Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Baraty

Dátum: 2009.07.27. 15:24:04
Azért nem ennyire súlyos a helyzet. Az irodába ma senki nem ment be dolgozni, mert a szolgálgató szerel valamit, és áramszünet van, úgyhogy ez a nap "szabad foglalkozás". Miklós jelenleg nincs internetközelben, ezért írok én. A mai probléma megoldása pedig a rendszergazda érdeme, ő indította újra a gépet, én ilyesmihez nem értek.
Szóval nyugi, ha velem "valami" történik, akkor sem maradtok egyedül.

A szerverkimaradás okozta kellemetlenséget (állatmorál, kimaradt kamra) pedig megpróbáljuk valahogy kárpótolni.
Dátum: 2009.07.27. 12:03:24
A kínzókamrával annyit tudok tenni, hogy most törlöm a kamrákat (a gond ott van, hogy mivel a kínzókamra rutinja nem futott le, nem törölte a szerver a kamrákat sem, ezért aki tegnap megtöltötte, az ma nem tudja). De ha törlöm, az összes mai (tehát az újraindulás óta eltelt) kamra is törlődik, nem tudom csak a tegnapiakat törölni. Ha ez a többségnek megfelel, akkor ez lesz (nem kell tömegével válaszolni rá, ha ennek a hsz-nek a pontozása fél óra elteltével legalább 8 lesz, akkor megcsinálom)
Dátum: 2009.07.27. 11:45:04
A legutolsó teljes backup szombat hajnali, sajnos pont a mai backup készítésekor történt valami, ezért azt valszeg nem tudnánk használni. Ha lehet, a visszaállítást mi is el akarjuk kerülni, de pl a legutóbbi "nagy leálláskor" nem volt más lehetőség.

Constantin: értem én a viccet...
Dátum: 2009.07.27. 11:31:21
Úgy néz ki sikerült komolyabb adatvesztés nélkül visszatérni, de ha valaki fura, oda nem illő adatokat tapasztal az adatok között (valaki hirtelen előreugrik a toplistában, stb), akkor szóljatok. Reméljük megússzuk anélkül, hogy egy régebbi backupból kelljen visszaállítani az adatokat.

A kínzókamrából és ajánlásból származó LE-t a holnapi frissítéskor elvileg mindenkinek meg kell kapnia. A toronnyal még nem tudom mi lesz, majd kitalálunk valamit ha a többi lezajlott.

Constantin: Ez megtörtént? Ha igen, melyik világon, és melyik karakternek?
Dátum: 2009.07.23. 11:16:59
A következő viadal aug. 5.-én, szerdán lesz, nevezni előző hét szerdától lehet majd.
Dátum: 2009.07.20. 13:08:54
A kufár kézikönyvvel sem lehet a kereskedelmet max fölé vinni.
Dátum: 2009.07.16. 16:20:56
Az hogy nulla fertőzéssel nem lehetett a kimaxolt szakértelmeket turbózni, hiba volt, javítottam.
Dátum: 2009.07.16. 10:19:20
Már lehet előregisztrálni az angolra. Aki játszott a bétán, annak a felhasználónevét nem töröltük az adatbázisból, tehát nyugodtan lehet ugyanazzal az email/jelszó/felhasználónév hármassal regisztrálni.
Dátum: 2009.07.15. 16:22:06
Még legalább 1-1,5 hét, amíg neki tudok kezdeni, onnantól néhány nap amíg játékba kerül.
Dátum: 2009.07.15. 16:03:44
1. Mromnio 50 338
2. Endyr 50 459
3. Barrique 49 191
4. Ebergab 47 413
5. Kdoooo 46 331
6. Fultar 46 381
7. Reverie 45 189
8. Varasz 45 215
9. Lord DnS 45 245
10. Antares 45 378
Dátum: 2009.07.14. 14:19:22
A tesztviadalt újrafuttatom, volt egy kis gond a csaták letárolásával.
Az angol kvízolimpia eredményét majd itt a fórumon teszem közzé.
Dátum: 2009.07.14. 12:28:51
A kvízolimpia kérdésgenerálásán változtattunk, most az adatbázis teljesen más részéből jönnek a kérdések, és ez olimpiáról-olimpiára változni fog. Lehet hogy ez még mindig kevés, majd az eredményekből kiderül.
Dátum: 2009.07.14. 09:37:00
Elmondom, maga az ötlet hogyan alakult ki: naponta már olyan mennyiségű apró javaslatot kapok, hogy legtöbbször már csak annyi tudok válaszolni rájuk, hogy "felírtam a listára, valamikor majd meglesz". Úgy gondoltam, növelhetné a játékosmorált, ha ezek közül ők választhatnák ki, mi a fontosabb, talán jobban éreznék, hogy "törődünk" velük. Első körben erre a listára semmi egetrengető újdonság nem kerülne fel, csak olyan dolgok, amik előbb-utóbb amúgyis megvalósulnának, kényelmi funkciók, olyan apróságok, amik általában max 1 óra alatt leprogramozhatók, csak sok van belőlük.

Néhány ilyen javaslat csak azok közül, ami az utóbbi napokban jött felém:
- a szövetségi fórumon látszódjon, ki az aki nem szavazott
- lehessen a szövetségből valakit szavazással katakombába küldeni
- füles megoldás a világ-eseményekbe (hatalom tornya, aukció, viadal, stb)
- ha egy állat kijön a kennelből, sárguljon be az állatok gomb

Ilyesmikből lehetne választani első körben, és a játékosok az alapján választanának, hogy nekik mi a fontosabb. De a többi is elkészülne valamikor. Javaslatot bárki küldhet majd, de csak előzetes vizsgálat után kerülnének fel, hogy nagyon elborult dolgok ne kerüljenek fel.
Ha pedig a renszer működik, akkor később felkerülhetnek nagyobb volumenű dolgok is, KH-hoz hasonló történelmi események, stb.
Dátum: 2009.07.13. 16:31:04
Az angol nyelvű béta szerda 12.00-ig fog működni, csütörtökön pedig elindul az előregisztráció az éles angol nyelvű játékra.
Dátum: 2009.07.13. 11:31:46
- Mostantól az elementáris fúzió 57. szint felett nem növeli a szakértelmek fejlesztésének költségét.
- A Büntető és a Földanya szimbólumának hatása (Védekezőként vesztes portya esetén a támadó elveszít 1 cselekvéspontot) már csak 50% eséllyel kattan be.
- Mostantól figyeljük, milyen gyakran lépked valaki ki szövetségekből, és ha ez túl gyakori, akkor csökkenni fog az illető szerencséje. Minden karakternél van egy számláló, ami eggyel megnő, valahányszor kilép v. kirúgják egy szövetségből. Ezután ha a számláló-2>(karakter élettartam/2hónap), akkor az illető veszít számláló-2-karakter élettartam/2hónap szerencsét. (a karakter élettartamánál a karakter indulási dátumát vesszük, vagy a 2009. júl. 13.-i dátumot, amelyik a kettő közül a későbbi)
Dátum: 2009.07.10. 15:04:12
A kristályhorda elindult a V2-n is.
Dátum: 2009.07.10. 13:18:33
Idézet: Jonny18 - 2009.07.10. 12:48:31
Mit is jelent pontosan a visszaváltható? és ha ki lehet venni a fegyverből, hogy???

Az aukción vett fókuszkristályt akkor kapod vissza, ha raksz a tárgyba egy másik fk-t, ill. ha eladod a tárgyat.
Dátum: 2009.07.10. 11:41:36
A 4. világ a doomlord sebességével fog futni.
Dátum: 2009.07.10. 10:55:58
V3-on az aukciósházban a mostani ajándékcsomag aukciós tételt (200 őskő) kicseréltem egy Halhatatlanságra. A 200 őskőre az eddigi legmagasabb licitet Tr. Pusztito Jula tartotta 103 dukáttal, neki visszaírtam a dukátjait.
Dátum: 2009.07.10. 10:33:04
Hamarosan, terveink szerint július 16-án, 10 órakor indul a 4. világ. Az előző világoktól a szabályok kicsit eltérőek lesznek. A játék a normál sebesség háromszorosával fut (háromszor gyorsabban tudsz LE-t szerezni, regenerálni, pihenni, harcolni stb) viszont a játék nem drágább, mivel befizetéskor a normál őskő mennyiség két és félszeresét kapod!
A játék meghatározott ideig tart: amíg egy szövetség nem teljesíti a nyerési feltételt (ez előreláthatóan a hatalom tornyának 10 napig történő birtoklása, és 30 epikus ellenfél legyőzése). A nyerési feltétel teljesülésekor a világ véget ér, eredményt hirdetünk (nemcsak szövetség, hanem egyéni kategóriában is, szint, rabolt LE, megválaszolt kvíz és teljesített küldetés szerint). A legjobbak más világon levő összes karakterüknek ősköveket és speciális titulust (rangot) kapnak. Ezután a megmaradt őskövek megfelelő átváltással átadhatóak más világra.
A 4. világra előregisztrálni mostantól lehet a regisztráció menüpont alatt.