Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BaalCain

Dátum: 2008.12.15. 11:34:05
Ha a magának 50 küldit összeírt csaló mindösszesen 3 nap eltiltást kap és semmi tulajdonság szaki csökkentést amit a küldikből hozott össze akkor köszöntem a játékot.

Nem védtek meg minket a programozóktól akkor ennyi. Ez is csak a hülyeségén bukott le.Másokra is felhívtuk a figyelmet akik szemmel láthatóan patchel mennek. De nehéz elkapni az olyat gondolom aki jobban ért a programozáshoz.

Találjatok ki sürgősen valamit mert nem vagyok hajlandó olyanokkal vetélkedni akiknek szerzezz Lé mennyisége azon múlik, h mennyire pofátlan.
Túl sok a ködös dolog az állat leírásában, még azután is, h Miklós felvezette ezt a topikot.

Nem tudjuk érdemes lenne-e esetleg olyasmiben gondolkodni, h mit is kell maximalizálni az állat
- támadását
-sebzését
-elnyelését

vagy mi van mégét.
koránt sem biztos, h mindenre kellene a korlát. Miklós írja, h sokalja ha egy 50. szintű állat 27 elnyelést adna. Kissé értetlenül állok ez előtt, hiszen ha a 2 szint egy elnyelés sok akkor milyen lesz a korlát???

Igazából ami mindent felborít az az, h míg másokban számít a származási szint is a statokban, addig az elnyelésnél nem. Lehet értelmesebb lenne inkább ezt megváltoztatni és akkor az új állatosok is erősebben kezdenének.
egyébként meg elég gáznak tartom, h az állat nevéből kellene megmondanom, h hányadik szintről is jött, vajon mit tudhat és mivel is kap kevesebbet mert a gazdinál magasabb szintű
Dátum: 2008.12.09. 18:07:00
Birka, ha te táp vagy akkor %ban bizol, mig egyébként meg sokan jobban örülnek a 10+ akár még egyszer annyinak tulajdonságonként. Ahogy haladunk előre a láthatatlanság egyre inkább gyengül, mert a konkrét érték kevesebbet ér ez igaz, de az h különbség van aközött is, h milyen messziről jön a támadás jó ötlet.

A topik indító hszhez:
HA valaki az elején szert tett akár 100 Lé pozítivumra és attól kezdve minden maradékot elépít az eredeti ötlet szerint ugyanúgy szív tovább. Hibás dolog a Lé difftől függenie egy ilyesminek, attól még lehet h mindig 0 Ép körül ébred vki h pluszban van.

Amit nem értek, miért nincsenek a játékban védő varázslatok-hatások. felrakom a magasabbak ellen védekezéskor pl a +3 védelmet adó varázslatot reggel és megújítom este jelleggel. megfelelő vp mennyiségért. Az h mondjuk egy ilyen vari ősköves vagy sem lenne... Hát szerintem hamarabb vesz vki 15 őskőért pl egy maradandó dolgot mint használ el naponta italt

Maga az ötlet amúgy elég jó. Kicsit növeli a védekező gyengék esélyeit de azért nem kell túlzásokba esni, ne szociális segélyezés legyen belőle.
Dátum: 2008.12.09. 17:52:09
Jaja óriási táp a smaragdbónusz. 1 teljes körben van hatása mig jobb helyeken utána már 5 harci kör jön.
Megnézel egy fegyvert és a sebzése vetekszik a varik sebzésével. A bónuszunk mentő alapú, tehát szintkülönbség akár le is kompenzálhatja az IQ.

Egyedül azért kaphatsz smaragdoktól nagy varázslatot, mert vannak rosszul fejlesztett smaragdok akik még hisznek a varázslatban és a tauban.

Márpedig ha nem lesznek körökön át ható varázslatok vagy több varázslási fázis -pl védő varik?-akkor a smaragdbónuszt ki lehet majd szögezni a falra.
Simon példája arra is rámutat, hogy miközben a nagy szövetség építeni akar valami épületet ami nagyságrendekkel többe kerül mint amit a kis szövi tervezhet sokkal kevesebb segítséget fog kapni az építésben a kútjától.

amikor egy 0 val hosszabb a Lé igénye az egyik épületének mint a másik szövijének az ugyanakkor kút egy nagy szívás.-holott a példában a tagok 3-4szer annyit építettek mint a kis szövi tagjai.
Nem sikerült felfognom Miklós a képletet, lehet teljesen félreértem.

Lényegében nem azt írtad le bonyolultabban, h akkor fog bővülni a kút, ha átlagosan a játékosok kútméretnyinél többet építettek?

Mert ez az elején hihetetlenül felpörgeti a kicsiket. Középtávon lassulnak, visszaeshetnek.

Amikor meg eléri a kútméretet az átlag építés, akkor az eddigi építés/ 10 lélekkút bővülés helyett életbe lép lényegében az építés/szövitaglétszám lélekekkút bővítés?

HA jól értem a kis számú szövetség nagyságrendekkel kevesebb építéssel fog lélekkutat növelni.
Ha 1 fős a szövi akkor pedig minden egyes építésre költött Lé növeli a kutat- hiszen ő az átlag?
Nem egészen értem, h mi köze lehet a szerencsének az egész problémához. Attól, h vki átlép nem fog gyorsabban fejlődni a szerencséért meg ugyanúgy megdolgozott mint a támadásért.

Viszont a másik szöviben ha 10nél többen építenek ugyanannyit mint ő, akkor nyilvánvaló h különbség lesz. Ha pedig 20an, akkor dupláznia kell kb az építését.

egyrészt mivel sokkal több tápot kap fizessen érte. Másrészt viszont épített annyit mint a szöviben lévők.
A leghasználhatóbbnak eddig az örtorony számmal történő átlag számítás tűnik. És ezt kellene összehasonlítani a játékos saját beépített mennyiségével.
100ks kút 20 as max tagság: tehát 50ks építés simán mehetne át.

És ehhez hozzátenni, h ne legyen állandó vándorolgatás valami pl szinttől vagy a lélekkutak különbségéből adódó minimum értéket.
Amióta bevezetésre került a portyapont a szövetségi háborúknak éltem. ÉS lassan megbékéltem.
De ehhez az kellett, h pörögjön a háború.

ÉS honnan kellene tudnom mondja meg az zseni aki kitalálta mikor csúszik minuszba egy szövi kútja??? amikor én kiadom lehet kiadja 4 másik is. AZ elsőnek kapitulálnak másik 3 tól védve vannak és lehet napokig minden támadástól.

Nem az a logikus inkább, h azt vizsgáljuk, hány támadó van és ha túl sok ne lehessen többet??? de erről ne 12 óra múlva szerezzünk tudomást, h nem megy a háború hanem ne tudjuk kiadni!

Igy viszont akkor küldessünk ki bármennyi üzenetet és majd kiderül melyik 5 teljesül.
Miklós császár megint döntött....

Igy lehet elérni, h találkozón beférjenek az Övsek egy takarító sufniba a Káosz galaktikások meg.... ti még emlékezek amúgy rájuk?

A Beholderes team egy kreativ, ötletteli társaság. Jó ötletek, elégséges hosszú távú elképzelés nélkül.
Meglepő mód amikor sok százan ugranak neki játékaiknak akkor felfedeznek egy csomó lehetőséget. És amikor az értelmes emberek megtalálják a maguk útját hivd mondjuk portyázásnak vagy háborúnak vagy ...- a következőt beillesztem majd 2 hét múlva amikor megint lehet vmit módosítani- akkor ész nélkül cselekednek.

Azokkal csesztek ki folyamatosan, akik eltartanak. A gondolkodó, játéknak élőkkel. Aki kész áldozni is a játékért Aki azontúl h meg is teheti, fontosnak érzi, h jó legyen a karaktere.

Hálás vagyok, h a találkozó előtt hoztátok ezt a döntést. Úgy gondoltam, mostantól majd könyvet is gyakrabban veszek tőletek, befizetek egyszerre több tízezret a jövő héten.

Tippelj kedves beholderes aki most ezt olvasod mit fogok fizetni és hova?
És nem azért mert változtatás történt. Hanem mert bunkó mód hetente-naponta kicsesztek az emberekkel, nem törődtök azzal amiket írnak. Nincsenek az ötletek megvitatva csak a hatalmas tudásában magabiztos személyek döntenek a szórakozásomról. Ha-amikor- pedig emiatt abbahagyom idővel, minden addig beleölt pénzért kár volt.
Dátum: 2008.11.22. 16:26:09
Hasznosnak érzem a portyázás Tp felülírását. És az is okos ötlet, h csak a szintet ill a magasabb szintet történő ütésre vonatkozzon.
Dátum: 2008.11.22. 16:17:25
Lazarantal a te problémádra a megoldást az jelenthetné, ha a portyapontból kellene megfizetni annak az árát, h vki lentebb üt. Ezt nagyon át kellene gondolni, de jó is lehetne- de jobbára inkább értelmetlen.

Viszont akkor jön majd a következő hsz, aki elmondja, h ő 3 héttel később indult és találkozik a "szintvisszamaradott" karakterekkel és hogy neki ez mennyire fáj.

ÉS neki is igaza lesz.

Amikor te játszottad azt h összeszedtél annyi lét amire a játékosok többsége képtelen, akkor a farok jobbik végén álltál. Amikor pedig behúztad a csp-d odaértél ahol te vagy az új kislány...

Ne felejtsük el ahhoz, h portyában jó legyél sok olyasmit kellett növelned- pl magas mágia egészség, szingulárs ilyenek- ami ha a harc önmagában a harcról szól és nem a tápolásról akkor nem segít rajtad.
Most ott vagy ahol az eddigi ellenfeleid. Kikapsz mert aki föntről jön annak jobbak a tárgyai eddig meg leverted a népet, mert azok később értek oda, nem őskövel mentek, nem volt annyi idejük, megfigyelő képeségük vagy bármi más. nekik a te tulajdonságaid voltak az igazságtalanok, amik ha megnézed vetekednek a nálad 4 szinttel erősebbével.
Akkor aki tárggyal győz csúnya és gonosz aki meg tulajdonságbónusszal az a király csávó?
Dátum: 2008.11.21. 12:05:23
Javasolnám a beholdernek h alkalamazzon egy kompetens, döntésképes és döntési jogkörrel bíró személyt aki főállásban a felemerülő javaslatok, problémák MEGVITATÁSÁVAL foglalkozik

A konstruktív vita:ez ismeretlen lehet, oda vissza párbeszéd nem pedig a ti írtok mi nem olvasunk csak döntünk hisz mi magunk vagyunk Bölcs Salamon reinkarnációja.

olyan felvetések voltak már az első napokon ami kb 2 perc programozást igényelnének egy jobb kiállású csimpánztól és nem lett belőle semmi.-pl a még lehetséges pihenés szám kiírása amikor pihensz.
Dátum: 2008.11.21. 11:41:55
jAvasolnám, h a fertőzés leírás ne tünjön el amikor behúzok egy csökkentést.
A 2 sor messze még a messze helyett szivesebben olvasgatnám, h pontosan mi hogy is van.
Kár h hiába érveltünk és terveztünk 1 hónapon át. Nem tudom olvasták-e egyeltalán amit leírtunk, mert kommentár nem volt hozzá.

Megvalósult 100%ban az amit az október végi hsz indítóban Miklós megírt, tök mindegy h mi prosztó népek mikről is beszélgettünk.

Közben eltelt egy hónap, egyszerű időhúzás volt az egész topik.
Dátum: 2008.11.19. 09:30:14
Ez a portyázás szakértelem csak nem akar elkészülni, de nehéz is lenne, mivel feltevéseinkre semmi véleményezés nem érkezik, vajon olvassák egyeltalán a azt a fórumoldalt???

Az igen király, h ha sújtani kell vmivel a népet az vihar sebesen megtörténhet, gondolok itt pl arra h egyik napra a másikra derakasan helytálló szövik kaptak ki 10 verességgel, mert adj uram teremető de máris kellett az új szabály.

Ezzel viszont egy hónapot is várunk esetleg a találkozóig? Nem érzik ezt páran ott a fellegek közt élőknél kissé visszásnak?

Az meg, h véleményezést soha nem írnak a felvetésekre szintén erős udvariatlanság.
Majd kapunk róla egy szavazat kérdést amiben a legjobb választásként bejelölhetjük, h t*ön akarjuk magunk szúrni, mert a többi rosszabb.
Az igen király, h ha sújtani kell vmivel a népet az vihar sebesen megtörténhet, gondolok itt pl arra h egyik napra a másikra derakasan helytálló szövik kaptak ki 10 verességgel, mert adj uram teremető de máris kellett az új szabály.

Ezzel viszont egy hónapot is várunk esetleg a találkozóig? Nem érzik ezt páran ott a fellegek közt élőknél kissé visszásnak?

Az meg, h véleményezést soha nem írnak a felvetésekre szintén erős udvariatlanság.
Majd kapunk róla egy szavazat kérdést amiben a legjobb választásként bejelölhetjük, h t*ön akarjuk magunk szúrni, mert a többi rosszabb.
2 hete van meg ez a topic. Mikor kerül sor a szakértelem bevezetésére? mikor lehet valamit megtudni a hivatalos állásfoglalásról a felvetésekkel kapcsolatban?
Dátum: 2008.11.03. 12:48:22
Szerintem meg a legjobb az kiválóan bevált ÖV, Tfes olimpiai metódus scájci rendszer sok csata, mindenki ismeri a helyezését.

Az épület bónuszok érdekes kérdés. Elvileg amiből harci képességet, tulajdonságot tudtunk volna fejleszteni az a Lé került beépítésre.
Bár elgondolkoztató a dolog mert sok helyen vannak építő rabszolgák, máshol meg a szövi 14. szintű 40k+ Lékülönbségben álló játékosa kevesebb mint 9kt épített be, méltatlan dolog, h megkapja a szövetsége +9 támadását és +9 védelmét.
Dátum: 2008.11.03. 12:42:43
Idézet: AranyAlma - 2008.11.03. 12:35:18
Szerintem, meg ugy kellene csinalni, hogy addig kuzdjenek amig valaki el nem ajul (1-be kerul).

Menete:
1.: Normalis csata (varazslat+3kozelharc)
2.. Ha valaki 1-be kerul a masik a gyoztes( ha mind a ketto akkor a tobbet sebzo, vagy nem tudom)
Egyebkent 1.-es pont.

Igy minden tulajdonsagnak, szakertelemnek(harci), lenne ertelme haszna. Pl.: egeszseg is szamitana, kivegzes is,stb...
Es nem az lenne, hogy minel nagyobbat sebezzek es kesz...


És aki a szívósságba ölte a Lét az hátrányba lenne azzal képest aki csak tulajdonságot növelt...
Dátum: 2008.11.03. 11:55:53
Akkor egy vélemény a játékról.

HA ismét a játékosok szavazatait kéri a Beholder akkor jó lenne átgondoltabb kérdés feltevést alkalmazni. Mind a portyapontok bevezetésénél, mind pedig a megerősítésénél a kérdésfeltevő szándéka tükröződött a válaszokban.
Nem azt kérdezték, h legyen-e portyapont rendszer, hanem h maradjon-e minden, a jelenlegi 15-30as rendszer. ÉS ez hiba. Mert sokan-én is- beláttuk, h valami szinten szükség van portya korlátozásra, de nem tetszik a mostani metódus. Tucatnyi kiváló ötlet született a témában amit több mit 2 héten át javasolgattunk, de sajnos válaszl érveinkre nem érkezett, egyszerűen semmibe lettek véve.
Olyan mintha kiírnánk szavazást:

1. legyen 5 csp vel kevesebb kapható
2. legyen 10 cspvel kevesebb kapható
3. legyen 15 cspvel kevesebb

ÉS a végén levonnánk belőle a konzekvenciát, h a játékosok sokalják a cselekvési pontokat és ezért közkívánatra csökkentjük...