Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BaalCain

Dátum: 2009.11.02. 13:02:16
Jól hangzik amit írsz. Viszont most vannak éppen egy nagy programozási feladaton túl Miklósék nem hinném, h máris neki kellene feküdni olyasminek mint pl halott hívás vagy + harci kört adó vari.-amiért nem sokan cserélnék el a varifázis sebzését.

Lényegesen egyszerűbb már meglévő dolgok mintájára vmit behelyezni.-és ami lényeges, h sokkal kevesebb tesztelés és átgondolás kell egy olyan tárgyhoz, ami megszűnik, ha változás állt be paraméterében köv vásárlásnál már számítasz rá.
Míg egy varihoz amit ha megvettél ha változtatni akarnak rajta fájdalmasan érint.-tehát előtt többet kell vele foglalkozni a Jvnek.
Dátum: 2009.11.02. 11:58:16
Amit szerintem idejekorán el kell kezdeni fejleszteni az a Lélekgyémántok felhasználási területe.

Most pörgünk a kalandokon, ami a Végzetúr legjobban sikerült fejlesztése az eddigiekben. De már most számolgatjuk, h mennyi Lé jár mennyi tpért ill mennyi áldozat egy gyémánt.
Mevan bennünk a motiváció,hogy minden optimalizálást félretéve kalandokat csináljunk, mert érdekes, kihívás mulatságos.

Viszont pár héten belül megszűnik a Lélekgyémánt felhasználhatósága. Héten meglesz a legjobb csizma, amit nem is akarok lecserélni a mostaniak közül semmire. jövő héttől olcsóbb lesz az állataim felszerelése. Utána majd néha 1-1 szinthuszár kínzómnak okozhatok meglepetést az láthatatlanság italallal. És ennyi.

Mindenképpen szükség lesz folyamatosan új tárgyakra, relikviákra. De ami igazán jó költési lehetőség lenne és nem eredményezne durva tápot azok az elhasználódó tárgyak.
pl +5 Iq t adó ital lejárati idővel Vagy ami + állatfejődést vagy + gyógyítást vagy....

A kalandok miatt pedig kelendő lenne sok olyan relikvia vagy akár ital is, ami szakértelemet ad.
Dátum: 2009.11.02. 10:53:30
Turbózz kereskedelmet. 170 a max számítani lehet rá, h sokkal nem lehet több a próba sem.

Érdemes lenne kicsit többet tudni a konkrét próbagenerálásról. Semmi gondom azzal, h pl most kapok 56os vezetőkészség próbát holott a max csak 50 amire fejleszthető. de ugye pár szint múlva nem fogok 70essel találkozni?

v2 sokkal kevésbé súlyos a próba probléma az első oldalon. De amikben a legjobb vagyok azok sem biztos, h fix próbák. Pedig én Vfel haladok, nem mondhatni rám, h Tpt kapok Lé nélkül koncepcióm van.
Dátum: 2009.10.31. 12:27:39
Elméletileg azt írták, h lesznek egész hétvégén. De...
Dátum: 2009.10.30. 14:22:52
Ép ez az, Miklós most is írod, de a végén nem kapunk Lét csak lélekgyémántot.
Dátum: 2009.10.30. 12:44:45
A Byzon féle összefoglalónak nincs köze a jelenhez és a jelentősen antiszociálisabbá vált Végzeturak mostani tevékenységeihez.

Minden Öv Tf könyvet olvastam, mindkét játékon feé tucatnyi karival játszottam az alapokat ismerem. De nem segít ki a föltett kérdésemmel kapcsoltban.
Dátum: 2009.10.30. 12:16:26
Kérdéseim szerepjátékos jellegűek kalandtervezéshez:

Mi vagyunk a nagy táp végzeturak akik a fertőzés miatt eléggé agresszívvá váltunk egymással is, de mi van pl a családunkkal? ősök, szülők? csaladi név aminek fényezése fontos? Ha vannak szülők rokonok, akkor ők hordatársak-e vagy mindenki egyénileg dönt?
a másik nemhez való viszony? Feleség, szeretők stb?

Eddig eléggé magányosan élő népnek képzeltem el a végzeturakat. De pl más kalandokban kocsmába járnak együtt töltenek időt. Ilyesmi mennyire elképzelhető?

Vannak-e települések pl a hordaszékhely vagy egy egy szövetség körüli ellátó központok ahová be lehet térni?
Vannak-e letelepedett, fix helyen élő végzeturak-végzetúr családok akik nem részei szövetségeknek?
Pontosan azért léptem be, h Rodriguez ötletét felírjam
Szerintem is jó dolog lenne
Dátum: 2009.10.30. 10:29:09
Ő eltévedt, átmásolom ide:

NathaFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintéseÜzenet küldése

* Válasz erre
* Idézet

Re: Kalandok / kristálypontok fejl. doksi
473. hozzászólás - Ma, 10:25:01
A tanító - 91-es kaland

1. 174. szintű szerencse próba
2. csata (Földelementál)
3. 20. szintű lopás próba

Gratulálunk, teljesítetted a kalandot! Jutalmul 53 lélekgyémántot kapsz.

Fel lehet rakni wikire!
Dátum: 2009.10.30. 09:20:30
1. Egy kaland megoldása gyakran nagyon nagy erőforrásokat vesz igénybe, a jutalmat nem látom arányosnak. Az eredeti tervek szerint Lé is járt kalandírásért és kalandért, ez hiányzik.

2. sajnálatos, h nem tudom megnézni a kalandokat amiket eddig megoldottam, idővel a nevük sem marad meg. Legalább egy felsorolás nem ártana. Persze a legjobb az lenne, hha a teljes kalandot el lehetne menteni amolyan archivként.
Birka nincs igazad.

Ha jól értem azon kampányolsz, h mindenki magához mért próbát kapjon. Ez hülyeség.

Lehetsz varázsló, miért ne. De akkor tudd elfogadni, h vannak dolgok amiket egy erőre gyúró harcos könnyebben megcsinál. ÉS igen ha alacsony a Töd valamiből akkor kristálypontot használsz mig más akinek sokkal nagyobb simán átmegy. Láttam karikat 300as tauval és 100as erőt támadással. Nehogy már neki az az ajtó ugyanolyan könnyen legyen berúgva, mint annak akinek fordítva van.

Ebben aztán semmi egyen karis dolog nincs

ui: egyébként meg úgy öltözöl ahogy akarsz, ha gyenge vagy vmiből nem akarsz kristálypontot költeni akkor próbálhatod így is kompenzálni a hiányosságod.
Dátum: 2009.10.30. 00:50:44
24 Az alkimista
meggyőz.
szerencse
csata
csata
vége
Csak, h legyen topikhoz illő hsz is:

Miért nem lehet akár az összes szakit felhasználni a küldikhez? Igy is vannak olyanok amik maxolhatóak, szubtéri, manaregen, vezetőkészség, másodlagosok, kereskedelem, építés. Ezek egy része kimondottan alacsony szinten maxol pl építés.
Van olyan ami magas akadémiához kötött: irányított vadászat.

Akkor miért zárjuk ki a többi szakit? Nagyon jó kis sztorikat eltudok képzelni, amiben pl csapdakészítést vagy inteligens kedvencet kell használni.-főleg az utóbbinál az az 50es max nem is olyan gyorsan van meg.

Egyébként is a maxos szakik egy részét mint pl Birka hszében is látszik vannak akik vmilyen formában turbóval hozták össze. Igy máris nem lesz olyan egyértelmű a siker.

Azoknak meg akik turbóval maxoltak: köv alkalommal tudod mire tedd amikor ezt a kalandot csinálod.-mert gondolom a turbót ugyanúgy számolja szaki szintnek.
Szerintem hiba lenne bármit is változtatni.

Bármilyen új épület jön ki a top szövik top kúttal top karikkal mindenképpen hamarabb tudják majd használni.

Akkor pedig a manakonstrukció mit is jelent? az előljáró szövik lassan semmit sem tudnak építeni tehát nincs jelentősége, h is működik.

A kicsiknek viszont hatalmas segítség.
És az új épületeknél is igy lesz. Mert persze nagyságrendekkel többet tudnak építeni manából azok akik erre készülnek ill jóval magasabb szintűek. Viszont a Léből és lélekkútból is jóval többet tudnak tápolni-főleg azok akik a Hatalom tornya nevű játékhibát is tudják használni. Pár nap után amikor ők már felépítették igy is úgyis az új épületeket mindegy nekik miből is épült.
HA lenen folyamatos épület utánpótlás akkor lenne csak értelme annak, h a konstit ne lehessen használni.

Mert különben akik egy épületet napokon, héten át építenek azoknak sokkal többet számít a manakonstrukció.-még javában építkeznek a kisebb szövik miközben a nagyobbak semmire sem tudják használni az építési kapacitásuk.
Dátum: 2009.10.13. 13:20:07
JA remi barátom csak azt felejted ki, h te 6 óra x perctől folyamatosan ütöd.

Akik más munkabeosztásban- életritmusban vannak azok alig pár órával később már csak a 60% körüli ellenféllel találkoznak. Ugyanazokkal harcolnak, ugyanúgy győznek, de te másfélszer annyit viszel a korai támadásaid miatt.

ÉS itt nincs kompenzáció, h közben több Léje lett mert vadászik, vagy kevesebb Épje mert leütötték és ki is lehet végezni.
Dátum: 2009.10.11. 19:52:23
Amikor bejött az elementáris rákérdeztünk és akkor azt a választ kaptuk, h a prém szorzóval felszorozza azt is. Vannak karik akik csak ezért fizetnek elő prémre.

Jónak tűnik a kaland, a kristálypont mint ho is jó. pár észrevétel:
Szakipróbák krono, kontinuum, intelligens kedvenc is elférhetne még ill epikus specializáció.
Kristálypont: a 10K lét én is sokallom a másikért meg a ppt tartom feleslegesnek.

Lélekpont mivel nem látni még pontosan mi mennyi ezért nem lehet megmondani az arányok megfelelőek-e. Viszont én egy kaland írást többre értékelnék mint a megoldását. vesződség gondolkodás rászánt idő stb stb. Az a min, h jó lenne, h annyit adjon az írónak mint annak aki megcsinálja. Márpedig ha jól értem 60. szint felett több jár a megoldónak mint a gyártónak.

Amit ismét fel kellene vetni: a próbák szintjei.

Továbbá itt nem beszéltünk arról, h milyen erős ellenfelek lehetnek a kalandban- a topik nyitó hsz szerint egy próba akár csata is lehet. A manókhoz hasonlóan fog generálódni, vagy itt is lehet vmit tervezni?
Dátum: 2009.10.05. 11:13:22
Jó kvízkérdés: amit elfogadnak.
Ez pedig általában azt jelenti, h kellően primitívnek kell lennie.
véletlen se legyen vers idézet, vagy név mert esetleg a sok hülye nem tudja h milyen helyesírással írják, a történelmi az már spec kérdés és jó kérdést teszel fel, ha megérdeklődöd a smaragdoknak milyen bónusza van.

Semmi értelme kvízhez kötni a kalandírást.

Viszont a kvízrendszer itt is hasznos lehet: ha lesz előre legyártva elég kaland akkor pl minden 10 után írhatnának a játékosok. Idővel kiszűrődik kinek a kalandja nem ok.
Persze ez elég nagy munka, én kizárólag olyan kalandot tálalnék a játékosok elé amit ADMIN már leellenőrzött.
Dátum: 2009.10.01. 12:56:01
1. a próbáknál erősségeket határoznék meg nem átlagot
pl nagyon erős: a szintemen lévő max abból a szakiból nagyon gyenge: szinten lévő min a szakiból. Egy erős próbához hozzáállva egy abból átlag kari elsőre jó eséllyel bukik, de utána turbózva már megoldhatja a gondot. ÉS a pókok egyes esetben magas szakértelme is behozható egy turbóval a nagyátlagnak.Aki meg nem igazán rendelkezik a szekértelemmel vagy növeli vagy tudomásul veszi, h karakter ezzel nem tud megbírkózni.

2. díjazás: szakértelmek szerepe váratlanul fontos lehet, olyan is amit eddig nem növeltünk. Tehát mindenki jól járna olyan díjjakkal amik szakikat növelnek. pl 1 ereklye ami ad 2 meggyőzést.
ÉS az ilyen díjak kis mértékben egyébként is hasznosíthatóak viszont nem inflálják tovább a bővítés elmaradása miatt egyre értéktelenebb újra és újra érkező aukciós tárgyakat.

3. Nem a v1 az egyetlen világ. V2n már az első oldalon sokan Vffel mennek. Bármit is tervezünk ne felejtsük el, h a többi világon erősen mások már a fejlődési utak, szintben hamarabb el lettek érve az akadémiás szakik, ami viszont azzal is jár, h az akadémia nélküliek viszont gyakran alacsonyabbak mint v1en.
Dátum: 2009.09.30. 20:06:30
Szerintem egy jól kitalált ötlet. Az is, h magunknak írunk, de MINDEN kalandot előtte olvassa el admin.

Az, h ilyen szakim nincs olyan van... ez van. Naponta 2-5 kaland kieshet, hogyha ennek egy része számomra megoldhatatlan- visszafogott v szinguláris- igy jártam.

Az, h vki lefelejti a másodlagos varit az úgyanúgy az ő saját döntése. Más meg minden lopáspróbás küldit meg fog dobni? helyes nem irigylem tőle.
Vannak nagy hasonlóságok a karakterek között. Ez leginkább magas és alacsony szinten jön elő, közép mezőnyben komoly eltérések lehetne szakikban tulajdonságban és ki milyen sorrendben fejleszt.
Nem baj. Ami a játékos karakter fejlesztési saját döntése volt, h van vagy nincs az nem kérhető számon máson.

Az akadémiás tulajdonságok kicsit mások. persze át lehet menni máshová tanulni, de ezeket átgondoltan kell alkalmazni.

A hősiesség pontot meg simán kicserélném szint arányos Lé áldozásra. Minden egyszerűsítene.
Dátum: 2009.09.27. 17:35:08
Szerintem is egy jól kidolgozott ötlet.

A találkozón felvetettem, h a szimpla Lé nyereség helyett a kútból más megoldás kellene pl trófa vagy Byzonék tervében Zászló szerzés. Miklós akkor azt hitte, h vmi tápolást akarok még nem is igen gondolt bele és gyorsan elvetette.

de most ebben a topikban és egy ennyire jól felépített hsz után, mint amit a bölényünk írt talán megtaláljuk a fejlődési lehetőséget.