Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzet Verme (2016.szept)
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
121. hozzászólás - 2016.09.26. 11:05:20 (Válasz Don Firenze #116 hozzászólására.)
Szerinted a csp. hiány miatt nem megy, akinek nem megy? Tényleg egyszerűbb kápéért, de megoldható anélkül is,hogy 1 napos legyen, bár azt akarni kell rendesen.
Ráadásul nem is érdemes, a toplista nem ad akkora nagy előnyt.

Az, hogy letolható fél, egy nap alatt, ha megfizeted az árát, nem akkora gond, nem muszáj annak, aki több hetes eventet akar.Az is belefér, hogy gyémánt,arany medált csak így kaphat, egye fene.
Viszont a maximális számú trófeafül járna mindenkinek, aki végigvitte, autamatice, a fétis mellé.(Félreértés ne essék, nekem nem kell, két event alatt meglett amennyi kell)
Báró Samedi
Pontszám: 6.91
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
122. hozzászólás - 2016.09.26. 11:07:51 (Válasz Don Firenze #118 hozzászólására.)
A prémem 400 csp-t jelent, ha valaki számolt az eventel, csak 6 őskő egy hét prémium, ha nem kapkod az illető, megúsza max 1200 cspből.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 7.50
kedvencMordusFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
123. hozzászólás - 2016.09.26. 11:08:07 (Válasz Don Firenze #116 hozzászólására.)
Mert ez már a sokadik event, hogy ugyan azokat a jutalmakat lehet kivenni belőle. Az aktívan játszóknak mostanra már minden megvan belőle amit szerettek volna. Minek füstöljenek fölöslegesen rá erőforrást? A toplista jutalmak finomhangolása után v6-on pl egy féllábú is beér a top70-be.
Pontszám: 8.03
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
124. hozzászólás - 2016.09.26. 11:13:57 (Válasz Mordus #123 hozzászólására.)
A lenti sorok olyan emberektől vannak akik játszanak. Persze a jobbak terveznek, nekem napi,heti,havi listám van.

De, itt megint kanyarodjunk vissza.

Tapasztalatlan kezdő végzetúr, aki csak játszik. Honnan tudja, hogy és mit kell csinálni, tudja, hogy milyen trükkök vannak a csp növelésre, vagy tárolásra ?

Nem, nem tudja.

Szóval megint ott tartunk, hogy mi úszunk, ők belefulladnak ?
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 5.45
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
125. hozzászólás - 2016.09.26. 11:17:22 (Válasz Don Firenze #124 hozzászólására.)
Majd legközelebb jobban boldogulnak. Nem tudtam hogy te születésed pillanatától tudsz járni, beszélni, írni, olvasni stb.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 7.50
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
126. hozzászólás - 2016.09.26. 11:19:17 (Válasz Don Firenze #124 hozzászólására.)
Kérdez esetleg? Megtanulja, ahogy mindenki más is? Utánanéz, mondjuk a közelgő event topicjában? Nem tud még úszni,ezért nem megy ironman-re?

Szerintem, ezt te is tudod, csak nem akarod feladni...
Báró Samedi
Pontszám: 6.91
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
127. hozzászólás - 2016.09.26. 11:26:20 (Válasz Azazel #126 hozzászólására.)
Arra próbálok rávilágítani,de ez elég nehezen megy, hogy a játék, nem a játék felé megy el... Őszintén a v6 szerverén ki segít kinek ? Amikor haldoklik. Amikor alig van aktív játékos. Hahó 2016 van.Nem 2010.
Röviden, összefoglalva.
Egy teljesen új játékosnak, semmi esélye végig csinálni ezt az eventet.
Sok másik karakterrel együtt. Amíg nem széleskörű a sikerélmény, addig csak egy szűk rétegnek lesz jó.
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 5.45
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
128. hozzászólás - 2016.09.26. 11:33:48 (Válasz Don Firenze #127 hozzászólására.)
Én biztos hogy segítek, Mortal is, szerintem te is, Leo is, nem hiszem hogy van olyan tapasztaltabb "öreg róka", aki nem osztaná szivesen az észt.

Kiváncsi lennék egy statisztikára, mert szerintem igenis könnyebb, mint az előző. Egy teljesen új, beforduló, nem érdeklődő játékosnak valóban igen kevés esélye van rá, de az iskolát se az érettségivel kezdjük.
Vannak más eventek is, sikerélményinfúziónak, szerintem nem kell, hogy egy kezdő játékos rögtön mindent elérhessen egy játékban.

Hogy nem a legjobb irányba halad a játék, az tény.
A hozzászólást Azazel módosította 2016.09.26. 11:35:25-kor
Báró Samedi
Pontszám: 6.91
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
129. hozzászólás - 2016.09.26. 11:40:19 (Válasz Azazel #128 hozzászólására.)
Én is segítek ahol tudok, sőt Mortal a hivatalos tanácsadóm, mert eddig csak ütöttem, most építek.
Teszem azt van nálunk Kira cica. Vagyis bocs.
Mi segítünk neki.
Ha hozzátok kerül egy új tag segítettetek.
De!
Ha egy amatőr szövetségbe nulla tapasztalattal bekerül egy játékos, és nem érti, nem segítenek neki..Majd neki szalad egy eventnek.
Amit célként kellene kitűzni azt, hogy mindenki számára legyen egy sikerélmény. Nem kell semmit sem ingyen adni, de ne érezzék már sokan, hogy megint kevesebbek lettek.
Így érthető vagyok ?
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 5.34
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
130. hozzászólás - 2016.09.26. 11:43:04 (Válasz Don Firenze #127 hozzászólására.)
Ên segítek ha kérdeznek, ezt nagyon jól tudod, van hogy én kérdezek, de válaszra sem méltat az illető, pedig szövi társak is voltunk, ez úton is szégyelje el magát. Visszatérve, én válaszolok és fogok is, akkor is ha még csak nem is kérdeznek, én nem tartok vissza információt senkitől se, csak azért hogy azzal is előnyt szerezzek.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 7.50
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
131. hozzászólás - 2016.09.26. 12:24:37 (Válasz Don Firenze #129 hozzászólására.)
Idézet: Don Firenze - 2016.09.26. 11:40:19
Én is segítek ahol tudok, sőt Mortal a hivatalos tanácsadóm, mert eddig csak ütöttem, most építek.
Teszem azt van nálunk Kira cica. Vagyis bocs.
Mi segítünk neki.
Ha hozzátok kerül egy új tag segítettetek.
De!
Ha egy amatőr szövetségbe nulla tapasztalattal bekerül egy játékos, és nem érti, nem segítenek neki..Majd neki szalad egy eventnek.


Miután nekiszaladt és fennakadt rajta, majd kérdez olyantól, aki várhatóan válaszol.
Báró Samedi
Pontszám: 6.91
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
132. hozzászólás - 2016.09.26. 12:30:16
Én az inspiráltak indokolatlan szivatását nem értem...

Egy 3-4 óra alatt teljesíthető eventen mit számit, hogy nagyobb a csp regenerációm?

Én is 800 cspvel és betározott vadászat italalokkal tudtam indulni mint akarki más.

4 óra alatt 8db cspvel kapok többet és cserébe az egész event minimum duplájába kerül nekem mint másoknak.

Ez aztán a kellően átgondolt és jól megtervezett event...
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.82
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
133. hozzászólás - 2016.09.26. 13:32:15 (Válasz Spellatrix #132 hozzászólására.)
Az egész inspiráció jól megtervezett, és átgondolt...(innen kifelejtettem egy vigyort, hogy jelezzem, iróniának szántam ).Még sosem voltam inspirált, de azért szerintem a dolgos hétköznapokon csak nem olyan rossz az a plusz csp.
Esetleg memoszelencével kombinálva meg pláne...eszenciagyártásnál se épp hátrány...
A hozzászólást Azazel módosította 2016.09.26. 14:51:20-kor
Báró Samedi
Pontszám: 6.91
kedvencMordusFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
134. hozzászólás - 2016.09.26. 14:07:27 (Válasz Don Firenze #127 hozzászólására.)
Ezzel egyet kell, hogy értsek. Sokan mondták már előttem, hogy a játék egyre bonyolódik. Ezt saját bőrömön tapasztaltam, próbáltam beszervezni barátot akivel asztali szerepjátékoztunk régen és rpg-el játszik számítógépen plusz van tapasztalata böngészős játékok tekintetében is. Elkezdtem neki bemutatni a játékot, mi az erőforrás, hogyan tud szerezni (vadászat, portya, szb, kaland), aztán kezdtem végigmenni a baloldali menűsávon mi micsoda. Vannak a feladatok amik szintlépésnél resetelődnek. Van végzettemplom amit kezdetben 1-2 hét alatt kell teljesíteni később nagyobb lesz és 1 hónap áll majd rendelkezésre (Ekkor már kezdett felszökni a szemöldöke). Az erőforrást szakértelemre is el lehet költeni nem csak tulajdonságokra. Lehet saját befogott állatod és harcban melletted harcolnak. Aztán 60. szinttől bejön egy új erőforrás az AF ekkor már szemmel láthatóan ledobta az agya az ékszíjat így a csatlósos részt már nem is mondtam neki.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy be kell látni, hogy a VU egy rétegjáték a játékosállomány nagy része korábbi Behos játékok révén talált rá a játékra ők már megszokhatták, hogy ha sikeres akarsz lenni akkor (a master card mellett) kisarkítva programozó matematikusnak kell lenned, de ha azt mondom, hogy reál beállítottság kell hozzá azzal szerintem mindenki egyetért. Azért érthetetlen jó néhány ember számára, hogy tudnak egyesek olyan gyenge karaktert létrehozni, mert ők reál beállítottságúak, terveznek képesek fontossági sorrendet felállítani stb. De nem mindenki ilyen van akit az érzelmei irányítanak, csak játszani szeretne, szórakozni. Nekik egyre kevesebb sikerélmény jut ahogy haladnak előre szintben, érthető módon abba is hagyják, (mint ahogy a veterán játékosok nem elhanyagolható hányada is, persze nem mindent írnék a játék számlájára 8 év nagyon sok idő). Csak akkor nem kell csodálkozni azon, hogy utánpótlás nélkül fogy a játékosállomány.
Egyre kisebb az a réteg akiket leköt ez a szöveg alapú karakterfejlesztő tamagocsi (nem véletlen, hogy itt a fórumon is már valaki pedzegette, hogy a végzet vermét állandósítaná a vadászat helyett), pár hete az irodában rákérdeztek a munkatársaim mivel szoktam ügyködni ebédszünetben a telefonomon. Válaszoltam nekik, következő kérdés akkor mutassak egy csatát. Megmutattam és hangosan felnevettek. "Ez téged leköt 2016-ban" (megjegyzem kivétel nélkül 35+ emberek akik c64-dosos játékokon nőttek fel amik nem kimondottan szépek). Persze elég idős vagyok már ahhoz, hogy mások élcelődését ne vegyem fel, de ha belegondoltok a VR korszak küszöbén valahol jogos az álláspont. Jól elkanyarodva a témától, meg tudva, hogy Miklósék nem olvasnak ilyen hosszú kommentet felesleges billentyűzet koptatás volt ezért elnézést az offolásért.
De, hogy konstruktív legyek, érthetetlen, hogy miért nem az szb mintájára generálja az ellenfelet a végzet verme. Ahogy néztem általában az erősebb karakterek írták, hogy így is túl könnyű és nem kéne tovább gyengíteni, szerintem nekem is az átlagosnál jobb karaktereim vannak így 44 szinten is ugyan olyan könnyűnek érzem mint 100+on. Szóval ha a szokásos algoritmust használnák akkor mindenkinek ugyan olyan nehéz lenne és mindenki végig tudna menni. Miért is kéne bárkit is kirekeszteni?
Pontszám: 9.21
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
135. hozzászólás - 2016.09.26. 14:31:47 (Válasz Azazel #133 hozzászólására.)
Akkor lenne igazad, ha nem számítana a toplistás helyezés.
Ha úgy lenne, mint más eventeknél, hogy X győzelem fixen Y jutalom.
Itt igenis probléma.
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.52
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
136. hozzászólás - 2016.09.26. 14:41:36 (Válasz Mordus #134 hozzászólására.)
Na pont ezért nem kell a tegnapelőtt indult karakternek minden eventhez még hozzáférnie sem, nemhogy végigtolni.Fokozatosan kell belekeveredni a játékba. Nekem sok mindenem van, de reál beállítottságom, az biztos nincs. A Magyar Közlöny aktuális számából összeollózok egy verset bármikor, de a másodfokú egyenlet megoldóképlete sosem érdekelt, mégis jól szórakozom ezzel a játékkal, és van sikerélményem is. A csúcsra tényleg kell a reál agy, de erős közepesig simán elvagyok nélküle.

A szokásos ellenfélgyártó algoritmus ( a saját klónod) tényleg segíti a gyengéket, viszont nonszensz módon bünteti a karakterfejlesztést, erősítést.Minél erősebb vagy, annál nagyobb pofonokat kapsz saját magadtól.Szinte minden event ilyen, miért baj, ha van egy, ami nem, ami arra ösztönöz, hogy erősebb legyél?

Komolyan nem tudom megérteni, hogy miért kezd valaki egy ilyen játékba, ha már az alap koncepció sem elfogadható a számára? Van baj a játékban, de szerintem az, hogy aki nem tud legalább közepesen szinten fejleszteni egy karaktertm az nem jut előre, nincs sikerélménye, az nem hiba.Erről szól ez a játék.Az sem tartozik a fő problémák közé, hogy szöveges...ha lenne valami filléres flash sz@r, mint jópár böngészős cuccban, attól a hányinger kerülgetne, komolyabb grafika meg ugye jóval drágább lenne...Én tudok olvasni, nem kinlódás, nem arra kell koncentrálnom hogy olvassak, ezért közben elég jól magam elé tudom képzelni, amit olvasok.
Báró Samedi
Pontszám: 8.46
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
137. hozzászólás - 2016.09.26. 14:49:05 (Válasz Tigrisnyul #135 hozzászólására.)
Szerintem annyira nagyon nem számít, bár írtam, hogy korrektebb lenne, ha legalább a hordatrófeák mennyiségét nem befolyásolná...az hogy plusz 8,vagy 12 helyett csak 4 vagy 6 jön a medálból...szerintem ennyi előnye legyen annak, aki mindent beáldozott érte.
Báró Samedi
Pontszám: 6.92
kedvencMordusFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
138. hozzászólás - 2016.09.26. 14:53:16 (Válasz Azazel #136 hozzászólására.)
Én nem mondtam, hogy a játék alapkoncepciójával gond lenne, magam is elvagyok a játékkal már 8 éve. A lényeg a réteg szón volt (ezért nem fog széles körben elterjedni), és hogy ez a réteg (szerintem) kihalóban van így nem meglepő ha a játékosok panaszkodnak, hogy nincs kit ütni kufár csatánál, vagy a saját klónom ellen harcolok a bajnokin, vagy úgy egyáltalán kevés az aktív játékos, mint pl v6.
Pontszám: 8.06
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
139. hozzászólás - 2016.09.26. 15:05:05 (Válasz Mordus #138 hozzászólására.)
Ez így van. Rétegjáték, és az is marad, mert kicsivel több agy kell hozzá, mint a Pokémon gó-hoz, vagy World of Tank-hez. Meg nem szines-szagos-csilingelős...
Ezzel nincs mit kezdeni, és nem hinném, hogy ebbe az irányba kellene elvinni, mert akkor a maradék játékosgárda is haját tépve menekülne...
Nem tudom, mi segítene növelni a játékos létszámot, talán épp a sokszinűbbé válás...egyik eventben ez a réteg, másikban a másik réteg találja meg a számítását...a fene nagy egyenlősdi sosem vezetett jóra.Természetellenes.Nem vagyunk egyenlőek.Van aki okosabb, van aki erősebb, van aki gazdagabb...de ez már egy egészen más téma.
A hozzászólást Azazel módosította 2016.09.26. 15:06:12-kor
Báró Samedi
Pontszám: 7.94
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
540 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzet Verme (2016.szept)
140. hozzászólás - 2016.09.26. 18:58:24 (Válasz Azazel #139 hozzászólására.)
Reklám.
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 7.49
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője