Felhasználónév: Jelszó:
Szigorítsuk-e a VU liciten a licitálók ellenőrzését?
Igen, a javasolt módon
Igen, más módon (leírom a topikban)
Nem szükséges, de nagyon szigorú büntetést kapjon, aki csal
Nem szükséges
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: VU találkozó licit csalások kivédése
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU találkozó licit csalások kivédése
81. hozzászólás - 2015.10.08. 22:29:40
Esetleg lehetne írni egy egyszerű progit amibe csak az adatokat kell beírni hogy kinek mennyi dukátja van és a licit hol tart így kiszűrhető a licit felverők.
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 7.50
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
82. hozzászólás - 2015.10.08. 22:30:54 (Válasz Amnael #81 hozzászólására.)
Szó nem volt a licit felverőkről...
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 9.32
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
83. hozzászólás - 2015.10.08. 22:33:25 (Válasz Ariel #80 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2015.10.08. 22:26:43

De a személyi igazolvánnyal történő licitet drasztikusnak tartom. A következő lépés az lesz, hogy szerezzünk be ujjlenyomat leolvasót, és tartsuk rajta folyamatosan az ujjunkat, ha játszani akarunk?

Így is lehet nézni a dolgokat és igazad is van, de jelenleg ott állunk hogy nincs egy olyan ötlet sem ami kiforrott volna és használható lenne úgy hogy nem lehet 2 perc alatt kijátszani az egészet...
A hozzászólást Iceman_96 módosította 2015.10.08. 22:33:58-kor
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 9.32
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
84. hozzászólás - 2015.10.08. 22:35:03
a csalás ellen pedig tényleg jó a sima stempli + papír egy ember egy név (ezzel ki lehet szedni a csalások jó részét) a név meg annyiból rossz hogy egy lakcím igazolóval átverem mivel nem ismertek meg is tehetném (bizonyos keretek között mint nemi identitás)
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
85. hozzászólás - 2015.10.08. 22:36:18
A név alatt nem a kerekter névre gondolok!
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
413 hozzászólás
Profil megtekintése
86. hozzászólás - 2015.10.08. 22:38:01
Néhányan nagyon messzire mentetek! Ahelyett, hogy a valós problémát próbálnátok megoldani rágalmazásba mentek át, illetve egy olyan embert próbáltok meg nyilvánosan lejáratni, akit nagyon sokan tisztelnek és szeretnek. Nem véletlenül nem védem magam, mivel nincs miért. Nem csaltam, ahogy NecroManci sem! Csak nevetek az irigységen, illetve azon, hogy egyesek meddig képesek lesüllyedni! Nagyon remélem sikerül olyan megoldást találni, ami mindenkinek megnyugvást jelent és nem okoz akkora bonyodalmat, mint a mostani ,eset'! Nagy bátorság, igazi férfi jellem kell ahhoz, hogy egy olyan végtelenül kedves nőt, mint NecroManci megbántsatok és lejárassatok!
V3 Shadowrun
Pontszám: 6.08
kedvelt tagConan a BarbiNő
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
87. hozzászólás - 2015.10.08. 22:39:09 (Válasz Bíborhold #52 hozzászólására.)
Te elhinnéd, hogy állandóan zaklat engem??

BIZTOS nem!

És amit beírt ma, MOST? ITT???, hogy belépett és MULTIZOTT, mert nekem sosem volt szövitársam! és lopott a fórumokról,

azt hitted volna róla?

Az már más dolog, hogy hamisakat írt..

de azért az elfogultságod tényleg szép dolog, én is hasonlóan állok ki a barátaim mellett!!!

igazi szép dolog, jó ezt látni!
Pontszám: 6
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
88. hozzászólás - 2015.10.08. 22:45:50 (Válasz Iceman_96 #82 hozzászólására.)
Erre írtam!
Idézet: LanMaffia - 2015.10.08. 22:25:45
Ezzel a tárgyak árainak felsrófolását lehetne elkerülni. Elég kacifántos, meg nem is biztos hogy beválik, de keretet szabna neki
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
89. hozzászólás - 2015.10.08. 22:55:32 (Válasz Iceman_96 #83 hozzászólására.)
Idézet: Iceman_96 - 2015.10.08. 22:33:25
Idézet: Ariel - 2015.10.08. 22:26:43

De a személyi igazolvánnyal történő licitet drasztikusnak tartom. A következő lépés az lesz, hogy szerezzünk be ujjlenyomat leolvasót, és tartsuk rajta folyamatosan az ujjunkat, ha játszani akarunk?

Így is lehet nézni a dolgokat és igazad is van, de jelenleg ott állunk hogy nincs egy olyan ötlet sem ami kiforrott volna és használható lenne úgy hogy nem lehet 2 perc alatt kijátszani az egészet...

Ha legalább annyi résztvevője lenne a liciteknek, mint ahányan itt két nap alatt leadták a szavazatukat, akkor a csalóknak is jóval kisebb esélyük lenne nyerni.
Kijátszhatatlan rendszer egyébként sincs. 10-15 éve készült képekről pedig senki nem mondja meg, hogy az van-e rajta, aki bemutatja.
Ha Miklós egyértelművé teszi, hogy mondjuk végleges zárolással jár az élő liciten történő csalás, akkor is, ha utólag derül ki, annak elég elrettentőnek kell lennie.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.06
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
90. hozzászólás - 2015.10.08. 23:16:54
Mindenkinek köszönőm a véleményt!

Sokat tanultam belőle!

Semmilyen vaj nincs a fülem mögött

de lennének kérdéseim..

remélem az esélyt megkapom!

Hálás vagyok, hogy vettétek a fáradtságot és írtatok valamit, főleg azoknak, akik nem teljesen elfogultak voltak!

szavazás állása mindent elárul szerintem

szerintem

mindenki
(magam is beleértve!!)

keresse meg a GERENDÁT a saját szemében, mielőtt máséban a szálkát meglátja!
Pontszám: 6.76
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
91. hozzászólás - 2015.10.08. 23:22:24 (Válasz Conan a Barbi #87 hozzászólására.)
Én nem védek senkit, csak a véleményemet írtam le. A képeken látszanak a szintetek is, megnéztem mindannyian léptetek azóta 1 szintet kivéve Shadowrun-t, ő maradt 90-es. Kíváncsi lennék, hogy a találkozón milyen szintűek voltak a karaktereitek. Szerinted stimmelni fognak a képen látható szintek, ha utánanéznek(már ha lehetséges)?
Ha tényleg zaklat Offsboy, ahogy írtad, akkor azt ÜSZ-en jelezheted.
Pontszám: 8.37
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
92. hozzászólás - 2015.10.08. 23:31:05 (Válasz Bíborhold #91 hozzászólására.)
jajj ez nagyon okos gondolat,.

ellenőrizd Necro Mancit nyugodtan!!!

azt is észrevehetted volna, hogy Necro manci is csak 1-2 szintet lépett..

és hogy jön ide Shadow??

a legbecsületesebb ember, akit valaha ITT megismertem!!

Nekem is ő a mérce, LOL..

ez így van,

Shadow sosem árt senkinek és mindenkin segít, akkor mi a probléma??

UI:

Sosem fogom jelezni, mert szánalmas lenne

de tudja mindenki,

hónapok óta panaszkodom..- (TÁRSAIMNAK)

csak nem szeretném kicsinálni..

emiatt nem írok le semmit ide...

figyike,

nekem ott a levele, ahogy az enyém is nála..!!!

van itt felsőbb hatalom, aki ezt meg tudja nézni..

Miért kéne nekem ilyen szánalmasnak lennem?

Ő ócsárol engem, ő multizott, hogy fórumot hamisítson, ennyi..

én sírok, én lettem így lealázva, hogy idegnek is engem bántanak..

lehet visszanézni a leveleket!

nem multizott fórumot, hanem leveleket!
Pontszám: 6.47
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
93. hozzászólás - 2015.10.08. 23:51:59
továbbra is várom a válaszokat, minden világról!

Hány karakter tettem ÉN tönkre, ( 52.231.669 rabolt LE) ez szb és KUFÁR event!+, és küldi és minden és 5 éve!!!)

hány karaktert kezdtem el rágalmazni ITT, vagy bárhol??

Kiről írtam bármit???

kit mocskoltam be?
becsületében???

most nem azért, de 860 milliós rablással, mivel egy játék ez, jól meghúznám magam....

és nem kezdenék még olyat is tök nyugodtan írni, hogy multiztam!....
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 5.76
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
94. hozzászólás - 2015.10.09. 00:02:17
A vitátokba nem kívánok belefolyni. Erről ennyit...

Nos a véleményem röviden az, hogy nem kellene egy amúgy kikapcsolódásnak hobbinak szánt játékot SZIG( személyi igazolvány) regisztrációhoz kötni.

Aránytalannak érzem, ahogy Ariel is írta.

A csalás elítélendő. Értem és Miklóst, hogy egy elvet akar védeni, hiszen többször elmondta, hogy az élő aukció lényege, hogy aki ott van az kap különleges lehetőséget...

Az, hogy a befizetést, Beho szemét akarják sokan ezzel összemosni, azért nem szerencsés, mert az előbbieknél nincs versenyhelyzet, míg az aukció lényege a versenyhelyzet, aminek pont az első lépcsője a helyszíni jelenlét. Ennek tisztának kellene maradni. Azaz befolyástól, visszaéléstől mentesnek.

Igen a befizetést megtehetik helyetted mások, ahogy a postán is feladhatják helyetted csekked. Az, hogy nem tudsz elmenni, de másnak más befizet, neked pedig nem, ez sajnos azért gond, mert akkor a játékon belül nem alakítottál ki olyan kapcsolatot ami ezt lehetővé tenné. Ergo nincs egy cimboréd/haverod akiben megbízol, akár látatlanul is....

Feleslegesnek, izzadtságszagúnak érzem ezt a dolgot, és semmiképen nem támogatom a SZIG-es megoldást, drasztikus és túlzó. Más formában elképzelhetőnek tartom....
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 9.22
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
95. hozzászólás - 2015.10.09. 00:21:44 (Válasz Offsboy #48 hozzászólására.)
KIK növesszünk gerincet?

ezt jó enne tudni,

mert ha a betegségekre célzol, akkor azon nem lehet változtatni!

de az szuper jó, hogy te egyenes gerinccel, beléptél, lopott kóddal, multizva..és most jól érzed magad ettől,

meg attól, hogy jó párszor sokakat kioktatsz,

szánlak....
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 5.71
közkedveltRhemFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
96. hozzászólás - 2015.10.09. 00:26:26
Nos azt a reszet ertem, hogy mi miatt nem szabalyos mas neveben licitalni, de azt viszont mar nem, hogy miert pont ez az, ami annyira kritikus?
- Felvetodott az, hogy akkor igy valaki lemaradt a cuccrol, pedig ove lett volna, ha nem licital x neveben y. Ezt a hozzaallast azert nem ertem, mert ha x el tud menni a talalkozora, akkor pont ugyanugy lemarad rola. Azzal pedig x szerintem nem jutott semmi elonyhoz, hogy otthon maradt. Ha valaki azt mondja, hogy neki lett volna ra tobb dukatja, csak szinten nem tudott elmenni, es nem probalta meg ismeroset megkerni ra, akkor azt meg el tudom fogadni.
- Paran leszoltak azt, hogy a jogosulatlan licit felveres az nem erdekes, de nem ertem, szerintem pont ugyanugy nem szabalyos az sem, es ugyanugy tud kart okozni masoknak vele.
- Ami viszont plane ledobbent, hogy belepni masiknak a karakterevel, es megnezni az ottani forumot, szerintem meg sokkal durvabb, mint ismerost megkerni, hogy licitaljon helyetted. Plane annak tukreben, hogy ezzel peldaul lazan ki lehet kemkedni a masik szovetsegnek a taktikajat szovibajnoksagban, illetve mindenfele olyan dolgokat megtudhat, ami bizalmas informacio, pl, hogy bajnoki viadalra ki mivel keszul, stb.
- Ezen kivul lehetne sorolni a rengeteg fele visszaelesi lehetoseget, amikrol szerintem mindenki ismer legalabb nehany pletykat, es amivel egyaltalan nem foglalkozik a vezetoseg. De tobbek kozt szamomra az elo licitrol is az a kep elt, hogy szinte minden masodik ember telefonon konzultal kozben valakivel, es ugy licital, es hogy ez mukodott mindig is. Lehet, hogy az utobbi par evben tortent ezzel kapcsolatban szigoritas, mert mar joideje nem voltam talalkozon, de regebben tutira elnezoek voltak Miklosek ilyen esetekben, hiszen koztudott volt, hogy igy megy a licit.

Mindezek tukreben azt el tudom fogadni, hogy legyen retorzio a jovoben ilyen esetben, amennyiben az is le van irva, hogy milyen kovetkezmennyel jar, ha ez kiderul, illetve ha minden egyeb jellegu szabalyszeges eseten szinten a megfelelo buntetest kivetel nelkul minden alkalommal kiszabja a vezetoseg.
Visszamenolegesen viszont nem erzem jogosnak a dolgot, plane nem ugy, hogy a valoszinusithetoen a korabbi evekben is elofordulo hasonlo, vagy meg sokkal komolyabb szabalyserteseket nem szankcionaljak.

Megelozesre pedig ez a SZIG-es megoldas tenyleg lehet, hogy demotivalo lenne sokak szamara, viszont en sem tudok olyan megoldast, ami ne lenne kellemetlen az emberek szamara.
Pontszám: 9.47
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
97. hozzászólás - 2015.10.09. 00:35:01 (Válasz Rhem #96 hozzászólására.)
Megint csak ismételni tudom magam, hogy köszönöm!

annyira de annyira örülök, ha más is látja, hogy csúnya dolog karaktert lopni és multizni, más karakterrel belépni és blogolni és hamisítani fórumról...

másik karim is nyomja a 10 pontot, akiinek még annyi rablása sincs, mint szerencsétlen önmagamnak!
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 7.12
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
98. hozzászólás - 2015.10.09. 01:32:08
Régiek közül talán még ismernek engem is páran arcról, rendszeres jelenlévőként nekem is hobbim, hogy elcsípjek valami vásárfiát liciten valamely világon. Egész jó arányban is szokott sikerülni, bár jellemzően nem a csúcstárgyakra utazom.
Személy szerint nagyobb problémának érzem én is a bekiabálós jókedvű fél (vagy épp totál) részeg résztvevőket, akik viccből licitálgatnak, akár egy fia dukát, vagy a világra regisztrált karakter nélkül. Még ha ki is derül rögtön, mert annyira részeg hogy a nyakán marad a cucc, olyan licitet tol be, akkor is piszok idegesítő, de jellemzően az igazi jópofák csak addig tolják a tétet, amíg látszik az elszántság a valódi licitálón, nem ritkán súlyos dukát mennyiséggel megdrágítva a tárgy árát.

Persze, a más nevében licit is felháborító, világosan meg van mondva minden egyes találkozó előtt, hogy különleges tárgyak, egyedi tárgyak, kicsi grátisz azoknak akik veszik a fáradságot, és felbumliznak pl Zalaegerszegről meg Békéscsabáról. Egyediek, máshol nem beszerezhetők. Pont mint a végzetmedál volt eredetileg, mielőtt ezer más helyről is beszerezhető lett. Egyesek azzal is komoly tévedésben vannak, az ugyanis nem a befizetéshez jár ajándékba, az a részvételért jár. Önmagában pont azért nem komoly táp, mert csak egy gesztus, "köszönjük hogy itt voltál". Egyetlen forint befizetés nélkül is meg lehet kapni, csak ugyanúgy be kell menni feliratni, mintha őskövet vennétek. Akkor miért járna annak, aki csak elutalta a pénzt a behonak, csak nem a paypalon, hanem egy haveron keresztül?
Valamit tenni is kell az állicit ellen, de maximálisan egyetértek Ariellel, hogy az igazolvány, plusz születési évszám hirtelen elég drasztikus lépés lenne.

Pl mi van ha valakinek a különböző világokon különböző felhasználókon vannak a karakterei (úgy hiszem ez valamivel életszerűbb, mint a huszan viszünk egy karaktert példa), nem lesz abból bármiféle gubanc, hogy ugyanazokat az adatokat adja meg? Elvben nem, de láttunk itt már karón vortexet az elmúlt lassan nyolc év alatt párszor. Persze, átadogatással össze lehet csoportosítani őket egy mailcímre, de pont az ősköves machinációk miatt annyira nem egyszerű, és bárkitől elvárható a dolog.

Első körben, csak a büntetést szigorítanám és konkretizálnám, hogy ne a becsületesen licitálók életét nehezítsük, hanem a csalafinták kedvét vegyük el a rosszalkodástól.

Vagy lehetne az azonosításon is fordítani, ne a licitáló igazolja, hogy ő az a játékos, tárgy átvételkor kelljen a játékosnak igazolni, hogy ő licitált. Pl beírás utáni első belépéskor egy felugró ablakban valami kérdés, amit az tudhat aki ott volt. Mondjuk milyen színű ing volt Miklóson, Lan hány sört ivott meg az aukció kezdetéig, DLD milyen pillangónak öltözött, szóval valami maradandó, könnyen felidézhető, de váratlan kérdés... és visszaszámlálóval, hogy ne lehessen félretenni, hogy holnap majd rákérdezek havernál aki licitált helyettem.
(bár amennyit én is szoktam fogyasztani nap közben, lehet magammal is kiszúrnék, ha ez utóbbi ötlet megvalósulna )
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.09
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
99. hozzászólás - 2015.10.09. 01:52:31
Azért ez a gerincesség-vita is érdekes... Az egyik percben azzal vádoljátok Offs-t hogy multizik, acc-ot lop, kémkedik, lop a bizalmas fórumról, a másik percben a fórumon nem is történt semmi ilyesmi, az egészet csak Offs hamisította. Egy kis következetesség nem ártana, mert így az egész értelmét veszti, és csak alaptalan sárdobálásnak hat.

Hogy maga a belépés ténye mennyire korrekt? Lehet róla vitatkozni, hét év alatt sem sikerült meghúzni a morális határt, hogy mi fér bele helyettesítés címszóval, és mi nem. A szabályzatban ugyanis egy szóval sincs leírva, hogy helyettesíteni tilos. Sőt, az van írva, hogy nem javasoljuk, de ha nagyon muszáj, tegyétek eztmegezt. Ennyi erővel morálisan sokkal inkább elítélhető, aki a belépési adatait egy külsőssel direkt azért osztja meg, hogy a saját szövetségi tagjait elárulja. De valamiért túl körmönfontnak, és a valóságtól elrugaszkodottnak érzem azt a variációt, hogy "gyere, lépj be, itt a kódom, és akkor ki tudsz menteni néhány oldalt a fórumról háttérnek, hogy aztán abba bizonyítékot hamisíts"...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 9.05
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
540 hozzászólás
Profil megtekintése
100. hozzászólás - 2015.10.09. 02:49:45
Jó lenne ha tényleg lenne változás én eddig utolsó két találkozón voltam és legutóbbin éppen egy licit felverő ( lehet sok sör volt benne ) szépen 3000ra felemelte a csatlósfűszert amiért én is licitáltam, de nem jelentkezett senki és újra licitre lett bocsátva amit már el is vittem.

Nekem személy azonosítással nincs bajom , de lehetne olyat is csinálni aki elmegy a találkozóra ott ahol van őskőbefizetés lehetne előre regisztrálni a licitre és adott játékos kapna egy kártyát amin rajta van: ( beholder pecsét, aláírás , adott világ és karakter név ha több világon akar licitálni akkor mindet feltüntetni meg aranydukátok számát világonként )

Licitet ott ahol eddig a nagyszínpad előtt de még annyiban módosítva hogy eddig mindenhonnan lehet licitálni most csak ott és a első széksorból kártya felmutatásával ezáltal a licitfelverőket is lehetne kiszűrni ,persze még így is felehet verni a licittett de ha esetleg olyan nyerné az adott tárgyat akinek nincs annyi aranydukátja akkor még jobban szigorítani a meglévőt!

Találkozóig még nagyon sok idő van legyen változás

Múlttal már nem foglalkoznék ami volt az volt kár így utólag már bármit is tenni , innentől kezdve kell majd jobban odafigyelni.
A hozzászólást Unr34l módosította 2015.10.09. 02:55:45-kor
V1 - Unr34l - Lélekőrök Szövetsége / ex-Azúr Légió (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 10
Oldal: 1234567891011
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: Ködrelikviák