Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Attush

Oldal: 1
Dátum: 2008.11.18. 06:14:37
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.17. 22:54:40
Pedig ez aztán tényleg egyszerűen kilogikázható.

Nem is 1+1 nehézségű feladvány,de nem is kell hozzá négyjegyű függvénytábla!

a+3b=c és 2c+a=d tehát 2(a+3b)+a=3a+6b=d
A kérdés ugyebár d-2b=3a+6b-2b=3a+4b

Pedig nekem is este van.


Sejtettem h valaki lefog szavazni.. mindenesetre csak annyi h ne szaladjunk el az a tény mellett h nem mindenki foglalkozik a matematikával már olyan szinten mint az iskolában vagy esetleg nem mindenkinek van szüksége rá a munkája során. Az h én ezt nem tudom nem azt jelenti h hülye iskolázatlan ember vagyok... csupán a matematikai tudásom már nem a régi... Ehhez a feladathoz papírt és ceruzát kellett volna rántanom és gondolkodni ami nálam ebben az esetben kimeríti az 5 perces limitet. Érzésem szerint ez egy olyan kérdés amit csak egy bizonyos kör tud megoldani.. akik járnak iskolába, akik egyáltalán vették már ezt (mert az egyéni kérdésekből úgy látom itt vannak általános iskolások is) sőőt azokon belül is aki egyáltalán megtanulta ezt. Ha már mindenki panaszkodik a kérdésekre akkor azthiszem ezt én is joggal tehetem.

Ma reggeli játékos által feltett kérdés:
"Menyit fogaszt egy McLaren 100 on?
36l
50l
10l
20l"

Köszönjük Emese a kérdést.
Dátum: 2008.11.17. 22:44:49
Sziasztok!

Légyszíves az ilyen jellegű beépített kérdéseket hanyagoljátok... Vagy szelektáljátok h csak délelőtt vagy délután adható fel a kérdés mert most így este akármennyire is nézegetem akkor is az jut eszembe h mi a f@..?
"Ha a+3b=c és 2c+a=d, akkor mennyi d-2b?
a+c+b
c+2b
3a+4b
2a+5b"

Hát köszi.
További szép estét.
Oldal: 1