Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2009.04.02. 17:45:12
Nem pihenőnapom van, ki is vagyok agyilag, úgyhogy rám fért
Dátum: 2009.04.02. 17:41:27
Szép napot!
Dátum: 2009.03.28. 18:15:11
Mindenkinek köszönöm szépen mégegyszer a jókívánságokat, mára én elmentem pocsolyarészegre inni magam, holnap másnaposság fokától függően lehet írok naplót még...
Dátum: 2009.03.28. 17:50:01
Nagyon megható, hogy gondoltál rám ilyen formában Khetty, nagyon szépen köszönöm!
Dátum: 2009.03.28. 15:52:39
Hiába gugolsz, fejbe is durranthatnak, ha sokkal magasabb a célzásuk a te kitérésednél! Az csak némileg csökkenti az esélyt de nem 0-zza!!!
Dátum: 2009.03.28. 15:47:45
Öcsém, pedig a Tizedes nem vészes, majd jön őrmester, hadnagy... Jó a célzása neked meg nagyon rossz a kitérésed szentem, növelj rajta, végül is lövész vagy, nem?
Dátum: 2009.03.28. 15:09:59
Kitartás öcsém!
Dátum: 2009.03.28. 14:16:48
Lan, ma úgy 6-ig leszek, holnap meg mondjuk 9-től este 7-ig. Írj mikor jó neked.
Dátum: 2009.03.28. 14:05:39
Köszönöm
Meg már szerepelt is elégszer.
Dátum: 2009.03.28. 12:39:46
Neked is.
Dátum: 2009.03.28. 12:10:18
Köszönöm szépen, neked meg akkor jó étvágyat!
Dátum: 2009.03.28. 12:07:41
"Kimerülten dőltem neki a falnak, elegem volt a macskalényekből, denevérszörnyekből és egyebekből amik eddig a toronyban ránk szabadultak... Szerencsére kezdtek kifogyni, legalábbis percek óta nem tűnt fel újabb. Fáradtan dőltem le a fal aljába, mellettem Elviz mosolyogva nyújtott felém egy teli kulacsot, hálásan kortyoltam bele, hideg vízre számítva, de a fanyar bornak kétségtelenül jobban örültem. Fantaghiro velem szemben a pengéjét tisztogatta, Tierga lassan sétált el az előcsarnokban a többiek után akik az alagsorba tartottak, csak most tűnt fel milyen érdekesen lép a diplomata, szinte csak a lábujjaira nehezedik a testsúlya... Futó lábak? Hmm... Mindenki másképp alakította a testét vonom meg a vállam. Mivel az elejtett félszavakból úgy vettem ki, bármi is van odalent, azt Lia csapdába ejtette a toronnyal, így nem igazán éreztem szükségét, hogy velük tartsak. Nehézkesen talpra kecmeregtem, és mivel jobb elfoglaltság nem jutott eszembe az utolsóként lefelé óvakodó Redjenshez fordultam:
- Használhatnám a könyvtárat?
- Hát, ha maradt belőle valami... - rántotta meg a vállát a csontvarázsló.
Biccentettem és felfelé indultam a harmadik szintre, a könyvtárszobába. Hamarosan meg is találtam. Mint ahol egy kisebb tornádó söpört végig, mindenfelé hevertek a papírok, megszaggatott könyvek... Nehéz sóhajjal kezdtem őket összeszedetni a padlóról és kihüvelyezni, vajh mi melyik polcra való? Legtöbbjük históriás avagy mágikus tanokkal foglalkozó irat volt, nagyobb részükből egy hangot nem értettem, igaz nem is nagyon vágytam erre a tudásra. Nekem kölyökkoromtól azt tanították: "ha nem tudsz a karod erejéből győzni, inkább vágd el a saját torkodat, s ne légy népünk kárára!" Sohasem foglalkoztam hát igazán a mágikus tanokkal. Lassan végzek a pakolással, kéne keresnem valami históriás munkát, hátha találok valamit a letűnt korok háborúiról is, nem csak rég elporladt mágusok értekezéseit...
- Itt vagy hát? - dördül egy hang mögöttem.
Megperdülve Kayracot látom.A lich érdeklődve billenti oldalra a fejét és bámul rám, majd reszelős hangján megszólal:
- Idegen kisugárzást érzek rajtad...
- Bizonyosan ezt – húzom szét mellkasomon az inget, felfedve a pentagrammát, amit Axonisse karcolt bele. Kayrac zöld szeme nagyot lobban:
- Hűségbéklyó? De... Nem a te neved áll benne... Hanem...
- Hanem Lord Daramouláé – biccentek. - Egyesek hatalomvágya nem ismer határokat.
- De ki?
- Egy nekromanta mester. Most úgy hiszem nem ez a legfőbb gondunk. Amíg Daramoula nincs itt, ebben a testben, a béklyó nem számít. Viszont nekem folytatnom kéne az ereklyék felkutatását. A császártól elragadni... Nos... Legalábbis nehézkes az ilyesmit...
- Mindenre van megoldás – mormolta Kayrac smaragdszem. - Ez a tekercs itt a törpék és a gnómok tudományáról szól. Ők együtt alkották meg a régi térkapukat...
- Na és?
- Nem valami bonyolult dolog, ha jól készítitek el a véseteket, még a harcosoknak is menni fog. Azon keresztül a Sötét Földre juthatsz. Ha ott expedíciót akarsz indítani, hogy megtaláld az ereklyét, javaslom vigyél majd magaddal néhány fegyvertársat. Vidd a tekercset. Magam a legrövidebb időn belül előkészítem a sztázisvarázst!
Fejet hajtottam Kayrac előtt, majd kifelé indultam az iszákomba mélyesztett tekercsekkel. Ahogy az ajtóhoz értem még visszapillantottam a csatatérré vált tornyon, a valahol a mélyben szorgoskodó mágusokra és az emeleten a furcsa, átlátszó, Khetty által "plexinek" titulált anyagból készült asztal előtt görnyedő Liára gondoltam, magamban kesernyésen mosolyogva állapítottam meg, nem ez a megfelelő időpont, hogy vendégségbe hívjam őket az arénaavatónkra, ne de az ráér még. Ujjaim még végigsimították a moák, egy több évtízezrede kipusztult civilizáció utolsó hagyatékát, a torony falát, majd hazafelé iramodtam. A táborba, ahol nincs sem elfeledett népek megelevenedő borzalma, sem lebírhatatlan ellenfelek, se egy túlzott érdeklődést mutató ősgonosz isten, csupán barátok, harcostársak és végre talán egy percnyi nyugalom a derékaljamon.

Főboszi gondterhelten meredt az iratokra, mostanra elkészültünk már a kapuval, amit a palota mellé terveztünk. Hálásan gondoltam új társainkra, akik szorgos munkája lehetővé tette, hogy nem várt gyorsasággal készüljön el ez az építmény. Most azonban Főboszira hárult, hogy a halott faragványokat mágikus erővel töltse fel. Félkörívben álltunk várakozóan a kapu előtt, középen lassan kántálni kezdett alvezérünk. Ujjai gyorsan fonták a mana láthatatlan szövedékét, ha nem is oly elegánsan, mint egy igazi mágus, de hatékonyan. Vérvörös izzás kelt a testén, ujjain szinte feketébe hajló lángok táncoltak. Egyszerre kezdtünk kántálni, megnyitva elménket Főboszi előtt, hogy meríthessen varázsenergiáinkból, s azokkal ruházza fel a kaput. A hatalmas építmény kőtestébe metszett rúnák egyenként elkezdtek felizzani. Az életé, a halálé, a hité, a tagadásé, majd az erőé és a hatalomé s végül a legfelső rúna, az utazásé... Recsegett, ropogott körülöttünk a világ, hisz a térmágiák egyik leghatalmasabbikához folyamodtunk ez alkalommal, mely rést üt a dimenziók között s oly falakat bont meg, melyeket még az ősi istenek emeltek... Például Chara-din gondoltam kesernyésen. Örvényleni kezdett a levegő a kapu boltívei között, s hamarosan csillogó, kékesfekete víztükörnek látszott, melyen keresztül közlekedni lehetett világok között. Ha mindent jól csináltunk. Főboszi kimerülten hanyatlott hátra, ajkai zihálva mormolták az ősi igék utolsóit, biztosítva, hogy a kapu csak ezen oldalról legyen megnyitható. Komoran néztük egymást, a szemekben bizonytalanság, félelem, várakozás s talán kalandvágy honolt... Picur határozott mozdulattal kilépett a félkörből s a kapu felé sétált. Vékony alakját hamarosan elnyelte a sötét tükör. Nemsokára tépetten, sebekkel borított karral tért vissza, de arcán diadalmas mosoly ült:
- Nagyszerű harc volt! Az egyik legjobb amiben manapság részem volt – mondta.
Lassan egyre többen tettek próbát, végül magam is a kapuhoz léptem. Mély levegőt véve gondoltam Khetty tanácsára a távoli múltból. "A térkapuk az ősi mágusok bölcsességét hordozzák magukban, megérzik vágyaid és gondolataidat. Erősen koncentrálj a helyre, hová megnyissa a dimenziók kapuit, s érteni fogja azt!" Felidéztem magamban mindazt, amit a Sötét Földről valaha is olvastam, s reméltem, hogy a kapu ez alapján be tudja majd határolni célomat.

Döbbenten néztem körül, mert maga az utazás szinte semmi mással nem járt, mint hideg, fagyos érintéssel a bőrömön, de ez a hely... Ez nem egyszerűen visszataszító, hanem valahogy idegen... Sötét a homok amely a csizmám alatt serceg, mélylila, kavargó égbolt tölti be a tekintetem, költözik fáradt szemeimbe és gyökeret ver a fejemben, mintha ki akarna szorítani a testemből... A láthatárt sötéten gomolygó köd üli meg, feketébe hajló, kavargó, mint az éjszaka, de ez nem olyan mint a végtelen űr, hanem inkább mint a tenger mély öle, amiben az a legfélelmetkeltőbb, hogy ez a sötétség nem üres, hanem ebben él, tenyészik valami... Valami idegen...
Lassan roppan a csizmám alatt az apró csontokkal vegyes fekete homok, hideg, csipős, kénszagtól terhes levegőt fúj a szél, melynek hangja az elkárhozottak gyenge sikolyait juttatja eszembe. Előttem hatalmas, quwarg bolyra emlékeztető képződmény, vajh e világot miféle rovarok lakják?, merül fel bennem a kérdés... Azután ezzel nem foglalkozhatom tovább, mordulás hallatszik a bolyképződmény mögül és valami vékony, lilás bőrű förmedvény robban felém kimeresztett karmokkal, sárgás fogai, mint egy egy tőr villannak pofájában, mögöttük fekete, kelésekkel teli nyelv csapódik jobbra-balra. Fegyverem után kapok, amikor megérzem a bizsergést a tenyerem felől. Nienna, jutott eszembe. Sheran áldását hordozom, azt mondta... Ösztönösen emelkedik fel a kezem, s ujjbegyeimből lilászöld magvak, vagy valamiféle növényi spórák robbannak elő, s a förmedvény mellkasába vágódnak. A lény felbömböl, mozgása kicsit lelassul, a sebekből apró hajtások bukkannak elő, s elkezdik vékony ám erős szálaikat a lény végtagjai köré tekerni. Üvölt felém valamit, mire csápokból font szakállam azonnal az arcom elé csapom, valami hatalmas fényvillanást érzékelek, de ez már nem jut el hozzám igazán. Azután a varázslatok ideje lejár, s mi puszta karommal-karddal esünk egymásnak. Fekete karma a vállamba mar, az én pengém a nyakát keresi, de csupán a vállát találja meg. Marni készülő szájába a pajzsommal ütök bele, mire hátratántorodik, én pedig kihasználom az esélyt és a torkába döfök. Sok vért veszít, de még mindig él, nekem ront, egyre kétségbeesettebb védelembe vonulok vissza, még csak esélyem sincs támadást indítani ellene, de végül szerencsémre győz a vérveszteség, s a lény összeroskad. Bőségesen áramlik belém a lélekenergia, de magam is szédelgek a vérveszteségtől. Ha ide kívánok visszatérni, nos akkor alighanem valóban szükségem lesz bajtársakra. De most... Most vissza a táborba. Nyögdécselve indulok vissza a kapuhoz."
Dátum: 2009.03.28. 11:50:43
Neked is Atre!
Dátum: 2009.03.28. 00:15:08
Csatlakozom, durmolok!
Dátum: 2009.03.28. 00:11:58
Én a holnapi (sorry már mai) szülinapom okán jelentős mennyiségű piával.
Dátum: 2009.03.28. 00:06:54
Hát vagyunk még egy páran.

Grt D4vid!
Dátum: 2009.03.27. 23:47:28
Szia Merlinia!

Idézet: D4vid - 2009.03.27. 23:09:02
estét nem?


Ez életmód kérdése D4vid.
Dátum: 2009.03.27. 20:46:58
Valahogy nem hinném, ha meg igen, akkor igen durva hátránya lesz a 100%-nak.
Dátum: 2009.03.27. 20:27:18
Nem.