Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rius

Kócos kevered az időrendiséget. A szavazást már a sokadik ilyen típusú javaslat elhangzása után írták ki(csak nem ebben a topicban voltak, hanem a Szövetségi háborúkban, de nézz utána, ha nekem nem hiszel.
A mostani módosítás még elég gyors is volt.
Dátum: 2008.11.20. 15:02:13
Utóbbiról, hosszú í-vel már talán"Hallottak", egy másik szövetségben .
Hmmm...
Jeriko pár írása és az én "antiutópiám" kissé másként valósult meg. Én úgy véltem a gyémántbónusz révén sok LE-t rabló, magas szintre eljutó erős gyémántok mennek át rubin hordásnak, és 2-3 erős tag alapít szövetséget, majd kis Lélekkúttal fogják végigfarmolni a szövetségeket. Nem ez, de hasonló volt Mordraneth egyszemélyes háborúja, ami megerősített paranoiámban.
Itt már az elejét kihagyva is megy minden.
Szerintem szabályos, de nehezen kezelhető, gratulálok, de nem örülök
"Rinyálni" mindenkinek joga és lehetősége (ahogy te is tetted Kócos, amikor megkergettelek élőben anno ).

Felvetéseket tettek többen. A háborúk lezárása csak egy része volt ezeknek, a másik fele, meg az, hogy aki így veszít, %-osan kevesebbet veszítsen. Ez kimaradt a megvalósításból (utólag is, csak külön kérdésre megválaszolva).

A lényeg az, hogy a felvetések többségét csak közvetlenül az Adminisztrátoroknak (leginkább Tihor Mikinek) címezve, az adott hozzászólásokat említve, lehet bármilyen irányú előrehaladást, vagy választ kapni.
Egyébként ez is a Beholderes random része lett (vagy történik vele valami, vagy nem ).
Tisztelt Byzon!
Írásaid számomra fontosak voltak, mert úgy éreztem helyettünk is felelsz a kérdésekre.
Nekem rég nincs már ennyi türelmem. Bárki volt, aki ezt az írást produkálta számíthat erőteljes neheztelésemre (akár élőben is).
Úgy vélem nem szabad hagynod magad, írj továbbra is!

Mindenféle jókat és jó kalandozást!

Rius
Dátum: 2008.11.18. 12:37:21
Nem tudom, lehet az is, hogy képzelődöm, de valami furcsát észleltem a mai VP regenerációnál, szerintem nagyon belassult. Volt valami változtatás?
Akinek a 2. világon is van karaktere, két beélpődíjért kaphat annak is medált ?
Dátum: 2008.11.18. 05:31:39
Talán kiléptél, vagy ki- és beléptél szövetségbe és még nem töltötted fel a Lélekkutat, azért nincs ott. Nekem ott van.
Aki a sárkányt kérdezte, annak valószínűleg 18. szinten a Legendában találja.
Dátum: 2008.11.17. 01:21:03
Nemrég érkeztem meg 3 napos hétvégi munkámból és gratulálnom kell a Kubla Kánságnak a győzelmükhöz, de leginkább saját szövetségem, a Világépítők tagjainak kitartásához!
Megköszönöm mindazok segítségét, akik háborúnkban mellénk álltak bármilyen módon is!

Továbbra is úgy vélem, hogy a háborúk, nem szerencsések a mostani formában. Ha ez nem változik, akkor tényleg nem éri meg majd, a védekezőnek hosszú harcot vívnia.
A mostani számítás helyett, a szint mellett a tulajdonságpont és harci szakértelempont összegeket is figyelembe kellene venni (legalább a Lélekkútból való rablásnál).
Nem tudok jó ötletet, hogy ne a gyengébbek farmolása legyen a háború, de talán ez csökkentene a mértékén.

A 10 különbséggel nyerés helyett, be kellene vezetni a döntetlent 2 hét után, mert az erősebbek, ezt a csekély eltérést nem túl nagy erőfeszítéssel, tartani tudják.

A Kubla Kánság, ezért is érdemli meg a dícséretet, mert sosem engedtek bennünket 10-en belülre. Mi folyamatos erőkifejtéssel ennyire voltunk képesek.
Ahogy néztem a programot, abból valóban egy rövid "szeánsz"+ kisterem néz ki, sajnos.
Dátum: 2008.11.11. 06:02:06
Lehetséges, hogy nincs hiba, de az biztos, hogy nem látszik az a LE plussz, amit a spektrális manipuláció képesség után kap az ember.
A jó válaszért járó 10% ki van írva az elejétől, de a 18. szakértelemszinten megjelenő spektrális manipuláció után járó nem (ha van egyátalán!).
Dátum: 2008.11.08. 00:39:21
14. szinten a legendákban.
Dátum: 2008.11.04. 10:46:42
Sajnos én is észlelem az inaktívvá válást és a kilépést is, már saját szövetségemen belül is.
Valószínűleg a folyamatos portyák és háborúk farmolása , az állandó gépközelség szükségessé válása, a magánélet, vagy a pihentség rovására menő játék, nem fér bele többeknek. Ez érthető és logikus is. Egyesek lehet, hogy az új világ indulásával egy sikeresebb karaktert szeretnének, felvértezve az itteni tudással, de többet nem hajlamosak már költeni rá. Mások csak abbahagyják, rossz szájízzel, vagy némi nosztalgiával.
Nem ismerek módszert a mostani rendszer mellett, ennek a folyamatnak a megváltoztatására.
Dátum: 2008.11.01. 17:27:28
Itt vagyok újra.
Igen mindenütt emberek játszanak, és minden jó kezdeményezés félre tud csúszni ezen.
Talán a "kivizsgálásra" nincs szükség, az utóbbi időben sok minden erősítette a paranoiámat, így szégyenlem, de van benne igazság.
Ettől függetlenül egy szavazást el kell indítani és véget kell vetni neki. Aki benyomta a sorsdöntő igent a háborúra, az szerintem nagyon is tisztában volt az időponttal, nehéz nem észrevenni, hogy Mindenszentek előtti este 8 óra elmúlt.
Nem hiszem, hogy én lennék a magyarság fő hangoztatója, de leszólni sem fogom. Csak hasonlatokat kerestem, lehetőleg a történelem ismert részéről. Nem akartam az inkákat felhozni, sem a Júra időszak dinoszauruszait felemlegetni. Szerintem, ezt a topicot már amúgy is szét offoltuk, így részemről elismerem, elsőre talán túlreagáltam a dolgokat, de a Kubla Kánság oldalán az olvasható, amit írtam.
Dátum: 2008.11.01. 13:28:28
Nem óhajtanám jelezni, hogy mikor megyek a temetőbe, de talán elég nyilvánvaló lesz abból, hogy legalább 4 órán át nem támadok, és még a Fórumra sem látogatok.
Dátum: 2008.11.01. 12:04:48
Igen, a háború miatt napoltam a temetőlátogatást.
Valóban, reggel egy támadás után (Mordraneth), azonnal visszaütöttem, többször is.
Amúgy meg az esti hangulatomon kicsit finomitva, elképzelhetőnek tartom, hogy tényleg csak véletlenül került Mindenszentekre a hadüzenet, de a gyanú és a paranoia azonos tőröl fakad.
Dátum: 2008.11.01. 08:39:55
Csak én vagyok agresszív portyázó, és ha megnézed a kiírt szöveget, ott jelzem is, hogy portyalistámba, a szövetség tagjait támadók közül választok.
Dátum: 2008.11.01. 07:45:03
Elnézést kérek mindenkitől, akit hitében zavart az írásom!
Kissé túlfűtött hangulatom nem mentség. Sajnálom, hogy a szövetségem nevében írtam, amit írtam, hisz a többség még csak most értesül a dolgokról (azt a sort törlöm is).

Személyes véleményem nem változott. Mondhatjuk azt, hogy bolond vagyok, sőt megszállott és őrült is , elfogadom (akik ismernek, talán még igaznak is tartják).
Ettől függetlenül, állításaim igazak, nem érzem helyesnek, hogy egy ilyen időszak a szerzésről, vérengzésről kell szóljon.
Nem hiszem, hogy minden nem portyára kihegyezett szövetségeknek, bele kell törődnie az állandó zaklatásba. Saját országunk a példa, hogy a tatár, török, osztrák és orosz "felügyelet" nem használt. A behódolás az adott részek fejlődésében (főleg tatár és török megszállás) negatív, sőt pusztító hatású volt.
Továbbra sem vagyok nagy honvédő, de a szövetség egy bizonyos mértékig, akár az ember családja, hazája, úgy működik. Jóban és rosszban kitart mellette és benne az ember.
Saját szövetségem tagjai sem biztos, hogy mindenben egyet értenek velem, de ahogy a Lélekőrök Szövetsége ellen, itt is kitartanak, és ez nagyon nagy lélektani jelentőségű, főleg egy ilyen időszakban.
Dátum: 2008.10.31. 23:11:34
Talán sok eddigi vitának elejét veszi, vagy újat gerjeszt, de leírom a véleményemet, még akkor is, ha ezzel utált, vagy irritáló taggá válok.

A száraz tény: a Kubla Kánság Mindenszentek napjának reggelére, hadat üzent a Világépítők szövetségének.

Úgy vélem a Kubla Kánság, nevének megfelelően "pogány" módon, kimutatta foga fehérjét.
Talán nem mindenkinek vannak halottai, de Mindenszentek és Halottak napja, ismert mindenki előtt, csak a pogányok nem tartják tiszteletben.
Ahogy Makkai Sándor: Sárga vihar, című művében, úgy itt is, a nagy szavak, ami a kutyafejű tatárok, a Kubla Kánság tagjai részéről elhangzottak, de még csak nem is bort, hanem kancatejet és vért isznak, miközben "prédikálnak".

Kiválasztottak egy nagy, de nem portyázó, nem harci szövetséget, amely a háború ellen foglalt állást. Úgy vélik egyből kapitulálunk.
Nem érzem magam IV. Bélának, de valakinek ellen kell állni a semmit tiszteletben nem tartó, mindenkit saját ízlése szerint formálni kívánó, erőszakos magatartásnak.
Lehet, hogy nagyon kikapunk, de ezt a háborút megemlegetik.

Minden jóérzésű kalandozónak: Meghirdetem az I. Keresztes Háborút!
A Kubla Klánság a főoldalán álló szöveg szerint, lefordítva és lényegét véve: mindenkit behódoltatni, sarcolni, eltaposni és irányítani akar.
Aki le tudja győzni őket, erősebb náluk, az támadja és verje le őket, tegye lehetetlenné az életüket.
A háború alatt ne őket támadjátok csak, hanem a Világépítők gyengébb tagjait, akik "rokonaikat gyászolva", kinn maradtak a csatamezőn és váratlanul, felkészületlenül éri őket a Sárga vihar, veszedelem, hisz a háború híre sem jutott el hozzájuk.

Aki hisz a hagyományok és az erkölcs meglétében, segítse I. Keresztes háborúnkat!

Isten áldásával és segedelmével!


Rius
Dátum: 2008.10.31. 22:26:22
Idézet: cirip - 2008.10.31. 20:53:41
Idézet: Aisling - 2008.10.31. 20:05:38
Melyik AD&D-s/ D&D-s világ szerves része a Köd?
Dark Sun
Forgotten Realms
Speljammer
Ravenloft

Spelljammer. Amúgy meg speciális.
Update. A Spelljammer csak a helyesírás miatt szerepelt, a helyes válasz a Forgotten realms

öhm, a Ravenlofthoz tartozik a köd, az rántja át a mindenféléket Forgotten Realms-ről és asszem egyéb dandd világokról is talán.


Igen, jól emlékszel. A Köd Ravenloft világának fő jellemzője. Az határolja és szippantja be más világból a különböző figurákat, és tartja is ott őket.