Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.09.14. 23:34:13
A szövetségi háború nem az egyéni tápolásról szól, hanem a győzelemről. Másrészt ha elég nagy a nyeremény, a védekező fél nem lesz olyan hülye, hogy ahelyett hogy nyerésre játszon, büntetőzik, míg a támadó felet marhára nem érdekli, hogy a másiknál van egy ilyen, hiszen ha bukik is egy CSP-t, a szövetségi nyeremény megéri számára. (Ugyanaz, mintha beépítette volna.)
Dátum: 2009.09.14. 23:23:15
Na dobtam is gyorsan egy levelet Miklósnak, hogy csináljon valamit, háborúzni akarok

1. Nyeremény drasztikus megnövelése.
2. Pusztítás citadellájának hasonló megerősítése.
3. A vesztes fél kára ne nőjjön azért ezzel egyenes arányban, hiszen nem a szivatás, hanem a játékélmény növelés a cél. De az sem normális, hogy a nyereményeteket az Azúr lélekkútja 7 óra alatt visszaregenerálja. Ennél azért nagyobb büntetés kell, érezze mindkét fél, hogy van tét.
Dátum: 2009.09.14. 23:10:10
Ekkora tétnél minek katakombázzon egy 30 tagú szövetség? Tiz-húszszorosnál, 3-6 milliós tétnél viszont lehetne izgalmas háborúkat vívni. Én már sokszor, sok topikban panaszkodtam erre - szerintem sokkal színesebb játékot kapnánk.
Dátum: 2009.09.14. 23:03:21
Ejha. Két napi manakonstrukcióm a nyeremény.
Dátum: 2009.09.14. 21:54:12
Elviekben jó, de Miklós nagyon tart a százalékos bónuszoktól, azok erősen degresszívek most is, minden szakértelemnél. Pl. másodlagos támadás 10. szintje 10% sebzést jelent, 20. szint 15%, de a maximumot, 25%-ot csak századik feletti szakértelemszinten éri el. Ugyanígy elejtette egyszer egy megjegyzésben, hogy a pihenés magas szinten már nem 10% bónuszt ad a tulajdonságokra, hanem jóval kevesebbet, mert 300-as tulajdonságoknál +30 már behozhatatlan előnyt jelent a pihenő (védekező) félnek.
Dátum: 2009.09.14. 20:20:31
"az epikus 24 ora alatt regen maxba, tehat maxEP/24 lehetne a normal regenje 2 csata kozott."

Ezzel emberek széles tömegét zárod ki, mert már a 30. cirka 50e ÉP-vel mászkál, azaz két ütés között 2ezret regenerálna. Jóval erősebb lenne így az egyéni epikus mint a szövetségi epikus, hiszen utóbbit akár 10 percenként ütheted, ennek megfelelő regenerációval (maxEP/144). Van ennek értelme?
Dátum: 2009.09.14. 19:41:30
De akkor megint az van, hogy ha epikust akarok leverni ide vagyok kötve egy órán át a géphez. Miklós épp ezt akarja elkerülni. A fennmaradó 5 percekben mit csináljak? Malmozzak? (Ez egyébként a játék legnagyobb hibája, a baromi sok üresjárat.)
Dátum: 2009.09.14. 19:34:48
Én tökre nem értem hogy gondoljátok ezt a "támadásnál is számít a sebgyógyítás" dolgot. Felturbózom a sebgyógyítást, bemegyek, katt, (sebez, visszagyógyulom), katt, katt, meghalt. Mi ennek az értelme?
Dátum: 2009.09.14. 18:15:21
Szerintem felesleges ennyire a leveretés miatt aggódni, arra már most is rengeteg lehetőség van. (Szövetségi epikus, néhány gyors egymás utáni térkapu, esetleg ha magaszintű az ember, nekimegy egy 8 szinttel magasabb KH-snak).
Dátum: 2009.09.14. 15:27:46
Akkora a szórás az azonos szintű karakterek között erősség tekintetében, hogy hiba lenne bármilyen átlaggal számolni.
Dátum: 2009.09.14. 15:24:15
Ez érdekes ötlet.

Megjegyezném továbbá, hogy mindenki folyton a portyacélpontok hiánya miatt aggódik, és a gyorsítás ezt pont hogy növelné: minél rövidebb a vadászat, annál több a portyacélpont. Kétnaponta egy teljes napom rámegy a vadászatra (100 CSP lefogyasztása legalább hét óra, sajtolásokkal együtt), ezalatt végig 15% vagyok. Ha ez felére csökken, sokkal többet használom a pihenést, és engem is sokkal többet üthetnek.
Dátum: 2009.09.14. 14:44:32
"Ezt egy járható útnak tartom, hogy a költség legyen 200 CSP helyett 50 CSP és 50 őskő, vagy valami hasonló, és aki már megvette, őskőért visszakaphatja a CSP-jét."

Tényleg magyarázd már meg légyszi, hogy a CSP-t miért kell belekeverni? Miért nem simán 50 őskő? Csomószor rákérdeztünk már, de nem válaszoltál még egyáltalán. Biztos van valami játékelméleti okod, erre lennék nagyon kiváncsi.

"Kérdés, hogy a top játékosok nem fogják-e ezt a 50 CSP-t is "soknak" tartani."
Itt nem az a lényeg, hogy sok vagy nem sok, hanem hogy _miért_?
Dátum: 2009.09.14. 12:35:54
Bocsi Awenhai, de én is már csak röhögni tudok rajtad, annyi hülyeséget írsz.

"Irányított vadászat szívás"
Attól függetlenül, hogy mi játékosok mit írunk, Baratyot idézném, aki szerint 5% további bónuszt jelent, erre lett módosítva.

"Az optimalizátor pedig patikamérleggel játszik, nem ugrik egy versenyre sem."
Az optimalizátor nem az a személy, aki nem csinál semmit a játékban, pont ellenkezőleg: sokkal többet foglalkozik vele, mint egy átlagember.

"Levezethetném neked, hogy miért gondolom azt a kérdést komolyan, de ahhoz már ténylegesen számolgatni kellene"
Tehát semmit nem számolsz, és kijelented, hogy mind hülyék vagyunk, akik azt írjuk, hogy LE-ben veszteség származott. Logikus.

"A relikviák meg sokat segítenek, majd csak most fogják elkezdeni behozni az árukat."
A transzcendális projekció másfélszerezése szerinted bármit is számít? Naív vagy. A portyagömb pedig bugos, nem veszi figyelembe a kronokompenzációt (már jeleztem Baratynak).

"Tanítottak már nekem statisztikát, nagyon utálatos téma, bármit kimutathatsz, ha megfelelően választasz kiindulópontot."
Akkor ahelyett, hogy a levegőbe beszélnél, KEZDJ EL SZÁMOLNI, és utána írogass. Mi tényeket írunk, te pedig elvi szövegekkel jössz.
Dátum: 2009.09.14. 00:43:09
Hajnal 3-kor történik meg az ajánlás és a kínzókamra jóváírása. Tehát ha eddig kiszabadul, nem kapsz semmit.
Dátum: 2009.09.13. 23:39:48
Illetve jogos lenne egy "ellenszakértelem", ami csökkenti a lopás esélyét.
Dátum: 2009.09.13. 23:25:37
Tökéletes, így garantáltan mindenki elégedett lehet.
Dátum: 2009.09.13. 14:56:38
Idézet: Ariel - 2009.09.13. 13:07:56
Hát lehet, hogy nincs hiba, de hogy veszteségesen jött ki belőle a játékosok egy része az is biztos.


Én is veszteségesen jöttem ki, természetesen. De ezt a mínuszt simán elköltöttem volna a három relikvia megvásárlására.
Dátum: 2009.09.13. 12:41:03
Már nincs hiba.
Dátum: 2009.09.13. 11:57:34
Szerintem szimplán legyen 50 őskő VAGY 200 CSP, mint most, és kész.

Felül fizetnek, Beho megkapja a soktizezer vagy százezres bevételt, alul meg benyomják 200 CSP. Ki jár rosszul? Senki. Ennél egyszerűbb megoldás nincs.
Dátum: 2009.09.13. 11:10:09
Biztosan nem, mert sajtolásnál van rajta egy 12-szeres szorzó, utána építésnél egy háromszoros, azaz 36-szorosát építed be.

Ha ennél is nagyobb, 40-50-szeres szorzó van bevezetve az eladásra az alacsony szinteken nagyon borítaná a játékot, mivel az építőkarakterek kapacitása brutálisan erősödne. Már 5. szint környékén felmaxolhatod 30-ra a csapdakészítést, és napi 4 állatot "adhatsz el" (50 CSP-vel számolva), állatonként 50ezer LE-t termelve. Namost csak ez napi 200e LE, 5. szinten, azaz tökegyedül felrakhatod a 4. szintű őrtornyot egy nap alatt. Ez nonszensz.