Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2010.07.03. 19:03:49
Hát én azért hibának tartanám előre leírni a holland csapatot, amely nagyon jó erőkből áll, igen szervezett és tud küzdeni. Tény hogy egy német-spanyol, az óriási meccs lesz. Sokat ki is fog venni a győztesből, az is biztosnak tűnik. A hollandok a surranó ág győztesét, Urugayt papíron sokkal könnyebben verik (én nem írom le előre az urukat mondjuk ). Sneijder és de Jong nagyon hasznos, sok labdát tud szerezni, Huntelaar villámgyors meglódulásait mondjuk nem tudom mennyire tudná kontrolállni a nagyon erős de kicsit nehézkes Mertesacker, vagy Friedrich, ha a németek kerülnek oda, míg a spanyolok technikás szép játékát megakaszthatják az Ooijer, Matthijsen, stb, jellegű robosztusabb, favágó védők. Mindenesetre akármilyen párosításban én nem írom le a hollandokat, akár a németekre, akár a spanyolokra veszélyesek lehetnek. Szerintem.
Dátum: 2010.07.03. 18:52:24
Most mér? Merjünk nagyot álmodni
Dátum: 2010.07.03. 18:43:50
Nem német szülőtől való... Khmm... Lehet én maradtam le, de nagyobb részük német szülőtől is való...
Dátum: 2010.07.03. 18:19:53
Ilyenkor nem bánom német drukkerként, hogy nem jött be tökéletesen a tippem, hisz azt hittem egy ilyen támadósor egy gólt azért talál a német védelem ellen, és kisebb arányú győzelemre is gondoltam egyúttal.

Idézet: Maximuss - 2010.07.03. 17:32:49
Játékon kívül:

Döntő: Színészek - Világválogatott
(Hollandia - Németország)


Érdekes megközelítés... Miért a pankrátorok (Brazília), a Primadonna Hiszti Stars (Portugália), az FC Unott Zombik (Anglia), stb, talán jobban oda valók? Ostobaság sztereotípiákba bocsátkozni.
A holland csapat úgy jutott el idáig, hogy kivétel nélkül jobb volt az ellenfelénél, megérdemelt győzelmeket aratott, az hogy ha löknek-rúgnak-ütnek, akkor arra rájátszanak nem új jelenség, és közel sem csak rájuk jellemző. Hanem nagyjából minden csapatra. Ezért őket színészeknek titulálni kicsit erős.
A németeknek vannak honosított játékosai. Öhöm. Ha csak nem öltött hihetetlen mértéket a globális felmelegedés, akkor gondolom a néger játékosok sem tudják visszavezetni vérvonalukat Nagy Károlyig, meg Artúr királyig a francia és az angol labdarúgócsapatokban, Deco a portugáloktól spec brazil születésű, a paraguayiak is rohammunkában honosítottak csatárt a vb előtt. Miért kell ezt felhozni? Legtöbbjük fele részben német, Özil 3/4-ed részben, ott nőttek fel, jártak iskolába, tanultak meg focizni. Nekik ez a hazájuk már. Talán bizony a magyar válogatottba nem engednél be mondjuk egy Schneider vezetéknevű játékost mert az ősei 800 éve még németek voltak? Nevetséges.

Egyúttal szeretnék estére tippet változtatni. Mivel kb senki nem gondol a győzelmükre (én se ), húzok lapot a 19-re, hátha kis pontelőnyt tudok kicsikarni vele ha oltári mák történik, így:

Paraguay - Spanyolország : 1 - 0 (ez esetben az lenne a forgatókönyv, hogy keményen, betonvédelemmel játszanak a parák, egy gyors kontra végén Casillas lepkézik még egy nagyot, utána csatár helyére söprögető és beckelés )
Dátum: 2010.07.03. 09:33:11
Gondolom egy rekesz sörnél alább nem adta a brazil
Dátum: 2010.07.01. 19:51:00
Kahnt mint német drukker én is imádtam nagyon Az arcberendezése mondjuk tényleg közel állt egy tipikus cro-magnonihoz, de hát attól még egy zseni volt a posztján
Azt mondjuk kicsit sajnálom, hogy igazából, akár kapusok, akár mezőnyjátékosok esetében, kivesztek az emlékezetes karakterek szinte a mezőnyből. Mindenki vérprofi, mindenki hűvös, nyugodt... Csak igazából ott tartunk, hogy a világsztárok nevét is csak azért tudjuk, mert világsztárok (sarkítva nyilván).
Pedig mondjuk Carlos Vallderama ilyen tekintetben sosem volt világsztár, de aki egyszer ránézett arra a fejre frizurájával, ő egymaga volt maga a polgárpukkasztás
Esküszöm már felüdítő volt a sok sablonarc között az amcsi szélsőbeck viking szakálla is
Én amúgy őszintén szurkolok Pereznek, hogy találjon magának egy klubbot, ha más nem, kevésbé fontos meccseken közönségcsalogatónak ideális a fószer
Dátum: 2010.07.01. 18:04:58
Most őszinte (és érzelgős? ) leszek. Részben ugyan arra gondoltam, hogy a még állva maradt csapatok közül a leggyengébb a kapusa Argentínának, de ha már említetted Perezt...
Nekem a mai fociból a legjobban a karakteres, érdekes játékosok hiányoznak. Anno amikor elkezdtem nézni a focit azért még voltak mutatóban... De hol vannak már olyanok, mint a szabadrúgások és büntetők miatt sokszor gólkirályi álmokat dédelgető Chilavert kapus? Hol van René Hígita aki a feje felett sarkazta vissza a mezőnybe a kapura tartó labdát és hálóőr létére kirohangált a mezőnybe cselezgetni? Hol van egy olyan karakteres (és elmebajos) játékos mint Peter Schmeichel, aki ha büntetőt rúgtak neki előtte gyakorló pszichopatákat megszégyenítő fejjel próbálta hipnotizálni a játékost. Hol van Vallderama őserdő jellegű frizurája? stb.
Tudom, ezekből sok minden nem fér bele a profi mentalitásba. Egy kapusnak nem kell cselezgetni, nem kell szabadrúgást lődözni. Mindenki katonás fegyelemmel teszi a dolgát. De akkor is...
Őszintén szólva Perez nem valami jó kapus. De egy ilyen alacsony ember ezen a poszton, rikító citromsárga göncben, 40 méteres kifutásokkal és hátvédeket megszégyenítő becsúszásokkal, mókás ugrándozással a beíveléseknél... Nekem az jutott eszembe: végre egy ember, akiről eszembe jut, hogy ez nem élet-halál harc, hanem játék, sport.
Igazad van, nem jó kapus Perez. Kicsit sem. De személy szerint az egész mezőny egyik legszerethetőbb tagja számomra
Dátum: 2010.06.30. 19:20:38
No és akkor újfent fejtegetek természetesen a németek következő ellenfeléről, Argentínáról.

Az argentín csapat eddig meggyőző játékkal, pontvesztés nélkül jutott el a legjobb 8 közé. Ugyanakkor igazán komoly ellenfelet nem kapott, valós erejét még nem ismerjük. Jön az első igazi megmérettetés, vagyis a német válogatott. Ha volt ezen a vb-n 3 esélyes meccs, hát ez biztosan az. De nézzük mik lehetnek az erősségei és a gyengéi ennek a válogatottnak.
Előnyök: természetesen a támadósora elsősorban. Az egész mezőnyben nincs még csak hasonló erejű sem. Gonzalo Higuain, Lionel Messi, Carlos Tevez, Diego Milito... Jaj... Ezek a támadók a mezőny bármely védelmét képesek átjátszani, átlőni, behülyíteni, márpedig nem a német védelmet érzem a legjobbnak. Nagyon sok gondja lesz Lahméknak ezekkel a csatárokkal. Ez egy elég jó középpályával egészül ki, így labdákhoz is fognak jutni. Nem mondom, hogy hú de erős a középpálya, de a németekkel felveszi a versenyt.
Megkerülhetetlenül Maradona. Ha valaki, ő tudja, hogy mit érez egy játékos, hogy lehet rá hatni, megnyugtatni, feltüzelni. Egy élő idol (főleg Argentínában) a játékosoknak bizonyosan plusz motiváció, hogy Ő a szövetségi kapitány. Hisz gyermekként mind érte rajongtak.
Gyengék: természetesen elsősorban a borzalmasan gyenge védelme. Noha a klubszezonja óriási siker volt, Demichelis nem bírja a tempót, formán kívül van, de rettenetesen és elborzasztóan lassú. Özil, Müller úgy fogják otthagyni, mint eb a Szaharát. A két szélső védő jól játszik, Heinze meglepően jól, de még ők sincsenek egy súlycsoportban a németek támadóival.
Hangsúlyosan a kapus, Sergio Romero, aki már a 16 csapatban is azt hiszem mondhatjuk a leggyengébb hálóőr volt. Márpedig egy ilyen gyenge védelem mellett különösen fontos egy jó kapus, na de az az argentínoknak sosem volt. És Romerot elnézve most sincs.
Megkerülhetetlenül Maradona. Míg pszichológiailag nagyon sokat dob a csapatán, addig az eddigi eredményei határozottan igazolják Mourinho szavait. "Maradona? Egy idióta..." Taktikailag, szakvezetőként bizony nem itt hanem a harmadosztályban volna a helye, attól, hogy remek labdarúgó volt, ez nem jelent semmit edzőként.

Hogy mit várok a meccstől? Bátor argentín támadójátékot, szervezett német csapatot, villámgyors német kontrákat. Minden létező végkifejletnek ugyanakkora esélye van, de érzelmileg a németeket pártolom, így nagyon remélem bejönnek a kontrák és sikerül felőrölni a támadókat (erre Mertesacher és Friedrich tökéletes). Nem egyszerű dolog megverni az argentínokat (gólt rúgni nem nagy kaland nekik, több gólt rúgni mint ők... na az nem egyszerű...) Mindenesetre a németeknek minden esélye megvan, hogy legyőzzék az argentín csapatot, de ez fordítva is igaz. Mindenesetre jó meccsre van kilátás.
Dátum: 2010.06.30. 18:48:12
Hollandia - Brazília : 1 - 2 (a hollandok mindig jók egy gólra, a brazilok szerintem többre is, de azért nem egyértelmű meccs)

Uruguay - Ghána : 2 - 0 (ez az uru védelem sokkal jobb mint amivel eddig összefutottak, nem hiszem, hogy sikerül megzavarniuk, sima, de jó meccset várok)

Argentína - Németország: 1 - 3 (az argentín támadók borzalmasan erősek, nekik van a legjobb támadósoruk, de a német csapat szervezett és jól védekezik, márpedig nem a csatársor ereje a lényeges, ráadásul ennek az argentín védelemnek a magyar megye 3 is különösebb gond nélkül rúgna gólt és Sergio Romero a mezőny legrosszabb kapusa, ezek szerintem el fogják dönteni a meccset)

Paraguay - Spanyolország : 0 - 2 (a spanyolok számára egy horroral fog felérni a mérkőzés, minden centiért harcolniuk kell, az ellenfél meg fogja ölni a szép játékukat, rasnya, védekezős, rakkolós foci lesz, de a végére remélem kijön a minőségi különbség)
Dátum: 2010.06.30. 04:38:22
Le van írva. Éppenséggel az általad idézett szövegben is, "A cselekvéspontok maximuma 250 helyett 400". Tök egyértelmű nem? Ha prémiumos vagy akkor max 400 csp-d lehet a többi, ha nem vadászol elvész, ezért is maximum. Ha nem vagy prémium tag akkor meg 250, több nem lehet. Vagyis ha több lenne akkor elvész. Maximum ennyi lehet egyszerre. Ez mitől lenne íratlan szabály?
Dátum: 2010.06.30. 04:29:11
Idézet: Razz - 2010.06.30. 01:19:18
Japán - Spanyolország: 1-3


Még valaki aki nem képes beletörődni, hogy a felkelő nap országának bealkonyult
Dátum: 2010.06.29. 23:05:42
Ha a Japán-Spanyolt csak megrendezik ezen a vb-n az összes pontom a tied
Dátum: 2010.06.29. 22:43:23
Én is szeretnék változtatni a gólkirály tippemen, lévén Messi pozíciójából kifolyólag nem nagyon lesz most gólkirály, így kisebb pontért ha jól tudom, de megváltoztatnám: David Villa
Dátum: 2010.06.29. 19:30:36
Nekem csak 7-ből 6 Pedig nagyon bíztam az USA-ban
Dátum: 2010.06.29. 17:58:51
De legalább érthető
Dátum: 2010.06.29. 17:44:50
Egészségedre Ha lehet ismételd németül is akkor már, mert angolul spec nem értek, de esetleg (talán) egy alapvetően magyar oldalon kipróbálhatod a magyar nyelvet is, lehet hogy meglepő eredmény lesz és mindenki érteni fogja.
Dátum: 2010.06.28. 22:19:01
Mér időszakosan nem lehet róla beszélgetni? Akkor elnézést kérek
Dátum: 2010.06.28. 21:51:31
M1-en már most lehet küldeni vb csapatokat?
Na srácok, kinél mi lenne a vb csapata eddig?

Nekem kb ez (standard 4-4-2-es felállásnál):

Kapus: Maarten Stekelenburg (holland)
Védők: Philip Lahm (német), Lúcio (brazil), Rafael Márquez (mexikói), Maicon (brazil)
Középpályások: Raul Meireless (portugál), Bastian Schweinsteiger (német), Xavi (spanyol), Langdon Donovan (USA)
Csatárok: Thomas Müller (német), Diego Forlan (uruguayi)

Cserék ( ): Vincent Enyema (nigériai), Gerard Piqué (spanyol), Arne Friedrich (német), Mesut Özil (német), Andrés Iniesta (spanyol), Gonzalo Higuain (argentin), Luis Fabiano (brazil)

Szövetségi kapitány: Oscar Washington Tabarez (Uruguay)

Aki megmutatja a sajátját, azt érdeklődéssel olvasnám

ui. Próbáltam objektíven, ha nem sikerült 100%-ig, azt nézzétek el nekem, német drukker vagyok, na
Dátum: 2010.06.28. 20:09:14
Csak egy mondta erejéig térnék erre vissza még, nem annyira erre a jelenetre, inkább a német labdarúgásra.
Anno régmúltjában az NSZK komoly, akkoriban különösen komoly összeget öntött bele a labdarúgás utánpótlásba. Egy elvesztett világháború után voltak, mindenfelé a koncentrációs táboroktól, a náciktól, stb, volt hangos a világ. A németek elvesztették az önbecsülésüket, fásultak voltak, kishitűek, pesszimisták. Soha nem volt akkora szükségük "hősökre", példaképekre, mint akkor.
Az utánpótlásnevelési program amit felállítottak egyszerű alapkoncepciójú volt. Van egy alapjaiban egyszerű taktika (erős védelem, jó kapus, jó fizikális erőnlét, sok ütközés, taktikai szabálytalanság, felőrölni az ellenfelet fizikálisan és kontratámadásokból veszélyeztetni). Ezt koordináltták össze, hogy a különböző klubbok mind efelé haladjanak, legyen egy jó alap amire fel lehet majd építeni a jövő sikereit.
A program beérett. Helyes volt az alapkoncepció, nem az akkori jobb német focistákat kellett már átnevelni, hanem egy új korosztály kinevelése volt a cél. Tudatosan.
Ezek a labdarúgók, ennek a programnak a győztesei jutottak döntőbe és győzték le a mi Aranycsapatunkat. Hogy milyen körülmények között, az egy dolog. A döntőbe se várta őket senki. Óriási eredmény volt.
És a németek kaptak új hősöket. Akikre büszkék lehettek. Egy egész nemzetet ráztak fel a depresszióból, a pesszimizmusból. Nyilván nem csak ennek köszönhetően, de nem elhanyagolhatóan emiatt is álltak fel a padlóról, ahová két elvesztett háború és az általános közutálat miatt jutottak.

A fent nevezett utánpótlási program ma is működik. Ennek gyümölcsei ezek a labdarúgók, akik közül a fél csapat nincs 25 éves sem. Mégis a legnagyobbakkal veszik fel a versenyt. Elbúcsúztatják Angliát történelmi vereséggel, fölényesen verik azt az Ausztráliát, aki alig 4 éve a későbbi világbajnokot is megizzasztotta... Sőt nem esélytelenül készülhet a világ legerősebb támadószekciójával rendelkező Argentína ellen sem. És ez sokban köszönhető Joachim Löwnek. Tény hogy meglehetősen ízléstelenül viselkedett, nem figyelt magára a szakember.

Mindettől függetlenül eléggé pesszimista, múltban élő, depresszív nemzet vagyunk... Úgy gondolom lenne mint tanulnunk a német példából. Nem, nem ezt a viselkedést... De ha ezzel jár (nyilván nem, csak sarkítok ), igenis kis hazánknak is volna már igénye példaképekre, hősökre. Akik mögé baloldali és jobboldali is odaáll teljes mellszélességgel, akikre vallási, etnikai, nemi, szexuális, stb, hovatartozására való tekintet nélkül mindenki felnézhet és akik újabb generáció példaképei lehetnek. Ehhez a vb arany sem kell. De a kijutás és a tisztes helytállás jó lenne. Inkább tanuljunk a németektől (is) a "fikázást" meg nyugodtan hagyjuk meg nekik
Dátum: 2010.06.28. 19:22:49
Nekem behozta, de elárulom: nagyon sokat nem vesztettél
Kissé sajnálom a cikk szerzőjét, aki csak ezt bírta leszűrni egy ilyen meccsről. Jelzem tőlem Koeman is azt ehet, amit csak akar, csak jussunk már ki végre mi is... És szerintem erről ennyit...