Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rius

Dátum: 2009.02.16. 12:44:00
Arra azért kíváncsi leszek, mikor üt gyémánt gyémántot .
A háborút meg pont a "néhány nap múlva" miatt feszegettem, bár nem mi vagyunk a legcsalogatóbb célpont, de tudjam, hogy "megéri" kapitulálni, vagy szívás itt is az egész.
Dátum: 2009.02.15. 23:07:13
Én még nem erőltetem ezt a küldetést. A kérdésem viszont az lenne, hogy a háborúk hogyan fognak működni, mi a végső döntés (mert ez a "békés világ" eddig inkább volt zűrösebb)?
Dátum: 2009.02.15. 05:56:59
Hmmm... Hát azért számít a szerencse is. Most rendesen eltoltam(nyirokmirigyekben, nyirokcsomókban termelődő dolgok után kutatva idő ment el), az egy időben ugrókötelezőkre lövésem sincs, hogy hol keressek(Guiness-rekord gondolom, de ez 3-4 perc meló legalább, amire olimpián nincs idő), valamint világ 3-on időm nagy részét elvitte , hogy ki építette az első műtermet, és volt, amit benéztem.
Dátum: 2009.02.14. 15:43:39
Én vettem rá a szövetségemet, hogy befogadja Darksolt, de általam ismeretlen taktikai húzás volt, amit produkáltak(egyébként a közelgő epikus leverése és a már beharangozott háború, amit a többség nem akart lejátszani a Végzeturak Mesterei ellen, lebegett a szemem előtt, és előbbiben valóban nagy segítség volt, hisz jóval tempósabban végeztünk).
Ennek a taktikai lépésnek az etikáját mindenki saját maga ítélje meg, én csak gratulálni tudok a Tyrantnak!
Ezt a nagyfokú összehangoltságot és szervezettséget, sajnos a saját szövetségemben nem tudtam elérni eddig.

Amúgy meg Liadas eddig is ütött időszakosan, most a dupla támadás mennyisége nem fog idegesíteni, mert ha ő nem, akkor más veri le az ép-m(ELIT, vagy más Tök.Gy.-s), csak szerettem volna tisztázni, mielőtt a szövetségem többi tagját abajgatják emiatt.
Dátum: 2009.02.13. 20:23:47
Rendőrként, gondolom nincsenek hiú reményeid.
Ha jól emlékszem a béremelésekre, amit a rendőrségnél ejtettek meg(legalábbis ismerősök elmondásából), akkor a mezei talpas, készenlétis és ténylegesen a való világban ténykedő rendőrök 1-2%-ot kaptak, míg a lobbyzó, külsős szakértőként ténykedő, részeges, esetleg korrupt(átfedések lehetségesek) vezetőik 8% felett, és ebből vontak átlagot.

A tanuk szerint a 8-10 főből, akik a szerencsétlen kézist verték, csak 3-at köröztek. A bűnvád sem a "csoportosan" és "különös kegyetlenséggel" elkövetett minősített jelzőkkel hangzott el. Talán ezért lett "csak" 3 fő a bűnbak, és gyanítható, hogy "szerecsen mosdatás" lesz ebből is(nem írtam le a nemzetiséget, mert erről már beszélni is rasszizmus, hisz egy, a világtól elrugaszkodott védett személy kinyilatkoztatta. Lehet, ha álruhában menne a nép közé, úgy járna, mint a mondabeli maharadzsa, akit úgy elvertek, hogy utána már csak hatalmas kísérettel és jól beharangozva ment az utcára).

Egyébként meg ha már nem modhatjuk, akkor szerintem a 100 tagú "Nemzetiségi" zenekar, "nemzetiségi" zenéjével kell majd a külföldi és belföldi turnékat hirdetni.
Újabb kiesett kérdésem(itt is tartottam attól, hogy túl speciálisnak értékelik, de ott még átment):

A besenyők és a kunok is feltehetően ehhez a Közép-Ázsiából származó török törzsbe tartoztak. Kik ők?

kipcsákok*
kozákok
médek
alánok

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Annyit kell tudni, hogy az alánok egy iráni lovasnép, mely elég "hamar" felmorzsolódott és asszimilálódott a különböző hadak átvonulásakor. A médek a perzsák előtti erős birodalom népe.
A kozákok főleg szökött jobbágyok és büntetés elől szökött vegyes orosz fennhatóság alatt állók, és a belőlük alakult népcsoporttá vált hordák.

A kipcsákok a leírások szerint legalább 37 eltérő nemzetséget, majd idővel törzset alkottak, külön kánokkal. Ázsiától Európáig és Észak-Afrikáig több állam és terület katonai szervezeteiben voltak megtalálhatóak. Ebből például 12 törzs szövetsége volt az Amu-darja és Szir-darja között elterülő Horezm fennhatósága alatt, szövetségben a türkménekkel, amíg Dzsingisz kán rájuk nem tört. Az érdekesebb rész innen következik. Egy részük szembeszállt Dzsingisz kánnal, konkrétan Dzsucival (Dzsingisz legidősebb fia) és Szubudájjal. Feltehetőleg egy ilyen küzdelemnek is esett áldozatul az első fiú, és egyesek a besenyők egyik törzsét tartották ezért felelősnek, és feltehetőleg őket fogadta be IV. Béla.
A kipcsákok többsége viszont átállt, elárulva a muzulmán hit akkor legerősebb Horezm(vagy Hvárezm)-i sahját.
Ami még a tatárjáráshoz kapcsolódik folytatásként, az pont a tatár elnevezés. A főleg muzulmán türk csatlakozó törzsek összefoglaló neve volt a tatár, ezért tiltakoztak ez ellen az elnevezés ellen a mongolok, akik számban nem, de harcértékben a sereg legjavát alkották.
Egyébként Batu kán Aranyhordájának nagy részét is a kipcsákok tették ki, ezért a seregét is illették ezzel a névvel egyesek.
Dátum: 2009.02.13. 19:23:47
Az Au=Aurum, azaz arany, az Ag, azaz Argentum az ezüst(Ar az argon, gondolom azért nem Ar lett).
Dátum: 2009.02.12. 14:04:42
Alapvetően egy általános válság jellemző. Nem kizárólag pénzügyi, hanem erkölcsi és értékrendbeli is.
Már a rómaiaknál leírták, hogy a leírt törvényeik (lex) nagyon sokban eltérnek, és nem a jó irányban az eredeti ius naturale(természeti törvények, jogok)-tól. A magyar törvénykezés, a már bonyolult római joghoz képest is káosz (pedig azon alapul).
A természeti törvények sokkal közelebb állnak a sokak által szidott "szemet-szemért, fogat-fogért" elvekhez, de azért jobb, ha elolvassuk Hamurappi törvényeit. A legtöbb úgy szól: ha valami kárt okoztál, akkor ennyit vagy köteles fizetni. Ha valakit megöltél, akkor végezzenek veled is, vagy a sértett családja ennyit+ennyit kapjon, vagy legyél örökre a szolgájuk. Ha kinyomták a szemed, kinyomhatod a másikét, vagy konkrétan meghatározott összeget kérhetsz. Mindig a sértett, vagy ha ő már nem, az örökösei, családja dönthettek arról, hogy milyen kárpótlás kérnek.

Amíg nem a sértett lesz a védett, hanem különböző okoknál fogva (hátrányos helyzet, népcsoport, rossz gyermekkor, jó kapcsolatok, ismertség, sok pénz és jó ügyvédek, stb.) a bűnöző kap védelmet és enyhítést, addig nem lesz erre megoldás.

Nem akarom Oswald Spengler: A Nyugat alkonya című művét elolvastatni mindenkivel, de ha az ő ciklikus elmélete helyes(amit már tovább alakítottak az 1922-es megjelenése óta, pl. A.E.Van Vogt sci-fi író is), akkor hanyatló nagyvárosi civilizációban élünk, ahol az elidegenedésen kívül, általános értékvesztés, az erkölcsi normák széthullása jellemző. Leírja azt is, hogy ennek a korszaknak a vezető személyiségei a leggátlástalanabb bűnözők közül kerülnek ki.
Ha ez a megállapítás igaz, akkor nem csodálkozhatunk azon, ha ez alacsonyabb szinten is így van és a vezetők nem tesznek semmit, csak 1-2 bűnbakot elítélnek (20-30 helyett, láthatjuk a veszprémi példán).
Dátum: 2009.02.11. 16:43:11
Érdekes felvetés.
A szint*15-ös érték az csak a harmada, így én biztosan a kérdés feltevést választanám, mert eddig 10% a rosszra minősített, de főleg a 75% miatt azzá változott kérdéseim aránya. Úgy vélem javulhatna egy ilyen változtatással a kérdések színvonala, de gyanítom, hogy a nem túl találékony optimalizálók is inkább ezt választanák, csak maximum enyhén átfogalmazott duplikátumokkal.
Dátum: 2009.02.11. 10:32:10
Csak általános megjegyzésként (nem kötözködés), ha lehet mindenki írja oda, hogy melyik világon!
Dátum: 2009.02.10. 22:57:45
A hitelek és a válság kérdései szorosan összefüggenek, sőt ennek a blognak sok más témája is.
A pénzügyi válság már több éve sajátos recesszióként elhúzva, de itt volt a nyakunkon. Most a süllyedő óceánjáróhoz hasonló a helyzet. a "hídon" már régóta tudják, hogy süllyedünk, de itt lenn a "közös helyiségekben" csak nemrég ordította el magát pár ember, hogy "mindenki őrizze meg a nyugalmát!".

Az 1929-es világgazdasági válság után Magyarország a "3 millió koldus országa lett". Most is haladunk ebbe az irányba. Az emberek közül a többségnek már nem a plazma TV és az új autó, amihez a hitel kell, hanem a rezsi és az önellátás. A hónapról-hónapra élés, már hétről-hétre, napról-napra kategóriává változott. Az emberek hiteleket vesznek fel az élethez és a másik hitelek fedezésére, de már egy idő után ez olyan hitelspirált hoz magával, hogy BAR-listások lesznek és akkor jön a Provident, vagy az uzsorások, majd a végrehajtás és a kilakoltatás, mert magáncsőd az nálunk nincs.
Több munkahelyen kell annak dolgoznia, aki a normál életvitelét fenn akarja tartani, de a munkalehetőségek is beszűkültek. A luxusra, extra kiadásokra a többségnek már nincs pénze. Erre jó példa a csökkenő könyvvásárlás, a kevesebb mozilátogató és a silány, de olcsó kínai holmik kereslete, valamint ez a játék is, ahol a prémium tagság költségeit a többség nem vállalja, nem vállalhatja fel.
Az internetes hozzáférés egy alap dolog lenne, de vannak olyanok, akik csak iskolából, munkahelyről intézik, intézhetik, mert erre a "luxuskiadásra" már nem futja a családi kasszából.

A hitelekről konkrétan:
Aki régen vette fel, mint én, még az is észleli (19 ezres volt előző évben, most 22 ezres a törlesztő részletem a lakásra és már "csak" 2 évem van vissza). Aki meg nem olyan rég, az úgy gondolta, hogy a magas bérleti költség helyett inkább a magas törlesztő részletet fizeti. Utóbbi most csapdában vergődik, hogy eladja ár alatt, vagy lehet, hogy nem fogja bírni, de ha eladja, akkor hová menjen.
Nincs állami népjóléti tevékenység és szociális háló, csak a miniszterek és képviselők jólétére ügyelnek.
Vidéken a viszonylag olcsóbb munkaerőre és helyi támogatásokra alapított üzemek nyíltak a rendszerváltás után, most sorra zárnak be és küldik el az embereket. A munkanélküliek már nem fognak luxusra költeni, de hiteleik nekik is vannak.

Azok a folyamatok amik az országgal nagyban zajlanak, láthatóak kicsiben is, de ha valaki a magánéletben túlköltekezik, az összébb kell húzza a nadrágszíjat, vagy letöri a felelőtlen párja kezét, hogy elvegye a kedvét. Nagyban ezt úgy tűnik, nem lehet megtenni(sajnos).
Mi is tagjai vagyunk még a Citadellarácsnak, bár a többség még az alapítók közül is kiszállt.
Azt nem tudom a többiek, hogy reagálnának, de mi leírtuk, hogy ha valaki jelzi,(kiírva is), hogy ő háború indítása esetén használja, akkor az ellen nem mérünk "válaszcsapást".
A Rácsnak leginkább csak azért van értelme, hogy poénkodásból ne próbálja ki minden szövetség, aki "véletlenül" felhúzta és szimplán kíváncsiságból lövöldözni kezdene.
Dátum: 2009.02.03. 11:53:12
A javaslat jó és támogatom. Ha kell írok hülyeségeket, ahogy egy trollhoz illik, de rajzolni és énekelni nem fogok(mindenki jobban jár ).
Dátum: 2009.02.03. 11:50:56
Úgy tűnik igen, ezért is nem rohanok a druidámmal. Még az új pajzsát sem vettem meg, mert ráér, már csak az az 1 teljesíthetőnek tűnő küldetést látom én is sokáig.
Dátum: 2009.02.03. 11:47:59
Én is írok a Fórumba és troll vagyok , de tőlem csak egyetértést kapsz.
Valóban kezd drágulni a játék. Több világban egyszerre már normálisan nem is éri meg prémiumosnak lenni, és amit lehet, ősköves cuccból kihagy már az ember (és a troll),nem minden ősköves fegyvert, pajzsot, varázslatot fog megvenni. A gyógy- és varázslötyik pedig igencsak drágák lettek(ha az erősebbeket nézzük mindenképp).
Dátum: 2009.02.02. 17:36:48
A Katakombák azért használhatatlan, mert 2 hetente egyszer használhatod csak.
Ha így ki-be lehetne kommandózni, akkor már rég állóháborúk alakultak volna ki és más lenne a helyzet.
A nagy örömben, hogy milyen jót talált ki valaki, pont ez az üröm. Hatalmas veszteségek árán(csp-k a levesben) döntetlenre hoznak egy háborút 3 hét alatt, viszont a következő támadó bucira ver, mert senki nem tud bemenni.
Dátum: 2009.01.30. 13:54:36
Kvíz 2. topicba.
Nem túl hosszú időt élt meg és tartottam tőle, hogy törlését kéri majd valaki, de 2 helyes 7 rossz válasz állást még láttam.
Nagy Sándor egyik hadvezére által alapított birodalom, mely a meghódított területek nagy részét összefogta. Melyik ez?

Perzsa Birodalom
Méd Birodalom
Szeleukida Birodalom*
Római Birodalom

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

A médek és a perzsák egymást követő birodalmak. A perzsákat verte el Nagy Sándor, és az ő birodalmuk lett szinte a birodalmának fő területe.
Hadvezére I. Szeleukosz a halála után ezt a Közel-Keleten, Ázsia és Afrika, valamint Európa határán elterülő birodalmat, illetve annek több, mint felét kaparintotta meg, és uralta. A halála után a Ptolemaioszokkal, a parthusokkal és a helyi törzsekkel való viszályok, szinte évről-évre csökkentették ennek a birodalomnak a méreteit, majd több kisebb országokra esett szét (pl. Arakhószia, Drangánia, az orita és gritt kalózok által birtokolt területek).
Mindez még a nagy római terjeszkedés előtt, mert a II. pun háború idején már ezek a kisebb államok léteztek csak, tehát száz évig sem létezett, de létezett ez a birodalom. Becsapósnak tűnhetett, de nem a rómaiak birtokolták Nagy Sándor birodalmát a halála után.
Dátum: 2009.01.29. 10:13:47
Még egyet ütni kell a 3 nap lejárta után.
Ha csak ez a szíved vágya, akkor én küldök neked ilyet. Igaz én egy ronda, nagydarab troll vagyok, de hátha erre buksz .