Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Nora99

Oldal: 123
Dátum: 2014.07.11. 13:17:50
Idézet: Azazel - 2014.07.10. 21:31:11
és lehet hogy az a jó válasz, szóval ez alighanem egy jelölt válaszos kérdés

Természetesen. Amúgy nem 600 cm, hanem 1200 12*100. Ennyire megzavartalak az 50 centimmel?

A görög mitológia mely istene sánta?

Hephaisztosz, a kovácsmesterség istene
Poszeidón, a tenger istene
Hermész, az álom istene
Zeusz főisten

Nem Hermész az álom istene, hanem Hüpnosz három fia, de legfőképp Morpheusz.
Dátum: 2014.07.10. 20:51:00
Hány liter bor fér 1 köbméter űrtartalmú hordóba?

1000 liter
30 kg
10 liter
2 dl

50 centiméter.
Dátum: 2014.07.09. 23:11:55
Na akkor itt a világ leghosszabb ostoba válaszlehetősége.
Mit jelent az objektív kifejezés?

undorító
elfogulatlan,pártatlan;lencse kamerán vagy fényképezőgépen
érzelgős
kirekesztett

De legalábbis a mai napé.
Dátum: 2014.07.07. 21:35:19
A kvíz adatbázisban megnéztem mindkét kérdést, és az egyetlen helyes válaszra kattintottam, mindkét kérdés elfogadta helyes válasznak a helyes választ. Az Alkotmánybíróságos kérdés pedig csak egyszer van benne az adatbázisban, de lehet, hogy te kétszer kaptad meg. És "a Pál" nem Schmidt, hanem Schmitt Örülj neki, tudod a választ.

Pocahontas: parszek?
Dátum: 2014.07.02. 00:17:21
Melyik könyvet nem Ken Folett irta.

Az éden kalapácsa
Kaland Afganisztánban
A katedrális
Védet Férfiak

HELYESÍRÁS, emberek... Follett, írta, ?, Védett, férfiak.
Dátum: 2014.07.01. 00:15:21
Hajjaj, több is... Pont ugyanilyen nullaszámolóst kaptam a fénysebességről, de legalább az ismerte a szóközt... Meg a fénysebesség nem annyira triviális.

Egyébként napi kb. 30 vadászatból mindig találok 2-3 borzasztó kérdést, de ha mindet kitenném ide, meg is őrülnétek Amiket meg hobbiszinten írok, hogy eggyel több hibátlan helyesírású kérdés legyen (mert szegények elenyésző számban vannak csak jelen), azok vagy kiesnek, mert "rossz vagy nem egyértelmű válasz" (szép, kerek magyar mondatok), vagy elég rossz válaszaránnyal bejutnak.
(a legutóbbi az volt, hogy "Melyik terem fán? Ananász, banán, datolya vagy mangó" 33-50, csodálkozom, hogy nem specezték le)
De ne add fel Kellenek a jó kérdések. A túl könnyűek is lehetnek jók, ha mosolyt csalnak az arcunkra (Amúgy föltenném azt a kérdést, így köztünk, hogy mennyire könnyű guglizni... Chrome-ban pl. csak ctrl+t és beírom a kérdésben szereplő teljesen érdektelen színész/költő/madagaszkári politikus nevét)

És Tigrisnek, hogy örüljön
1 hét hány percből áll?

168
10080
1080
100800

Kérdésed pont megfelelően nehéz és semmi köze a számtanhoz.

Völgy, szakadék fölötti híd?

palló
acél felvonó
viadukt
fonott kötél

Még egy, mert csak
Dátum: 2014.06.30. 21:06:40
Mennyi Magyarország lakosainak száma kerekítve?

100000
10000000
100000000
1000000


A túl könnyű kérdés, amit a nullaszámlálgatással tett röhejesen időigényessé.
Dátum: 2014.06.29. 21:31:08
Mi nem örömöt fejez ki?

XD
Lol
OMG!
HaHa

Ez mi?
Dátum: 2014.06.27. 14:46:44
A fenébe, megelőztél Bár én csak annyit akartam volna írni hozzá, hogy "Egyik sem"...

Edit
Milyen színű BÉKE jelképe?

Kék
Sárga
Fehér
Zöld


Melyik, a szivárványzászló vagy a hippitorta?
Dátum: 2014.06.26. 04:11:30
Idézet: Azazel - 2014.06.25. 22:09:00
Egyébként ez hogy függ össze a folyadékbevitellel?
A nőknek jelentősen kevesebb folyadékot kell fogyasztaniuk, mert átlagosan nagyobb a zsírtartalmuk, ezért kevesebb vizet tartalmaz a szervezetük. (Ezt nem tudom, mit jelent, illetve mennyire pontos, valaki, aki több élettant tanult, pontosítsa) Nem egy helyen láttam emiatt 1-1,5 litert Meg amiatt is, hogy folyadék-e a kígyóuborka... Szóval egy olyan kérdés ez, amire minden "szakember" mond egy számot, annyiféle szempontrendszer szerint, ahányan vannak... Olyat is hallottam már, hogy akkor igyál, ha szomjas vagy, annyit, amennyi jólesik, és alapvetően ez sokkal szimpatikusabb (legalábbis átlagemberre, akiknél a működő vesék számát fölfelé kerekítjük, tehát mindenkinek kettő darab van), mint hogy megrögzötten számoljuk, mint a kalóriabevitelt, mert úgysem annyi lesz Főleg hogy száraz és esős nyáron termett, illetve az üvegházi kígyóuborka víztartalma rendkívüli mértékben különbözhet.
Dátum: 2014.06.24. 21:48:51
Melyik az alábbiak közöl online KVÍZ játék?

honfoglaló
klánháború
bitefight
ikariam

Apróbb helyesírási hibák.
Nyugodtan, akár üzenetben is Nem vagyok sértődékeny.

Edit:

Hová tartozik a rinocérosz?

mindenevők
hüllők
emlősök
dögevők

Kicsit zavar, hogy két rendszertani és két táplálkozási kategória van, de ez talán csak az én problémám.

Mennyi az ideális folyadékbevitel egy átlagos felnőtt ember számára?

több mint 2 liter
kevesebb mint 0.5 liter
1 - 1.5 liter
0.5 - 1 liter


Az összes öngyógyító weboldal mást ír, mindegyik a testtömegből határozza meg. Az érték természetesen országonként is különbözik, de a nem és az életkor (25 vagy 50 éves az átlagos felnőtt?), az aktivitás és a táplálkozás minősége is befolyásolja, és az sem mindegy, hogy az összes vízfelvételt számoljuk, vagy csak azt, amit megiszunk, a gyümölcsöket nem. A túl sok víz pedig szintén megárt, mert teljesen felhígítja a szervezetet, ezért nem szabad túl sok desztillált vizet inni ha nem áll rendelkezésre megfelelő iontartalmú táplálék. Az ásványvíznek pedig pont ellenkező a hatása, még tovább töményítheti a szervezetet.

TL;DR
Számítási módtól és a petefészkek számától függően lehet két helyes válasz. (Az átlagembernek ugye minden páros nemi szervből egy darab van)
Dátum: 2014.06.24. 19:15:06
Akkor meg ősszel túl nehézzé válna Wikipédián visszakeresni Bár ha valaki elég ügyes, a Kvíz adatbázis is kiköpi, onnantól kezdve meg néhány egyszerű matematikai művelet, de valóban, a felsőfokú melléknevet használó kérdésekben mindig rengeteg a buktalehetőség.


Hogy miért jelölné meg az író a helyes választ, azt nem tudom. A többség azért "jelölt", mert a kérdés írója lusta volt négy egyenlő hosszú választ szerkeszteni, ld. a kérdés az Eddákról. A három ponttal jelölés tényleg furcsa, elvégre nem vizsgán vagyunk, nincs tétje, ráadásul vadidegenekkel miért kivételezzünk... Szerintem a kérdésfeltevőt kérdezd meg erről Lehet, hogy ő maga sem tudta, feltevéskor melyiket kell megjelölnie helyesként, ezért a Wikipédiáról másolt definíció után odatett három pontot, biztos ami biztos... Na jó, ez gonosz volt.

Mire használja a hosszú farkát a mókus?

söpröget vele
takaródzik vele
napernyőnek használja
azzal egyensúlyoz, kormányoz ugrás közben


A legutóbbi vadászatomon dobta a jelölt válasznak eme jellegzetes példáját a gép. Kivéve, hogy nem is rossz az a hosszú farok takaródzásra, már amikor van tél.
Dátum: 2014.06.23. 18:11:57
Kedves Pocahontas, az attól függ, kitől, hol kérdezed

Mi a talaj földrajzi fogalma?

Mezőgazdasági munkákra alkalmas terület
A Föld legfelső rétege
A szilárd földkéreg legfelső, termékeny rétege...
A vizréteg és a humuszréteg által alkotott terület

Ez viszont egy ostoba kérdés három ostoba és egy jelölt helyes válasszal.

Edit:

Milyen tipusú a magyar légierő legújabb vadászrepülője?

F-16
SZU-27
Grippen*
MIG-29

Az Gripen. Méghozzá Jas 39 Gripen és annak négy változata.

Ajj, annyi igénytelen kérdés van...

Mi az Eddák (Régibb és Újabb)?

Mesekönyv.
Középkori izlandi mítoszok.
Rock együttes.
Tankönyv.

Kéne egy gomb, amivel a "van benne lehetőség" kérdéseket visszaküldik utólagos csiszolásra.
Dátum: 2014.06.22. 14:47:39
Kb. hány fő beszéli a spanyol nyelvet a világon?

~ 300 millió fő
~ 500 millió fő
~ 400 millió fő
~ 600 millió fő

Ez mi? Persze, Wiki mindig segít, de akkor is lexikális, ráadásul változó adat...
Dátum: 2014.06.17. 01:32:46
mi nem kell a makaróni elkészítéséhez?
tészta
tej*
darál thús
víz

Problémák:
A mondatot kisbetűvel kezdte
Nincs tisztában a "makaróni" szó jelentésével (hosszú, üreges tészta)
Nem tudja leírni a "darált hús" kifejezést
És VAN olyan makarónirecept, ami használ tejet
http://receptneked.hu/teszta/cheddar-sajtos-makaroni/
Ez gugli bácsi első találata a "makaróni tej" kulcsszavakra. Van több is, tessék nézelődni (és megfőzni nekem, mert kifejezetten jól néznek ki... )
Edit: véletlenül válaszoltam, elnézést kérek érte... Hajnali fél kettő van.

Edit 2, újabb gyöngyszem
Hol éltek a szamurájok?

Magyarország
Japán
USA
valahol Afrikában

Törlésre javaslom...
Oldal: 123