Felhasználónév: Jelszó:
Szigorítsuk-e a VU liciten a licitálók ellenőrzését?
Igen, a javasolt módon
Igen, más módon (leírom a topikban)
Nem szükséges, de nagyon szigorú büntetést kapjon, aki csal
Nem szükséges
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: VU találkozó licit csalások kivédése
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU találkozó licit csalások kivédése
21. hozzászólás - 2015.10.08. 17:38:40 (Válasz LanMaffia #19 hozzászólására.)
szerintem nem csaltam.

szerintem nincs miért bocsánatot kérnem.

szerintem jogom van, hogy (mivel nincs volt leírva, hogy többen játszunk a családból)

megkérdezzek valamit!

mert szeretném tudni, előre.

Mi ezzel a bajod??
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 7.44
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
22. hozzászólás - 2015.10.08. 17:42:29 (Válasz LanMaffia #19 hozzászólására.)
ELNÉZÉST, hogy kérdezni merészeltem!
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 7.13
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
23. hozzászólás - 2015.10.08. 17:44:52
Tényleg nem kéne hülyének nézni a népeket. Csaltatok, családtagbeli baromság se érvényes, mert olyan licitált helyetted akinek szintén van karija. Meg amúgy is hagyjuk már ezt a kiskapu keresést. De ha ragaszkodtok hozzá hogy égessétek magatok, csak rajta.

Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.61
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
24. hozzászólás - 2015.10.08. 17:48:57 (Válasz Offsboy #23 hozzászólására.)
Milyen csalás???????????????

akkor lenne az, ha a CSALÁDTAGOM

mindenki másnak is licitálna a jövőben, vagy akár 1 másik karakternek is, rajtam kívül..

Csak szeretném tisztázni a z új szabályokat!

amúgy szeretném, ha nem csak 1-2 karaktert zavarnék..

(én biztosan nem portyázom, szinte sosem, , nem lehetetlenítek el senkit, nem abból szedtem össze a karakteremet, hogy másokkal kiszúrtam , kifosztottam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 7.25
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
25. hozzászólás - 2015.10.08. 18:12:57 (Válasz Offsboy #23 hozzászólására.)
Tényleg feledékeny vagyok???

és milyen paraszt és arrogáns..ezek szerint..

olyan jó visszanézni, hoyg valaki rám szánt időt, energiát, kémkedett másik szöviből, iylen fontos vagyok..

ezt tényleg nem hittem magamról!! Így megköszöntem volna?? Én egy csaló?? egy csalást??? alávaló alak vagyok, nem hittem, hogy ilyen kedves tudok lenni!

köszönöm Offsboy, örülök, hogy ennyi a problémád az egész életedben, hogy legalább megtanultad a photosopot!

és annak is őrölök, hogy neked ez a legnagyobb örömöd!
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 6.64
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
413 hozzászólás
Profil megtekintése
26. hozzászólás - 2015.10.08. 18:20:37
Én is csak gratulálni tudok a munkádhoz! Így tovább!
V3 Shadowrun
Pontszám: 7.81
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
27. hozzászólás - 2015.10.08. 18:25:26
Kényes téma. Az etikai határok mindenkinél máshol húzódnak. Az írott szabályokat lehet számonkérni. Ha ez is írásban lesz, onnantól kezdve ezt is, de visszamenőleg nem.
És azt se felejtsük el mérlegre tenni, hogy a Lángban egy személy akárhány karakternek forgathat a BEHO SZEMÉN és ez ismert és elfogadott mind a játékosok, mind a játékvezetők által. Miért? Mert dől belőle az őskő. Aki nem tud elmenni vagy megkérni mást a forgatásra aszerint ez is elítélhető lehetne. Ez is egy szintje az etikai határoknak.
Az hogy befizetni is akárhánynak lehet már szinte nevetségesnek tűnhet, de lényegében az is egy előnyhöz jutás, hogy akciós áron lehet a helyszínen őskövet venni és aki nem tud elmenni és megkérni mást, az relatív hátrányba kerül.
Szóval a licit és ezek mind ugyanazon elv különböző szintjei.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.48
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
28. hozzászólás - 2015.10.08. 18:34:34 (Válasz Quellon #27 hozzászólására.)
Ismeretlenül is köszönöm!

Bár, én is fizettem őskövet , gyakran, de nem annyit, mint aki miatt így meghurcoltak most!

EDDIG

KETTEN!!!

Szebbé tetted a napom és köszi, hoyg téged egy hamisítás nem nem érdekelt!

és ráadásul, máskor tényleg így szoktam megköszönni, ha valaki tesz értem!:))))

Jól tette a dolgát,

én meg jól kiborultam!

de nagyon jó látni, hogy van, aki még másképp gondolkodik!

Köszi ismeretlenül is kedves Quellon!
remélem jól írtam a neved, mert a sírástól alig látok...
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 7.03
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
29. hozzászólás - 2015.10.08. 18:35:42 (Válasz Quellon #27 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2015.10.08. 18:25:26
Kényes téma. Az etikai határok mindenkinél máshol húzódnak. Az írott szabályokat lehet számonkérni. Ha ez is írásban lesz, onnantól kezdve ezt is, de visszamenőleg nem.

Van, és mindig is volt.
Az ominózus aukcióra kiírásban is ott volt, nincs miről beszélni:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,926.20
24. hsz.
De továbbra is mindenki csak a saját karaktere számára licitálhat!

Minden találkozós kiírásnál megjelent ez. Azt is tagadták, hogy így volt. Most itt a screenshot, akkor meg keressünk újabb kiskaput? Ez a csalás legrosszabb formája, amikor ő dobálózik szarral, ahelyett hogy gerincesen vállalná(k) amit tett(ek).
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.39
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
413 hozzászólás
Profil megtekintése
30. hozzászólás - 2015.10.08. 18:39:45
Quellonnak abszolút igaza van! Terveztem mindezeket én is leírni, ha már így célpontba kerültünk NecroMancival. Érdekes módon befizetni és óriáskereket bárki forgathat bárki nevében, sőt akár 10-15 karakternek is forgathat ugyanaz a személy, az nem számít csalásnak! Ugyanez igaz az élő befizetésekre is! Nevetséges...
V3 Shadowrun
Pontszám: 7.57
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
31. hozzászólás - 2015.10.08. 18:41:45 (Válasz Offsboy #29 hozzászólására.)
Rendben igazad van Offs, elfelejtettem én is, de elolvastam amit linkeltél.
Azt viszont fenntartom, hogy ugyanazon elv különböző szintjei. És így viszont akkor kettős mérce. Ami bevételt hoz a beho-nak az tűrt/támogatott, ami nem hoz bevételt, az tiltott. Ez nem szép dolog.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.92
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
32. hozzászólás - 2015.10.08. 18:47:38 (Válasz Offsboy #23 hozzászólására.)
Offsboy, kit küldtél a nyakamra és miért?
és ez neked igazi örömforrás?

MÁR ÍRTAM, hogy REMÉLEM TE VISZED A LEGKÖZELEBBI URALKODÓ pálcát!

Mi kell még?

meddig alacsonyodsz még le???

azt a levelet miért nem loggolod????????????
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 7.50
utáltA kőművesFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
33. hozzászólás - 2015.10.08. 18:54:28
Üdv!

Látom itt néhány embernek valóban ez a játék az élete és más öröme nem nagyon van.
Ráadásul úgy kenik a sz*rt, hogy közben ők bűzlenek tőle.
Szerintem aki komolyabban játszik ezzel a játékkal, már mindannyian követtek el kisebb-nagyobb szabálysértést. Én is, szóval lehet kiposztolni és logokat keresni/hamisítani . A lényeg az, hogy jelenleg is több karakter multizik és farmkaraktereket tart. Ez tény. Nem nehéz ezt kijátszani, csupán kell néhány fals emailcím és mehet a dolog. A vezetőség néha zárol néhány számukra semmitmondó karaktert, de Dawsonékra természetesen más szabályok vonatkoznak. Ez sajnos sok helyen így megy a világon.
Eddig nem zavarta a vezetőséget és nagyon mást sem, hogy gyakorlatilag mióta van találkozó, mindig is voltak olyanok, akik eltértek a szabályoktól. Mint ahogy ez ingame is megtörténik, mikor valaki elmegy nyaralni, esetleg sajnálatos módon kórházba kerül vagy csak úgy betintázik, hogy 3 napig kiesik a BU-ból vagy egyéb őskőlehúzó eventből.
Én úgy gondolom, hogy ezeken utólag rágódni felesleges, max. bosszankodik egy kicsit az ember, hogy nézd már, lvl1-től lvl150-ig átlag 400-500ezer LE csak a zsákmányolás. Ilyenkor persze jönnek a kifogások, hogy érteni kell a játék mechanikájához és különben is blablabla. A lényeg, hogy mint írtam, felesleges ezen dühöngeni, el kell felejteni és élvezni tovább a játékot, már akinek manapság ez még élvezetet nyújt. Nekem már régen nem, mert elegem lett abból, hogy nincs esély az őskőhuszárok ellen, de ez személyes problémám. Inkább játszom olyan játékkal, ami nagyobb élményt nyújt kisebb pénzért és még imba is tudok lenni, ha ügyes vagyok.
Szóval azt javasolom a vezetőségnek, hogy írják le és tartassák be a szabályokat és a következő találkozóra már találjanak ki valamit, hogy megelőzhetőek legyenek az esetleges vagy a vélt csalások.
És természetesen akkor már illene betartani a multi/farmra vonatkozó szabályokat is és a vezetőségnek ellenőriznie. Kivéve persze Dawsonékat.

Egy tanács. Soha nem vezet jóra, ha a vezetőség az alkalmatlanságát vagy a lustaságát olyan dolgokkal próbálja palástolni, hogy csináljunk róla szavazást. A sértett klikk erre, a vádolt klikk arra fog szavazni. Az nyer, aki többen van? Vagy Dawsonék szavazatát felszorozzák?

És akkor szeretném, hogy mindenki jelezné, aki már legalább egyszer csalt a játék során (2 karakter egy szerveren, akár egy szöviben, helyettesítés akár 1 napra is, vagy hogy a macska végiggyalogolt a klaviatúrán és benyomott egy kihívást, stb). Nem kell leírni, hogy mit, mert kedves kis játékostársaink még kierőszakolják a vezetőségnél, hogy zároljanak mindenkit.

Én csaltam! Nem is egyszer az évek során! Nem mondom meg mit. :-P

Ui.: ja, engem rendkívüli módon zavar, hogy manapság a V1-es gyengébb karakterek átmasíroznak őskőért (na mi másért!) cserébe másik szerverekre. Ott nem tudtak érvényesülni és átjönnek egy teljesen más karakterekkel, környezettel, klánokkal, talán kevesebb farmkarakterrel rendelkező, stb.-vel fejlődött karakterek közé. Nem tartom helyesnek, hogy ezt a vezetőség bevezette és még csak szavazást sem láttam róla. Ja, hogy pont a haverok érdeke így kívánta? Az más, bocsánat!

További jó sz*rdobálást!

V2 - Retsemsel
V3 - A kőműves
Pontszám: 1
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
34. hozzászólás - 2015.10.08. 19:35:29
Nagyon örülök hogy kezd aktívabb lenni a fórum de cseppet sem haladunk előre a dologban. Szép és jó dolog hogy sikerült megcsípni régebbi eseteket de ettől se Offsboy nem kapja meg már utólag az uralkodó pálcát se én nem kapom meg a retró jokert amit ahelyett hozott el Offsboy ellenem licitálva.

Szóval inkább maradjunk a fórum eredeti nyitási céljánál és találjuk ki hogy mit lehet tenni a jövőbeli eseteknél. Nem akarok további ilyen eseteket szóval ki kellene találni még a kövi találkozó előtt valami olyat amit nem lehet 2 perc alatt röhögve megkerülni.
A hozzászólást Iceman_96 módosította 2015.10.08. 19:36:31-kor
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3182 hozzászólás
Profil megtekintése
35. hozzászólás - 2015.10.08. 19:49:00 (Válasz Iceman_96 #34 hozzászólására.)
Igazából mindeddig pontosan így gondoltam, ahogy te. Kezdjük tiszta lappal, most akkor tényleg nagyon odafigyelünk, stb.

De! Évek óta... mindig, mióta találkozó van, ki van írva, el van mondva többször, Miklós személyesen is elmondja, hogy csak a saját karakterednek lehet licitálni. Ez azok privilégiuma, akik elmennek a találkozóra. Nem egyszer tanúja voltam már annak, hogy a licitgyőztesről még ott helyben kiderült, hogy csalt, így újrakezdődött az aktuális tétel licitje. Igazából nem is értem az egészet, a helyzet vagy fekete, vagy fehér. Csalás volt, vagy nem volt csalás Az hogy most ki mennyi őskövet vesz, pörget, hány órát tölt a gép előtt játékkal, mekkora kocka, stb, stb, stb, az egy másik tárgyalás.

Mindenesetre először nem hittem Offsnak, hogy ilyen van és létezik. Mármint az, hogy megpróbálják kimagyarázni a nyilvánvalót. Kissé csalódtam a játékostársadalom egy részében

Visszakanyarodva, szerintem Miklós javaslata azért elég jó irány. Név, születési dátum, helyszínen igazolás. Ha többen visztek egy karaktert, akkor elmehettek többen aukcióra, de csak az licitálhat, akinek benn vannak az adatai a rendszerben.
LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.56
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
36. hozzászólás - 2015.10.08. 19:53:19 (Válasz LanMaffia #35 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2015.10.08. 19:49:00

Visszakanyarodva, szerintem Miklós javaslata azért elég jó irány. Név, születési dátum, helyszínen igazolás. Ha többen visztek egy karaktert, akkor elmehettek többen aukcióra, de csak az licitálhat, akinek benn vannak az adatai a rendszerben.

Az irány jó de bőven van még mit finomítani rajta mert ahogyan írtam simán ki lehet játszani bármiféle kellemetlenség vagy nehézség nélkül.
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 8.97
kedvelt tagConan a BarbiNő
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
37. hozzászólás - 2015.10.08. 19:57:07 (Válasz LanMaffia #35 hozzászólására.)
Ez így jó lesz!

Igazad van kedves LanMaffia, szépen megfogalmaztad!

ebben volt okosság, jól láttad a lényeget!
Pontszám: 5
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3182 hozzászólás
Profil megtekintése
38. hozzászólás - 2015.10.08. 19:58:33 (Válasz Iceman_96 #36 hozzászólására.)
Azt igazából nem értettem, leírnád részletesebben? Én még karakterátadást se éltem át igazából, de az hogy 50 őskő, meg hogy minden ősköves tárgy eltűnik az elég húzós. Persze megoldható.

Vagy van esetleg valami más javaslat? Én gondolkoztam rajta sokat, de az ésszerűség határain belül (és jóhiszeműséget feltételezve) azt hiszem ez a maximum.
Pontszám: 8.42
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3182 hozzászólás
Profil megtekintése
39. hozzászólás - 2015.10.08. 20:01:01
Egyébként aki ismer tudja hogy bárkivel szívesen legurítok egy sört a talin, és totál nem érdekel hogy éppen ki mit nyer vagy nem nyer A társaság a lényeg és a jó hangulat Amit ezek a baromságok jól szétvernek
Pontszám: 8.42
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
40. hozzászólás - 2015.10.08. 20:02:29 (Válasz LanMaffia #38 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2015.10.08. 19:58:33
Azt igazából nem értettem, leírnád részletesebben? Én még karakterátadást se éltem át igazából, de az hogy 50 őskő, meg hogy minden ősköves tárgy eltűnik az elég húzós. Persze megoldható.

Vagy van esetleg valami más javaslat? Én gondolkoztam rajta sokat, de az ésszerűség határain belül (és jóhiszeműséget feltételezve) azt hiszem ez a maximum.

"Az átadás 50 őskőbe kerül, és az átadás után a karakternél levő minden maradék őskő megsemmisül, és azok a tárgyid is, amiket őskőért el tudnál adni, valamint az összes fel nem használt fókuszkristály és állat-felszerelés."

Szóval semmi extra. Simán el tudod költeni ezeket a dolgokat egy végzetúr taliig. Amit tenni lehetne például hogy a karakter átadást limitálni hogy mondjuk évi 1 alkalommal lehetne. Egyéb ötlet?
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!