Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Spellatrix

Dátum: 2017.06.23. 23:30:12
Ha ennyire ismersz és tisztába vagy a "szakmámmal" azt is tudod, hogy nem szokásom oltogatni, csak egyszerűen válaszoltam a felvetéseidre.

A két SZB-t nem inspirációval nyertük. Annyi előnyünk volt veletek szembe, hogy dupla annyi a létszámunk ebből adódóan több volt a lehetőségünk, de semmivel nem ütöttünk többet mint a toplista első felén lévő szövetségek. A legtöbb szövetség a megáikat kihasználva több mint 2000-3000 ütést leoszt egy hét alatt, fele annyi aktív taggal mint mi, de te ezt pontosan tudod és azt is, hogy nem mindenki üt nálunk a hét első felében, tehát semmi jelentősége az inspirációnak. Lehet beszólogatni, de mivel én írom a taktikát ezért pontosan látom, hogy melyik szövetség mennyit üt. Ellenetek 1250 volt pontosan, többszöröse a tieteknek, de 10 aktív taggal ezt bármelyik szövetség megüti inspiráció nélkül is. Nálatok van kb 3 olyan ember aki képes nagyobb számú győztes ütést összehozni, nálunk mindenki. Ha már az is bűn, hogy egy szövetségben sokan vannak akkor én kérek elnézést.

Azért azt hozzátenném, hogy nekem elég nagy teher a taktika írogatása, egy rakás időmet elveszi, mert ha már csinálom akkor normálisan csinálom. Nálunk a többség akarata, hogy legyen taktika, vegyük komolyan, ezért tokenekről is lemondanak. Hidd el én is szívesebben tolnám el minden nap az összes PP-m.

A másik problémádat is pontosan áttudom érezni, van/volt olyan karim aminek nem volt inspirációja, volt olyan is mikor másoknak volt és nekem nem. Tisztában vagyok vele, hogy az inspiráció bizonyos értelemben elég durva táp, de azért ezt tudni kell kihasználni is. Attól, hogy a V6-os karim alig 1 éves, korábban is játszottam. Nekem se tetszett mikor azt láttam, hogy egyesek 30-40 bajnoki medállal meg 30-40 szb medállal és egy rakás csatlós bónusszal álldogáltak mikor kezdtem. Ha még lehetőség sincs ezeket behozni okos játékkal akkor mi értelme több évvel később karit kezdeni? Pontosan tudom, hogy egyeseknek fájó pont, hogy az inspirációt kihasználva belerondítottam a megszokottá vált medál gyűjtögetésekbe.

A szimbólumos ötleted nem rossz, de elég bonyolult a kivitelezése, mert akkor nem csak a LE-re , TP-re és a küldikre kellene hatnia, hanem minden egyébre amit lehet SZB ütögetéssel teljesíteni. PL: Szint feladatok, Végzet temploma, eventek feladatai... Ez nagyon sok többlet munkával jár. Nagyon sok helyen kellene változtatni.

Az általad említett tárolható pp maximum növekedése valóban egy hibás döntés lenne, de tudtommal erről nem volt szó.

Rowina által javasolt portyázáshoz bevezetendő "klón elleni támadás" gombot tartom a legjobb ötletnek. Nem lenne köze az SZB-hez, mindenki ugyan azért a LE/TP-ért tudna haladni amivel akar, nem korlátozná az embereket a szigorú taktika és a banda taktikus fele is élvezkedhet az SZB sikereken. Aztán mivel lenne egyéb hely ahol fel lehet használni a pp-ket ugyan azért a LE-ért, be is lehet tenni bármilyen korlátot vagy amit szeretnétek az esély egyenlőség jegyében, de amíg nincs ilyen lehetőség addig mindenféle "korlát" bevezetése csak kitolás lenne az olyan játékosokkal szemben akik taktika mentes környezetben napi pár percet akkor és annyit ütnének amennyit szeretnének. Ha egy kicsit azok szemével is próbálod nézni, akik nem taktikáznak nem érdekli őket az SZB, csak a pp-jüket szeretnék elhasználni akkor elég hamar rájössz, hogy nem igazán van olyan köztes megoldás ami mindenkinek megfelel.

Tehát a korlát bevezetését se tartom rossz ötletnek, de akkor legyen egy egyéb alternatíva ahol ugyan azért a LE/TP-ért lehet ütni.

Lehet itt ötletelgetni napokon keresztül, de az igazság az, hogy mivel a cégnek nem jelent bevételt ezért úgysem lesz változás.
Dátum: 2017.06.23. 07:42:53
Régen pont ilyen volt az inspiráció, egy vadászatra kaptál egy rakás TP-t. Mire sikerült teljesíteni pl a vadássz 3 aprót állatot már lehet léptél 4-5 szintet. Vannak hibák, de nem az a megoldás, hogy a TP-t és a jutalmat szorozzuk.

Az inspiráció valóban nagy táp, de nem feltétlen SZB-n, hiába tudnék egy nap 150 pp-t regenerálni, ha mindennap elütném, azzal nem segíteném a csapatom, hanem pont, hogy hátráltatnám. Ha még több inspirált van, ez fokozottan igaz. Lehet az első napokba jól hangzik, hogy hirtelen több száz pp-t elütünk, de akkor a végére nem marad mozgásterünk. Az utolsó körben, mindenki a nála tárolható maximumot tudja eltolni, igaz van akinek 1 nap alatt összegyűlik valaki meg gyűjtöget.

Arról nem beszélve, hogy napi 150+ győztes csatára egy akármilyen gyenge karakter nem is képes, főleg kis szinten, tehát aki ennyit üt szb-n az nem feltétlen azért mert másokat akar szívatni, hanem azért mert igenis haladni akar a karijával...
Idézet: Miklós - 2017.06.21. 16:32:46
Világösszevonás: ezt annak idején implementáltuk, az angol és orosz világokon meg is valósult. Az nem gond, hogy több világon van karaktered, ugyanúgy megmaradnak, tudnak létezni egymás mellett, csak nincs lehetőség egymás közti interakcióra, tehát nem portyázhatnak, kihivásozhatnak egymásra, és nem lehetnek azonos szövetségben.


Király lenne, egyszerre 5 karival szadizhatnám ugyan azt az embert

Idézet: Miklós - 2017.06.21. 16:32:46

És igen, simán el tudom képzelni, hogy az emberek a fórumon arról beszélnek, hogy "én lenyomtam Offsboy szörnyét" "Hogy a fenébe csináltad? én meg se tudtam sebezni..."


Már egyre jobban várom, de még is, hogy kell ezt elképzelni? Van egy alap epikus, újra oszthatjuk a tulajdonság pontjait és adhatunk neki fegyvert és varázslatot? 1 vs 1-ben lehet harcolni ellene vagy kikerül a világban és mindenki ütheti? Mennyibe kerül létrehozni? Mit nyer vele akiét nem tudják lenyomni és mit nyer aki letudja verni?
Idézet: Kwisatz - 2017.06.21. 13:05:09
PVP: világ összevonás, portya támadás büntetés eltörlése (-%), "barátibb" LE szívási szabályok
menne ez, csak akarni kellene, nem nyafogni


Igen, csak akarni kellene, de a legnagyobb baj az, hogy nincs mivel új játékosokat bevonzani, a jelenlegiek meg sorra unják meg az őskő temetős fejlesztéseket.

Portya -% annyira nem befolyásol semmit, kis szinten talán, nagyobb szinten meg úgy is max 10percig tart.

Világ összevonás. Engem nem zavarna, de szerintem minden második embernek problémája lenne vele. Pl:
- Több világon is van karakter.
- Medálgyűjtögetős egy helyben toporgós bajnokok fel lennének háborodva ha erősebbek zuhannak a nyakukba.
- Valószínű, néhány ember abba is hagyná, ha még többet ütnék őket napi szinten.
Ha egyéb módokon szerezhető lenne normális mennyiségű kiégett, nem is portyáznék, főleg V6-on.

Némelyik embert megütöm 2x már megy a sírás, pedig még másodlagost se húztam direkt mint egyes állatkínzók.

Mindenesetre, a PVE-ben van jövő kevés emberrel is, PVP-hez sajna a jelenlegi létszám többszöröse kellene.
Idézet: Miklós - 2017.06.20. 16:24:26

ha igen, akkor két variáció van:
PVP (játékos-játékos elleni) és PVE (játékos-NPCk elleni) esemény.


Sajnos a PVP-hez játékosok kellenek, aminek a száma meg inkább csökken mint növekedne...nem nagyon van más lehetőség mint a PVE. Sajnos...
Úgy lenne az igazi, hogy minél erősebbet tudsz kreálni annál több a jutalom. Tehát sikerült olyat összerakni, amit többszöri próbálkozásra is alig tudnak leverni

De amúgy ezt, hogy kell elképzelni? Mint egy mini epikus? Csak én állítom be a tulajdonságait?
Ne legyenek illúzióid, minden ami bekerült az őskövet fog igényelni.
Dátum: 2017.06.19. 20:54:01
100 őskő megvan?
Idézet: Miklós - 2017.06.19. 12:12:28

Szövetségi bajnokságban korlát a napi győztes csatákra (ez elvileg az inspiráció miatt merült fel, de nem biztos, hogy jó ötlet, hiszen akkor aki nem tudott 1-2 napig csatázni nehezebben hozhatja be a lemaradást!!)


Ritka nagy baromság, a pvp halott, csak SZB-n van értelme a pp-ket eltolni, ha még erre is korlát lenne akkor az egész inspirációnak semmi értelme. Ha még is bevezetésre kerül, akkor az SZB-n legyen egy Joker mező amit lehet ütni vágni tetszés szerint, ugyan úgy LE-ért, annyi különbséggel, hogy a bajnokságban nem számít bele.
Dátum: 2017.06.19. 10:23:22
Csak ötletelés, nem állítom biztosra.
Dátum: 2017.06.18. 23:33:59
Fertőzés legyőzésével +5 esetleg?

Barátság esszencia? +5 minden szakira kihívás során.

Hirtelen ezekre gondoltam, lehet van még más is.
Dátum: 2017.06.17. 20:38:39
Ha valóban kell rá fétis azt igazán oda írhatták volna. Ez így nagyon nem egyértelmű!
De még így is barátibb az ára mint a csatlós cuccoknak...
Elég szemét dolog, de ez van.
Dátum: 2017.06.07. 13:56:21
Jó lenne
Dátum: 2017.06.06. 21:28:36
Ez pontosan így van

De azért azt hozzátenném, hogy alacsony szinten 30-40 bajnoki és 30-40 szb medállal rendelkező karaktereket azért nehéz befogni ilyen módon is, főleg ha mellé olyan szövetségben van ahol 150 TÁM/VÉD bónuszt megkapja. Nem lehetetlen, de nehéz.
Dátum: 2017.05.31. 13:44:45
Természetesen.

Azokon a világokon ahol nem számított a helyezést. Amíg bent van ez a baromság, hogy nem lehet mindent platinából megvenni, addig esélytelen
Dátum: 2017.05.31. 12:04:55
Hordamedálból összesen csak 1 lehet? Nem adódik össze?
Dátum: 2017.05.25. 07:40:52
Igen, V6