Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Végzet Verme
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
701. hozzászólás - 2016.03.03. 17:46:22
Idézet a topic idító hsz-ből.

++Fontos infó: a szörnyek nem klónok, egy algoritmus által létrehozott ellenfelek. Szerintünk minden normálisan fejlesztett karakter le tudja őket győzni, de a biztonság kedvéért beraktuk, hogy aki akar, használhat támadás / őrjöngés italt, ill. lesz egy még további buff vásárlási lehetőség, de erre max. egy építő rabszolgának lehet szüksége
Báró Samedi
Pontszám: 9.16
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
702. hozzászólás - 2016.03.03. 18:01:53 (Válasz Maci #699 hozzászólására.)
Melyik világon történt ez, kivel?
Pontszám: 5.87
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
703. hozzászólás - 2016.03.03. 18:15:37 (Válasz Gtr2 #700 hozzászólására.)
Játék játék. De ha úgy tekintünk erre az eventre, hogy itt most aztán megmérettetik a karaktered, akkor az a visszajelzés , ha nem tudod teljesíteni, vagy esetleg csak brutális erő ráfordítással, hogy a karaktered kuka,valamit nagyon elrontottál.

És nem erről volt szó. És csak magas szinten számít, hogy erős karakteres van vagy sem.

Sok sebből vérzik az event ezen része.
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.58
kedvencZiva82Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
704. hozzászólás - 2016.03.03. 18:16:02 (Válasz Azazel #701 hozzászólására.)
Nem tartom magam építőrabszolgának (Shigekatsu v3), ennek ellenére pár szinten semmilyen rendelkezésre álló eszközzel nem sikerült legyőzni a sárkányt. Szóval nem kell a nyalis demagógia. Mást nem írok, mert a virtuális nyomdafesték sem örülne a véleményemnek.
A hozzászólást Ziva82 módosította 2016.03.03. 18:18:41-kor
Pontszám: 6.60
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
705. hozzászólás - 2016.03.03. 18:18:44 (Válasz Ziva82 #704 hozzászólására.)


Ha kicsit visszaolvasol, látni fogod, hogy nem nyali, inkább irónia ez részemről.
Báró Samedi
Pontszám: 8.32
kedvencZiva82Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
706. hozzászólás - 2016.03.03. 18:24:02 (Válasz Azazel #705 hozzászólására.)
Nem olvasok vissza, mert mint látható, ritkán jövök ide, s ennek is oka van. Csak most (én is) dühös vagyok. Ha valóban iróniának szántad, elnézést kérek a jelzőért.
Pontszám: 8.33
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
707. hozzászólás - 2016.03.03. 18:32:56 (Válasz Ziva82 #706 hozzászólására.)
Semmi gond.
Báró Samedi
Pontszám: 7.21
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
708. hozzászólás - 2016.03.03. 18:40:31 (Válasz Tigrisnyul #703 hozzászólására.)
Ez így van nem lett tökéletes az event, de az első ebből és lesznek változások is. Lehet morogni én is morgok, de ezért törölni ez nem fér a fejembe. Ha nem sikerölt a fejlesztés akkor ezen lehet változtatni kevés a tul magasabb szinten több le és így a kisebb tult lehet gyorsabban fejleszteni. Szakik dettó. És szerintem a következő verem más lesz .
A hozzászólást Gtr2 módosította 2016.03.03. 18:41:00-kor
Pontszám: 7.67
fórumozóLord DomiFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
709. hozzászólás - 2016.03.04. 07:01:11 (Válasz Miklós #696 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2016.03.03. 13:06:18
A játéknak mindig is 2 aspektusa volt, a PVP, amikor más játékosokkal méred össze az erődet, és a PVE, amikor a karakteredet fejleszted a különböző eseményekben. A PVPben a sikereidet alapvetően a PVE részben való hatékonyságod határozza meg. A karaktered eredményességét 3 faktor határozza meg, mennyire jó a stratégiád, költesz-e őskövet, és mennyi időt szánsz a játékra. Ezek a dolgok részben kiválthatók egymással, akinek kevesebb ideje van a játékra, és elront dolgokat, az kompenzálja extra őskövekkel, aki nem vesz őskövet, de sok időt tölt a játékkal, és jó a taktikája is lehet eredményes. A probléma általában akkor jön elő, amikor a 3-ból 2 is hibádzik. Viszont ha a játékban mindent el lehetne érni akkor is, ha nem költesz őskövet, nem optimálisan játszol, és időt se nagyon szánsz rá, akkor ez már afféle birkaiskola lenne. Vannak ilyen játékok is persze, de a Végzetúr nem ilyen.

Én megértem Azazel és Tigrisnyul álláspontját, hogy jó lenne, ha a Végzet Vermében is erősségtől függetlenül mindenki mindent meg tudna ölni. De ez az esemény most ilyen. Ahogy itt írtátok is, alacsony szinten senkinek nem okoz gondot a Verem, csak magas szinten van az, hogy a relatíve gyenge karakterek nem boldogulnak. De ez minden játékban így van. A játék eleinte könnyebb, hosszabb távon viszont azért fel kell tételezni, hogy aki már akár évek óta játszik, az tudja, hogyan kell a karakterét optimálisan fejleszteni, és vágyik néha kihívásra.

Egészen biztos, hogy a következő eseményre fogunk változtatni dolgokon, a végső jutalmazáson, a szintek számán, sőt talán a segítő bónuszon is, hogy akinek túl nehezek a szörnyek, az igénybe tudjon venni egy mentőövet, de teljesen ingyenes biztosan nem lesz.



Miklós te ezt el is hiszed?

Az a leg hatékonyabb,aki csak kennelezni lép be.Ha el gurrúl a gyógyszere és támad 1 db ott a szerencsekerék + ajándékkal.Ha tegyük fel valamit irtózatosan meg akar venni,de nem aktív a LÉ kút sütés,hát támad még 4et és ott a token.Efölött minden támadás,vadászat gyengíti a karaktert a többi PÓKhoz képest.Lefordítva,minél aktívabban játszol,annál nagyobb hátrányba kerülsz!

Ha valamiért lemarad a karaktered,lászsd első sor öntheted bele a játékba a pénzt.Az is önti a játékba a pénzt aki nem marad le,sőt ők még jobban,hisz isteneket akarnak létrehozni,tehát az elv nem fedi a valóságot,hisz az viszi a pálmát,aki többet költ.Mindehhez semmi taktika nem kell.JÓ SOK CSATLÓSKRISTÁLY,EREKLYE,CSATLÓSFÉTIS,MINI EVENTEK 2 ŐSKŐ KÖLTÉSE,stb.... annál inkább.

Probléma akkor bukik ki,mikor te nem költesz egy autó árát a játékra és többre vágysz mint egy-öt támadás naponta + kennel.
Lord Domi
S1
Pontszám: 5.55
kedvencUzsuFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
710. hozzászólás - 2016.03.04. 17:50:04
Nos mint egyike a reklamálóknak ime néhány tény:
10 szintet néztem át 5-le és 5 felfelé:
51 ember
254020 TÖ
4980,78 átlag
4713(5518) a saját TÖ.
EDDIG SEM TARTOTTAM MAGAM ÉPÍTŐRABSZOLGÁNAK se azt nem mondtam hogy top karakterem van de szerintem az átlag kategóriába belefér.
Pontszám: 7.50
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
711. hozzászólás - 2016.03.04. 17:52:02 (Válasz Uzsu #710 hozzászólására.)
Hasonló eredményre jutottam én is a számolgatásokkal. De azt mondták a fejesek, hogy ez már most így marad:(
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.58
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
712. hozzászólás - 2016.03.04. 18:28:48 (Válasz Uzsu #710 hozzászólására.)
Szerintem az a probléma, hogy ezt a számítást tartod referenciának átlagszámításnak.

Ha neked az erőd 100-as, az egészséged meg 900, akkor ugye a TÖ, a karaktered viszont nem ér semmit. Mélyrehatóbb elemzésre van szükség. Azt hiszem fentebb leírták már a főbb támpontokat, de segítek:

* felszerelés: még ősköves sem kell, a lényeg hogy jó sok szinttel felfelé tudj vásárolni
* csatlósok
* szerencse. Sok-sok szerencse
* magas szintű állat elnyelés miatt
* magas turbó. Mikor harcolni mész, akkor elég turbóznod a kritet, és máris ilyeneket fogsz ütni a klónod ellen, lévén az alapadatokat klónozza csak
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.72
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
713. hozzászólás - 2016.03.04. 18:34:54 (Válasz LanMaffia #712 hozzászólására.)
Jók a tanácsok, de a Veremmel nem pont aza baja Tigrisnyúléknak, hogy nem a saját klónjaink jönnek, hanem a program által generált ellenfelek?

Amúgy Uzsu igazat adok Lannak, a TÖ nem sokat mond. Tény, hogy 50 ember végigkémlelése nagy feladat, de pontosabb infót ad. Akár meg lehet dumálni a szövetségi társakkal, hogy közösen kémleljétek ki a játékosokat, és készüljön egy közös táblázat. Abból jobban lehet látni, hogy erőben, vagy IQ-ban hol vagy az átlagtól.
Pontszám: 8.82
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
714. hozzászólás - 2016.03.04. 20:12:40
Nem érzitek úgy, hogy kicsit erőltetett már ez a nagy számolgatás? Ha nem értelmes módon lenne elosztva az TÖ, akkor mire 100. szintre ér, azért már erősen észrevette volna, és valószínűsítsük már, hogy eddigre tisztában van a tudatturbó jelentőségével is.....

Többnyire az egyszerűbb megoldás a jó...az algoritmus magas szinten, a kisebb létszám, és azon belül néhány " elszállt" karakter miatt extrém értékeket ad. Vagyis korrigálásra szorul.Ennyi. Ehelyett körömszakadtáig magyarázzuk, hogy gyengye a kari, ha nem így számolva, akkor úgy...
Báró Samedi
Pontszám: 8.32
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
715. hozzászólás - 2016.03.04. 20:35:16 (Válasz Azazel #714 hozzászólására.)
A néhány elszállt karakter hatását tuti, hogy észre sem veszed... Ha minden ötvenedik karakter annyira durva, hogy dupla TÖ-je van az átlaghoz képest, akkor is csak kb. 2%-kal húzza fel az átlagot. Úgyhogy nem ebben van a hiba. Azt pl nem tudjuk, hogy egyáltalán milyen karakterek kerülnek bele a számításba. Benne vannak-e pl az akár évek óta nem lépő karakterek. Ha igen, az alacsony szinten durván lehúzza az átlagot, magas szinten pedig ez hiányzik. Az összes világ átlagolódik, vagy szét van szedve, stb.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.17
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
716. hozzászólás - 2016.03.04. 20:39:07 (Válasz Azazel #714 hozzászólására.)
Ne érts félre kérlek, nem akartam lenézni senkit. Saját példámból indultam ki, az én karakteremnek is sokszor meggyűlt a baja a csatákkal régebben.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.48
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
717. hozzászólás - 2016.03.04. 20:43:45 (Válasz Ariel #715 hozzászólására.)
Akkor is ha az adott szintsávban vannak mondjuk összesen ötvenen?

De ez már haladás, már nem az a kérdés, van-e hiba, már csak az, hogy mi a hiba. Jó, hogy eljutottunk idáig...
Báró Samedi
Pontszám: 8.32
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
718. hozzászólás - 2016.03.04. 20:48:23 (Válasz LanMaffia #716 hozzászólására.)
Az enyéimnek most is... Viszont az event összes szörnyét úgy nyomta le mindkettő, mintha legyeket csapott volna agyon. Nem értettem félre, nem a sértődés beszélt belőlem, már csak ezért sem.
Báró Samedi
Pontszám: 8.32
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
719. hozzászólás - 2016.03.04. 22:02:21 (Válasz Azazel #717 hozzászólására.)
Az adott szintsávban van 49 karakter, átlag TÖ legyen 2. Hozzájuk jön az 50-ik karakter, akinek 4 a TÖ-je. Így az átlag TÖ 102/50, azaz 2,04. Tehát 2%-os a növekmény.

A hiba nem biztos, hogy az algoritmusban van, lehet a játékos számolásában is. Ha a program nem számol a már ezer éve inaktív és sokkal gyengébb karikkal, de a játékos számolt velük, amikor meghatározta a saját pozícióját az átlaghoz képest, akkor sokkal jobb helyzetben látta magát, mint valójában.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.17
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
720. hozzászólás - 2016.03.04. 22:42:25 (Válasz Ariel #719 hozzászólására.)
Az algoritmus azért nem jó, mert az általa produkált eredmény nem jó. Tök mindegy,hogy ki számolt és hogyan, az történt, hogy bizonyos szinteken olyan karakterek is röhögve végigcsinálták az eventet, akik a környezetükhöz képest, önmagukhoz képest, és a vasedényhez képest is az életképtelenség határán tengődtek, bizonyos szinteken pedig olyanok nem tudtak végigmenni, akik épp csak gyengébbek a környezetüknél.

Mindegy hogyan számolt az algoritmus, mindegy mit vett figyelembe, mit nem, mindegy hogyan számítgatta, vagy nem számítgatta a maga pozícióját a játékos, a végeredmény számít, ami igazságtalanra sikeredett.

" A hiba nem biztos, hogy az algoritmusban van, lehet a játékos számolásában is"

Az ellenfelek statjait nem a játékos számolta ki magának ugye?
Báró Samedi
Pontszám: 8.32
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője