Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - mist

Dátum: 2015.10.24. 13:34:52
Bocsánatot kell kérnem az eddigi nyavalygásomért.
Viszont kérlek, Te is lásd be, hogy arra a kérdésre, hogy hol húzzuk meg a vonalat azok között a szövik között, akik még "számítanak" egy fejlesztésnél, és azok között, akik nem, a "lépjetek fúzióra" nem válasz.
Dátum: 2015.10.24. 01:45:41
Ne haragudj, ez megint nem válasz.
Dobjuk el másfél év munka eredményét, a szövetségi bajnoki címeinket, mindent, amit eddig elértünk?
Dátum: 2015.10.23. 19:37:56
Természetesen elfogadom, hogy több előnnyel jár a nagyobb szövi.
Engem az zavar, hogy nem egész másfél év "munkája" van a szövimben, nem vagyunk kicsik, nem 1-2 tagunk van - de esélyünk sincs a közeljövőben asztrális állomást építeni. És ha nekünk nincs, akkor milyen esélye van a még újabb szöviknek?
Meg lehet nézni, számos, még létező, régi szövit megelőztünk már a ranglistán (v3 Szabad Mágusok) ez idő alatt.
Ezért is kérdeztem, hogy akkor hol van meghúzva az a bizonyos vonal?
Dátum: 2015.10.23. 15:25:44
Ne haragudj, de nem ez volt a kérdés, és ez nem is válasz a kérdésre.
Dátum: 2015.10.23. 15:01:19
"de azért lássuk be nem lehet alapnak tekinteni a pár fős szövetségeket bármilyen feladat kitalálása során."

Kíváncsi lennék, a mai nagy, régi szövik mennyi idő alatt jutottak volna el addig, hogy asztrális állomást emeljenek, mondjuk a játék "fénykorában", illetve a mai játékkörnyezetben. Mit jelent a pár fős szövi? Hol húznád meg a határt? Mit lehet alapnak tekinteni?
Dátum: 2015.10.23. 14:46:55
Ha nem ezt jelenti, amit mondtál, akkor elnézést kérek.
Kérlek, fejtsd ki, mit jelent.
Dátum: 2015.10.23. 13:43:20
"A szövetségi épületes és szakértelmes panaszkodás nem jogos."

Bizony, egy nem egész másfél éves szövetségnek illet volna már kitermelnie az asztrális állomást? Vagy az olyan újaknak, ahol már van 65. szintű tag, szintén? Vagy inkább mindenki menjen olyan szövibe, ahol már van, és az új szövetségek épüljenek le?
Te most viccelsz, ugye?
Dátum: 2015.10.23. 11:25:02
Igen, keverjük.
A legtöbbjéhez valóban nem kell csatlós, elismerem.
Tehát a csatlós nélküli játékosok vagy fölösleges szakértelmeket fejlesztenek, hogy ne kelljen dekrétumozniuk nyakra-főre a templomban, vagy a LE-t költik templomi dekrétumra.
Vagy lemondanak a templomról, és lelkesen nyomják tovább?
Inkább azon gondolkoznak el, mi értelme van a folytatásnak.
Ez egy olyan szemszög, amire neked is figyelned kellett volna.

Akkor ne keverjük tovább, erre kérek konkrét választ.

------- A módosítás:
"Kek mytokronit: 28 nap alatt el lehet kolteni 20 oskovet, ezt nem tartom nagy problemanak."
Kíváncsi lennék azok véleményére, akiknek már eleve probléma volt a már meglévő, 5-6-10 őskő elköltésére felszólító feladat....
Dátum: 2015.10.23. 08:19:06
A mai napig vannak próbák ilyen "értelmes" kérdésekre:

Gru mit rabolt el az 1-ső részben?
csillagot
üstököst
holdat
napot

Biztos, hogy mindenkinek tudnia kellene, ki az a Gru egyáltalán? Vagy, hogy minek az első részében?
Mellesleg: 1-ső? Ilyen szó nincs. Vagy első, vagy 1.
Remélem, gyorsan kidobjátok ezt a kérdést...
Dátum: 2015.10.23. 04:15:28
Igen, ez így korrekt, köszönöm, Quellon!
Nem szándékosságot tételeztem fel, mégis támadólag léptem fel, ezért mindenkitől elnézést kérek, leginkább Dozertől.
Én is csak az érme egyik oldalát néztem
Esetleg megpróbáljuk korrekten megbeszélni, hogyan lehet orvosolni a helyzetet?
Dátum: 2015.10.22. 18:57:45
Ha nem tévedek, őskő befektetés nélkül három csatlóst lehet összeszedni (templomkristály-, bajnoki- és hűség fétissel) Ha lesz folytatása a Hordák harcának, akkor ide lehet számolni a hordafétist. A többi eventes vagy minieseményes, a megszerzéséhez biztosan kell költeni, de a véletlen szerepétől is függ, mennyit.
Az asztrális kövek darabja 10 kő, de szintén véletlen, hogy mikorra tanulja meg a csatlós a kincskeresést (ha egy csatlós csak addig utazik, amíg azt megszerzi).
Kérdés, milyen szintű kincskereséssel reális a gyűjtős feladatok megoldása - a saját példámból kiindulva azért ki merem jelenteni, hogy több száz őskőről beszélünk.
A "kirohanásom" oka az, hogy ezt alapnak veszi a templom.
És a pénz mellett az is zavar, hogy egy szolidan kijelentett "csak asztrális állomás kell"-el le vannak sajnálva az új szövetségek. Én úgy gondoltam, hogy ahhoz képest, mióta vagyunk itt, elértünk valamit. És akkor még nem is beszéltem a fiatalabb szövetségekről. Nem kéne ellehetetleníteni bennünket...
De miért én érveljek? Érvelhetne Dozer is...
Dátum: 2015.10.22. 14:09:24
Nem őskőigényes?

Az egésznek az az alapja, hogy legyen x csatlósod y kincskeresés szakértelemmel (szürke). Valóban, ingyen osztják a csatlósokat és az asztrális utazásokat...
A sárgához valóban "csak" átváltanod kell - igaz, az átváltó 50 őskő.
Ne számolgassunk, hogy mennyi csatlós és mennyi utazás, de ha szerinted 100-ból kijön, akkor 50ből meg kéne oldani az utazásokat.
Utánaszámolsz?

És ami a zöldet illeti - elég szépen fejlődő, mégis új szövi vagyunk. Asztrális állomás???
Értem én - hagyjuk a fenébe a szövit, és menjen ki merre lát.
Na ne már...

Én tudom, miről beszélek. Te tudod??
Dátum: 2015.10.21. 20:15:21
Megkaptam a választ a kérdésemre.
Kedves Dozer, köszönöm, hogy az átgondolt fejlesztési javaslataidat a templom ügyében benyújtottad, és köszönöm, hogy elfogadtátok.
Ennél nyilvánvalóbban aligha nyomhatnátok a játékosok orra alá, hogy kötelező fizetniük...
Én ugyan eddig költöttem a játékra, de a szövetségem tagjai nagyrészt nem - ez a fejlesztés, meg merem jósolni, hogy komolyan érinti majd a szövetségemet. Azt hiszem, megfogyatkozunk. Jelentősen.
De az új szövetségek nem számítanak, az új játékosok nem számítanak, és ha pénzt sem költenek, hát még annyira sem.
Nem akarok még ennél is sarkosabban fogalmazni...
Valamit félreérthettél. Nem beszéltem három szövetségről, sem körbeverésről, és egyetlen focis példát használtam.
Csupán arról a speciális helyzetről beszéltem, ahol az élen két csapat végez azonos pontszámmal.
Sok versenykiírásban ilyenkor az egymás elleni eredményt nézik. A gólarány (ez esetben a másodlagos pontszám) akkor lenne korrektebb, ha mindenki játszana mindenkivel.
Nem akarok a vitátokba beleszólni, de mivel az én hsz-em eredményezte, mégis kifejtem a véleményem.
Illetve már régebben kifejtettem
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,885.644

Esetleg egy kiegészítés meg ehhez:
Szerintetek mennyire izgalmas az a focibajnokság, ahol megbeszélt eredmények születnek?

És a legfontosabb: Gratulálok a Kings of Dawn bajnoki címéhez!
Miklósnak abban igaza van, hogy a jutalmazásban nincs olyan nagy különbség, ezért az alapvetően szerencsén múló másodlagos pont rendszerét általában el tudom fogadni.
De nézzünk egy speciális helyzetet: Két csapat ugyanannyi ponttal végez az élen. Nyilván játszottak egymás ellen, és nyilván az egyik legyőzte a másikat.
Ha már nem lehet két bajnok, nem az lenne a logikus és korrekt, ha a másodlagos pontszám helyett az döntene közöttük, hogy az egymás elleni meccsükön ki végzett előrébb?
Igen, nyilván hazabeszélek.. Júliusban ez a helyzet állt fenn v3-on a Kings of Dawn és a Szabad Mágusok között, és hiába mi (Szabad Mágusok) nyertük az egymás elleni mérkőzést, ők lettek a bajnokok 4 másodlagos pont különbséggel. Holnap délben jó eséllyel hasonló helyzet fog előállni...
Félreértés ne essék, a Kings of Dawn-t v3-on a szövetségi bajnokság jelenlegi legjobbjának tartom (3 bajnoki cím zsinórban nem lehet véletlen), továbbá egy szót sem szólnék, ha bevezetnék ezt a szabályt, és legközelebb például mi buknánk rajta.
Csak azt mondom, hogy egy ilyen, fent említett speciális helyzetben igazságosabb lenne a bajnoki címet nem a szerencse alapján eldönteni.
Dátum: 2015.10.11. 22:10:17
Remélem, azért korrekten átgondolva kerülnek be ezek az új fejlesztések a játékba...
Nonszensz elgondolás például, hogy az új szövik mindegyike pillanatok alatt Asztrális állomást építsen, és azt ne mondjátok, hogy megérdemli az alapító, miért nem hat éve játszik...

Hogy világosan fogalmazzak, és ne élesen: remélem, hogy pl. a zöld mytos manakonstis feladat nem karakterszinthez lesz kötve. Az oké, hogy a templom követ kér, de az nem, hogy azt kéri, hogy hagyjam el a szövetségem...
Elnézést, ha mégis sarkosan fogalmaztam
Dátum: 2015.10.03. 21:44:12
A legegyszerűbb, ha elolvasod, hogyan működik (működött) a Hordák harca, a százalékszámítás teljesen megegyezik az ott leírtakkal.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,867.0

1, Nem a százalékok, hanem a győzelmek, egyébként igen.
2, Minden fordulóban, igen.
Ja, és kerekítve van.

Sok sikert!
Dátum: 2015.08.06. 10:09:33
Ha már az indulási feltételt vesszük alapul, szerintem az lenne a korrekt, ha az olyan szövit, ahol nincs legalább fordulónként 3 ténylegesen ütő karakter, ki kellene zárni a bajnokságból.
A verseny szövetségi verseny, nem pedig egyéni, inkorrekt, ha a kis létszámból egy számolni tudó valaki előnyt kovácsol, és megnyeri a fordulót mondjuk 60 ütésből - más pedig (több) tucatnyi tagot és több száz (vagy több ezer) beütést koordinál.
Persze, amit elmondtam, nem kérés, nem javaslat, csupán a saját véleményem, amivel senkit sem szeretnék megbántani, csak szeretném, ha egy jó verseny még jobb és igazságosabb lenne.
Dátum: 2015.08.05. 03:51:29
Érdekes dolog, hogy a V1-en szövetségi bajnok szövetség 5 tagú, abból ketten katakombában vannak, egy tagjuk pedig zárolt...
Természetesen az indulási feltételeknek megfelelhetnek így is, ha szó szerint nézzük azokat, de hogy a szabályok szellemének is megfelelnek-e?
Mivel jelen pillanatban is versenyben vannak, szerintem ez aktuális kérdés...
Kíváncsi vagyok, más mit gondol erről. Szerintetek ez sportszerű?