Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rius

Dátum: 2008.12.21. 21:56:18
Most kaptam kérdésként:

Ki nem F1-es világbajnok?
Luis Hamilton
Michael Szchumacher
Ralf Schumacher*
Fernando Alonso

Helyesírás.
Dátum: 2008.12.20. 08:27:36
Ha valakinek ajánlottad, akkor az beírhatja a karaktered nevét ajánlónak.
Jelenleg úgy tudom, csak azonos világon belül működik, de tervben van a másik világról is az ajánlás jóváírása.
Én is javasoltam a csarnok felépítésését legalább 3. szintig.
A hátrányai talán Jarod Ronkart és engem érintenek legjobban, mert az ellenünk indított háborúk alatt a visszaütésekre mindig elment az összes portyapontunk. Most még -10%, ami az aktív védekezés ellen szól, értelme nem volt ennek ezt Miklós a Hajnalpajzs alapján igazán tudhatná!
Ennek ellenére úgy vélem, hogy nekünk most már ideje a Térkapuval foglalkozni, és a háborúkra védekezően felkészülni.
Megkaptam első Azonnal törölni értékelésemet . A kérdés feltevése után 2 perccel.
Tudom speciális, de szerintem érdekes kérdésre (azért tettem így fel, mert ezt a tényt én sem ismertem róla, amíg meg nem néztem, mit írnak róla).

A kérdés:
Hogy hívták Marcus Aurelius görög származású, római orvosát?
Galénosz (Claudios Galenus)*
Avicenna
Albertus Magnus
Hipparkhosz

Tudom Hipparkhosz becsaphat egy-két embert, de ő türannosz volt, Peiszisztratosz fia. Albertus Magnus középkori alkímista. Avicenna arab származású orvos.
Galénosz írásai alapján ismerjük főleg Hippokratesz munkásságát. Ezen kívül az agy kutatásával (néhány görög elődje után) talán az ókorban a legmélyebben foglalkozott.
Dátum: 2008.12.16. 17:57:44
Majdnem minden visszaállt, de mégsem, mert az állatok morálja időarányosan csökkent! Kérném ezt is orvosolni, ha lehet.
Előre is köszönettel!
Dátum: 2008.12.16. 17:54:58
Nem reklamálok a Világ 2 háborús csatáimiatt, de súlyos gond, hogy az állatok morálja nem lett visszaállítva, időarányosan csökkent!
Dátum: 2008.12.16. 17:50:17
A helyes válasz nincs a leírtak között, a kérdést és a válaszokat bemásolom:
Melyik állat ma a Föld legnagyobb testű szárazföldi ragadozója?
tigris
fehér cápa
oroszlán
barnamedve*

A jegesmedve és a grizzlymedve sem barna, mégis nagyobbak.
Dátum: 2008.12.14. 19:33:53
Hát, most Világ 1-en én is besokalltam és 43 helyes válaszom volt. Már a 3. kérdésre bejött, hogy Tunéziában egy férfinak hány felesége lehet, akkor rákerestem 1-et nyomtam és 4-et fogadott el(mohamedánra gondolt), most 4-et nyomtam és 1-et fogadott el .
A 2. világon még reménykedem, DeSide-nál "csak" 2 rontott volt, de belefutottam a Földön jelenleg működő vulkánokba, amire a rákeresés 5 eltérő adatot dobott fel az első oldalon, természetesen rosszat jelöltem.
Nagyon dícséretes kezdeményezés!
Felrakom a szövetségi Fórumra és magam részéről mindkét világon megtartom.
Kellemes Karácsonyt a Végzetúrnőknek és a Végzeturaknak is !

Rius(Világ1, Világépítők), DeSide (Világ2, Zafír)
A Naprendszer melyik holdján figyeltek meg jéglávát?

a Neptunusz Triton nevű holdján
a Mars Deimosz nevű holdján
a Jupiter Io nevű holdján
a Holdon, azaz a Föld holdján

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Sajnos ez is kikerült, pedig a Triton a maga felszíni -240 fokával és mégis fokozott aktivitásával, a tudósok számára elég nagy meglepetés volt. Gejzírek és vulkánok, jégvulkánok és jégláva tarkítja ezen fagyott jéggolyó felszínét.
Dátum: 2008.12.07. 07:52:18
A 2. világ 10.-11. szintűeknek rendezett viadala:

1. kör DeSide vs Sászió Te győztél!
2. kör DeSide vs Draxo a néma sárkány Te győztél!
3. kör DeSide vs Rockatansky Te győztél!
4. kör DeSide vs Platina Ribizli Te győztél!
5. kör DeSide vs Redswift Te győztél!
6. kör DeSide vs Lucinda Letifer Te győztél!
7. kör DeSide vs Gandalf Gandalf győzött!

A 2008. December 05. napon megrendezett viadal győztese a te kategóriádban: Gandalf
Gratulálok neki, a döntőben legyőzött.
Dátum: 2008.12.06. 08:19:15
Kezelhetetlen bármire kattintok: Adatbázis kapcsolódási hiba. A Fórum még elketyeg egy ilyen után, de a többi .
Dátum: 2008.11.30. 10:33:21
Most kaptam meg a 2. világban játszó karakteremmel:

Európa legmagasabb csúcsa hány méter magas?

4910
4750
4808*
4620
Ezzel az a probléma, hogy az Elbrusz(5642) a legmagasabb. Ez a Mont Blanc magassága.
Dátum: 2008.11.27. 23:01:56
Neil Gaiman elég ismert már, bár talán csak a fantasy olvasók körében, de nem alapműveltség.
A kérdésfeltevő viszont, szerzett magának egy törlendő kérdést.
A leírt művek címei: Sosehol, Amerikai Istenek, Csillagpor (utóbbi filmen is látható volt).
Amire ő gondolt, annak Marvel 1602 a címe (1-8), és képregény(-ek). Nem szimplán 1602.
Így nem csak speciális a kérdés, de hibás is.
Dátum: 2008.11.27. 07:38:24
Az előző rendszer a kommunizmus megcsúfolása volt. Még szocializmus sem, hisz csak "építettük".
A kommunizmus utópia, egy vágykép, amit Marx kiötlött.
Zanzásított lényege: A tudatos, szervezett dolgozó réteg (tudatoson és szervezetten a hangsúly), érdekképviseleti szervezetekbe tömülve ("szakszervezet", de nem olyan mint volt) átveszi a termelés irányítását és a termelőeszközök tulajdonlását, használatát. Politikusok (filozófusok) és tudósok termelődnek ki közülük, akik az adott terület adottságai és ásványi kincsei szerint irányítják a termelést, és az elosztást. Mindenkinek egységesen jut bármiből, vagy ha kevesebb van, egységesen lemond róla.
Lényeges elem az, hogy ez csak a legfejlettebb kapitalista országokban alakulhatott volna ki. Legjobb példa a skandináv országok. Akkoriban már a dán népfőiskolák rendszere beindult, láthatóan egy jóléti társadalom felé törekedtek. Most is a skandináv és a Benelux államok azok, melyek leginkább demokratikus és népjóléti jelegzetességeket mutatnak.
Tudom ezzel kissé eltértünk a téma alapjától, de egy dolog visszavezet ide: fontos elem volt, hogy az adott terület, ország adottságai és ásványi kincsei alapján kell meghatározni a gazdasági stratégiát!
Ezt nem ártana nálunk is újra figyelembe venni, és egy adottságaiban mezőgazdasági országban nem az élelmiszer importnak kellene domináljon.
Nem kedvelem Kossuth Lajos nagyon sok tevékenységét, de egy reformkorihoz hasonló Védegylet, nem ártana. Fontos lenne most is a hazai termékek vásárlásával, a hazai gazdaságot támogatni.
Dátum: 2008.11.25. 21:30:48
Billentyűzet, betűk sorban.
Dátum: 2008.11.24. 13:05:54
Túl sok a hiba, így apróbbakat nem írok már le.
Ez viszont zavar. Mivel nem most kaptam, hanem reggel, így már csak emlékezetből.
Hány száll cigi van egy dobozban? 2 ll szerepelt a kérdésben is, de a válasz 12 és 20 között (pedig így 0). Milyen cigi, milyen dobozában?
Dátum: 2008.11.24. 10:53:27
Most ért véget egy újabb háború, melyet nem mi kezdeményeztünk.
Gratulálok a Végzeturak mestereinek, nem hagytak kétséget afelől, hogy erősebbek nálunk!

Úgy vélem, bár már Jerikó és többen kifejtették, hogy a szövetségi épületek messze nem adnak annyi tápot, mintha az ember csak a karakterét fejlesztené. Sőt amennyit ezekre fordítottak, annyival alacsonyabb harcértékű (mivel annyival kevesebb LE-t tudott hasznosan elkölteni)
Átgondolásra javaslom az épületek megerősítését, mert Védőfalon és Gyakorlótéren kívül csak a küldetéshez szükséges épületeket fogják felhúzni így a szövetségek, a többi permanens háborús időszakban értéktelen. A Mágustorony feltétele több épületnek, de értéke (néhány VP+) a nullával vetekszik. A Katakombák használati értéke, úgy, hogy kijövetel után nem használhatod jó ideig, már a béka emlegetett testrésze, alulról távcsővel kategória. A Kémgömb küldetés, egyébként csak az erős, portyázásra ráállt szövetségeknek hasznos. A többiről nem tudok érdemben nyilatkozni.
Dátum: 2008.11.23. 13:26:55
Van mindkét világon karakterem, és nálam (lekopogom ) működik a kvíz és a portyázás is.
Ennek ellenére, akik nemrég indultak és a Mentort csinálják (ne hagyják azért ki, mert táp), nem kizárt, hogy annak valami programhibája. Javaslom többen is írjatok a piros betűvel jelzett adminisztrátorok valamelyikének, de leginkább Miklósnak.
Akinél a kvíz nem megy, nézze meg, hogy nincs véletlenül egy kinem töltött kérdőívük! Ha semmi ilyen, akkor szintén közvetlen üzenet az adminisztrátorok felé, mikor, vagy mettől-meddig állt, vagy még áll fenn a hiba.
Akit az zavar, hogy kikap a gyengébb tulajdonságösszegűtől, annak megnyugtatásként, később is lesz esély arra, hogy szinte a legutolsó senki is képes legyen leverni, mert ez a beépített random. Egyébként bárki gyengébbet is támadsz, ha az épp pihen, az 10% védekezés bónuszt jelent. Ez kezdőként még iszonyúan sok(+14 védelem, át sem ütik sokszor).
Tanácsokat sokan, sokfélét osztogathatnánk, de mint a viccben, juhod már nem lenne, mikor tanácsunk még mindig.
Ott leszek így is, viszont így kérdés, melyik világbelinek adjam a medált .