Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rius

Dátum: 2008.10.31. 18:05:21
Nem tudom Miklósék, hogy találták ki, de gyanítom, a létező legegyszerűbb lesz a hordaváltás. Feltehetően büntetést (amit Jerikó javasolt) nem építettek bele. Gyanítom egy adag őskő, némi LE és a szövetségéből való automatikus törlődés lesz csak az ár.
Ennek a következménye lehet: portyára specializálodott, gyémántból rubinná vált karakterek és szövetségek, amelyek akár csak 2-3 tagúak. Ezek végig farmolhatnak majd mindenkit, mert csak néhányan tudják őket ütni, de a normális szövetségekből ők nagyon sokakat, kevés a létszámuk, kicsi a Lélekkútjuk, így hatalmasat kaszálnak.
Lehet, hogy kezdek Jerikó antiutópiában valóságos veszélyt látni?
Dátum: 2008.10.30. 11:45:27
Betelt, sorry. Legközelebb.
Dátum: 2008.10.29. 13:24:14
A Lélekőrök Szövetségétől vereséget szenvedtünk . Elismerem erősebbek voltak, keményen küzdöttek, gratulálok nekik!
Köszönöm a gratulációt, a Világépítők Szövetsége nevében.
Problémánk csak az, hogy az új szabály bejött, de nem érződik, hogy 50%-al csökkentett összeg lenne, ami levonódott (mert valószínű nem is az ). A 6,5 K, kissé sok, úgy vélem kevesebbet veszítettünk volna egy gyors háborún. Ez nem segíti elő, hogy hősies küzdelemben és kitartással harcoljanak az emberek.
Úgy vélem ennek is úgy kellene működnie, mint a valódi háborúnak: a gyors kapitulációnál az ép, még nem feldúlt és felégetett oldal, kifizeti a jelentős sarcot egészben. Hosszú háború alatt felélik a tartalékokat és felégetik a másik területeit, alig marad zsákmány. Illene, hogy ne tudjon elvinni annyit a győztes, hisz nincs már miből.
Remélem ezzel a többség egyet tud érteni!
Továbbra is azt állítom, hogy csak 1-2 portyára kihegyezett szövetségnek éri meg háborúzni. Mi építkezni akarunk, de még mindig megteszünk mindent, hogy megvédjük magunkat.

Rius
Dátum: 2008.10.28. 19:52:07
Idézet: Repro - 2008.10.28. 13:56:33
Na jó tényleg zárjuk le.
Magyar helyesírás szabályai:

"290. A sorszámnevek után – ha számjegyekkel írjuk őket – pontot teszünk: 1. osztály, 3. sor, 1978. évi, a 10–12. oldalon stb. A pontot a toldalékokat kapcsoló kötőjel előtt is megtartjuk: 3.-nak futott be, a 8.-ba jár, a 10.-kel, a Tutaj u. 4.-ben stb. (A keltezés e tekintetben kivétel; vö. 296.)"

Nem vertek át...



Az itt leírtak igazak, a keltezés kivételével! Én még úgy tudom: 1-jén, 2-án. Pont nélkül, de ehhez egy lektor tudása nem ártana.
Dátum: 2008.10.26. 15:43:47
Sajnos én is beleestem az április 1. "tréfájába", valamint a 3+3+5 nagyobb, mint 6*2+1 csapdájába is.
"Vicces" nap a mai, csak nem április elseje van?
Dátum: 2008.10.26. 12:19:00
Én nem kaptam meg ezt a kérdést, de szeretem az ilyeneket.
Szerintem a 8, mert 2+1=3*2=6 +1=7 *2=14 +1=15
Dátum: 2008.10.26. 08:01:01
Gondolatolvasási képességet igényelne az alábbi kérdés, remélem törlődik:
Mitől mosolygott Mona Lisa mitözben festették?
nem mosolygott
viccet mondtak neki
kapott egy Xbox360 -t
közben zene szólt

A helyes válasz (szerinte):közben zene szólt
Dátum: 2008.10.26. 00:53:24
Nagyon nem szeretek, és ritkán szoktam "Azonnal törölni"-t bejelölni, de erre kénytelen voltam.
Ki volt Magyarorsz első miniszter elnöke???
Kiss Ernő
Szabó Levente Tamás
Wesselényi
Koshút Lajos

Ráadásnak a számomra ismeretlen Koshút Lajost jelölte meg. Kérdés, ha tudta volna a valóban jó választ, akkor azt, hogy írná le (bár jobb nem rágondolni)?
Szívesebben vettem volna egy Döntetlen lehetőségét, mivel pont 1 hete tart a háborúnk, de azzal a kiegészítéssel, hogy így nem 100% LE-t kap a győztes szövetség, (ahogy Jaana javasolta) még én is reálisnak és elfogadhatónak látom mindkét kiegészítést.
Aki sokallja a 100-at, annak "megnyugtatásként" közlöm, ha tényleg elég szorgalmasan ütik egymást, akkor lesz az annyi, még több is .
Feltettem azt a kérdést: Ki az a görög filozófus, aki azt mondta: "Nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba"?
Sajnos csak 18,18% helyes válasz volt, pedig a Google-ben 1/2 perc megtalálni Epheszoszi Hérakleitoszt.
Érdekeség egyébként, hogy ő mindenről azt állította, hogy vízből és tűzből áll, minden folyik, változik. Talán ezért is halt meg vízkorban.
Dátum: 2008.10.23. 17:57:56
Alapvető probléma, hogy Magyarország adósságterhe (azaz a visszafizetendő részletek, és az esedékes kamatok) hatalmas. Egyes közgazdászok, a II. Világháború utáni Szovjetúniónak fizetendő "jóvátétel"(a GDP 20%-a) közelébe helyezik. Ez, természetesen devizában van.
A mostani kiemelkedően magas kamatemelés, időszakosan megállítja a spekulációt, de infláció gerjesztő hatású. Ez utóbbi fog (az átlagemberek számára) áremelkedésben lecsapódni.
Az 1929-es világgazdasági válság után, Magyarországot a "3 millió koldus országa" címszóval illették. Fenn áll a veszélye, hogy ez újra bekövetkezhet.
Az egyszerű emberek többségének van hitele (lakás, autó, bármi más miatt), ahogy nekem is. A kamatok emelkedése, az áremelkedéssel tetézve, nem a megtakarítások növekedését, hanem újabb dolgokról való lemondást fog eredményezni. Leghamarabb, a nem létszükségleti dolgokról mondanak le az emberek, így akár a blog másik témájához is lehetne csatolni, az itt leírtakat. A kultúra, a szórakozás, a divat ingyenes, vagy legolcsóbb (sokszor legsilányabb) formáit fogják előnyben részesíteni.
Egy ország is be tud csődölni, láthatjuk Argentína példáját. Ez nem azt eredményezi, hogy kitörlik a térképről, hanem az emberek többségének még nagyobb elszegényedését, a pénz és a multik időszakos kivonulását.
Megoldás csak a kemény központi irányítás lehet, valamint egy tudatos saját termékek vásárlásának és nagyobb önellátásnak az elősegítése, hogy az export-import egyenlegünk ne legyen még negatívabb.
Dátum: 2008.10.20. 04:40:40
A háborúkról leírtam már a véleményemet. Még mindig küzdünk a Lélekőr(l-)ők ellen. Az erdményből látszik, hogy erősebbek, de az is, hogy a kétszeres győzelmi aránytól egyre messzebb kerülnek. Szavazás volt és 13 nem a kapitulációra az eredmény. Hosszú háborúnak nézünk elé, ha nem lesz egy Döntetlen, vagy Tűzszünet opció.
Én javasolnám, hogy a Háborúban álló szövetségek a velük háborúzóra adhassanak ki Békekötési szavazást és ha a másik fél ezt elfogadja, akkor legyen az adott háború Döntetlen, vagy kerüljön be Tűzszünet felirat. Utóbbinál a béke felmondásával, minden onnan folytatódhatna, ahol abbahagyták a küzdelmet, vagy esetleg nulláról, ha úgy jobb (ez lehetne válaszható).
Dátum: 2008.10.17. 18:41:12
Fura, de elég különösnek érzek pár hozzászólást.
Építés háború alatt: Ha te vagy a jobb, akkor tulajdonságaidat igyekszel növelni, hogy a randomnak kisebb esélyeket adj. Ha te vagy a gyengébb, megoldható, de nem ésszerű, mert ha vereséget szenvedsz, akkor az építéstől megnőtt Lélekkút után fizeted a sarcot. Azaz, ha nem kapitulálsz az elején, akkor sokkal többet, mint az első pillanatban.
Békekötés: A kötelező időt mindenki tudja, de a 3 hét sem sokkal több. Mi még az előtt, hogy megkaptuk volna a Lélekőr(l-)ők hadüzenetét, már felajánlottuk a végleges békét a Sárkányláng szövetségnek, mert rájöttünk, hogy ez nem kifizetődő. Szerintem egy elhúzódó háború, senkinek sem az, csak a békében fejlődőknek. Akik nem háborúznak, így fel tudnak jönni. Igaz, azok is megtámadhatóak, de a kétszeres arány miatt nem olyan egyszerű valakit legyőzni, ha nem portyára specializált a szövetség.
Dátum: 2008.10.17. 13:54:31
Sajnos egy újabb problémás kérdés, de értékelés alatt, így lehet, hogy törlődik:
Milyen lény a szatír? Válaszok: ember, állat, démon, angyal
Ha jól emlékszem a mitológiai szatír félisteni teremtmény. Ha a valóságban: ember. Ha szerepjátékban (Monster Manual), akkor szörny, de nem démon, mint ahogy ő megadta (jelleme általában semleges).
Dátum: 2008.10.17. 10:45:40
A szövetségi Háborúkról:
Egy, nem a legelsők közé tartozó, főleg portyára specializálódott Szövetségnek kipróbálni lehet, de sűrgősen elfelejtendő.
Tapasztalat: Egy nálunk (Világépítők szövetsége) kissé gyengébb Szövetség (Sárkányláng) ellen 2,1 K. LE járt. A 1,5 napos küzdelem alatt, az építkezés 14*400= 6400-at haladt volna. Így 600-at. Eredmény 2,1-5,8= -3,7 . Pont a fő összetartó erőnk, az építkezés rovására ment .
Ráadásnak a háborút kívülről figyelők oda-oda csaptak (3-szor annyian, mint előtte) támadtak minket a háború ideje alatt. Tudom háború közelében dögevők (keselyűk, varjak, hiénák) jelennek meg.
Ennek legfőbb példája, hogy a Háború alig zárúlt le, de már mind a két fél újabb Háborúba keveredett, mert más szövetségek a már harcolóknak küldtek hadüzenetet. Itt nem segítségül hívottak, hanem koncra gyűlő hadak, akikről szó van: pl. Lélekőr(l-)ők Szövetsége.
Figyelmeztetésül álljon ez az írás, minden nem az abszolút portyára kihegyezett Szövetség számára!

Rius, a Világépítők szövetségéből
Dátum: 2008.10.15. 20:34:44
Sorry, hibáztam, nem néztem annyira vissza.
Dátum: 2008.10.15. 15:10:30
Az esetlegesen félresikerült szavazat megváltoztatására való igényt újra felvetném.
Ezen kívül a Világ-események rovatban úgy tűnik, csak szelektíven jelennek meg dolgok. Azt lehet látni, hogy a Hope in the Dark kapitulált a Kubla Kánsággal szemben, de azt sehol, hogy hadban állnak.
Dátum: 2008.10.15. 15:07:15
Hahó!
Úgy tűnik a Világ-események alatt, csak bizonyos dolgok jelennek meg. Azt látom, hogy a Hope in the Dark kapitulált a Kubla Kánsággal szemben, de azt nem, hogy háborút kezdtek volna.
Dátum: 2008.10.15. 09:57:19
Fontos kérdés: Ha Szövetségem tagjai figyelmetlenül, megszokásból, automatikusan Igennel szavaztak egy Békekötés, vagy Háború kérdésében, törölhetik-e valahogy félresikerült szavazatukat?
Dátum: 2008.10.15. 09:52:19
Felteszem majd más topicba is a kérdésemet: Ha a Szövetség egyes tagjai figyelmetlenül, automatikusan igennel szavaznak egy Békekötés, vagy Háború kérdésére, akkor nincs valamilyen mód szavazatuk visszavonására?