Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.09.28. 21:37:38
Kocos, az a baj, hogy V1-ből indulsz ki, pedig ez a téma nagyon is érinti a többi világot is. De a legfontosabb talán V4-nél, ahol ez a győzelmi feltételek egyike.

Ha ebbe belenyúlnál, nagyobb érzelmi hullámokat kavarsz, mint amilyen hatása lenne a játékra. Pár tucat ember kiabálna csak, de azok baromi hangosan (és megjegyzem a részükről jogosan).

Meg egyébként egy időre az ötletelést kihagynám, kiváncsi vagyok mit hoz ki Miklós a kristálypontos fejlesztésből - már közel a megvalósítás. Ne foglaljuk ilyennel az erőforrásokat.
Dátum: 2009.09.28. 21:33:37
Te erőltetted hogy kihívás legyen. Hát így az lehet valakinek, ha akarja.
Dátum: 2009.09.28. 18:58:01
Jaja, előbb kellene bolygatni a több világot, és sok ezer embert érintő dolgokat, mint a portyarendszert vagy a háborús rendszert, mint ezt a néhány tucatot érintő, őket egyébként is gyengítő apróságot.
Dátum: 2009.09.28. 17:01:46
Szerintem felesleges ilyen bonyolult számításokon agyalni.

Töröljük el az egészet úgy ahogy van, és az 5ezres lineáris növekedési költséget állítsuk át exponenciálisra.

De persze akkor kellene egy csomó új épület is, hiszen ha nem ezt, akkor mit épít az ember? Szerintem ez a probléma gyökere.
Dátum: 2009.09.28. 16:45:49
Ja, a korlátozásról: persze, jó ötlet. De szerintem problémákat fog szülni, ha a nagy szövetségek irtózatos építéskapacitásbeli előnyét bekorlátozzák, és nincs hol, milyen épületre levezetni. Most ez a biztonsági szelep.
Dátum: 2009.09.28. 16:43:58
Oké, de én azt se látom, hogy a saját szövetségükkel akarnának érvényesülni. Szimplán nem érdekli őket a nagyobb épület, a nagyobb bónuszok. Építgetnek, elvannak, de nem erőltetik meg magukat semmiért. Egy szövetségi társam találó mondata: "ez egy lila MSN. Feljövök, bekapcsolom". Kb. az érdeklődés is erre a szintre csökkent iránta. Még nálunk is marhasokat kell rugdosni az embereket, ahol pedig nincsenek ilyen emberek, ott el nem tudom képzelni micsoda pangás lehet.
Dátum: 2009.09.28. 16:29:32
Kocos, bárminemű felvetés előtt egy kérdés:

Ha borzasztó borzasztó irtózatosan drága lesz a HT, akkor mit fogtok építeni? Kimaxoljátok a Pusztítás Citadelláját?

Vagy alapítotok egy másik szövetséget, átmegy mindenki oda, és felépítetek mégegyszer mindent?

Megjegyzem, a HT birtoklást azért nem tartom problémásnak, mert van szabad hely. Ha valaki HT-vel akar vadászni, jöhet. Hívunk embereket, nem érdekli őket. Elmennek egyéni epikust verni, vagy pl. Dutch visszament a haldokló VM-be. Mások meg ragaszkodnak a saját szövetségeikhez.

Szóval addig nincs értelme szövetségekre lebontva vizsgálni a kérdést, míg magukat az embereket nem érdekli a téma. Legalábbis én a rengeteg toborzási próbálkozásom során ezt vettem észre.
Dátum: 2009.09.28. 16:06:53
Ugyanaz van, mint a térkapunál volt kezdetben.
Dátum: 2009.09.28. 15:39:53
Na ezzel csöppet eltértél a lélekszívástól és a topik témájától, szóval amellett, hogy egyetértek, a portyareformba ne most kezdjünk bele
Dátum: 2009.09.28. 15:27:19
"azonos szintűt támadva kreatív affinitással szerezhetsz 1-2k LE-t és erre jön még a LE szívás, és az erősebb kamra, plusz az, hogy már 15%-on ütheted."

Nem jön 1-2 k LE. Nem jön semmi. Se azonos szinten, se felette, se alatta.

http://kepfeltoltes.hu/090928/portyanyereseg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Add össze, oszd el TP-re, akármire. Ezzel szemben állna az, hogy nálam jóval kisebb Roninosokat, Tyrantosokat gyepálnék naphosszat, és darabja jelentene kétezret. Ugye hogy te is az utóbbit választanád, ha fixen lenne lélekszívásnál LE.
Dátum: 2009.09.28. 15:22:52
Jelenleg NINCS hathatós védekezés a LE szívás ellen. Egyetlen esély az, ha te is megpróbálsz visszaszívni valamit.

Ha azt erőlteted, hogy ezt is vegyék el, akkor tényleg mindenki 0 LE-vel fog pihenni, és teljesen kiherélted az egészet.
Dátum: 2009.09.28. 15:02:35
Nem értek egyet. Ha 7 szintet lefelé ütve biztosan van portyánként 2000 LE bevételem, akkor azt választanám. Naponta olyan sokszor, amilyen sokszor csak bírom. A vereség kizárt, egyetlen feladatom az erő maximalizálása tárgyakkal, egyéb felszereléssel. Ez a napi 40-50e LE simán megérné, hogy radikálisan csökken a kamrabevételem, ezért kellene büntetni LE szívásnál is a nagyon lefelé ütést.
Dátum: 2009.09.28. 14:42:47
Hát várjuk meg Miklós véleményét.

Végülis ez is egy megoldás lehet a kérdésre, ha ugy kezeljük, mint a kreatívot. A játékra semennyiben nem lenne kihatása, hiszen jelenleg nem létezik LE védelem, maximum a magas szintű tárgyak közül kell ezt kivennie, hiszen teljesen értelmetlenné válik.

Viszont akkor is csökkenie kell az erejének lefelé ütve, hiszen ha annyi LE-t termel amennyit ütsz, akkor mindig maximum szinttel lefelé érdemes mindenkinek portyáznia. Akkor a legbiztosabb, hogy átüti a védelmet, és jóval kisebb az elnyelése az ellenfélnek, mint egy azonos szintűvel szemben.
Dátum: 2009.09.28. 14:20:28
"Gyakorlatilag a kalandozók elleni portyáim mind 0 LE zsákmánnyal zárulnak szimplán a szintkülönbség miatt."

Nem a szintkülönbség miatt nem rabolsz, hanem mert nincs mit. Te is látod a szövetségi lapon, hogy naponta tucatnyi Azúrt verek meg, és soha nem láthattál még jelentős rablást. Nincs mit rabolni.
Dátum: 2009.09.28. 14:15:32
A KH-tól sem lehet szívni LE-t, csak az elején. Utána kiürülnek.
Dátum: 2009.09.28. 14:14:23
És lehetne az egekbe emelni az erőt, mert mindig maximum jönne. Az magasszintű portyáknál darabonként több ezret hozna, naponta kéttucatszor. Brr.
Dátum: 2009.09.28. 14:07:06
Én is 75-ös vagyok, nyilván esélyem sincs. Viszont egy hónap alatt lépek 5 szintet, és a következőn a legtetején fogok nevezni. Nyilván akkor a jövőbeni 75-ösöknek nem lesz esélyük. Ez ilyen.

Beírtam Miklós fórumposztjának linkjét. Ennél több hivatalos információ soha, semmiről nem jelenik meg. (Nagy hiba, rengetegen nem olvasnak fórumot.)
Dátum: 2009.09.28. 13:49:53
Azért vitatkozunk ezen a pár száz LE-n, mert ez legalább valami. Egyébként a portya nyeresége zéró. Legalább van min rugóznunk.
Dátum: 2009.09.28. 13:48:43
Nem, akkor válik kiegyensúlyozottá, ha

1. Lesz megfelelő védelem ellene. Legalább 30-40%.
Egy 5%-os fókuszkristály nem védelem, akkor már inkább nem tartok magamnál semmit, ha tudom, hogy napjában többször is elvernek ilyennel. (Megjegyzem, a Zarknodnál kiesett, a projekció 50-kal erősítő tárgy a lélekszívás miatt elég nagy parasztvakítás.)

2. Csak akkor szívhat az ember LE-t, ha nála is van.
Most az ember felöltözik lélekszíváshoz, benyomja a pihenést és 0 LE-vel várja az áldozatokat. Ezen csak nyerni lehet. Ha ilyenkor semmit nem szívhatna el a csatában, akkor biztosan tartana magánál LE-t.
Dátum: 2009.09.28. 13:12:55
Nézd meg a bajnoki viadal topik első hozzászólását.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,57.0

Ha jelentkezésnél kiírná, semmit nem értél vele, hiszen már jelentkeztél. Előtte kell ennek már tudatában lenned, több nappal.