Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzet Verme (2016.szept)
fórumozóSeth93Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
161. hozzászólás - 2016.09.27. 20:51:10 (Válasz X666x #160 hozzászólására.)
Eddig minuszos volt, most már nem, hátha érzékelhető lesz a változás. 100 csp-ből 1 szint? Az még jó is lenne, tudnék örülni neki. Ma délután 74 CSP-ből sikerült egy harmadnyi szint konkrétan. Na de nem siránkozunk, meglátjuk hogy alakul majd a napokban
V6 - Hórusz
Pontszám: 5
népszerűX666xFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
162. hozzászólás - 2016.09.27. 20:57:36 (Válasz Seth93 #161 hozzászólására.)
Az a lényeg, úgy válts hogy ne menjen mínuszba.
V2 - X666x
V3 - Übermensch
V6 - Fétisvadász
"Tudtam magamról, hogy erős vagyok, és talán még azt is -ahogy mondogatták-, hogy bolond, arról viszont meg voltam győződve, hogy legbelül van bennem valami. Lehet, hogy csak megkeményedett szar, de az is több már, mint ami bennük van.
Pontszám: 6.88
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
163. hozzászólás - 2016.09.28. 13:18:20 (Válasz Azazel #151 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2016.09.27. 13:43:39
Csakugyan ezt írtam volna?

Én így értelmeztem az általad leírtakat, de a kedvedért összegyűjtök néhány dolgot:

Idézet: Azazel - 2016.09.26. 10:15:12
...A mostanira tovább gyengültek a szörnyek, az előzőn haldokló ismerőseim végigcsinálják, van aki toplistás lesz.....mennyi mankó legyen? Tényleg végigsétálják azok is, akik csak egészséget meg mágiát toltak 90 szinten keresztül?....


Idézet: Azazel - 2016.09.26. 09:43:41
...Ő miért szeretne sikeres lenni, egy olyan eventben, ami azoknak szól, akik nem "csak" egy dologra koncentráltak, hanem mindenre?....


Idézet: Azazel - 2016.09.26. 09:15:42
...Már ne haragudj, de ez egy kimondottan "ki az erősebb" jellegű játék.Akit ez nem érdekel, annak nem lesz benne sikerélmény.Nem neki való........Ha addig tolják alám a mankót, míg sikerül végigszenvednem, és megkapok egy olyan jutalmat, ami mindegy,hogy van-e, mert önmagában nem sokat segít egy harmatgyenge karakteren, az nem sikerélmény....


Idézet: Azazel - 2016.09.26. 08:01:14
....Ha vállalta, hogy nem foglalkozik a harccal, márpedig a statjai ezt mutatják, akkor azt is vállalta, hogy egy harcra épülő eseményen nem tud labdába rúgni.Tulajdonságonként cirka 100 ponttal az átlag alatt....


ÉS az eredeti indítása az eventnek:
Idézet: Miklós - 2016.02.12. 14:03:55
....++Fontos infó: a szörnyek nem klónok, egy algoritmus által létrehozott ellenfelek. Szerintünk minden normálisan fejlesztett karakter le tudja őket győzni, de a biztonság kedvéért beraktuk, hogy aki akar, használhat támadás / őrjöngés italt, ill. lesz egy még további buff vásárlási lehetőség, de erre max. egy építő rabszolgának lehet szüksége ....


Ez utóbbira alapozva azt kell mondanom, ha egy építő rabszolga a "buff"-of (ami direkt nekik lett kitalálva) megvásárolva sem tudja végigtolni, akkor az igenis el van méretezve... Sehol nem volt az leírva, kihirdetve, hogy csak a normálisan fejlesztett karakterek fejezhetik be eredményesen, mégis úgy tűnik, hogy van aki nem tudja végigcsinálni. Ilyen előzmények mellett miért?

Amúgy nem tudom, hogy észrevetted-e, hogy a gyenge karaktert soxorosan bünteti a rendszer, ha nem győz le egy szörnyet elsőre, másodjára (harmadjára, negyedjére...) ugyanúgy ki kell "fizetnie" a belépőt a mezőre, azaz neki ha 20.-ra gyűrte le a szörnyet, hússzor annyiba került CSP-ben számolva. Ha a nyomorult, még inspirációt is vett, akkor inkább nem is számolom a veszteségeit...

Szerintem, nem a szörnyeket kell gyengíteni, hanem az eventet kell a karakter erejére szabni.... Az sem normális, hogy vannak akik néhány óra alatt végigtolják, mások a feléig sem jutnak 21 nap alatt.... Főleg nem egy olyan játékban, ahol a normális karakterek nevelése években mérhető, és ha reszetelsz, éveket kell a kukába kidobnod, ha jobb karaktert szeretnél....
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.78
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
164. hozzászólás - 2016.09.28. 13:50:13 (Válasz pityu #163 hozzászólására.)
Több helyen is leírták Miklósék, hogy nem minden karakter tudja végigtolni az összes eventet.
Csak a tököm se keresgeti most...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.50
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
165. hozzászólás - 2016.09.28. 14:02:10 (Válasz Alendaar #164 hozzászólására.)
Szerintem egy event-nél sem lehet cél, hogy egy "építő rabszolga" is megcsinálhassa. Miért kéne megcsinálnia? A karakter elnevezésében is benne van, miért hozták létre, mi a célja.
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 9.07
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
166. hozzászólás - 2016.09.28. 14:27:54 (Válasz pityu #163 hozzászólására.)
Én tavaly ezt a témát végig nyomtam. V5ös 100 plusz szintes karakterrm volt. Sokkal jobb statjai voltak, mint a bemutatott építő karié. Azóta töröltem ezt a karakter, ebből kifolyólag.
Bár érdekelne, hogy a gyengítés, most számítana-e neki.

Na mindegy. Az viszont tény, hogy alacsonyabb szinten, lazán csinálom a Vermet vele:

ResCat - 77. szintű végzetúrnő
Erő: 284 (+47)
Támadás: 280 (+79)
Védekezés: 276 (+160)
Egészség: 147 (+79)
IQ: 271 (+101)
Mágia: 148 (+77)
Taumaturgia: 275 (+64)
Szerencse: 386 (+13)

Lássuk be, ez se egy hajde kari, de 100 alatt valahogy ez nem akkora hátrány.
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.52
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
167. hozzászólás - 2016.09.28. 15:54:45 (Válasz pityu #163 hozzászólására.)
Én továbbra sem látom a lenézést.Aki nem tud úszni, mert nem érdekelte, nem akarta megtanulni, az megfullad ha elmegy egy úszóversenyre.

Ez nem lenézés, hanem tény. Viszont mindenki megtanulhat úszni, és ha megtette, indulhat nyugodtan, legfeljebb nem világcsúccsal ér be, hanem csak zárásra.
Báró Samedi
Pontszám: 7.95
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
168. hozzászólás - 2016.09.28. 16:00:24 (Válasz Azazel #167 hozzászólására.)
Lásd Eric, az angolna!
https://www.youtube.com/watch?v=I-nlBOBwu8M
A hozzászólást Alendaar módosította 2016.09.28. 16:01:42-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.50
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
169. hozzászólás - 2016.09.28. 16:17:29 (Válasz Alendaar #168 hozzászólására.)

Letolta becsülettel, respect neki.
Báró Samedi
Pontszám: 7.95
kedvencJack BauerFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
170. hozzászólás - 2016.09.28. 20:02:38
Sziasztok!

A Verembe számít valami szakértelem vagy egyéb dolog a csatákért kapott LE tekintetében? Azt tudom, hogy a vadászatba beszámít, de spektrális vagy energiahasznosítás vagy bármi más befolyásol esetleg?

Köszönettel,
JB
Pontszám: 8.67
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
906 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
171. hozzászólás - 2016.09.28. 20:43:08 (Válasz Jack Bauer #170 hozzászólására.)
EH: fontos szakértelem
VF: az EH-nak felel meg, tehát fontos
spektrális, csapdakészítés, irányított: ezeknek nincs jelentőségük.

Viszont számít a + az EH-ra, a rablás agyara, esszencia.
Van valamennyi LE szívás is, ezért én LE szívó cuccokkal (is) csináltam.
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.78
népszerűX666xFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
172. hozzászólás - 2016.09.29. 07:21:15
"Lehet találni kiégett őskövet, szürke mytokronitot, asztrális kincset és szubplazmát, az esély kétszerese annak, mint egy normál vadászatnál. A kiégett őskő találós küldetés tud teljesülni."

Akkor ezek szerint a "Vedd lélekenergiáját 7 óriási méretű szörnynek!" küldit is meg lehet csinálni a Veremben?

MOD.: Csak vadászat során lehet...
Kezdem unni, hogy mindig a magas szintű játékosoknak kedveznek... Így aztán pláne elveszik a kedvét az esetleges újaknak...
A hozzászólást X666x módosította 2016.09.29. 09:05:29-kor
V2 - X666x
V3 - Übermensch
V6 - Fétisvadász
"Tudtam magamról, hogy erős vagyok, és talán még azt is -ahogy mondogatták-, hogy bolond, arról viszont meg voltam győződve, hogy legbelül van bennem valami. Lehet, hogy csak megkeményedett szar, de az is több már, mint ami bennük van.
Pontszám: 6.88
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
173. hozzászólás - 2016.09.29. 08:11:10 (Válasz X666x #172 hozzászólására.)
Nagyon úgy nézem, hogy az event az ismételhető küldetésekre van kihegyezve, a normál küldetéseket nem igazán hajtja előre.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.78
kedvencJack BauerFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
174. hozzászólás - 2016.09.29. 13:46:10
Nem lehetne, hogy a mozgási energia ne tudjon negatívba menni? Mert elég szánalmas dolog, de főleg logikátlan. 40 mozgásival rálépek egy vesztettél 60-ra és nem nulla energiám lesz, hanem mínusz és azt még majd vissza kell hozni nullára és még onnan legalább 20-ra, hogy egyet léphessek. A VP/ÉP se tud negatívba menni, meg a pénztárcám se. Vagy akkor legyen egységes a dolog. Mínusz energia, hanyatt esek bakker.
Pontszám: 8.67
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
175. hozzászólás - 2016.09.29. 14:05:05 (Válasz Jack Bauer #174 hozzászólására.)
Ez már biztossan nem fog változni, max a következő de azt is kétlem.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 7.54
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
176. hozzászólás - 2016.09.29. 15:49:01 (Válasz Jack Bauer #174 hozzászólására.)
Én így hagynám. Mert ki lehetne cselezni. Ha minden lépésnél váltasz és mindig csak 20 energiával lépkedsz, akkor neked a csapda sosem 60 lenne, csak 20. Így meg minden körülmények között 60.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.75
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
177. hozzászólás - 2016.09.30. 11:44:54
Igeeeennn....mennyire vártam már, és megvaaan végre...a negyedik dekrétum.
Báró Samedi
Pontszám: 6.93
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
178. hozzászólás - 2016.09.30. 16:37:17 (Válasz Mordus #134 hozzászólására.)
Idézet: Mordus - 2016.09.26. 14:07:27
Ezzel egyet kell, hogy értsek. Sokan mondták már előttem, hogy a játék egyre bonyolódik. Ezt saját bőrömön tapasztaltam, próbáltam beszervezni barátot akivel asztali szerepjátékoztunk régen és rpg-el játszik számítógépen plusz van tapasztalata böngészős játékok tekintetében is. Elkezdtem neki bemutatni a játékot, mi az erőforrás, hogyan tud szerezni (vadászat, portya, szb, kaland), aztán kezdtem végigmenni a baloldali menűsávon mi micsoda. Vannak a feladatok amik szintlépésnél resetelődnek. Van végzettemplom amit kezdetben 1-2 hét alatt kell teljesíteni később nagyobb lesz és 1 hónap áll majd rendelkezésre (Ekkor már kezdett felszökni a szemöldöke). Az erőforrást szakértelemre is el lehet költeni nem csak tulajdonságokra. Lehet saját befogott állatod és harcban melletted harcolnak. Aztán 60. szinttől bejön egy új erőforrás az AF ekkor már szemmel láthatóan ledobta az agya az ékszíjat így a csatlósos részt már nem is mondtam neki.


Először is, hálásak vagyunk, hogy próbálod a játékot népszerűsíteni, ezer köszönet érte!

Ami a Végzetúrban (és minden játék tervezésénél) a legfontosabb, hogy kezdetben egyszerű legyen, könnyen megtanulható. Amikor elkezdesz játszani, mindig csak egyetlen dologra kell odafigyelned. Nem véletlenül van minden újdonság egyre magasabb szinthez kötve. Nem zúdul minden infó a játékosra az elején, amikor egy funkciót megszoktál, és valami újra vágysz, akkor jön a következő.
Épp ezért, ha a játékot népszerűsíteni akarod, valószínűleg az nem jó, ha rögtön az elején az AF pontoktól kezdve a Bolygó Urán keresztül az entitásokig és kincspontokig mindent elmagyarázol neki, akkor tényleg kimenekül a világból. Üljön le a játék elé, kezdjen játszani, figyelje a tutorialt, ha valami nem tiszta esetleg, akkor abban segíts neki.

Köszi!
Pontszám: 7.72
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
179. hozzászólás - 2016.09.30. 16:41:54
Végzet Verme és inspiráció: itt sajnos egy tervezési hibát követtünk el, a mostani rendszer nem igazságos az inspirációsokkal szemben, 2 okból:
Az inspirátorosok nem kapnak több vadászat italt - de a verem az abból származó CSP-t is leosztja.
Bár az inspirátorosok az induláskor összegyűjthető 1000 CSP-t gyorsabban össze tudják szedni, de az kevesebb lépésre lesz nekik elég, és emiatt a toplistában hátrányban lesznek.

Ennek orvoslására 2 dolgot találtunk ki:
A max. tárolható CSP limitet is felszorozzuk az inspirációval. (Ezt majd azért meg kell nézni, más eseményeknél nem lesz-e ebből galiba).
Az energia vásárláskor lehet majd közvetlenül a vadászat italt energiára váltani, és így nem éri veszteség az inspirációsokat.

Talán még a mostani esemény alatt meg tudjuk ezeket csinálni, de visszamenőleg ez már nem jelent segítséget. Ha bármilyen hasonló anomáliát fedeztek fel, kérjük, idejében jelezzétek, az esemény közben már elég nehéz igazságosan változtatni.
Pontszám: 8.48
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
180. hozzászólás - 2016.09.30. 17:09:30
Az event alatt található Isteni dekrétumok beválthatósága nem lenne megoldható? Van, akinek a világon semmire sem jó, másoknak pedig hatalmas ajándék. Nem szeretném elvenni azoktól, akik örülnek neki, de nem lehetne hogy én is használhassam valamire? Mondjuk használható lenne a templomban is, mint dekrétum, az ősköves, lélekenergiás megoldások mellett, pluszban( nem számítana bele a hármas limitbe, vagy beleszámítana, de akkor nem adná az 1000 tp.-t)
Báró Samedi
Pontszám: 7.95
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője