Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Végzet Verme
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
534 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
681. hozzászólás - 2016.03.02. 22:32:11 (Válasz Offsboy #679 hozzászólására.)
Nem koltok minden szir szarra elhiheted. De pl a relikeket megvenni 100 oskobol stb, vagy a mostani hordatrofea amit ti anno ki tudtatok utni ingyen es meg sorolhatnam. Jelenleg nekem tobbe van, es ha fel evre veszel elofizetes egesz olcso ehhez kepest. Vagy nezzuk meg a csatlosokat, hogy mindegyik csatlosnak meglegyen az osszes kepessege. Persze lehet egy ido utan nem kell annyit kolteni. Oke wowban az elofizetes marad, sot ha jo vagy es elerted a szintet es kifulloztad a karaktert tudsz aranyert havi elofizetest venni....remelem ezeket is belekalkukaltad
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 8.17
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
682. hozzászólás - 2016.03.02. 22:44:18
A csatlosok fejlesztesehez szeretnek hozzaszolni, tanacsot adni a sajat peldambol kiindulva. Aki a rizsara nem kivancsi, a kovetkezo bekezdest at is ugorhatja, ott a lenyeg ossze lesz foglalva a keves/0 oskovet vasarlok szamara.

V5-on lathato a toplistan, hogy eleg jol allok csatlosokkal. Hazudnek ha azt irnam ezt oskovek nelkul ertem el, most nem is erre a reszere terek ki, azt ugyis tudja mindenki milyen sokat tud dobni rajtuk. Inkabb az osko nelkul elerheto hatekonysagot helyezem eloterbe ami barki szamara elerheto.
Minel alacsonyabb szinten el kell erni a maximalis vezetokeszseget, amit szerintem mindenki megtesz. Ha ez megvan, at kell gondolni, megeri-e 4 harcolo allat alacsony szinten, vagy 10+ allat hizzon csatlosnak egy harcolo mellett. Nekem az 1. csatlosomig (amelyik a templomi volt) csak az az egy harcolo allatom volt, utana alltam at 4 harcolora valamikor 120. szint kornyeken (sarkanybehemotok). Nyilvan az inspiracio nelkuli vilagokon a rengeteg mini event hatasara joval hamarabb elerik a karakterek az 1. csatlosukat, de ez most lenyegtelen. Ami a fontos, hogy osko nelkuli/keves oskovel valo jatek eseten a mielobbi allathizlalassal szep kis csatlosbonuszt lehet osszehozni. Ilyen jatekstilus (keves/0 osko) mellett a legnagyobb tap amire a husegszilankokat be lehet valtani az az osko, az oskobol pedig +tp-s felszereles a hizo allatokra. Ez erosen javallott. Meg ha a mini eventekbol es a tobbi esemenybol nincs is meg a csatlos 1. korben, akkor is. Gyakorlatilag a kennel az ido telesevel ingyen szintekkel jutalmazza a turelmet allatonkent egyszeri befektetessel ami kovasarlas nelkul is konnyen kivitelezheto. (Nekem a csatlosaim fele regebbi allatbol lett mint a most velem harcolok, es tobb mint egy evet voltak kennelben. Most vagyok 214. szintu, a harcolo allataim 120 kornyekerol szarmaznak.) Nem eri meg +tp-s felszereles es gradulatum nelkul allatot 20. szintre fejleszteni a csatlossa valasra varo allatok karara! Ahogy a megszerezheto csatlosok szama csokken, ugy lehet szepen hizlalni az allatokat kuldetesre az ido mulasaval. Rovid tavon hatranyt jelent ez a modszer, ez ketsegtelen, hosszutavon viszont boseges kamattal terul meg a turelem. Hefi V5-on hasonlokepp jart el (szerintem), meg lehet nezni oskomentesen milyen karaktert epitett (persze neki van oskotermo zsakja, de azert is meg kellett am dolgozni).
Ezek nyilvan nem fogjak kiegyenliteni a jol tejelo jatekosok elonyet, de segiteni fognak az olyan helyzetekben amilyen a mostani veremnel jonehany karakternel kijott. Csatlosok nelkul gyakorlatilag halott a karakter, ezt a problemat kompenzalja bizonyos mertekben a fenti variacio.

Roviden:
- az elso latasra jobbnak tuno opciok elvetese, mely hosszutavon eltorpul a busas kamattal megterulo bonuszok kepeben
- minel hamarabb maximalis allat elfogasa
- a 20. szinten valo sajtolas elfelejtese amig a csatlossa valassal folyamatosan kikopnak az allatok
- husegszilankok oskore valtasa es +tp-s allatfelszereles vasarlasa az osszes allatra
- turelmesen oszegyujteni a biz-baszokat a sima es mini eventekbol a fetisekre, az sem szamit ha nincs meg `1. korben', a leendo csatlos addig is ingyen lepi a szinteket a kennelben
- amint uj fetis van, azonnal felemelni hozza 1 allatot
- husveti fetis es a fetisfokusz mielobbi megszerzese, mindenkepp 1 esemeny alatt (itt annyi szilankot valtani oskore amennyi szukseges, ezzel is gyorsitva a feladatokkal es vasarlassal megszerzett tojasok szamat!)

Ezekkel a modszerekkel szinte 100%, hogy bizonyos idon belul nem fognak gondot okozni a verem lenyei. Ez alol sajnos kivetelt kepeznek a kiugroan magas szintu, de nem bivalyeros karakterek, akik a kalandokhoz hasonloan itt is jo esellyel sz*pni fognak.

Remelem, lesznek akik szamara hasznosnak bizonyulnak ezek a tanacsok.
A hozzászólást Buildermann módosította 2016.03.02. 22:45:55-kor
Pontszám: 9.36
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
683. hozzászólás - 2016.03.02. 22:44:36 (Válasz Ariel #680 hozzászólására.)
Ariel, valamikor nem fér bele.
Tehát ha csak egy liter tejet veszek, de lyukas a zacskója, kussoljak. Ha veszek egy hűtőt és horpadt az egyik oldala, akkor odamehetek az ügyfélszolgálatra.
Így gondolod?
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.57
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
684. hozzászólás - 2016.03.02. 22:47:03 (Válasz Ariel #680 hozzászólására.)
Te hol húznád meg a határt? Mennyi az a havi összeg, amit el kell költeni egy ingyenes játékra, ahhoz, hogy létezzen a játékvezetés szemében?
Hány hónapot szabad büntetlenül kihagyni? Ha igazolom számlával a váratlan kiadásaimat, kapok felmentést a páriává visszaminősítés alól?

Ha 5 évig rendesen fizette valaki a havi kötelezőt, de már nem jut rá, húzzon innen, de legalábbis lapítson?
Báró Samedi
Pontszám: 7.23
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
685. hozzászólás - 2016.03.02. 23:03:11 (Válasz Buildermann #682 hozzászólására.)
Engedelmeddel ezt betenném a Kezdő játékosok kézikönyvébe.
Báró Samedi
Pontszám: 7.23
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
686. hozzászólás - 2016.03.02. 23:15:37 (Válasz Azazel #684 hozzászólására.)
Én ott húznám meg, hogy az alsó 20% nem tudna átverekedni a nagyobb szörnyeken, de ősköves varázslatokkal és a többi extrával nagy részüknek már menne.

Az, hogy nem fizetsz a játékért, még nem determinál arra, hogy nem tudod teljesíteni az eventet. Nem lesz minden sétagalopp, nem lesz minden funkció elérhető, ez tény.

Büntetlenül nem sokat hagyhatsz ki, már a prémium kihagyásával is buksz...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.11
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
687. hozzászólás - 2016.03.02. 23:22:20 (Válasz Tigrisnyul #683 hozzászólására.)
Idézet: Tigrisnyul - 2016.03.02. 22:44:36
Ariel, valamikor nem fér bele.
Tehát ha csak egy liter tejet veszek, de lyukas a zacskója, kussoljak. Ha veszek egy hűtőt és horpadt az egyik oldala, akkor odamehetek az ügyfélszolgálatra.
Így gondolod?


Úgy gondolom, hogy az ügyfélszolgálatra bármikor odamehetsz, és kapsz is segítséget. Elmondták, hogy miként tudsz könnyíteni a helyzeteden. Most nem fér bele, hogy ősköves tárgyakat vegyél. Az ügyfélszolgálat is mondhatná azt, hogy ez a fejlesztés nullás prioritású, és tucatnyi olyan pont van előtte, amiből bevétele is van, vagy ami a fizető játékosokat is szolgálja.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.58
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
688. hozzászólás - 2016.03.02. 23:22:40 (Válasz Tigrisnyul #683 hozzászólására.)
Ez kétszer ment el.
A hozzászólást Ariel módosította 2016.03.02. 23:26:38-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.17
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
689. hozzászólás - 2016.03.02. 23:31:18 (Válasz Tigrisnyul #644 hozzászólására.)
Szerintem az az ősköves baki pont nekünk kedvezett. Nekem legalább is biztosan. Anélkül nem tudtam volna a V6-on ilyen jól befejezni.
Pontszám: 8.23
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
690. hozzászólás - 2016.03.02. 23:39:44
A Wow üzleti modellje mindenképp szimpatikusabb és igazságosabb, mint ez a pay to win modell (a Beho régebbi játékai is heti, illetve forduló díjasok voltak). Valószínűleg azért nem azt választották, mert kis létszámú országunk játékostáborát nehezen lehene bevonzani úgy, hogy itt fizetni kell, gyere játszani!
Itt ugyan taktikázni kell a pénzzel, de megvan az az előnye, ha épp nem tudsz befizetni 1-2 hónapig, attól még játszhatsz a játékkal, és nem is fogsz behozhatatlanul lemaradni.
Meg lehet próbálni a Blizzardnál (Wow) panaszkodni, hogy 5 évig fizettem a játékért, de most nincs rá keret, azért játszhatok? (mondjuk szerintem senki nem próbálta még, lehet úgy meglepődnek, hogy poénból meghosszabítják az előfizetést hitelbe)
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 9.62
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
691. hozzászólás - 2016.03.02. 23:43:58 (Válasz barbarabee #690 hozzászólására.)
Akkor a VUnak már csak a szlogent kell lecserélnie és rendben leszünk.
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 9.04
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
692. hozzászólás - 2016.03.02. 23:50:42 (Válasz Ariel #686 hozzászólására.)
"... Ahogy az is nonszensz, hogy a drága fejlesztési időt arra fordítsák, hogy ezeknek a karaktereknek is könnyen élhetővé és zökkenőmentessé tegyék a játékot. "

A kérdésem erre vonatkozott.

Hol az az összeghatár, amitől kezdve, egy INGYENES játékban megérdemlem a drága fejlesztési időt, és kikerülök a nonszensz kategóriából? Mennyi idő után kerülök vissza, a nonszensz kategóriába, ha mégsem tudom tovább fizetni a havi minimumot, a még mindig INGYENES játékért?
Báró Samedi
Pontszám: 7.92
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
693. hozzászólás - 2016.03.03. 00:02:36 (Válasz Azazel #692 hozzászólására.)
A játék ingyenes marad továbbra is, ingyenesen játszhatsz továbbra is, csak nem fogsz feltétlen profitálni egy fejlesztésből, amiben azok járnak nagyobb sikerrel, akik fizetnek érte (ősköves felszerelés). Mert te azt választottad, hogy ingyenesen játszol az ingyenes játékban, és kevesebbet teszel meg a cél eléréséért, mint akik nem csak az ingyenes játékelemeket használják.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.03
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
694. hozzászólás - 2016.03.03. 00:38:31 (Válasz Offsboy #693 hozzászólására.)
Az arányokkal van a gond.Kezdetben vala,hogy minden van mindenkinek, de a fizetősöknek kicsit jobb van mindenből, meg kicsit több.Mert van ugye prémium játékos.Később lett az, hogy a fizetőseknek van olyan, ami másnak nincs. Folytatódott azzal, hogy sok pénzért bármi van, bevezetődtek univerzálisan használható forintért szerezhető erőforrások, az eddigiek kombinálásával.Mostanra kb. ott tartunk, hogy van minden a fizetősöknek, és néhány dolgot, amolyan demo szinten, kipróbálhatnak az ingyenesek is. Ráadásul létrejött a bizonytalan státuszú középosztály, akik fizetnek ugyan, ha jut rá, megveszik a prémet, néha vesznek ősköves cuccot, esetleg beáldoznak pár kavicsot valami izgalmasnak tűnő újdonságra.Ők,ugye fizetnek, ha nem is rendszeresen, és sokat.Ezért elvárnák, hogy hozzáférjenek azokhoz a dolgokhoz, amihez a többi fizetős emberke is. Jó példa rá ez az event is.Hamar világos lett, hogy aki toplistás akar lenni, annak vásárolnia kell a boltokban, a max. pontszám eléréséhez, ezért hozzányúltak valamilyen szinten a pénztárcájukhoz.Fizettek.Csakhogy kiderült az is, hogy bizonyos esetekben,hiába fizettek, mert egy agresszív algoritmus miatt, nemhogy a toplistára nem tudnak felkerülni, de még végigmenni sem, ott ahol a tényleg soha egy fillért sem áldozó karakterek vidáman sétáltak. Amikor ezt szóvá tették, lényegében azt a választ kapták, hogy fizess többet.Azért, amit mások tök ingyen megkaptak.

Szóval erről szól ez az egész, ezért vagyok kicsit kiakadva.
Báró Samedi
Pontszám: 8.34
fórumozóLord DomiFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
695. hozzászólás - 2016.03.03. 07:07:12
Ez a játék már rég óta erről szól.
A pénzes karakterek korlátlan tápolása kihozta a PÓKok bajnokságát.A nyugdíj rendszerrel tökéletesítették,így kár is bajnokira nevezni a 2 alsó osztálynak.Bajnoki viadal kimenetele nem a tudáson,odafigyelésen,játék ismereten múlik.
Gyakorlatilag a játékból kiölték a versenyt és a karakter alkotás élvezetét. "Mindig ugyan azok kapják a medált".Legyen ez bajnoki,utolsó vérig,eventek."

Kérdés azonban,hogy ez meddig fog menni egy 0 grafikás játék esetén.Csak abba gondoljon bele az ember,hogy ha meg veszem az egész Heroes of Might and Magic trilógiát tized annyit költök játékra,mintha ezt a játékot akarnám eredményesen játszani fél évig.Új regisztrálok gyorsan be unják ezt a PÓK bajnokságot.Miklós pénzéhsége bizony rányomta bélyegét mind a játék élményre,mind a játékosok számára.Kérdés csak az,hogy azok akik egy autó árát beletólták a játékba,mikor jönnek rá,hogy értelmetlen pénzkidobás volt.

Én vettem 450 követ /dupláztam kiéget őskővel/,de soha többet nem fogok,mert nincs értelme.Bajnokin nem győzhetek,így a tingli-tanglizáshoz nem kell pénzt áldozni.Ha lenne esély a bajnokságon akkor költenék,de így azon versenyezni,hogy kinek van több pénze,hát számomra nem verseny,így ezt én kihagyom.Oka igen egyszerű.Minek öljek be pénzt,ha a végjáték órája már ketyeg.
A hozzászólást Lord Domi módosította 2016.03.03. 07:54:45-kor
Lord Domi
S1
Pontszám: 5.28
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
696. hozzászólás - 2016.03.03. 13:06:18
A játéknak mindig is 2 aspektusa volt, a PVP, amikor más játékosokkal méred össze az erődet, és a PVE, amikor a karakteredet fejleszted a különböző eseményekben. A PVPben a sikereidet alapvetően a PVE részben való hatékonyságod határozza meg. A karaktered eredményességét 3 faktor határozza meg, mennyire jó a stratégiád, költesz-e őskövet, és mennyi időt szánsz a játékra. Ezek a dolgok részben kiválthatók egymással, akinek kevesebb ideje van a játékra, és elront dolgokat, az kompenzálja extra őskövekkel, aki nem vesz őskövet, de sok időt tölt a játékkal, és jó a taktikája is lehet eredményes. A probléma általában akkor jön elő, amikor a 3-ból 2 is hibádzik. Viszont ha a játékban mindent el lehetne érni akkor is, ha nem költesz őskövet, nem optimálisan játszol, és időt se nagyon szánsz rá, akkor ez már afféle birkaiskola lenne. Vannak ilyen játékok is persze, de a Végzetúr nem ilyen.

Én megértem Azazel és Tigrisnyul álláspontját, hogy jó lenne, ha a Végzet Vermében is erősségtől függetlenül mindenki mindent meg tudna ölni. De ez az esemény most ilyen. Ahogy itt írtátok is, alacsony szinten senkinek nem okoz gondot a Verem, csak magas szinten van az, hogy a relatíve gyenge karakterek nem boldogulnak. De ez minden játékban így van. A játék eleinte könnyebb, hosszabb távon viszont azért fel kell tételezni, hogy aki már akár évek óta játszik, az tudja, hogyan kell a karakterét optimálisan fejleszteni, és vágyik néha kihívásra.

Egészen biztos, hogy a következő eseményre fogunk változtatni dolgokon, a végső jutalmazáson, a szintek számán, sőt talán a segítő bónuszon is, hogy akinek túl nehezek a szörnyek, az igénybe tudjon venni egy mentőövet, de teljesen ingyenes biztosan nem lesz.
Pontszám: 9.24
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
697. hozzászólás - 2016.03.03. 13:27:33 (Válasz Miklós #696 hozzászólására.)
"... de teljesen ingyenes biztosan nem lesz. "

Ez forintot, vagy játékon belüli erőforrást jelent?

Egyébiránt köszönöm, hogy reagáltál, és hogy hajlasz a kompromisszumra.Ha elolvastad,amit írtam, láthatod, hogy nem ingyensegélyre gondoltam természetesen, bár nem is készpénzesre. Ha a csp. szerinted is értéktelen ezen játékosoknak, legyen helyette más, de ne ősköves megoldás.

Még mindig tartom, hogy az event jó lett, az eddigi legjobbak egyike, csak épp kis hiba csúszott bele, amit nem sikerült megfelelően lereagálni.
Báró Samedi
Pontszám: 8.32
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
698. hozzászólás - 2016.03.03. 13:29:40 (Válasz Miklós #696 hozzászólására.)
Miklós, nem erősségtől függetlenül. De az egész onnan indult, hogy Baraty megnézi a gyengítés lehetőségét. Erre rákérdeztem. Ha erre akkor ott már azta választ adtad volna, amit itt később fórumon, nem lett volna vita. De nem ezt adtad. S ezért nekem kicsit magyarázkodás szagú lett az egész.

Kíváncsian várom mi lesz az újítás!
A hozzászólást Tigrisnyul módosította 2016.03.03. 13:32:50-kor
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.58
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
699. hozzászólás - 2016.03.03. 17:08:35
Egy szövi társunk mai levele.

Idézet On:

Búcsúzom Tőletek. Nem hirtelen felindulásból történik a dolog. Napok óta várok arra, hogy Miklósék talán találnak olyan megoldást, amivel ez a futó event részemről is teljesíthető lehet. Nem ez történt sajnos. Elfogadhatatlannak tartom, hogy olyan kihívás elé állítanak karaktereket, amit képtelen megugrani, egy olyan eventben, amit úgy harangoztak be, hogy bárki által teljesíthető esemény. Aki olvassa a fórumot, vagy hasonló cipőben jár az tudja miről beszélek. A karakterem törlöm, mert Miklós szerint "alacsony szinten senkinek nem okoz gondot a Verem, csak magas szinten van az, hogy a relatíve gyenge karakterek nem boldogulnak." Tehát gyenge karaktert nem hagyok senkire. Megérett ezek szerint a törlésre. Jó volt veletek! További jó játékot kívánok!

Idézet Off

No comment.
A hozzászólást Maci módosította 2016.03.03. 17:10:20-kor
Pontszám: 7.58
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Verme
700. hozzászólás - 2016.03.03. 17:39:08 (Válasz Maci #699 hozzászólására.)
Engem nem érint ez a probléma még, de bár lenne egy olyan gomb amivel felugorhatnék arra szintre ahol ezek problémák vannak. Nem Miklósék védelmébe kelek, de egy event miatt törli a karakter?!
Akkor én is törölhetném mert a bolygó urát soha a büdös életben nem fogom tudni teljesíteni.
Van amit elszúrtak ebben az eventben, de majd javítva lesz a következőben.
Ez csak játék lehet dühöngeni (én is szoktam sokat), de csak játék.
Pontszám: 8.01
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!