Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rius

Dátum: 2009.04.23. 08:41:39
Csak beleszólok.
Nem a hordán múlik a játékos ereje. Kezdetben a gyémánt bónusza volt a legerősebb, de már rég megállapítottuk többen, hogy egy gyémántként kezdő portyázó, és később hordát váltó jó játékos tudna a legerősebb lenni. Itt sem mindegy, hogy melyik szövetségbe megy(de a jókat alacsonyabb szintűként is szívesen veszik, még a top szövetségek is).
Nagyon sokan hagyják abba, vagy csak veszik vissza a tempót. Hasonlóan a TF-hez, és igen valószínű, hogy a nyár lesz az igazi választóvíz.
Megoldás jelenleg nincs, újítások kellenének és a költségek csökkentése, mert a topban maradás feltétele a pénz(őskő) is. Mondom ezt úgy, hogy én lemaradva a tényleges élmezőnytől kullogok csak utánuk.
Dátum: 2009.04.21. 15:23:52
A sámán iszák gyógyitala magas szinten pont arra jó, hogy egy 15%alól feljövetelnél ne kelljen 1-szer átöltözgetésre időt, energiát szánni, így a térkapus lény könnyen hozható.
Dátum: 2009.04.21. 10:56:30
Hmmm... Vajon miért is licitálna rá az ember, ha utólag legyengítik. Szerintem jó ez így("Nekem teccik", pedig nem Electa ).
Dátum: 2009.04.17. 16:08:14
Most kaptam kérdésként:
Melyik filmnek nem készült folytatása?
A piszkos tizenkettő*
Hegylakó
Bosszúvágy
Fűrész

Csak jelezném, hogy a Piszkos tizenkettőnek is készült, csak nem pontosan ezzel a címmel.
Dátum: 2009.04.17. 14:25:22
Konkrétan idevágó probléma: Unokaöcsémnek vannak egészségügyi gondjai(a monitor nézése ezen ront is), így mostanában felügyelettel napi 2-szer 30 percet ül a gépnél, pedig elég jó karaktere volt (van)V1-en. Mivel ott nem lehet csak ennyivel ellébecolni, így már abbahagyná és csak a V3-ast nyomná, ahol elég párat portyázni, és napi 2-szer 20 vadászatra elküldeni a karakterét, de Fórumra, még belsőre is minimális erőt szánhat.
Vajon az nem kitolás a szövetségével, hogy csak a Katakombákban ül, és néha elküldi Kennelbe az állatait? Vajon nem lenne jobb, ha beszállna helyette más, akár én, akár valaki a szövetségéből és legalább alapszinten elketyeg még egy darabig, amíg nem javul, vagy nem hagyja végleg abba?
Úgy vélem a helyettes megjelölésének lehetősége ésszerű lenne.
Charles Lindbergh repülte át egyedül, leszállás nélkül először az Atlanti-óceánt. Leszállásokkal vajon ki?

Walter Hinton pilóta, Albert C. Read parancsnok 4 hidroplános kötelékéből*
Richard E. Byrd és Floyd Bennett
Louis Blériot
Alberto Santos-Dumont

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Gondoltam, hogy valamelyik ilyen kérdésem kiesik speciálisként, de nem azt, hogy pont ez. Mostanság olvastam a repülés történetéről, és sok érdekesség szerepelt benne. Az is, hogy Lindbergh, mint felkapott hős, csak a "leszállás nélkül, egyedül" kitételekkel repülte át elsőként az Atlanti-óceánt (mint a maratoni befutóknál: "szakállas nőként elsőként ért célba", mondaná a bemondó). 1919. június 15-16. (1 hónappal a kötelékben, leszállásokkal, fentebb leírt valóban első eset után) John Alcock kapitány és Arthur Whitten Brown hadnagy (8 évvel Lindbergh előtt) 3057km-t repültek az új-foudlandi St' Johnsból, az írországi Clifdenig. Lovaggá is ütötték őket, de látszik, hogy nem amerikaiak voltak, mert szinte senki nem ismeri már a nevüket, pedig ők is leszállás nélkül repülték át az Atlanti-óceánt. Ezt a kérdést épp ezért fel sem tettem, mert ha Lindberghet odaírom tutira kiesik. Gondoltam ezzel a variációval talán egyszerűbb, bár valóban netes keresgélést igényel. Úgy véltem inkább Lous Blériotval kapcsolatos kérdéseknél lesznek ilyenek az értékelések.
Dátum: 2009.04.10. 15:36:34
Mikor volt a Stalingradi csata?
1943
1897
1942*
1873

Szerintem 1942 nyarától 1943 februárig, így az egyiket törölném.
Dátum: 2009.04.09. 19:40:20
Legalább 4 fős csoportokban körmérkőzés legyen az elején, ahogy TF olimpiákon volt, hogy ne csak 1 ellenfél elleni csata legyen, így a kiírás is változzon, nem 1. körben, hanem a selejtezőben estél ki.
Dátum: 2009.04.09. 19:27:57
Én is sírni kezdek . Nem jönnek a 2. világon az apró szörnyek, amióta felvettem a 15 apró szörnyes küldetést, már fél szintet léptem, de 0 db jött. Ha ez máskor menne így, valószínű ugrálnék az örömtől, de hátha bejön én is sírok .
Szép és jó dolog a közös összefogás és a nadrágszíj összehúzás, de ne csak alacsony szinteken.
A nyugdíj összegének felső határának meghúzása, különféle kedvezmények megvonása, az állami szférák vezetőinek bérének befagyasztása, jutalmaik és prémiumaik megvonása(hacsak nem tett le olyat a cég az asztalra, márpedig a most sokat emlegetett Autópálya Felügyelet, a MÁV és a BKV, valamint a minisztériumok csak viszik a pénzt, tehát nem), a vagyonosodások ellenőrzése és teljes családi vagyonelkobzás törvénybe iktatása lenne a szükséges lépések első pár tagja. Vizsgálják felül a vezetők és "szakértők" szerződéseit, amiben iszonyat végkielégítések, juttatások és sikerdíjak szerepelnek(elég csak az MNB-t megnézni). A képviselők végkielégítése törlődjön teljesen, hisz nem csekély kedvezményeket kaptak az alatt is, nehogy még ezt jutalmazzuk a végén, hogy "milyen szépen loptál, ne még egy kicsi emlékül". Az átvilágítás kormányzati szinten kell kezdődjön és nagyvállalkozóin folytatódjon. Az APEH pedig a sokat emlegetett strómanok kivizsgálásával is kezdjen foglalkozni. Kapjon nagyobb hatáskört a politikusok és nagyvállalatok ellenőrzésére és büntetésére, törlődjék a mentességét a politikusoknak, mivel jelenleg a "politikus" a korrupttal áll párhuzamban, ha nem azonos. Ne kaphassanak a képviselők utazási és szállásköltség támogatást milliós tételekben, amikor a családjuk nevén tucatnyi fővárosi ingatlan van(pl. Kapolyi, Veress, stb.).
Kezdjük el a kivizsgálásokat és a megszorításokat, de ne csak a már eddig is sarcoltaktól.
Fagyasszanak be minden a pártoknak adandó választási és egyéb juttatást. A pártok éljenek a tagdíjakból. A székházaikat vegyék vissza, és csak használati jogot kapjanak rá, ahol a rezsit és az állagmegóvást is nekik kell állni. Ez egyesek szerint növelné a korrupciót, de akit politikusként ezen érnek, annak külön halmazati büntetése, munkaköréből adódó minősített büntetése legyen teljes családi vagyonelkobzással, mert oda viszik ki a pénzt.
Tudom kemények ezek a szavak, és megvalósíthatóságuk a 0-hoz közelít, de ezzel kellene egy korrekt politikai elitnek kezdenie. Sajnos ez Utópia.
Dátum: 2009.04.05. 17:46:30
Szerintem feleslegesen, személyeskedő irányba ment el a topic.
Én is a megváltoztatásra tettem javaslatot, pedig V1-es és V2-es karakterem is a szövetség kezdete óta tag, és mindkettő már a Lélekkút építésében is benne volt, tehát nekem csak egy gombnyomás lenne majd bezsebelni a küldetésért járó LE-t. (Egyébként pont egy hónapos baráti körtúrát szerettem volna tenni a hordám többi szövetségénél, csak kíváncsiságból, amikor jött a küldetés, így a túra elmarad. Amúgy ez csak egyéni hóbort.)
Nagyon is megértem a panaszkodókat, mert vannak szétesőben levő szövetségek, ahonnan átvándorolnak nagyobbakba egyes tagok. Volt Akadémia-turizmus, mivel azonos horda szövetségei között volt némi segítség, kölcsönös helyteremtési megállapodás, hogy a kicsit rosszabbul állóknak ne kelljen felhúzni a nem épp 1-2 LE-be kerülő épületeket. Valamint volt az erősebb szövetségek elszívó hatása is, amíg ez az égből jött "áldás" be nem következett.
Ebből az első kettőt szerintem az sem szidhatja, aki mindent saját erejéből csinál meg. Le kellene zárni az egészet azzal, hogy legyen ennek is alternatív küldetése, mint az őskő vételeseknek. Nem emlékszem olyanra, hogy ott a prémiumosok ez ellen tiltakoztak volna.
Már szerepeltet kellett volna kapnia, de úgy tudom Miklós már változtatni is akar rajta, 25-ről 12-re csökkentve (legalábbis nekem ezt mondta).
Dátum: 2009.04.01. 15:30:19
Csak humor,így nem tettem fel kérdésnek

Ki várta a vadnyugaton az "úttörőket"?
Cooper, bőrharisnyában
Karl, májjal
Egy utolsó Muhi kán
Tom, a Hawk
Dátum: 2009.03.31. 12:48:53
Támogatom, nekem is jobb lenne, mert így csak valami éjszakai üzemmódban, fáradtan olimpiázok. A péntek-szombat jobb volt.
Nemsokára lesz az EU-s képviselők választása, ha csak ezen múlna, akkor oda előrehozva felezni lehetne a költségeket.
A mostani "szakértővel" már nevében is baj van(nomen est omen). Sajnos most, hogy egy Kókához hasonló "konjunktúra-lovag" került helyzetbe, nem a várt szakértői kormány alakul meg, ez nem használ a Forintnak sem. Ez az ország nem Hajdúbét, nem felszámolni és elkótyavetyélni kell, és nem is Elender, hogy tőzsdére vigyük és kiszedve belőle a hasznot csődbe küldjük. Az előzmények nem jók. A "libások" 5%-a öngyilkos lett, a többiről nem hallani, ezt az országgal nem kellene megvalósítani.
A levegőben, a vízben, vagy egy tömör vaslemezben terjed gyorsabban a hang?

A vasban (5100 m/s sebességgel), mert tömörebb anyagban terjed jobban*
Mindháromban egyforma sebességgel terjed
A vízben, mert köztudottan jól vezeti a hangot
A levegőben, mert ritkább anyagban terjed gyorsabban

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Az értékelést nem igazán értettem, mert ha túl speciális, vagy érdektelen, azt még érteném.

A különböző mérések alapján vannak olyan üvegtípusok, amelyekben 5300 m/s feletti sebességgel terjed. Szerintem kevesen tudják, pedig logikus, hogy ritka közegben rosszabbul terjed, mint egy sűrűbb, vagy esetleg sajátos kristályszerkezete révén a rezgést továbbító közegben. A légüres térben pedig a legtöbben tudják, hogy nem terjed.
Mindegy, hogy ki melyik páthoz tartozik, a mostani politikusok képtelenek a pátérdekek felé helyezni az ország érdekét. Anno még a görögöknél járt egy olyan mondás, hogy "a vezetőnek nem karizmából, hanem szakértelemből kell irányítani"(állítólag Miltiádész is emlegette, de őt is száműzték Athénból cserépszavazással, amikor demagógnak és diktatórikusnak vélték). A mostani politikai elitből bármilyen szakértelem, sőt az értelem is sűrűn hiányzik.
Most nem szélsőségeseket, hanem Tölgyesit idézném(ha nem is szó szerint): Magyarországon Európán belül talán a legelégedetlenebbek az emberek a politikai és gazdasági irányítással, valamint majdnem a legrosszabbnak is itt ítélik meg a jövőbeli lehetőségeket az emberek. Ehhez képest itt a legkevésbé elfogadott a szélsőségesség. Ennek oka az, hogy a "rendszerváltás" után több parlamenti párt is bizonyos szélsőségesebb nézeteket beépített a programjába, ezzel mintegy felszívta a szélsőségesek szavazó bázisának nagy részét.
Nálunk nincsenek szélső jobbos és szélső balos több ezres összecsapások, és a taxis-sztrájk óta a nagyobb utcai elégedetlenségeket nem kíséri pozitív támogatói légkör.

Amíg egy patkányként a süllyedő hajóról menekülő figura, és egy nagyhangú demagóg, másodvonalbeli focista a két fő arc a politikai pártok élén, addig nem is lehet mit várni.
Kellenek új vezetők, és tényleg szakértők.
Dátum: 2009.03.27. 22:04:22
Lehet, hogy 16K volt, nem emlékszem, pedig most volt pár napja, de a 18K valahogy nem stimmel.
Dátum: 2009.03.27. 21:21:24
Valami nem kerek: V2-esen az 5. energiaszellemnek(nálunk is az jött) 15K élete volt, a 6. jön most 17,5K ÉP. V1-en a 10. 23,5K ÉP.
Dátum: 2009.03.27. 10:47:27
Már többször elhangzott, hogy valahol jó lenne látni, hogy háborúban ki mennyi győzelmet/vereséget csinált.