Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.08.27. 15:15:13
A bénításnál alapvetően jó, csak éppen a lélekszívás iszonyat durva lenne.
Dátum: 2009.08.27. 15:14:35
Szerintem egy nálad 79. szinttel magasabb lény ellen ez a normális.
Dátum: 2009.08.27. 15:13:03
Értem. Akkor már csak azt kérdezném, hogy ha a csapdakészítést növelem meg fixen 35-re, a 30 feletti értékek mennyi tizedszázalékot jelentenek? Mert ugye 10-ig 5, 20-ig 7, 30-ig 8, akkor 35-nél 8,5%? Vagy van még további degresszió ez után is? (Utóbbi esetben biztosan értelmetlen ezzel foglalkozni.)
Dátum: 2009.08.27. 15:11:15
A bénítást tényleg át kellene dolgozni. A -10 támadás nevetséges, meg kellene növelni valahogy szinttől/erőtől vagy valamely szakértelemtől függő mértékben. Jelenleg csak küldetéseknél van szerepe, egyébként zéró. Ha már átdolgozunk, bele lehetne venni ezt is.
Dátum: 2009.08.27. 14:52:56
V2 még nem lépett át a második fázisba. Teljesen feleslegesen manózol, nem fogsz kapni.
Dátum: 2009.08.27. 14:43:22
Épp most butítják le a varázslatot, ha nem vennéd észre. (Egyébként nekem kb. tökmind1 milyen változás lesz, nem vagyok specializált karakter.)
Dátum: 2009.08.27. 14:41:34
"Leküzdötted a fertőzést, ezért választhatsz az alábbi szakértelmek közül. A kiválasztott szakértelemnek 5-el megnő a maximuma."

A listában szerepel a vezetőkészség is, pedig az nem turbózható. Ez szándékos, vagy pedig hiba?
Dátum: 2009.08.27. 14:31:28
(A varázslatos LE szívással semmi baj nincs. Nyilván csak egyes varázslatok csinálják, amelyek nem feltétlenül a legjobbak, legtöbbek által használtak. A közelharc most is szív LE-t, azzal sincs semmi baja senkinek.)

Epikus sebzést növelő gyűrűk mikor hatnak a varázslatokra is? Ugyanis csak közelharcra érvényesek, ami elég értelmetlen dolog.
Dátum: 2009.08.27. 13:53:42
"epikusnál lesz jelentős hatása, a magasabb szintű epikus ellenfeleknek a fizikai sebzése meg fog ugrani."

Visszamenőleges lesz a hatás minden epikusra, vagy egy vonaltól felfelé? (Értelemszerűen a legtöbb epikust megölt szövetségtől kezdődően?) Mert ismét csak az jön elő, ami pl. a küldetéseknél, ott is hiba volt a 150-es korlát: néhány nagy szövetség jelentős előnyhöz, és számtalan nagyon erős epikus tárgyhoz jut, míg a kisebbekben lévő tagok csak néznek mint a moziban, és esélyük sem lesz megölni a jelentősen feltápolt epikus lényeket.

Az erőből eredő sebzésbe beleszámoltad, hogy az állatok sebzését is befolyásolja? Az epikusnak persze nincs állata, így ha az ő mércéjéhez akarod egyenlíteni a sebzést, akkor az a játékosoknál még durvább lesz, hiszen az állat a játékos sebzésének negyedét viszi be magas szinten. Azaz nem csak a közelharci, hanem az állatsebzés is drasztikusan meg fog nőni.

Lesz valamilyen védelem az állatsebzések ellen? Már ott is bőven ezer feletti értékek repkednek _csatánként_.
Dátum: 2009.08.27. 10:54:01
A 100 dukátos licit ismét csak 50.

Az oké, hogy törölnek egyet, a legmagasabbat, de miért nullázzák? Mi történik ilyenkor? Miért kell folyamatosan megszegnie a Beholdernek a saját szabályait?
Dátum: 2009.08.26. 22:09:32
Azért azt a "közkivánatra" szót nem kellett volna odaírni.
Dátum: 2009.08.26. 21:49:01
Csak védelemkor, de ha azonos szintűt vagy magasabbat támadsz, nem esik le.
Dátum: 2009.08.26. 20:55:39
De napi egy küldetést se sokan tudnak csinálni, szóval lényegében ugyanazt az eredményt hozza, semmit nem borít a dolog. Viszont a választás a tiéd.
Dátum: 2009.08.26. 20:49:16
Ha nem éri meg, mert 15 vízszintesen indított portya 15ezret hozhat, annyit, mint egy küldetés, akkor már nem.
Dátum: 2009.08.26. 20:42:16
A fix azt jelentené természetesen, hogy ennyi minimálisan van. Max. akármennyi lehet.

Ismétlősnél nincsen 1500, nincs állatsebzés, stb. A térkapus, állatszintlépős, állatsajtolós küldetések a karakter erejétől függetlenül pörgethetők, ütni sem kell hozzájuk.
Dátum: 2009.08.26. 20:30:13
"ellenkezik Miklós egyik alapelvével (semmiből soha nem lesz LE)."

Én ezt az alapján mondom, hogy a húsvéti locsoláskor, amikor a végzetúrnőkben fixen volt LE, iszonyatos verést kaptak két nap alatt. Gyakorlatilag azért nem lehetett támadni őket, mert megvolt 3 óra alatt az 5. És akkor még a szint * 10 töredékéről volt szó!

Darah, ha van más javaslatod, amivel elérhető, hogy ne 5 szinttel lefelé támadjanak az emberek, hallgatom. Mert LE olyan mélyen már semmi nem rabolható, tehát a büntetés úgy látszik nem éri meg. Ehelyett inkább jutalmazni kell a szintben támadást.
Dátum: 2009.08.26. 20:02:06
Szerintem egyértelműen a fix LE a portyában.

Adott szintre támadva szint x 10 LE, egy szinttel magasabbnál ez 20%-kal több, 3 szinttel 60, lefelé pedig 20%-kal kisebb, 4 szinttel alattam már csak szint * 10 * 0,2. Ezt könynedén lehet egy szakértelemhez is kötni. Erre az értékre hatna a kreatív és a gyémánt bónusz is.

Azaz 50. szinten egy 50. szintűt legyőzve maxos kreatívval 1000 LE nyerhető. Ez bőven nem borítja a rendszert, viszont azt a 15 portyapontot nem nálad 4 szinttel alacsonyabbakra fogod ellőni.
Dátum: 2009.08.26. 19:48:03
Az első két pont magasabb szintűekre vonatkozott, kamrázási célzattal. Ötös kamrátok van, az első öt portyánál nem nagy szám figyelni erre. A portyalistánál nem 0 szintre, hanem szövetségre kell szűkíteni. Ha pl. beütöm hogy Azúr vagy Elit, nézem, nézem, és ha 5 perc múlva felbukkan valaki, aki addig nem volt ott, 99% hogy 15%-on van, szóval simán nekimehetek ha 3 szinttel magasabb is. Ehhez nem kell semmilyen kémgömb.
Dátum: 2009.08.26. 19:32:13
Dukátot biztos nem lehet átvinni, az borítaná a dolgokat. Ha meg igen, tömegével regisztrálnának az emberek csak és kizárólag ezért a következő világra.
Dátum: 2009.08.26. 19:29:21
Szerintem már most is üti az erős az erőset, ha okos.

1. Figyelni kell mikor van manacuccban, esetleg állat nélkül.
2. Mikor van éppen 15% felett, amikor jó eséllyel legyőzhető.
3. Végül egy nálad 3-4 szinttel alacsonyabban lévő pókot sem neveznék én gyengének, nála sokkal nagyobb eséllyel van LE, mint egy azonos szintű, de gyenge játékosnál. Sose baj, ha ők is érzik a törödést.

A vesztes portyázás nem gyengít. ÉP-t és VP-t vesztesz, de ez marginális ahhoz képest, amennyit egy győztes csata hozhat. Három vereséget simán kiegyenlít egy győzelem - max. a fejekben van az, hogy fene egye meg, megint vesztettem.