Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.08.04. 17:13:33
Legyen fastruktúra. Legyen svájci rendszer. Engem megggyőztél

Előbbi csak Baratyon múlik, utóbbi pedig azokon, akik abban reménykednek, hogy habár béna karakterük van, de a random révén elsők lehetnek. (Ezzel már futottunk egy kört egyébként, akkor sem lett belőle semmi. http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,145.80#hsz94)
Dátum: 2009.08.04. 16:27:56
Nem, nyilván nem, egyetértek veled. De ennek a kérdésnek továbbra sincs köze a bajnokihoz. Nem csak havonta verik rommá a VF-esek az azt nem használókat, hanem napi szinten.
Dátum: 2009.08.04. 16:20:53
"de ne azért legyek esélytelen, mert neki eddig 3szor annyi PP-je és/vagy CSP-je volt, mint nekem..."

1. De, akkor legyél esélytelen.
2. Az, hogy ilyen előfordulhat, és te azonos kategóriában indulsz egy ilyennel, az a játék fejlesztőinek hibája. Ne nálunk reklamálj, hanem náluk. De ennek a kérdésnek a bajnoki rendszerhez semmi köze.
Dátum: 2009.08.04. 09:28:36
Nem lesz belőle gond.

Ha átadta, ne akarja visszakapni.
Dátum: 2009.08.04. 08:45:52
51-es szintű varázslatod van, és nem tudod megmondani, hogy talált-e a varázslat. Őszintén szólva erre nem igazán tudok mit mondani, hogy a te hibád e, vagy a játékban lévő zéró tájékoztatás hibája, de mindenképpen szánalmas.

Nem talált a varázslatod, így normálisnak számít a 87-es sebzés.
Dátum: 2009.08.04. 08:31:46
Felesleges adatokat közölsz, ebből gondolom hogy nem teljesen érted.

1. Talált a jégbörtön vagy nem? (Adott - védekezést?)
2. Konkrétan neked mekkora a taumaturgiád? Nem a különbség számít.

Az ő lángtengere szerintem normálisan működött egyébként.
Dátum: 2009.08.04. 08:20:57
Talált a jégbörtön és 87-et sebeztél vele? Varázslat elnyelése mekkora, és a tiéd?
Dátum: 2009.08.04. 08:15:06
Két nagyon aprócska észrevétel.

A fókuszkristályokat nem lehetne leghátulra rakni, hogy a nyakláncuk után következzenek a sorban? Gyógyitala, varázsitala, gyűrűje, nyaklánca mindenkinek van, és eddig olyan szépen nézett ki, tömör volt a karakterlap. A vásárolt fókuszkristályokat pedig egyből berakta az ember a cuccba, de most, a térkapusakat tárolom is. Viszont így bal alul nagyon bénán néz ki a nyakláncok hosszú felsorolása, és fókuszkristály nem is lesz sok.
http://kepfeltoltes.hu/090804/fokuszkristaly_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A szövetségi főlap jobb alsó sarkában folyamatosan sárga a "Részletes leírás a szövetségekről" link, és nem lehet megszüntetni sehogyan sem.
Dátum: 2009.08.04. 00:51:49
"Attól hogy "fent" nem ezt látjátok szintrohanási kényszerben, elhihetitek "lentebb" sok ilyen van."
Nem vagyok szintrohanási kényszerben. Zéró a szingulárisom. 10-nél soha nem is volt több, az is csak rövid időre, a 40 TP-s küldetés miatt.

"És ez legalább olyan áldozat mint a maxos szintre felbaktatni."
Miért lenne ez áldozat? Szimplán csak játszom, vadászom, portyázom. Az hogy szintet lépek az természetes, nem katasztrófa. Elég kis jelentőséggel bír egy szintlépés, sőt, úgy kalkulálok, hogy kihasználjam a teljes feltöltödés erejét epikusütésre vagy a KH farmolására. Nem rossz dolog az.

"A különbség akkor van ha 0x (egyszer sem) teszem ezt meg."
Oké, akkor kiemelem: soha, senkit nem biztattam szinguláris fejlesztésére. Én magam sem teszem ezt. Viszont igenis lehet egy eredményes stratégia része elrohanni vele a VF-es tömeg mellett, és utána 5 szint magasságából kényelmesen lecsapkodni az addig nagyon veszélyesnek tűnő pókokat.

VF-es vitába ebben a topikban nem mennék bele, annyi topikot szétoffolt már. De a hatását jól mutatja, hogy gyakorlatilag minden témában előjön, és sehol nem úgy, mint pozítiv tényező, hanem olyan dolog, amivel kényszerűségből számolni kell.
Dátum: 2009.08.03. 23:08:01
Jerikó és Kárpátia az kettő. Ki a másik kettő, aki töröl?
Dátum: 2009.08.03. 22:51:58
Oké, akkor én ismét reagálok, ugyanazt.

"a kategória alsó fele teljesen feleslegesen nevez"

Egy héttel előtte lehet nevezni, és 400 CSP-t lehet alapesetben tartalékolni, ami prémmel is 8 nap. Azaz 15 napnyi játéktered van legalább. Extrém eseteket kivéve aki nem legfelül nevez, az azért nem teszi ezt, mert nem érdekli az egész. Bizonyítékul erre a saját példámat mondanám: én a játék elejétől kezdve az ÖSSZES bajnoki viadalon az adott kategória legfelső szintjén indultam. Most is így teszek, és a következőn is így fogok tenni.

"a legdurvább pókok/topkarik jelenelg 2x annyi embertől veszik el a győzelem ESÉLYét, mint a fent módszerrel."
Az ilyen extrém példákra mint Nephilia most azzal kampányoltok, hogy "400 embertől veszi el a lehetőséget", de biztos vagyok benne, hogy ha feleznének, utána az lenne a mantra, hogy "200 embertől veszi el a lehetőséget". Ezzel azt akarom mondani, hogy nem a felezés a megoldás. Ilyen extrém példákra, ahol az egyik legnagyobb szövetség egyik tagja mélyen benyúlik a középmezőnybe, nem is hiszem hogy van korrekt megoldás, ami nem csak az ő egyedi esetét kezeli.

"minden kagtegóriára be kell vezetni egy min. létszám limitet. Pl. a már emlgetett 16 fő az korrekt."
Tehát te nem akarsz Nephiliával együtt indulni, de a 16. Dragon Hunter azért induljon egy kategóriában a nála hat szinttel magasabb Kocossal.

"a szinguláris fejlesztés pl egyértelműen ilyen a játékosok zömének"
Nem láttam sehol olyan javaslatot, hogy fejlesszen bárki is szingulárist. Ariel ezt azután írta egyetlen hozzászólásban, hogy ez gyorsítja a fertőzés legyőzését, ami nagy táp. Azon kivül bárhol, bárki?

"míg a VF egyértelműen segíti őket"
Na ennek cáfolatát viszont oldalakon keresztül olvastam. _Számodra_ egyértelmű.
Dátum: 2009.08.03. 20:41:12
Amióta 10 dukátért eladhatóak, mindegyik epikus tárgy értékes.
Dátum: 2009.08.03. 19:36:24
Semmi értelme, csak az őskőből váltókat tápolná tovább.
Dátum: 2009.08.03. 18:42:51
Saját magadnak fogsz üzeneteket írni ?
Dátum: 2009.08.03. 16:28:20
Természetesen. Mindent.

Indoklásként a szisztémára olvasd el a topic első oldalát. Látható, hogy nekem már tavaly októberben nem tetszett.
Dátum: 2009.08.03. 15:33:13
Bajnokin mindkét bónuszt megkapod.
Dátum: 2009.08.03. 12:59:31
"láttam még 1-2 ígéretes szövetséget amely keményen küzd és tartja a frontot, de már most tudom hogy el fognak bukni, mert amikor a mostani 18-20-as átlagszintjük átcsúszik 28-30-ba, a magasabb tagjaik meggyengülnek az akadémia nélkül és ütőerő hiányában kíméletlenül farmolni fogják majd őket is."

Semeddig sem tartana a magasabb szintű tagoknak átmenni egy nagyobb szövetségbe 1 napra tanulni.
Dátum: 2009.08.02. 22:25:20
Ami nem természetes, hanem elég nagy hülyeség
Dátum: 2009.08.02. 22:15:50
A topszövik mélyre lenyuló tagjaival valóban kell valamit kezdeni, ebben egyetértek. De ennek az esetnek a SOKKAL durvább variációjával sem csinálnak semmit, lásd a lebontott magaszintű karakterek által 1. szintűek köré épített szövetségek (Pl. http://www.vegzetur.hu/index.php?m=szovetseg&szovi=3737).

Szóval én ezen a téren nem várnék semmilyen változtatást.
Dátum: 2009.08.02. 12:43:51
A bajnoki viadal topic első hozzászólásában ott van.