kap, mint lejjebb lévő nagyon erős társa. Tud kalandozni, tud portyázni, jobban fogja élvezni a játékot, sőt, még az epikben is klasszisokkal eredményesebb.
Dátum: 2010.01.06. 22:40:08
Jó, lehet hitetlenkedni meg személyeskedni itt a nagyfórumon, de nekem sokkal fontosabb, hogy mit látok a belső, szövetségi fórumon. Neveket (karaktereket) itt inkább nem írnék, de privátban mondok, megkérdezheted tőlük, hogy hazudok e.
Dátum: 2010.01.06. 22:17:19
Idézet: Darah - 2010.01.06. 22:11:32
Csak azt nem, hogy azok hogyan számolnak el a lelkiismeretükkel, akik bőven középmezőnyös játékosokat arra bíztattak, hogy nehogy VF, hanem szingu.


Nálunk a szövetségben vannak többen is, akik szingura váltottak. Borzasztóan megerősödtek epikütésben, eddig 3-5-en öltük meg őket 2 óra alatt, most már velük együtt másfél óra alatt végzünk. Portyában sem jártak rosszul, lehagyták a nagy rablókat, és mivel felül jóval kevesebb játékos van, kényelmesebb játékot kaptak cserébe.

Én most is mindenkit arra biztatok nálunk, hogy felfelé hagyják el a szupererős pókokat, mert pl. Begginer ellen az az egyetlen védekezés, ha 7 szinttel felette vagy, és nem ér el. Ha pedig nő a szinthatár, és mégis elérné őket, akkor is lélegzethez juthatnak, megerősödhetnek a magasabb vadászati bevétellel, és 7-8 szinttel magasabb fegyverrel már győzni tudnak ellene.

Szóval köszönöm szépen, a lelkiismeretem jól van. Eddig engem igazolt a játék.
Dátum: 2010.01.06. 18:36:59
Meggyőztél, ha tényleg ennyire egyszerű letiltani azt, hogy a KH-ra ne hasson ez a szakértelem, egyébként is van bennük LE, felesleges.
Dátum: 2010.01.06. 12:31:52
Nem elsősorban azért kellene a VF mellett a szingulárisra is hatnia, mert mindkettő TP manipuláló szakértelem, hanem mert ez talán csökkentené a fórumon meglévő indulatokat. Mindenki láthatná, hogy a VF-es és a szingulárisos tábor egységesen van kezelve.