Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BaalCain

Dátum: 2008.10.11. 18:50:34
Idézet: Eardog - 2008.10.10. 16:49:53
Sziasztok!
Egy olyan észrevételem van, hogy a vadászattal elég kevés LE-t lehet szerezni, és Túl sok TP-t. Így sajnos viszonylag hamar szintet lép az ember anélkül, hogy mindent meg tudott volna venni azon a szinten, vagy ha meg is vett mindent, nem tudja sokáig kiélvezni. Ergo, akkor elmegyek portyázni, mert ott van esély nagyobb LE szerzésre, és kevés TP-t kapok. De most az új portyarendszer miatt kevesett lehet portyázni, meg azért elég sokszor veszít az ember, ha nincs szerencséje, és amit nyer LE-t, az el is veszti. Az lenne a jó, ha a vadászatért kevesebb TP-t kapnánk, és kicsit több LE-t, hogy megérje azzal is foglalkozni jobban, meg akik esetleg nem akarnak annyira harcolászni, azok is tudjanak fejlődni.


erről énekelek már pár napja. Ez a téma függetlenül a jelenlegi nagy problémától ami a portyázás körül van de aki sokat portyázott győztesen az még jobban érzi a "tp súlyát".
Pontosan az történt amitől tartottam. Behúztam a 30 portyát, h játékélményben is legyen részem, ne feleslegesen fizessek hanem kapjak is érte valamit.

Akit megütök 8. szinten annak jönnek vissza a kis csimotái, tudják nem tudok visszatámadni. 0 Lések, jönnek védik a főnököt, meghalnak harcközben. Azok a furcsa, 7 szintetet elért buzogányos építés mániákusok akik nem nem ne vádaskodjak nem rabszolgák. mert látják kevés ellenfélből választok a 8. szinten és 8 óra múlva megint megcsapom a gazdit.

És ha igy haladok ha fejre állok akkor is szintet lépek. botor mód azt hittem, h az jó egy karakternek ha fejlődik, elég jó eséllyel több Tp esik errefelé egy harcból.

Aki kevésbé találja szórakoztatónak írásaim megnyugodhat.
Dátum: 2008.10.11. 10:26:08
A legfelső szint kb a legtapasztaltabb, legerősebb karakterek szintje. akiktől 11 portyában 300 Lét sikerült hozni és a játékosok fele 0ban áll. Nincs választási lehetőség h keressünk gyengébb ellenfelet, mert nincs. cápázhatunk a friss fellépőkre, hátha rutintalan.

Ma meg lehet fellépek a 9. szintre mert ha már portyázni nem tudok vadászásból kell építenem. Kevés tp kell egy szinthez.

ha már annyira változtani akart a vezetőség, -mert a szavazatok feltevési módja miatt lett a 15 pont és a nem szignifikáns eltérés a portyázáspont bevezetéséért mutatja a vezetés szándékát- akkor miért nem tudta a világ 2 ben? vezessék be ott, és nézzék meg, hogyan áll be egy szintre a játék.
Az vicc, h arra motiválnak egy fejődés alapú játékban, hogy ne akarj szintet lépni.-bár játszottunk már az Öv is páran, azt is látjuk hova jutott...
A 30 pont azt jelenti, h a szintedet és a feletted lévőt ütheted.
A top szint eleve megszívta. Ha nehezen is esik felfogni a többi érvet ezt talán egy óvodás is megérti.
Hát ennyi pontom volt. Majd holnap is felnézek. vagy nem.

egyébként tegnap este lettem 8. szintű. Már megvan a köv szint több mint fele. alig több mint egy nap múlva 9. szintet is elérem ha vadászok. Akkor pedig nagy királyság lesz. 15 ször próbálhatom majd visszaütni azokat akik dupla annyit próbálhatnak rajtam támadni mert felfelé ütnek. A közeli tulajdonságoknak hála pedig ha vki 1 szinttel van csak alattam akkor a dupla kisérletből nagyon simán egyszer le fog ütni.
Dátum: 2008.10.09. 20:28:52
Kicsit gyorsnak érzem a szintlépést. Jó dolog száguldani, de szerintem nem ártana ha valamivel több tp kellene a szinthez.- ne ne ne kövezzetek meg ahhhh.....

Igazán a 6.-7-8 szint környéke tünt el pillanatok alatt-de lehet h ez szubjektiv érzés a sok portyázás miatt.
Dátum: 2008.10.09. 02:04:18
Idézet: Woodranger - 2008.10.09. 01:25:30
Nekem tetszik a pontos rendszer - lehet vitatkozni bármeddig, de tény, eddig az virított, aki sokat ül gépnél. Ez pedig elvette a "nemes versengés" élményét. Ha ez visszaadja (amit nem tudok még), akkor támogatom.


Értem. tehát aki keveset játszik az nemesen verseng, aki sokat az meg nem. Érdekes tőled olvasni ilyet, Yusuf tőrős, tűzfuvallatos kolléga. Gondolom az már nem zavar be a nemes versenybe hogy mennyi őskőbe is kerültek ezek...
Idézet: Miklós - 2008.10.08. 19:27:32
az, hogy 30 portyapont van, de alacsonyabb szintüt támadni 2 portyapontba kerül, bennem is felmerült. az ötletet végül elvetettem,a következő okok miatt:
- talán még a mostani rendszernél is komplikáltabb
- sok esetben be lehet nézni, utólag jössz rá, hogy közben szintet léptél stb. és most 2 pp-ért portyáztál!
- egyértelműen meghatározna egy optimális stratégiát, így viszont most dönteni kell, melyik utat követed.



Aki éppen egy cspt rosszul költött mert csodálatos mód nem észlelte h szintet lépett egy rövid távú veszteség. Hidd el mi játékosok ezt sokkal kevésbé éreznénk komplikáltnak hol egyet hol pedig kettőt kivonni egy számból.
És abban a pillanatban amikor nem lehet megpróbálni optimalizálni, jobbnak lenni és kitűnni elvesztitek a legjobb és gyanítom legjobban fizető játékosok érdeklődését.
Dátum: 2008.10.09. 00:39:18
Amit egyszerűen nem tudok felfogni hogy követheti el a BEholder ebben a játékában is ezt a hibát a szokásos korrigálással.
Dögöljön meg a szomszéd tehene is... Én nem tudok gépnél lenni te se játssz akkor.

Most sem azt segítik, hogy a kevesebb gépídős jól járjon. Az h hosszú időn át nincs gépnél nincs kompenzálva, napi 1-2 belépés esetén ő úgysem fog 15öt portyázni 30at szintúgy nem. Neki az kellene, h miközben más portyázik ő meg otthon tv akar nézni akkor ne legyen köztük nagy fejlődésbeni különbség. Márpedig ez a pasziv időért kapható lélekenergia lenne.

Aki viszont aktiv és játszani szeretne, aki ott ül a gépnél napi sok órában az azért regelt be, h élvezetesen eltöltse az időt. Nem kell belépnem pár óránként. ez igaz. Komolyan igy tervezem a holnapi napom is már.
- nincs miért gyakran belépni
- a csp és a portya pont tovább vihető
- a játékélmény amiért játszottam korlátozott
-Lét nem visznek tőlem

Majd elég lesz 2 nap belépni a héten lerohanni amit csak lehet és annyi.

Vajon érdemes pénzt befizetni ha esetleg nem is naponta fogok játszani a játékkal? hm hm.. azt sejtem megvettem már az utolsó őskövem és elindítottam az utolsó karakterem bármennyi világ is lesz.
Dátum: 2008.10.08. 18:33:35
Korlátozzuk-e a napi portyázások számát?
Igen: 53%
Nem: 36%
Igen de csak a következő világon: 11%

Fordítsuk le magyarra: a játékosok 47% NEM AKART VÁLTOZTATNI

Mennyi portyázáspont legyen naponta?
10: 37%
12: 13%
15: 50%

Fordítás: A játékosok FELE a a lehető legtöbbet kart portyázni. csak egyesek mesterségesen 15 ben álapították meg a legtöbbet...
Dátum: 2008.10.08. 18:28:43
további megoldás hogyha sok támadás ér hogy keresd fel pár sorstársad. Velük együtt kezdj el Miklósnak írogatni, hogy milyen szörnyű az életed. előbb utóbb bevezetésre fog kerülni hogy ne lehessen titeket támadni. meg hogy lehessen tevét venned a lélekkufárnál amit nevelgethetsz békésen

Elnézést a cinizmusomért. csak ma amikor felnéztem du ilyen hangulatom lett....
Dátum: 2008.10.08. 18:21:53
Prénium tagság leírása
"25%-kal több cselekvéspont áll rendelkezésedre, mint a nem prémiumosoknak"

vonatkozik ez az elementáris fúzióra is? beleszámít az össz csp-be és lehet erre is plusz 25%ot kapni?
Jól értem, h 48 órája van az ellenfelem aki rájött, h most kisebeket támadok, hogy büntetlenül letámadjon a szintemen lévő haverjaival? nem kell félni a megtorlástól stb??? És még akkor is ha váltani akarok akkor portyapontot veszthetek?

Ha már ilyesmit akartok bevezetni akkor miért nem lehet 30 portyapont amiből 2be kerül ha alacsonyra ütsz?

Egyébként pedig esszéket írtam a másik topicba sajnos semmire nem válaszolt a tisztelt vezetőség.

És szavaztassuk meg a segélyből élőket, hogy kell-e szerintük dolgozni a szoc támért. Na pont ilyen eredményhez vezetne.
Sokkal mérvadóbb, h az aktiv és fórumozó játékosok 43% szerint semmi változás ne legyen.

Ki fogjátok cserélni a szakértelmek közül az értelmét vesztett portyázáshoz kötődőeket?
Vissza lehet váltani őskövet?
Dátum: 2008.10.08. 13:35:42
Azért egy dolgot ne felejtsünk el. Jelenleg az őskő nélkül játszó de nagyon aktiív játékosnak legalább esélye van, h a rááldozott gépidővel lépést tartson a kevésbé aktiv őskövesekkel. Ha csökken a portyázható mennyiség akkor az még inkább arra felé fog vezetni hogy a sima játékosok esélytelennek érezzék magukat.
Az erősebbek meg ha nincs kit ütni mert abbahagyják-vagy éppen nem engedik hogy üssünk- biztos lehetsz benne, h egy kanyi vasat sem fognak többet fizetni.
Én legalábbis biztos nem és fogadni mernék, h az őskövesek 80-90%a drasztikusan csökkentené a vásárlást. Hiszen a játék kevesebb játék élményt biztosít és nincs is annyira szükség a tárgyakra, ha töredékét fogok menni és fognak hozzám jönni.
Dátum: 2008.10.07. 08:58:00
Egyébként még a top szintűekből valamit talán lehet is hozni Lét miközben bucira verjük egymást. Aki listavezető annál van vmi ált, mert kellő önbizalommal bir.

Ha a portyapont nem átvihető akkor ismét előnyben akik többet vannak gépnél. De most az sincs, h na ma hétvége kicsit behozok.

De még ha átvihető is a portya pont. A minusz 10 -20%kokkal sokkal nehezebb lesz behozni a portya lemaradást.
A különbségek konzerválódnak, akik elhúztak értékekben hacsak nem valami pechsorozat éri őket hónapokra behozhatatlan előnyre tesznek szert.
Dátum: 2008.10.07. 08:44:47
Miklós amondó vagyok kicsit nézzétek már meg azt is, h mennyi LÉ-t lehet elhozni egy játékostól a szintnövekedéssel.

Egyre több LÉ-be kerül minden. viszont minél magasabb szintre érünk annál inkább jellemző:
- a közeli tulajdonságok miatt továbbra is kétséges a harc kimenetele
- egyre jobban meg kell harcolni a lélekenergiáért
- nőnek a sebzések, egy harcban akár a max Ép közel fele is elveszhet
- a rutinossá váló játékosok ha nem érzik erősnek maguk nem tartanak semmi lélekenergiát maguknál.

A lényeg az, h most volt egy rövid időszak, amiikor a luzerekből nagyon sokat lehetett profitálni. Viszont idővel miközben nő -mert nőnie kell!- a vadászatból kapott lélekenergiának semmit sem fog változni, vagy pedig még csökken is a portyából kapott energia. GYanítom, h a 20. szinten sem fognak a népek 2-3000 Lében táborozni. Éppen vadászat közben éred szerencséd van egyébként meg pont azt a 0 körüli vagy alig nagyobb Lé fogjuk elhozni amit nem épített be. Ha meg gyüjt valamire akkor azt hirtelen több napi cspből rohanja végig, vagy láthatatlanul fog tevékenykedni.

Úgy vélem a portyázáspont egy jelenlegi tünetet próbál kezelni. ÉS majd pár hét múlva lehet vissza módosítani amikor már látszik h felesleges. csak közben ismét sokan lesznek akik más irányba irányba fejlődnek-vagy megunják a játékot- az új szabályok miatt és akkor ismét kicseszés lesz a játékosokkal.

Tényleg megnéznék egy kimutatást, h pl a 7. szintű csatázik 7. szintűvel átlagban milyen sebzésekért kell mennyi LÉ-ért megharcolni. És ha 3. szintű harcol 3. szintűvel akkor mi a helyzet.
Meg vagyok győződve, h egy ilyen kimutatás látványosan igazolná érveim.
Dátum: 2008.10.06. 19:32:47
basszus legyen zene mint szakértelem, amire akár tárgy vagy szörny is jöhet

legyen valami gyüjtögetés ami passziv perceiben is erősíti a játékost.


De ne legyen olyami ami ennyire beleszól egyes játékosok játékstilusába. Én ma eddig 31 támadást indítottam. Gyakorolóterbe öltük a Lét mert agressziv terveink vannak. Egyre ritkábban találok a magasabb szinteken olyanokat akikből lét szerzek rendesen és ezek is egyre nagyobb kihívások. El kell kezdeni egészséget növelni ahhoz h portyázzak, tamagocsi népnek erre nincs szüksége.

Akkor a jövő: védőfal ezerrel felejtsük el, az egészség tulajdonság mert tök felesleg. Néha bújjunk be a katakombákba akkor még a maradék esély is elesik h aki játszani szeretne aktivan élvezze a dolgokat.
Dátum: 2008.10.06. 18:37:10
Egy játéknál mindig lesznek olyanok akik jobbak. A jól kitalált játékkörnyezet is ezt csak ideig óráig tudja uniformizálni. Erre fel kell készülni. Ha pedig olyan rendszert akarunk amiben gondolkodni kell a játék behívó oldalának a cimén és mégis ugyanolyan eredményes leszel mint aki pénzt és időt nem sajnál rá... hát az komoly motivációt fog jelenteni a részvételre.

hiba van a gondolkodásban amikor ha valami erős akkor állandóan azt kell megrövidíteni.
Inkább azt kellene nézni mi miatt Gyenge a másik játékstilus.

Nem logikusabb olyan megoldást keresni ami segíti azokat akik nem akarnak sok időt a játékba ölni, nem pedig olyat ami kicseszés azoknak akik játszani szeretnének????

Az előző hsznek is igaza van: én járok megtorolni a szövimet ért sérelmeket, de ha közben esélyem sem lesz néha elmenni 3. 4. 5. alkalommal akkor nem fogom ilyesmire vesztegetni a portyázásom.-már ha értelme lesz még egyeltalán a játéknak
Dátum: 2008.10.06. 16:46:20
Amikor én pénzt utaltam erre a játékra akkor a meglévő játékfeltételek ismeretében tettem.

remélem ha a változtatásotok nem tetszenek akkor ősköveim csengő magyar forintra válthatóak vissza.

Jó dolog ha nem kell sokat gépnél lenni. De gondolkodjunk el azon akik gépnél vannak, óránként ránéznek aktivak és játszanának azok fognak-e a játékra költeni vagy azok akik naponta felnéznek. de lehet ráér majd holnap. ahh ma sem léptem be nem baj töb a csp...

Inkább azon kellene gondolkozni, h akik nem tudnak gépnél lenni azok inaktivitásuk alatt lekompenzálhassák ezt valemnnyire. pl herbarizmus szakértelem, aminek használata órákat vesz igénybe és amikor újra belép ennek megfelelő LÉ-t kap. ne annyit h az aktivak rosszul járjanak, de kompenzációt a passziv percekért.

A jelenelegi rendszerben viszont a portyázás korlátozás az aktiv játékosok számára kiher*li a játékot.
"Ezen az oldalon gondoskodhatsz befogott állataidról. Idomíthatod és gyógyíthatod őket, tárgyakat adhatsz nekik, kiválaszthatod, hogy MELYIK kísérjen el a harcba."

nekem elég egyértelműnek tünt, h egyes számban beszél a szörny kiválasztásáról.