Felhasználónév: Jelszó:
Szigorítsuk-e a VU liciten a licitálók ellenőrzését?
Igen, a javasolt módon
Igen, más módon (leírom a topikban)
Nem szükséges, de nagyon szigorú büntetést kapjon, aki csal
Nem szükséges
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: VU találkozó licit csalások kivédése
kedvelt tagHonda14Férfi
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU találkozó licit csalások kivédése
181. hozzászólás - 2015.10.10. 16:14:36
Hát akkor rosszul tudtam!
Bocsi Lord!
Pontszám: 6.29
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
182. hozzászólás - 2015.10.10. 16:15:24 (Válasz Offsboy #177 hozzászólására.)
csak öten hát ilyeneket azt hittem többen de ezt hívják nonverbális kommunikációnak!
De viccet félretéve én tényleg véleménynyilvánítás miatt tettem és nem visszamenőleg és csak ebben a topicban. És tényleg csak azért mert nem tetszett a közlés módja!
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 7.52
kedvelt tagHonda14Férfi
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
183. hozzászólás - 2015.10.10. 16:28:38 (Válasz Iceman_96 #173 hozzászólására.)
Bocsi még egyszer Lord,csak ezt szerettem volna ebből a dologból kihozni:
Te írtad most:
"Offsboy Solmyr karakterével lépett be nem az enyémmel..."
"Illetve védtem Solmyrt hogy nem volt kém."
Belépett de nem volt kém? Mit védtél akkor?
A lényeg Solmyr karaktere adta ki az infót!
Én vagyok meggárgyulva?Lehet!
Pontszám: 5.97
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
184. hozzászólás - 2015.10.10. 16:35:27 (Válasz Honda14 #183 hozzászólására.)
Idézet: Honda14 - 2015.10.10. 16:28:38
Bocsi még egyszer Lord,csak ezt szerettem volna ebből a dologból kihozni:
Te írtad most:
"Offsboy Solmyr karakterével lépett be nem az enyémmel..."
"Illetve védtem Solmyrt hogy nem volt kém."
Belépett de nem volt kém? Mit védtél akkor?
A lényeg Solmyr karaktere adta ki az infót!
Én vagyok meggárgyulva?Lehet!

Rendben, nincs harag Honda.

Solmyrt védtem mert ő nem kémnek ment hanem azért ment mert én hívtam. Solmyr nem tudott róla hogy belépett hozzá Offs. Hidd el volt is erről üzenetváltás közöttük utána miután megláttam a képeket itt fórumon. Nem véletlenül védtem Solmyrt ismertem már annyira hogy tudjam nem kém, és ebben igazam is volt. Az egy másik téma hogy Offs belépett a karakterébe a tudta nélkül. De ez is mint sok más is túl van beszélve már.

Jó lenne lezárni most már a vitát és visszakanyarodni a topik nyitásának az eredeti céljához tehát a jövőbeni licit csalásokat kivédeni.
A hozzászólást Iceman_96 módosította 2015.10.10. 16:36:10-kor
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 9.02
utáltA kőművesFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
185. hozzászólás - 2015.10.10. 16:38:23
Honda:
Solmyr elvileg nem tudott a dologról vagy csak később jutott a tudomására.
Offsboy lépett be az ő karakterével. A többség és Miklós véleménye szerint ez teljesen legális multizás, meg kell hajolni előttük és kész.

Ezentúl nincs értelme idegeneket klánokba felvenni és személy szerint nem javasolom más klánoknak sem, hiszen a vezetőség által legális multizással "ipari" kémkedést lehet végrehajtani és mindent, amit korábban taglaltunk: szövibajnokság, fóruminformációk, karakterinformációk, küldetésinformációk, ki-kit rabol, kinél mennyi LE van, mire tartalékol, stb-stb. mind-mind egy nem büntetendő szabálysértéssel kideríthető.

Tudod, az emberölést sem tiltja semmi, csupán ha elköveted, akkor van egy szankciója. Itt ugyan le van írva, hogy multizás, de ezek szerint szabad csinálni és még szankciója sincs ezáltal.

Húúú mennyi fals emailt kell most csinálnom, kell legalább 10 farmkarakter. Majd megbeszéljük, hogy mikor melyikünk támadja őket...
Pontszám: 1.52
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
186. hozzászólás - 2015.10.10. 16:49:22 (Válasz A kőműves #185 hozzászólására.)
Balázs nyugodjál már le, már egyszer leírtam mit kerestem a fórumotokban.
Várjál, most lassan újra:
Tudod, hívtatok a szövibe és többen ajnározták hogy mekkora király társaság, hát jobbnak láttam ennek utánanézni mielőtt szövit váltok és bukom a szöviküldi jutalmat stb. Tehát Solmyr belépési adatait elővettem (akiét legális helyettesítés okán régóta bírok)
Lapozgattam a fórumban, hogy lássam milyen temperamentumú emberek, témák vannak; tök véletlen akadtam a topicra, ami megkapta a szemem, mert "végzetúr találkozó" vagy mi volt, kevés hsz-el.

Meddig akarod még nyomni ezt a témát?

Értem én hogy korrupció mellett k. könnyű érvelni, mert nem lehet bebizonyítani az ellenkezőjét, de ez hova vezet?

*szerk

Tudod, az emberölést sem tiltja semmi, csupán ha elköveted, akkor van egy szankciója.
Uhh, pont tőled jobb analógia illett volna, Btk. 160. §
A hozzászólást Offsboy módosította 2015.10.10. 16:51:25-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.01
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
187. hozzászólás - 2015.10.10. 16:58:41
Tehát az mentő körülmény hogy hívtunk ezért előtte ipari kémkedést végzel és teljesen szabályos és szabad is valamit követendő példa?
Ha kapsz egy munka ajánlatot hasonlóan jársz el?
Nem azért ami kiderült vagy ami lett belőle hanem a módja ezzel 2 olyan játékost sároztál be mások szemében akinek semmi köze nem volt hozzá és a többi utóhatásról nem is beszélve.
Pontszám: 6.44
utáltA kőművesFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
188. hozzászólás - 2015.10.10. 17:06:47
Jó hogy mondod, a szomszéd a múltkor azt mondta, hogy bármikor átugorhatunk hozzájuk vendégségbe. Majd két nappal előtte átmegyek körülnézek, hogy milyen a környezet, hogy egyáltalán jól érezném magam-e ott. Ha elkapnak, mint betörőt, majd hivatkozok rátok.

Engem az elv zavar, hogy ez megtörténhet. Mint ahogy téged is az elv zavart abban az ügyben, ami miatt ez az egész topic létrejött. Az zavar, hogy bármikor előfordulhat ez és gátat kell szabni neki, mert te ugyan azt mondod, csak a hangulat ellenőrzése miatt léptél be, de lehet, hogy valaki, egy másik klánba teljesen más miatt lép be az ottani haverjának az accountjával. Tehát én nem azt akarom, hogy büntetés legyen a dologból, nem akarom, hogy egy ismerős, kolléga, vagy annak a barátnője, barátja, de akárcsak egy haver vagy annak az óvodástársa is büntetést kapjon utólag bármi miatt is, hanem azt akarom, hogy ez a lehetőség megszűnjön. Ráadásul ha jól tudom Solmyr sem tudott a dologról, tehát visszaéltél a barátságával és a karakterével, itt nem helyettesítésről volt szó. De ez a ti ügyetek. Majd megbeszélitek egy bambi, sör vagy pofon mellett.
Pontszám: 6.68
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3146 hozzászólás
Profil megtekintése
189. hozzászólás - 2015.10.10. 17:12:15
Na most akkor térjünk vissza szépen az aukció megoldására. A turpisság kiderült, gondolom lesz valami szankció, téma ezen része lezárva

Merültek fel további témák, például helyettesítés "legális" megoldása, multikarakterek kezelése, stb. Ezek mehetnének külön topicba.
LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.05
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
190. hozzászólás - 2015.10.10. 17:12:16
Eeee engem is lepontoztak gyorsan szaladok a vezetéshez mert erős tippem van ki volt az!
Kőműves de akkor előtte betintázunk és beszámíthatatlanságra hajtunk!
Pontszám: 6.87
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
191. hozzászólás - 2015.10.10. 17:14:29 (Válasz LanMaffia #189 hozzászólására.)
Vègre valaki aki emlèkszik a topic címère.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 9.07
utáltA kőművesFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
192. hozzászólás - 2015.10.10. 17:15:55
Ja, és én teljesen nyugodt vagyok. Engem nehéz kihozni a sodromból, főleg nem egy fórumon, bár én elég sokaknál elértem ezt az évek során. (ma pont Miklósnál). '99 óta netezek.
És tényleg nem haragszom itt sem senkire. Mindenkinek joga van ahhoz, amit jogosnak érez, játék miatt még soha nem haragudtam senkire, főleg nem vittem ezt át irl-be.
Bár azért BLACKDEMON-ért nem vagyok túlságosan oda!
Pontszám: 4.35
utáltA kőművesFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
193. hozzászólás - 2015.10.10. 17:20:52
Amúgy lehet, hogy elnézek már erre a VU találkozóra novemberben. Retsemsel nevű karimnak úgyis van közel 10ezer dukátja, Solmyr elvitte előlem az övet és így a nyakamon maradt ez a sok dukát. Nem tudom mit kezdjek vele. Tetszene az öv is, de szemezgetek az uralkodó pálcájával is. Igazolsz vagy vigyek igazolványt?
Pontszám: 3.09
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
194. hozzászólás - 2015.10.10. 17:29:44 (Válasz A kőműves #193 hozzászólására.)
Beszéld meg az asszonyoddal, ő már odaígérte nekem előre a novemberi pálcát
Amúgy Solmyrnak nincs öve. O'bzas Tepre-re gondoltál.
Pontszám: 8.68
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
195. hozzászólás - 2015.10.10. 17:31:18 (Válasz LanMaffia #189 hozzászólására.)
Igen, biztosan lesz szankció,

de hidd el nekem ez volt a legrosszabb, amit kaphattam, ami itt történt MIATTAM!

Ennél jobban semmi nem fog bántani, ez nagyon rossz volt.

Nagyon sajnálom Végzetúr Társaim még egyszer!
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 7.67
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
196. hozzászólás - 2015.10.10. 17:32:09
Nah skacok szerintem zárjuk le most már a topiknak a nem ide való részét. Továbbiakban írjatok egymásnak privátban ha van még megbeszélni valótok.

Most Miklósék úgy néz ki arra az ötletre hajlanak hogy ki legyen bővítve a beállítások menü személyes adatok megadásával amit igazolvánnyal lehet majd igazolni vú talin az élő aukción.

Erre mondtam én hogy könnyedén kijátszható egy karakter átadással. Simán lehet úgy időzíteni hogy az őskövek elfogyjanak a vú taliig. Ez így még nem elég jó.

Lehetne még kiegészíteni a dolgot azzal hogy minden karaktert maximum évente 1x lehet átadni. De ezt meg ki lehetne játszani azzal hogy új regisztrációt csinál valaki és ahová át lett adva a kari azt használja az illető utána. Szóval ez sem jó még. Akármennyire is gondolkozom nem tudok kitalálni olyan módszert amire nem találnék 3 másodperc alatt egy nagyon egyszerű kibúvót. Csak azt tudnám elképzelni hogy nehezítsük meg minél jobban a dolgot, tegyük minél kényelmetlenebbé és akit elkapnak annak legyen olyan a szankciója hogy elrettentő legyen mert más módszert egyszerűen nem látok.
Szankcióként ami elég elrettentő lehet arra tudok gondolni hogy természetesen az adott tárgy elvétele, a dukátok vissza nem kapása és a jövőbeni összes élő aukcióról kitiltás. Ez talán elég elrettentő lenne.
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 9.51
utáltA kőművesFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
197. hozzászólás - 2015.10.10. 17:33:42 (Válasz Offsboy #194 hozzászólására.)
Oh... na látod, engem ennyire érdekelnek a relikviák, még azt sem tudom ki vitte el előlem.
Pontszám: 6.24
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
198. hozzászólás - 2015.10.10. 17:39:41 (Válasz Iceman_96 #196 hozzászólására.)
Szerintem a név és a karakter összekötése a legnehezebben kijátszható. Kijátszható, mint mindegyik. El tudok képzelni olyan helyzetet, amikor pont elköltik az összes őskövet, épp átadják, aztán nosza. De ez csak annál működik, akinek eleve kevesebb köve van, mint amennyit rászán a buktára. Ha valakinél van elfekvőbe pár100, illetve egy préimumos ruhaszett se olcsó, az már nemigen hiszem, hogy hagyná bukni. A jelenlegi rendszernél jóval biztosabban működne. Azt üzenné, hogy "igen, mi ezt komolyan vesszük, mutasd meg ki vagy valójában, aztán beszélhetünk". Ha tényleg ilyen telefonon keresztül licitálgatások voltak eddig, hát ezután biztos nem lesznek. Illetve a felhívásban egy jó 3 sorban kitenni, aukción elmondani, hogy mivel jár a lebukott stikli.

*és most bocsánat, de ha valaki meg nem szeretné megmutatni meg az igazolványát, mert a jogai fontosak; miközben úton odafelé 2 BKV ellenőrnek is felmutatta a metrón, az meg majd részt vesz a játékbeli aukción, ahol nem kell mutatni semmit.
Ez már nem neked szólt, hanem általában.
A hozzászólást Offsboy módosította 2015.10.10. 17:42:35-kor
Pontszám: 8.02
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
199. hozzászólás - 2015.10.10. 17:42:55 (Válasz Offsboy #198 hozzászólására.)
Rosszul tudsz dolgokat. Az ősköves felszerelések nem tűnnek el.
Csak az őskövek, ősköves italok és a gradulátumok illetve fókuszkristályok tűnnek el ha átadnak egy karaktert.

Épp ezért csak el kell használni és költeni ezeket. Semmi nehézség nincs ebben.
A hozzászólást Iceman_96 módosította 2015.10.10. 17:44:50-kor
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 9.03
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
200. hozzászólás - 2015.10.10. 17:45:07 (Válasz Iceman_96 #199 hozzászólására.)
Ja, az már másabb.
Pontszám: 8.02
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítő