Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Syck

Oldal: 1234567891011
Idézet: Jeriko - 2008.10.10. 09:56:09

Ami engem igazán bosszant, hogy azok, akik a portyapont bevezetését szorgalmazták (lásd portyapontok fórum), most jönnek rá, hogy saját maguknak is valamilyen szinten keresztbe tettek, és most ujjal mutogatnak pl. AranyAlmára, csupán azért, mert ügyes a stratégiája. Nem lennék meglepve, ha nemsokára beindulna a "korlátozzuk a gyémánt hordát" kórus (a hangolás már elkezdődött), aminek egyetlen alapja az, hogy AranyAlma gyémánt hordás.


ezen kar bosszankodnod. ha visszaolvasol, kozel azonos idoben jeleztuk a portya es a gyemant bonusz problemajat.
a portyapont azert kerult hamarabb felvetesre (a beta2 soran mar tema volt, es ahogy miklos irta, mar az alfa teszten is tema volt), mert errol inditot miklos topic-ot.

egyszoval a korlatozzuk a gyemant hordat korus mar reges reg beindult es nem aranyalma az alapja, hanem a bonusz, ami nem lett letesztelve.
Idézet: Balor - 2008.10.09. 15:30:05
Nem. Konkrétan csak én vagyok ilyen kocka (tudtommal). Persze nem stopperrel mérem, és nem is pontosan.
De ez hamarosan megszűnik, nemsokára sokkal kevesebb időm lesz a statisztikák böngészésére. És ez csak egy része a taktikának, ami önmagában nem garantál semmi pluszt. Ráadásul elég sűrű így is az alcsony zsákmány..

Idézet: Balor - 2008.10.09. 13:54:58
De figyeljük azt is mikor támadtuk az illetőt, hogy lehetőleg az öt perc letelte után közülünk legyen az első aki újra üti, és nézzük a 3 óra leteltét is. Folyamatosan nézzük a bevált zsákmányok üthetők-e már újra (8órás korlát, ép). Ezek lehet apróságok, de együttesen sok le-t hoznak a konyhára.


ahh akkor csak a tobbes tevesztett meg "figyeljuk", "tamadtuk", "nezzuk".

mindenestre engem erdekelne, h egy ilyen adatbazis felhasznalasi felteteleket sertene, vagy szabad hasznalni.

pl online pokerben is leteznek statisztika gyujto es elemzo szoftverek. sok helyen ezeket tiltjak, sok helyen pedig engedelyezet a hasznalata. nyilvanvaloan elonyt jelentenek, de mivel mindenki szamara elerheto, igy a lehetoseg mindenki szamara adott a hasznalatra.
Idézet: Balor - 2008.10.09. 13:54:58
De figyeljük azt is mikor támadtuk az illetőt, hogy lehetőleg az öt perc letelte után közülünk legyen az első aki újra üti, és nézzük a 3 óra leteltét is. Folyamatosan nézzük a bevált zsákmányok üthetők-e már újra (8órás korlát, ép). Ezek lehet apróságok, de együttesen sok le-t hoznak a konyhára.


ehhez csinaltatok sajat adatbazist? gondolom nem stopper a kezeben jatszik minden szovetseg tag
"MI NEM JÁTSZUNK - MI KÜZDÜNK!"

komolyan veszik a jatekot ize kuzdelmet. ugyesebbek, okosabbak kitalaltak valami olyan ellenfel valasztasi modot, amivel ilyen sikeresek lehetnek. uj kihivas, megtalalni ugyanezt a modszert.

ha megsertenek a felhasznalasi felteteleket, miklosek mar zaroltak volna a karaktereket, ugyhogy csak rajtunk mulik mikor jovunk ra mi is erre a taktikara.
Idézet: Petur - 2008.10.09. 11:53:34
Idézet: Syck - 2008.10.09. 11:35:25
Idézet: Petur - 2008.10.09. 10:57:36
Ha sikerül valamilyen módon automatizálni ezt a dolgot, akkor az külön előny. Ha nincs monitorozó program, akkor elég jó sok játékos, aki beteszi a portya infót.
Lehet, hogy Aranyalma másképp csinálja, az is lehet, hogy így. Az általam leírt módszer működik és legális.


ez a resze serti a felhasznaloi szabalyzatot mivel automatizal. tehat ilyet egeszen biztos nem csinalt senki, vagy ha igen, nem hasznalja fel arra, h portyazon, csak statisztikai cellal gyujtogeti az adatokat



Nem szeretném, ha bárki is úgy érezni, hogy meggyanúsítottam. Az amit leírtam teljesen legális eszközökkel is működik, nem kell hozzá szabályzatot sértő eszközökhöz nyúlni.


persze, szerintem egyertelmu, h a program hasznalata az ami szabalyzatot sert. mindenki ugy csinalja, h szovetsegi forumba irja az eredmenyeit.

ilyet egyebkent biztos nem irt meg senki, mert miklosek eszre vennek, h egy iprol folyamatosan letoltogetik a toplistat, portyalistat, plusz vszinu egy ilyen programban ugy lenne megcsinalva, h ott a tamadas gomb a listaban, tehat http referer alapjan is nagyon gyorsan lebukna egy ilyen alkalmazas.
Idézet: Leanthil - 2008.10.09. 11:43:09
Az lehet, de az már a szerzett LE felhasználásának kérdése. Hogy ki mire költi, azt nem firtatom. Én arra vagyok kíváncsi, ki honnan tudja, kit kell ütni, hogy össze lehessen szerezni ilyen temérdek LE-t? És még mindig nem feltételezek olyan másod- és harmadkaraktereket, akik az egyik szövetségben építőrabszolgák, a másikban meg farmkarakterek, akik felszúrják magukat a főkarakterre, hogy annak még a portyapontja se csökkenjen. Gondolom, Miklósék egyébként is kiemelt figyelmet szentelnek az első X karakterre, és folyamatosan szondázzák azokat.


szerencsesek. jobban belenyulnak a tuttiba es mindig eltalaljak kinel van LE lassan csinalnunk kell vmi adatbazist
Idézet: tramenes - 2008.10.09. 11:39:16


Egyébként a gyémántok szerzett LE-diff táblázata torzít. Nekünk már sokkal korábban megéri nyelni a gyógyitalokat és annak költsége nincs levonva a differenciából. A gyógyitalból származó +épk, vagyis +portyák, vagyis +szerzett LE arány megdobja a táblázatban a helyezést ugyanakkor az az X*270LE -ez naponta 3-4 is lehetett amikor még végtelen portyák voltak- nem vonódik le a differenciatáblázatból. Mondjuk ha jó (és szerencsés) vagy akkor 1 ital 3-4 portyára is elég lehet és átlagban a gyógyital árának 150-200%át el lehet hozni.

Viszont itt az van hogy 270LE költséggel szereztél mondjuk 500LE-t, és a difftáblázatban csak az fog megjelenni hogy +500LE, a megszerzés költsége nem. Vagyis egy sok italt nyelő gyémánt hiába lesz elöl a difftáblán; valójában annál kevesebb nyeresége van a portyákból. Természetesen ez a többi hordára is igaz, de nagyságrendi különbség van az italhasználatban a gyémántok javára; szerintem. Szóval a valódi szerzett LE különbség a top gyémántok és más hordák tagjai közt nem olyan nagy mint ahogy azt a difftáblázat mutatja.


nem hiszem, h ez egy gyemantosnak megerne LE-t atvaltani TPre az ebben a jatekban nem biznisz. Meg ha utana is szamolunk egy ital 300LE. Abbol mondjuk kijon 3 portya. az 6-9 TP -t. Total bukas, szal nem eri meg. talan az megerheti nekik, h a 300LE (ami ugye nekik kevesebbe kerul) extrem(!) esetben az elso ket portyabol visszajohet. talan. de az ugye azt jelenti, h harom portyabol legalabb 300 LE-t kell szerezniuk. ez a portyapontok bevezetesevel lehetetlenne valt

szoval szerintem rosszul latod. a gyemantosoknak nem eri meg az extra profitot jelento LE-t italra kolteni, nincs meg az vegtelen ciklus ami az igazi tapot jelentene, es olcson generalna TP-t, meg csak az arat se hozza vissza..
ok lehetnek azok, akik nem informatikusok es sikeresek emberek
Idézet: Petur - 2008.10.09. 10:57:36
Ha sikerül valamilyen módon automatizálni ezt a dolgot, akkor az külön előny. Ha nincs monitorozó program, akkor elég jó sok játékos, aki beteszi a portya infót.
Lehet, hogy Aranyalma másképp csinálja, az is lehet, hogy így. Az általam leírt módszer működik és legális.


ez a resze serti a felhasznaloi szabalyzatot mivel automatizal. tehat ilyet egeszen biztos nem csinalt senki, vagy ha igen, nem hasznalja fel arra, h portyazon, csak statisztikai cellal gyujtogeti az adatokat
Idézet: Wolfy - 2008.10.09. 11:27:41
Syck: van egy javaslatom. vegyunk el mindenkitol minden bonuszt. az ugy igazan igazsagos. na mit szolsz hozza? van ennel jobb megoldas?


persze. eleg az is, ha bonuszok kiegyenlitodnek. emelni kell a gyemantosok bonuszat, mert jol lathatoan, le vannak maradva.
Idézet: AranyAlma - 2008.10.09. 11:21:23
Idézet: Syck - 2008.10.09. 11:15:45


hat igen, itt jon kepbe a gyemantos bonusz. amirol mar volt es szerintem lesz is szo...


Ez hulyeseg. Barmelyik mas hordaval ugyanitt lennek. Csak akkor a 130 veresegem helyen 30 lenne.Es az alatkam is 1-2 szinttel magasabban allna.


igen, ezert is gondolom ugy, h a gyemantot erositeni kene, mert most nagyon le van maradva a tobbiekhez kepest. 45% esetleg lehetne 50%, h potolni tudja a harci bonuszok hianyat.
Idézet: Ravenwood - 2008.10.09. 11:01:34

AranyAlma esete: mi a meglepő azon, hogy sokat játszik, vesz italt, megfelelően pihen és így biztosítva van h nagyon sok portyát le tud nyomni (nem kell 2 kör után pihenni) + kreatív affinitás + jó statok = siker!


hat igen, itt jon kepbe a gyemantos bonusz. amirol mar volt es szerintem lesz is szo...
Dátum: 2008.10.08. 16:08:27
Hmm szerintem egy 4-5-6 szintu is a 30 portyat fogja valasztani, mig a 7. szintu a 15 portyat fogja valasztani, a 8. szintueknek meg nincs valasztasa. igy azok akik valoban hatrabb levok, meg kaptak az eselyt, h felzarkozzanak. a dupla portyazas, akarhogy is nezzuk, jelentos kulonbseg. ehhez jon meg hozza, h 4-5 szinten talan lelegzethez juttnak a karakterek es elkezdnek kemenyen portyazni, amivel elveszik a nagyobbak elol a zsakmanyt.

tfen az elso korlatozasok joval a bugolasok utan tortentek es ott a le- illetve kimaradt emberek nem kaptak lehetoseget a kompenzaciora.

mindenestre ket het mulva kiderul, miklosek joval rugalmasabbak, gyorsabbak, nagy baj nem tortenhet ez alatt a ket het alatt.
Dátum: 2008.10.08. 14:17:07
szerintem az ellenkezoje tortenik. mivel tomorodik a "mezony", es egyre inkabb utni fog mindenki mindenkit, egyre fontosabb lesz, h eros legyen a karaktered a portyaban.
Dátum: 2008.10.08. 12:24:55
Miklos,

mikor varhatoak eredmenyek? esetleg valami exit poll jellegu preview?
Dátum: 2008.10.06. 19:00:43
Idézet: Jeriko - 2008.10.06. 18:24:18
Syck: olvasd végig ezt a fórumot, írd ki, kik érveltek a portyapont mellett.
Biztos fatális véletlen, hogy az érvelők egy hordához, egy szövetséghez tartoznak.

De teljesen igazad van: elnézést és bocsánatot kérek mindazoktól, akik úgy érzik, megbántottam őket.

Leanthil: tőled külön is, mert tényleg emellett érveltél. Megjegyzem: nem azt kellene nézni, a dolog neked jó-e, hanem hogy a játéknak jó-e.


Akkor elmondom az erveim, most, h nem kell azon magyarazkodni, h igy elit horda meg ugy elit horda.


A portyapontot mar a beta2 soran szoba kerult, errol irt is miklos a topic inditoban. Mar akkor viszonylag heves vita volt rola, h kell nem kell, miert kell ha kell. A portyapont akkor elbukott, a koncepcioja se volt jo, napi hat portyapont, tenyleg vicces plusz eppen mindenki a kvizzel szorakozot, ugyhogy miklosek idegrendszere se volt topon.

Sajnos tesztelni nem maradt ide, illetve igy utolag azt kell mondjam nem is lett volna ertelme, mert csak ennel a borzalmas mennyisegu karakternel lehet igazan maximalizalni a portya profitjat. Mar akkor sulyos erv volt, h miert van buntetve az az ember, aki kepes 18 orat Vegzeturazni (az en rekordom 26 ora VU, kesz csoda, h miklosek nem neztek meg botnak), erre a kerdesre mar volt ebben a topicban es mas topicban is tobb mint sok javaslat.

Erzesem szerint a portyapont problemajat mar reg felvetettuk volna miklosnak, h a beta teszter forumot, miklos igerete ellenere, nem zarjak be.

A problema tehat nem akkor keletkezett, amikor a hordasok osszeszartak magukat, h jonnek a gyemantok. Plane, h nem is szartuk magunkat ossze

A gyemantos felvetesunket pedig majd eldonti az ido, a fentiek figyelembe vetelet ennel a kerdesnel is kerem.
Dátum: 2008.10.06. 18:15:39
Idézet: Jeriko - 2008.10.06. 17:45:10
Itt ez az egész nem erről szól. Azt kell látni, akik be akarják vezetni a portyapontokat: Sharpa, Syck, Craslorg, Leanthil, Draglov - gyakorlatilag mindenki, aki a portyapontok mellett érvelt (kihagytam valakit?), a rubin hordával játszik, és az ELIT HORDA tagja (vissza lehet olvasni). Nem véletlenül...
Számukra ez a játék egy verseny. A portyapontokra azért van szükség, mert féltik az elsőségüket.


Arpi, ugy latom te megmaradtal annal a szintnel, amit a TFen, sok evvel ezelott megszoktal. Nekunk sikerult felnoni, es objektivan szemlelni a vilagot.

A leghatarozottabban visszautasitom ezt a gyerekes, buta es korlatolt feltetelezest. Varom, varjuk a bocsanat keresed.
Dátum: 2008.10.06. 16:19:28
Idézet: Jeriko - 2008.10.06. 15:33:18
- Negyedrész mert nagyon idióta érv, hogy azért tápos egy csoport, mert 7 tagja le tud dolgozni egy hátrányt.


hat szerintem akkor maradjunk annyiban, h idiotak vagyunk.

igy gondolom mindenki elegedett lesz, mi pedig egy honap mulva tudunk leidiotazni mindenkit.
Dátum: 2008.10.06. 15:03:03
Idézet: Jeriko - 2008.10.06. 14:58:47
Én biztos vagyok benne, hogy Miklós utána fog számolni a dolgoknak, és objektív eredmények birtokában lehet tisztázni ezt a kérdést. Addig viszont a feltételezéseknek nem sok helyen. Úgy meg pláne, hogy a gyémámtok azért táposak, mert utolérik a rubinokat.


az miert nem objektiv, h egy het alatt plusz 6,000 - 9,000LE-t hoztak a gyemantok, ugyhogy, x ezer hatranyban voltak...?
Dátum: 2008.10.06. 14:52:14
Idézet: Leanthil - 2008.10.06. 14:36:40
Inkább az az érdekes, hogy 1 héttel ezelőtt a listák elején csupa rubin hordások voltak, míg a top gyémántok egy hét alatt hozták be a top rubinokat ÉS vertek rájuk 6000-9000 LE-t. Engem ez jobban érdekelne, émert én is szívesen követném a taktikát, hogy tartani tudjam a lépést.

Mert a gyémántok bónusza csak akkor érvényesül (ha jól tudom), ha a legyőzött karinak van LE-je, márpedig az én portyáimból 10 esetből 5x nulla vagy max. 50 LE-t szerzek, és nem a leggyengébb ellenfeleket támadom (már rájöttem, hogy az csak időhúzás, úgyis 15% ÉP alatt vannak).


erre a kerdesre idaig "ket valasz" jott:

- miklos kiszamolja, h "ne idegeskedjunk", a gyemant nem elvezz behozhatatlan elonyt,
- a gyemantok sokkal jobban taktikaznak.

mindenestre tegyuk el a "mi megmondtuk szovegeket", es huzzuk elo egy-ket honap mulva
Oldal: 1234567891011