Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rius

Dátum: 2009.09.29. 20:39:52
Ha nem ugyanazon a világon teszed, akkor az természetes(láthatod az "aláírásomban"), de nem teljesen ugyanazokat a kérdéseket fogod kapni.
Dátum: 2009.08.29. 04:00:21
Két problémás kérdés(volt több, de lehet csak én vagyok béna):
A népnyelv szerint kit neveznek pulykatojásnak?
mérges
szeplős
+2 elhanyagolható
A kérdező szerint a mérgest. Zalában a rokonság a szeplősre mondja.

Vientian melyik országhoz tartozik?
Vietnám(a kérdező szerint)
Laosz(térkép és Wikipédia szerint)

Így most nem lesz újabb érmem.
Kijöttem a gyakorlatból, mert Rossz, speciális értékelést kaptam :

A római legionariusok általában fogyasztottak, és használtak is citrusféléket. Vajon mire?

A felderítők, az ellenség kutyáinak szaglását megzavarni
Ókori célbadobós játékra, amire fogadásokat kötöttek
A külső héj nedvével dörzsölték be a kezüket, hogy ne izzadjon, és ne csússzon*
Étkezésen kívül csak mosdásra, és illatosítónak

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

A rómaiak, és már a görögök is észlelték, hogy a citrusok héjának nedve csökkenti az izzadást, így annak esélyét is, hogy a fegyver kicsússzon a harc hevében. Mediterrán éghajlatuk révén elég könnyen beszerezhető kellék volt.
Illatosítónak és fürdésre, leírások alapján a hetérák használták(magukra és partnereikre is).
A többi csak figyelem elterelőnek volt.
Másik karakteremnél is kipotyogott egy kérdés:

Figaróról, a sevillai borbélyról több ismert mű is születetett, de kitől származik az első?

Wolfgang Amadeus Mozart, osztrák zeneszerző
Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais, francia író*
Gioacchino Antonio Rossini, olasz zeneszerző
Giacomo Casanova, olasz író

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Mozart és Rossini, csak Beaumarchais művét dolgozták fel, míg Casanova csak enyhe megtévesztésnek szerepelt.
Szabadságról visszaérve kiesett kérdéseim fogadtak:
Magyarországon sok zsomboly található. Vajon mit jelent a zsomboly szavunk?

A zsomboly egy aknából, vagy aknarendszerből álló barlang*
Lápos, mocsaras vidéken a sással benőtt földdarab
Borsikafű, vagy csombor tájjelllegű szóval
A menyétfélék közé tartozó kis termetű ragadozó tájneve

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
A lápos, mocsaras vidéken sással benőtt földdarab a zsombék, a borsikafű, mint odaírtam a csombor, a menyétyfélék közé tatozik a coboly, így kizárásos alapon is mehetetett volna, sajnos kiesett.

Honnan ered az írásra használt "irón" kifejezés?

Vasból(iron) készített vésőket használtak a sírfeliratokhoz
A nyelvújításkor született az író és az ón(ólom) összevonásával*
Csak a költők, írók használták vázlatokra kezdetben
Lord Iron honosította meg a grafitceruza használatát, így az ő nevéből

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
Az ólmot simán csak fémként sokáig használták írásra, mert akár a grafit, megfogja a papírt. A grafitceruza jóval későbbi találmány. A többi csak saját fejemből kipattant ötlet, így nem hittem, hogy kiesik .
Dátum: 2009.08.16. 21:12:46
Helyesbítsünk: Az Égboltot, de inkább Kvíz 4. topicba való.
Dátum: 2009.08.16. 21:07:26
A vegyesre sikeredett nyaralás után, jól jött a kvízjáték szellemi frissítőnek, de a múltkori időeredmények miatt nem gondoltam volna, hogy dobogón leszek.
Legközelebb adok majd el kvízmedált, hogy legyen helye, mert így csak szépségtapasznak jó .
Dátum: 2009.08.02. 09:47:32
Valószínű a kérdező rossz választ jelölt meg véletlenül, de nem is tudom így pontosan bemásolni a kérdést és a válaszokat.
Hogyan halt meg I. (Nagy) Lajos lovagkirály?
Természetes halállal
Belefulladt egy patakba
Megmérgezték
? Még valami, ami t már nem tudok.

A helyes válasznak a belefulladt egy patakba jött ki, pedig visszavonult életet élt és természetes halállal halt.
Dátum: 2009.07.22. 17:00:51
A javaslat eredetileg úgy szólt, ahogy én látom, hogy minden szakértelem(főleg a kényelmiek) növelhetőek legyenek 5-el a maximum fölé, ha elérted a fertőzés elleni küzdelemben a 0%-ot. Ha ezt nem engeded, akkor legalább a maximumom levő tulajdonságok turbózhatósága is nőjön meg 5-el, ha már mást nem engedsz.
Nem feltétlen érdekes, de sajnálom, hogy kiesett, mert szerintem Nils Holgersson kalandjait többen láttuk.

Mi leginkább egy meséjét ismerjük, de ő volt az első női irodalmi Nobel-díjas. Ki ő?

Selma Lagerlöf*
Janikovszky Éva
Elfriede Jelinek
Sigrid Unset

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
Dátum: 2009.07.21. 09:03:45
Most kaptam kérdésként:
Melyik a legnehezebb fém?
bronz
vas
higany
ólom

A kérdés feltevője szerint a higany(periódusos rendszerben 80-as): Atomtömeg 200,59(2) g/mol
Ólom(periódusos rendszer 82-es elem): Atomtömeg 207,2(1) g/mol
Dátum: 2009.07.20. 11:14:21
Én még nem értem el a fertőzés leküzdését, de nem járok túl messze, így érintettnek érzem magam. Ráadásnak mostanában kevesebb időm jut a játékra, így én is maximalizáltam(sőt a Tudás könyve révén a maximum fölé vittem 1-el) egyes kényelmi funkciókat adó szakértelmeket (kronokompenzáció, transzplantáció, ultraspecializáció, csapdakészítés, lélekenergia sajtolás), amivel időt spórolhattam. A mostani "jutalom" miatt viszont sem az elementáris fúziót(75-ös most), sem a spektrális manipulációt(78-as), sem az építést, sem a manakonstrukciót nem fejlesztettem tovább. Valami konkrét döntés kellene, hogy most megszívtuk végleg, vagy csak időlegesen.
Dátum: 2009.07.16. 12:12:54
Nem másoltam, mert úgy véltem tudom a helyes választ, de hiba:
Valahogy úgy szólt a kérdés, hogy: A feudalizmus milyen szóból(latin) származik?
birtok
föld
és még kettő, amire nem emlékszem

A kérdés feltevője szerint a föld a helyes.
A föld terra, tellus.
A feudum földbirtok, később hűbérbirtok. Római jogban a birtok, ami földterület és nem élőlény vagy ingóság.
Dátum: 2009.07.16. 12:01:14
Hmmm... Én soha nem használtam adatbázist, de Google-t igen, de most is 451 mp alatt voltam kész, így az időre irányuló felvetés nem hiszem, hogy minden esetben csalás, ha annak értelmezzük az adatbázist és a gyorsabb netet. Sajnos 49 helyes válasszal nem értem az első 10-be sem.
Ettől függetlenül én is szívesen venném az új, válogatott kérdéssorokat, mert a játék ezen részét élvezem még mindig.
Dátum: 2009.06.30. 17:20:07
Ezentúl V1-en fogom az 1. kvízt nyomni, és V2-es karakteremnek kezdek gyűjteni (vagy jobb szeretnéd, ha a V3-asnak gyűjteném? ), persze csak ha tudok, mert adatbázis kereséshez nincs kedvem, abban biztos lassú lennék.
Dátum: 2009.06.22. 03:18:22
Viszont elhangzott egy CSP-vel tölthető pool is hozzá(amit akár egyszerre, akár apránként is tölthetsz), csak a ciki az, hogy már közeleg a szabadságolás időszaka nekem is, és fejlesztés még sehol az ügyben. Lehet, hogy némi bíztatás kell a fejlesztőknek(vagy visszaszámlálás)?
Dátum: 2009.06.22. 02:57:16
Csatlakoznék az előzőekhez .
Szerintem is jó hangulatú volt a találkozó. Volt néhány szervezési hiányosság ugyan (pl. a nagyszínpad üres idejében lehetetett volna a TF, majd a Végzetúr "kérdezz és felel, vagy változtat kedve szerint a Miklós" nevű program) és lehet reklamálni a papíros kvíz miatt, de szerintem nem erről szól az egész.
Azért mentem el, hogy találkozzak régi és új arcokkal, és jól érezzem magam. Ezt köszönöm, mert tökéletesen bejött. Megismerkedtem V1-es szövetségem legfiatalabb tagjával, V2-es és V3-as szövetségemből többekkel, valamint régi ellenfelekkel, akik közül volt régi ismerős is .
Aki tápolni akart az tudott(még én is , mivel én befértem a kvízgéphez és szereztem is kvízmedált), ha mást nem akkor olcsóbb befizetést és Végzet medált. Talán nem azonos találkozón voltam sokakkal, de én jó kedvűen távoztam, bár Kócos a liciten lenyúlta előlem a V1-es Jokert. Szerintem ha tehetem, a következőt sem fogom kihagyni, pedig játékkedvem már sokat lanyhult a kezdeti időkhöz képest.
Dátum: 2009.06.18. 09:11:14
Hmmm... Úgy vélem kicsit egysíkúak egyesek nézetei.
A kapitalizmus és a globalizáció jelenleg semmi pozitívumról nem szól, csak a "fogyasztói társadalom" fenntartásáról. Ez nem érdem, nem érték és még csak nem is állami érdek, hanem egy rendszer működése, amely válságban van (a multik és egyes befektetők haszonelvű, és veszteség minimalizáló szándékai szerint).
Csak magyar dolgokra sem lehet teljesen hagyatkozni jelenleg, de törekedni kell rá.
Ha 110 Ft-ért megvásárolod az EU-ból jövő, adott országban támogatást élvező tejet, akkor az ottani termelőt támogatod. Vedd meg az itt akciós, magyar termelői boltban árult 119-199Ft-ost, ami garantáltan támogatás nélküli, de nem utazott heteket, így még friss.
Azért az is túlzás, hogy nálunk minden van. Nehézipar és vegyipar csak a szovjet kényszer miatt lett olyan mértékű, mivel ásványi kincseink valóban minimálisak. Viszont ami van, azt nem kellene elkótyavetyélni(pl. gázmezők, erdők, természeti kincsek).
Van előnye az Uniónak, de nálunk még az Unió átlagához képest sincs meg a politikai, közigazgatási kultúra hozzá. Jelenleg a mostani vezetőket(pártfüggetlenül) kellene kőfejtőbe és a mezőkre kiküldeni melózni, teljes családi (és strómannal terhelt) vagyonelkobzás után, mivel az EU-s támogatásokból is csak az valósul meg, vagy kezdenek bele, ahol ők, vagy még a sógor, koma is haszonhoz, csúszópénzhez jut. Hozzáértésük ahhoz sem több, mint a politikához, vagy a szervezéshez.
Az EU előtt is voltak lehetőségek(példa a 4-es metró, amit mindenestől megcsináltak volna az oroszok, az akkori adósságuk fejében, de Demszkyéknek nem kellett), de ezen lehetőségeket keresték a "vezetőink" akkor is.
Továbbra is változás kellene alsó szinten("Védegylet"-effekt, visszatérés a termelő tevékenységekhez) és felső szinten is(korrupció kiemelten súlyos büntetése, felderítése és nem eltussolása, az EU támogatások tervezett és ésszerű felhasználása).
Dátum: 2009.06.13. 22:18:52
Cyron a szívósság övét szerezte meg. Kócos vitte le előlem a Jokert.
Dátum: 2009.06.12. 10:36:52
Hmmm..., nyugis, legós, nem portyás?