Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Husosfagyi

Dátum: 2023.12.18. 13:48:19
Sajnos ez is olyan event, ahol kell egy bizonyos rátermettség (szint).
El kell fogadni, hogy lehet, csak jövőre lesz meg innen a fétis.
A kutatás és a ghalla istenei sem egy 50-es karinak valók.
De következő alkalommal már biztosan meglesz.
Dátum: 2023.12.18. 12:23:55
Egyrészt holnap lesz a 100. nap, még lehet, hogy ott lesz a jutalomban. Masrészt a 101. naptól átvehető a fa jutalom is, ahol van. 25 token, szóval még 1 templomi pálca is beesik a fétis mellé.

Ezek alapján számolva a kövezkező alkalommal 8 templomi pálca vehető ki, ami évente 1 ajándék gigatemplom. És a küldijutalomból jövő 3-at még nem is számoltam.

Összességében jó kis esemény lett. Csak az elején a info hiány miatt kis bizonytalanságérzés uralkodott el rajtunk.

Jaa, és a 10x10 mátrix még viaszavan, akár onnan is jöhet még token. Ki tudja.
Dátum: 2023.12.15. 12:05:22
Néhányan tudják, hogy ez a második karakterem. Az elsővel több, mint 10 éve kezdtem játszani. Szóval van egy kis rálátásom a játék induló állapotára is.

Anno egy havi 2080 Ft-os befizetéssel simán el lehtett lenni, úgy hogy senki sem maradt le semmiről (és senkitől) és nem volt annyira nagy a szakadék a prém és nem prém játékosok között. (az is beleértve, hogy akkor még volt értelme az állatoknak adható, 20. szintig növelő tp-s cuccoknak is. Ez ma már a kiképzés mellet értelmetlen.)
Akkoriban ez az összeg 1 év alatt a havi fizetésem 25%-a volt.

Jelenleg a prémium tagság gyakorlatilag kötelező eleme a játéknak. Enélkül csak szenvedés.
Az új karakterem 2020 novemberi. Szóval 3 év távlatából: Jelenleg sokkal költségesebb a játék, mint régen volt. (tudom, régen minden jobb volt ) A csatlós fejlesztés óta főleg. De azonkívül is. Ha "penge" karaktert szeretnél építnei, akkor bizony zsebbe kell nyúlni. A régi karakteremre (ami nagyjából 4 évig volt meg) összesen nem költöttem annyit, mint a mostanira 1 év alatt. Az új fejlesztések mindig hoztak valami újabb költséget a már meglévő régiek mellé. A fejlesztések részeként mindig kerülnek be új relikviák is a relikvia oldalra. Ezek is már elmentek a "fizessetek többet" irányba. Régebben beraktak 4 új reliket, amiket 360 kőért megvehettél és nem maradtál le a többiektől. A mostani modell az, hogy vegyél meg 7 relikviát 630 kőért alkalmanként.

Mindezeket figyelembe véve a KSH statisztika értelmezése is ferdített, mert a játékon belül igenis megjelent az infláció mégpedig abban a formában, hogy "ugyanazon játékélmányért" a feljesztésekkel bevezetett elmelkedő őskőköltséggel többet kell fizetni.
Jelenleg, ha ugyanazon (top) játékélményt szeretnék, akkor 1 évre vetítve a havi fizetésem minimum 50%-át költöm. (úgy, hogy a fizetésem a 3x annyi, mint 10 éve volt.) Tehát a 3x fizu mellet 200%-kal (25%-ról 50%-ra) többet igényel a játék, mint 10 éve. Ez 6x költség. Tudom, hogy a fizetés-játékkölstég arányosítása csak az én példámra igaz, másnál teljesen más számok jönnének ki, de mindenki nyugodtan kiszámolhatja a sajátját.

Szóval tartom magam az előbb leírtakhoz. De a prémium tagság emelése (szerintem) már "bicskanyitogató" kategória. Főleg annak fényében, hogy mennyivel költségesebb a játék, mint régen volt. A 6x kölség emelkedésnek szerintem teljesen fedeznie kellene az inflációt. Az más kérdés, hogy azért döntenek az ilyen emelés mellett, mert már annyira lecsökkent az aktív játékosállomány (és abból a fizető játékos), hogy egyszerűen a gazdasági megfontolás ellehetetlenítenítené a játék fenntartását. Nem mindegy, hogy 5000 játékos fizet évi 25.000-et vagy 250 játékos évi 150.000-et. Mert a második kevesebb. Így nézve teljesen elfogadható, hogy árat emel a fejlesztőcsapat.

Szóval haladjunk tovább. Emészük a változásokat és élvezzül a játékot.
Dátum: 2023.12.15. 10:50:14
Én"csak" 2030-ig mentem el.
Dátum: 2023.12.15. 10:47:36
Nálam is minden maxos, de a küldi nem teljesült.
Jutalomfa aktuális szintje 73.
Dátum: 2023.12.14. 13:14:07
Ezzel így nagyjából el is dőlt (vagy legalábbis nem kell gondolkodni), hogy a költési akcióban mit vegyen az ember. Néhany év prémium tagságot előre.
Egyetértek Emishivel. Az áremelés jogos, a mértéke is reális, de a prém egy kicsit sok. 8 kavics/hét megfelelőbb lett volna.
Dátum: 2023.12.14. 00:30:50
Jól van na! 3 éve kezdtem újra, még nincs meg a beidegződés.
Dátum: 2023.12.14. 00:25:50
Dátum: 2023.12.14. 00:13:58
A karakterlap fölött kiugrott az akció felrata, de a többi "huncutság" nem.
-Beholder szeme
-napi rutinok oldalon az elköltött őskő számláló
-kufárnál nem látszanak a kedvezmények
ilyesmi.
Dátum: 2023.12.11. 13:43:50
Köszi az infót.

Nálam még nem állnak tízezres nagyságrenben a kiégettek, de többször előfordult már, hogy egy nagyobb befizetés előtt ektoplazmából kellett váltanom. Szóval a második verzió sem olyan rossz.

Egyébként Black Death-nak igaza van. A semminél bármekyik jobb.
Dátum: 2023.12.11. 12:16:29
Van egy olyan sejtésem, hogy a második lesz.... (a kiégett felező)
Ha megnézzük az eddigi kuponokat, akkor a 3 legjobb a +1templomi, +1verempálcás meg a +200 ősköves.
Az első verzió szerintem markáns túlzás az eddigiekhez képest.
De ne legyen igazam
Dátum: 2023.12.11. 00:27:08
Ezt a kiégett őskőkupont valaki értelmezné nekem!

Ez a kiégett duplázás azt jelenti, hogy mondjuk 100 őskő vásárláskor nem 200 őskövet kapok, hanem 300-at? 1600 vásárlásnál pedig 4800-at? (ez elég durva lenne)

Vagy nem jól látom, és egszerűen ha mondjuk csak 800 kiégettem van és 1600 őskövet akarok vásárolni, akkor megkapon a 3200-at, mert a 800 duplán számít? Tehát elég feleannyi kiégett a befizetett őskő duplázásához?
Dátum: 2023.12.10. 20:01:49
Nálam is van mindenből megalább négy. Nem láttam érelmét váltogatni őket.
Relikkuponnak örültem, hogy fogynak, így arra nem ment el. 2 kulcs megvan, 3 fejlődés ital megvan. Nem tudom még mire lenne értelme......
Dátum: 2023.12.06. 19:57:45
Akkor nem csak én vagyok a fétise.
Egyébként meg jelentkezik egy 1-es karival egy 900 milliós kúttal rendelkező szövibe és elvárja, hogy a két szép szeméért töltsük a tárolót neki.
Dátum: 2023.12.06. 19:37:32
Sajnos klinikai eset.

Regel egy karit, jelentkezik, néha meg sem várja az elbírálást és töröl. Nem mintha lenne értelme megvárnia, mert nem vesszük fel. De valamiért engem követ. Sejtelmem sincs miért. Egyébként V5-ön kb. a 15. karija. Volt neki bitang jó is (Naron), de törölte, mert állítólag átvett egy másikat (Beleth-az eredeti tulaj kiszállt a játékból). De annak állítólag elvesztette a jelszavát. Ezután indul el a lejtőn. Regel, jelentkezik, töröl, IDEGESÍT
Ez megy lassan 1 éve. Dikó úr anno azt írta, hogy nem sérti a szabályzatot, így nem tiltják az ip címét.
Ennyi dióhélyban.

ha esetleg valakinek van még infója, nyugodtan ossza meg, hadd csámcsogjunk kicsit.
Dátum: 2023.12.06. 14:13:43
Szia Naron! (vagy éppen most minek nevezed magad) jaaa Javierr.
(Tizenvalahány alterego után már nem is tudom)

Nem unod még? Amennyi energiát és időt már rááldoztál, akár alapíthattál volna is szövit és már rég magasabb szintű lennél 1-esnél. Vagy menj vissza a Zafír kölykökhöz, a régi ismerősök biztosan szívesen látnnak, mert én személy szerint nem. Azért is léptem ki a Gyémánt koponyákból (ahol egyébként nagyon jól éreztem magam) mert nem akartam veled egy szöviben lenni. De sajnos Tanácsadó felvett, így nekem kellett távoznom. Nem tudom még hányszor kellene ezt a kört lefutni, hogy megértsd végre.
Dátum: 2023.12.06. 13:08:23
Köszönjük.
Dátum: 2023.12.06. 10:24:53
Akkor viszont engem nem kedvel az öreg
Dátum: 2023.12.06. 10:07:04
Rosszul emlékszem, hogy dec. 6-án szokott lenni valami Mikulás protokoll?
Hogy az öregnek lyukas a zsákja és elhagy belőle dolgokat?
Ma vagy 100 kihíváson túl vagyok (a reggeli rutinon kívül), de egy árva cuccot sem találtam.
Dátum: 2023.12.06. 06:22:40
Nálam most (32-es szinten) jelent meg a lehetőség a váltásra.
Azt írja 100 őskő a váltás, valamint a isteni rangod és a szerencséd is csökken 1-gyel.