Felhasználónév: Jelszó:
Szigorítsuk-e a VU liciten a licitálók ellenőrzését?
Igen, a javasolt módon
Igen, más módon (leírom a topikban)
Nem szükséges, de nagyon szigorú büntetést kapjon, aki csal
Nem szükséges
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: VU találkozó licit csalások kivédése
közkedveltRhemFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU találkozó licit csalások kivédése
121. hozzászólás - 2015.10.10. 00:30:40
Most elvonatkoztatva attol, hogy a konkret esetben mi is tortent valojaban, lehet, hogy en vagyok hulye, de en tenyleg nem ertem, hogy a Miklos altal emlitett "mas helyett nyerek kvizolimpian" jellegu barati gesztus, mennyiben mas ahhoz kepest, hogy ha valaki mas helyett licital aukcion?
Sot, igazabol az elso esetben olyan dologban segit az illeto, amit a masik jatekos onmagatol nem is tudna kivitelezni, ha nem tud olyan gyorsan es jol valaszolni magatol, mig a masodik esetben pedig mindossze annyi lenne szukseges, hogy ott tudjon lenni, es akkor ugyanugy tudna licitalni, elvegre az ehhez szukseges dukatot sajat maga osszeszedte.
Ha most azt mondjatok erre, hogy amiatt mas, mert az egyiknel egy kviz medal, masiknal egy szivossag ove a tet, akkor erre feltennem a kovetkezo kerdest, hogy akkor ha aukcion egy kvizmedal kaliberu cuccra licital valaki mas helyett, akkor az evvel a logikaval szinten megbocsathato bunnek szamit?
Pontszám: 7.71
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3431 hozzászólás
Profil megtekintése
122. hozzászólás - 2015.10.10. 00:56:40 (Válasz Rhem #121 hozzászólására.)
Ha nem érted, mutatok más példákat:

A. játékos egy autoclickert használ, hogy megforgassa a szerencsekereket minden nap 3szor.
B. játékos scriptje folyamatosan scanneli a toplistát, a szerzett LE-t, és amint lát valakit, akinél LE van, megtámadja portyában.

A. polgár odamegy mindenkihez, és megkérdi, van-e egy kis aprója. Aki ad neki, annak megköszöni, aki nem, attól elnézést kér
B. polgár odamegy C. polgárhoz, hasbaszúrja, és elveszi a pénztárcáját.

Az első esetben is áthágod a szabályokat, szabálysértést követsz el, de kis dologban, és nem ártasz vele másnak.
B esetben viszont komoly kárt okozol másnak.

Remélem így már érthető.
Pontszám: 8.47
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3431 hozzászólás
Profil megtekintése
123. hozzászólás - 2015.10.10. 01:07:06 (Válasz Quellon #117 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2015.10.09. 21:57:41
A pecsételős módszer jó ötlet volt, ha nem is teljesen kiforrott. Érdemes lenne átgondolnotok, mert az jó irányvonal lenne, hogy a licitre csak az mehessen akinek bizonyítottan van karaktere, dukátja és nem csak (részegen) szivat másokat, hanem a saját dukátjával felel és kockáztat a liciten.

Az is lehet probléma, hogy vkinek nincs dukátja, és felelőtlenül licitálgat. Ilyen esetre lehet, hogy le kéne vonni a licitérték 10%-kát - csak ugye hogy ellenőrzöd, hogy kinek a nevében licitált egyáltalán?

A nagyobb baj ha másnak veszel meg valamit, és ezt a pecsétes papir nem oldja meg.
Pontszám: 6.81
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
124. hozzászólás - 2015.10.10. 07:05:36 (Válasz Honda14 #120 hozzászólására.)
Honda Uram!
A te példáddal élve; ha bármilyen nyilvános felületen, szövetségi (igen, a szövetségi fórum tartalma is a Beholder tulajdona; nem a szövetségé (!), úgy mint minden az oldalon, ergó bárki aki oda ír, nyilvánossá teszi az irományát; függetlenül attól hogy mit hisz ki látja azt) vagy itteni fórumban azt írod, hogy kábítószert termesztel vagy terjesztel, és ez komolynak hat; többen is lesznek akik nem fognak elmenni mellette. És lesznek olyanok is, akiket nem érdekel. Ha az utcán meglátnak egy zsebtolvajt, lesznek akik odamennek helyrerakni a helyzetet, és lesznek akik a másik irányba néznek. Az, hogy az egyikünk ebbe, a másik abba a csoportba tartozik, elvi kérdés, és nem a világ vége. Nem annak a kérdése, hogy ki rossz vagy jó ember, ki etikus vagy a becsület lovagja, ez mind egyéni értékrend kérdése. A szabályosság megítélése pedig nem a mi dolgunk.
A hozzászólást Offsboy módosította 2015.10.10. 07:09:11-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.63
kedvelt tagHonda14Férfi
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
125. hozzászólás - 2015.10.10. 08:05:05
"Beholder tulajdona; nem a szövetségé"
NEM TE vagy a Beholder!Nem volt jogod!
És simán elnéznek felette Miklósék!
Ha a vezetőség bele tud nézni akkor nézze meg miket írt még NecroManci oldalakon keresztül a szövetségének,hogy mennyire rosszul érzi magát,hogy gyanúsítják!A szövetségében mindenki kiállt mellette,egy embert kivételéve,a kém karakter akihez beléptél.És kérdem:Honnan tudhatják ,hogy nem TE irkáltál a szövi falukra????
Hol van az emberség?És ez mind azért mert előled vitte el a kincset és irigy vagy ezért,
több dukátja volt és pont!
1.Ha nem kémkedsz,nincs balhé nincs vita nincs harag.
Az írásaiddal NecroManci-t megbántottad,sírt lelkileg megtört!
Csak azért mert ami a szövetségében le van írva az valósnak vélted!
Még egyszer mondom,volt róla szó,hogy nem fog tudni elmenni,DE ELMENT,OTT VOLT!
Innentől kezdve nincs csalás!
Értem a példákat,DE a lényegről senki nem beszél!
Szánalmas!
Részemről nincs több mondani valóm,nem fogom magam ismételgetni többet.
Így megbántani,gyanúsítani valakit egy valósnak vélt írás miatt...irigységből,
/mert nekem ez jön le/
Hol az emberség?Kevés már a Bocsánat!!!
Üdv mindenkinek!
Jó játékot!
Pontszám: 5.53
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1130 hozzászólás
Profil megtekintése
126. hozzászólás - 2015.10.10. 08:36:42 (Válasz Honda14 #125 hozzászólására.)
Nem nagyon akarok belemenni ebbe a vitába, de azért a "köszönöm, hogy megszerezted ezeket a kincseket nekem" eléggé egyértelműsíti azt, hogy nem ő vette
Pontszám: 8.93
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
413 hozzászólás
Profil megtekintése
127. hozzászólás - 2015.10.10. 09:01:24
Kedves Ricskosz! Hamarosan tisztázom az ügyet, mindenki mindent megfog érteni. Kis türelmet kérnék mindenkitől! Annyit biztosra vehettek, hogy nem történt csalás.
V3 Shadowrun
Pontszám: 6.28
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3146 hozzászólás
Profil megtekintése
128. hozzászólás - 2015.10.10. 09:18:46 (Válasz Offsboy #124 hozzászólására.)
Rájöttél már gondolom, hogy van akivel lehet beszélni értelmesen, van akivel nem Tapasztalataim szerint az már régen rossz, ha egy beszélgetés olyan szintre jut, hogy az élet valamilyen más területén megtörtént dolgokat kell felhozni példának az érthetőség miatt. Nem szabad ide jutni. Miklós igencsak profin megmondta a tutit, és neki elég sok éves tapasztalata van az extrém felhasználói esetek kezelésében, lazán rá lehet bízni a döntést
LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.57
közkedveltRhemFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
129. hozzászólás - 2015.10.10. 09:29:44 (Válasz Miklós #122 hozzászólására.)
Ertem, szoval tenyleg csak azon mulik, hogy pl szivossag ove kaliberu cuccrol van szo, vagy nem.

Tehat konkretan ha egy "kristály mytoaffinitás"-ra licital valaki mas neveben, akkor az ezek szerint szinten abba a kategoriaba esik, ami elnezheto, igaz?
Elvegre az ahogy neztem ket vilagon el se kelt, de sehol se adtak erte 500 dukatnal tobbet.

Innentol kezdve viszont az egesz dolog szubjektiv, hogy mikor van retorzio, mikor nincs, es szerintem ez nem tesz jot a jateknak, sok embernek elveheti a kedvet tole, de ti tudjatok...

A lenyeg tovabbra is az lenne, hogy egyertelmuen le legyen irva, hogy hol a hatar, hogy mikor van retorzio, es mikor nincs.
Pontszám: 9.35
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3146 hozzászólás
Profil megtekintése
130. hozzászólás - 2015.10.10. 09:39:36 (Válasz Rhem #129 hozzászólására.)
Az élő aukcióra ki volt írva hogy tilos. A többi felvetett dologra nem. Kezdeti viszonyítási és értékelési normának tökéletes. Ha megszeged az elsőt nem mutogathatsz a másodikra, hogy de hát az se, az se. Az viszont tény, hogy van egy szürke zóna, ami a játék több éves fennállása során alakult ki, és nagyon jó is hogy ott van.
Pontszám: 6.76
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
596 hozzászólás
Profil megtekintése
131. hozzászólás - 2015.10.10. 11:20:09 (Válasz Shadowrun1990 #30 hozzászólására.)
Erre már muszáj nekem is hozzászólnom. Előfordul, hogy nem értek egyet LanMaffiával vagy Offsboyyal különféle okok miatt, de most abszolút igazuk van. Ez tiszta csalás. Miért? Egyrészt mert le van írva és el is mondják az élő auckión, hogy nem licitálhat senki más nevében. Ez már önmagában elégnek kellene lennie. De ott van a morális kérdés is, gerinces ember ilyet elvből nem tesz. Itt több hónap/év alatt összekuporgatott aranydukát mennyiségről van szó, ne keverjük már össze egy beholder szeme forgatással. Lehet sírni, ríni, én nagyon komoly szankciókat javasolnék a renitensek ellen. Akár végleges zárolást is.
Legutóbb nem tudtam a nyári talira elmenni, pedig elvihettem volna a szívósság övét. Eszembe sem jutott megkérni valakit, hogy licitáljon, fél évnyi táp kimaradt, majd megyek novemberben
Pontszám: 8.05
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3431 hozzászólás
Profil megtekintése
132. hozzászólás - 2015.10.10. 12:05:15
Rhem: a határ egyértelmű. Az árverésen TILOS más helyett licitálni.

Ezt a topikot hamarosan le fogom zárni, ha valaki még szeretne az ügyben szólni az utolsó szó jogán, azt tegye meg. De már inkább csak az eredeti témával kapcsolatban, fogadatlan prókátorokra, vagy egymás oltogatására már nincs szükség.
Pontszám: 9.08
népszerűNecroManciNő
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
133. hozzászólás - 2015.10.10. 12:23:29
Ez most komoly srácok?

Ennyi irigységgel nem is találkoztam még, úgy tesztek, mintha loptam volna a dukátot, meg ki tudja még mi mindent követtem volna el...

Nekem nem ér ennyit az egész, sőt a játék sem.

Örülök, hogy a megkövezés nem megengedett, mert már megtettétek volna...

Szankcionáljatok ahogyan csak akartok, elvégre van egy világos játékszabály, ami le van fektetve,
ugyan nem szegtem meg, de úgyis ítélkezhettek, tönkre tehetitek a játékélményem egyszerűen egy szavazásba kerül ezek szerint.

Barátaim, ti is hagyjátok abba ezt a méltatlan vitát, nincs ennek értelme, úgy látom el lett ez döntve már.

Mindenkinek jó és főleg nyugodtabb játékot kívánok!
V2 NecroManci
V3 Kaszás Barbi
Pontszám: 7.38
utáltA kőművesFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
134. hozzászólás - 2015.10.10. 12:30:13
Mivel a veszekedés továbbra sem csitul és kissé furcsa a hozzáállás a vezetés részéről is, újra hozzászólok.

Furcsa alatt azt értem, amit korábban is említettem, hogy a szabályok nincsenek konkretizálva, továbbá a mostani Miklós féle hozzászóással nemhogy tisztább lett a helyzet, hanem még kaotikusabb. Ezek szerint tényleg az van, amit írtam, hogy vannak bizonyos szabályok, amiket be kell tartani, van amiket nem és van amit csak bizonyos csoportoknak.

Én ismerek olyan karaktert, ami multizás miatt a mai napig zárolva van (kb. 4 éve), pedig ugyanúgy multizás történt, mint a mostani esetben. Nem az a célom, hogy bárki zárolásra kerüljön, mert ártani nem akarok senkinek, csupán furcsa a Miklós által most konkrétan leírt kettős mérce.

Hanspeter hozzászólását nem igazán értem, ezek szerint itt tényleg több felhasználási feltétel van és van ahol le van írva, hogy a multizás tilos van ahol pedig engedve van. Akkor most melyik az igaz? Melyik a hivatalos? Mert én csak a fő oldalon leírtakat ismerem. De ok, legyen. Akkor beszéljünk a nem kőbevésett dolgokról. Nincs leírva az sem, hogy egy karaktert 2 vagy akár több ember vigyen és akár licitáljon valamelyik közülük? Azt azonban továbbra is úgy gondolom, hogy felesleges addig morálról, etikáról, korrektségről beszélni, amíg szövetségi kémkedést szabálysértéssel, multizással követtek el. A vezetőség úgy látszik ezt észre sem veszi és erre érdekes módon nem írt ki szavazást. Mi jön le ebből? Hogy az egyik félnek szabad elkövetni ezt-azt, a másiknak nem. És lehet itt azzal jönni, hogy kinek melyik a súlyosabb. Az én véleményem szerint sokkal súlyosabb a kémkedés ilyen fajta véghezvitele.

Miklós szabályai szerint pedig akkor ezek szerint én csinálok 10 külön emailcímről regisztrált karaktert, mindegyiket prémiummá teszem, innentől kezdve "elhiszi" azt, hogy külön játékos. A 10 karakterből farm lesz, szépen kirabolgatom őket. És legális. Tényleg ennyire az őskőről szól minden? A kvízmedálos példa pedig nevetséges. Miklós szerint nem okoz hátrányt. Dehogynem, hiszen az, aki nem szerzett volna, de más megszerzi neki, az lehet hogy pont leszorít a listáról valakit, aki ezáltal nem kap. És lehet, hogy neki pont az a kvízmedál lett volna a legfontosabb adott pillanatban. Azt nem lehet megítélni, hogy kinek mi a fontos a játékban. Ahogy elnézem, néhány karakternek pont az, hogy tőle rabolják a legtöbb LE-t. Mert ugye farmkarakterek nincsenek.
Honda hozzászólásaival egyetértek, úgyhogy amit ő leírt nem is térek ki rá. Egy apró megjegyzés mégis. Az, hogy valami a Beholder tulajdona, az nem azt jelenti, hogy bizonyos játékosok tulajdona.

LanMaffia hozzászólásai értékelhetetlenek.

Ja, és furcsa, hogy milyen lapítás megy a farmkarakterek kérdésében
A hozzászólást A kőműves módosította 2015.10.10. 12:31:28-kor
Pontszám: 1.15
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
135. hozzászólás - 2015.10.10. 12:46:31 (Válasz LanMaffia #2 hozzászólására.)
Ehez kell egy rendőr is aki elkérheti az igazolványt, mert Miklósék ezt nem tehetik, mivel nem hatóság.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 7.19
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
136. hozzászólás - 2015.10.10. 12:53:40 (Válasz A7935 #135 hozzászólására.)
Leprogramozzák, bejelentik az érintett szabályozószervnél és már okés is a dolog. Rendőr nem kell. Aki meg nem fogadja el, az nem adja meg az adatait. Nem éri hátrány.
Pontszám: 7.72
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
413 hozzászólás
Profil megtekintése
137. hozzászólás - 2015.10.10. 12:59:25
Tisztelt Miklós!

Leírom a teljes igazságot, hogy kerek legyen a történet számodra és mindenki más számára is! A végzetúr találkozón részt vettem, ahogy NecroManci is és még sokan mások a baráti körömből... Többen tudjuk bizonyítani, hogy NecroManci is ott volt. Én licitáltam helyette, mint Shadowrun, mivel a licit megkezdése előtt nem sokkal nem érezte jól magát és hazament. Felajánlottam neki saját elhatározásból, hogy elhozom neki a relikviákat ha tudom. Láthatjátok azt is, hogy Shadowrun karakteremmel nem licitáltam semmilyen egyéb tárgyra mindezek tükrében. Amit Offsboy bemásolt, mint "bizonyítékot" ezek ismeretében úgy gondolom mindenkinek összeáll a kép. Megszereztem a tételeket, majd miután hazaértem elújságoltam a hírt, beírtam a belső fórumunkra, hogy Mancinak megszereztem a kincseket, amit ő természetes módon megköszönt nekem. Úgy gondolom nem követtünk el csalást, hiszen mindketten vettük a fáradságot és elutaztunk a találkozó helyszínére, kifizettük a belépő árát stb... Kérem szépen vegyétek figyelembe a fent leírtakat! Ha ezek után is úgy gondoljátok csalást követtünk el, illetve büntetést kívántok kiszabni, a lelketek rajta, de ne NecroMancit érjen ezek után retorzió, hanem engem Shadowrunt! Köszönöm a türelmet, illetve bocsánatot kérek minden játékostársamtól, akiket "megvezettem"!!! Tisztelettel: Shadowrun
V3 Shadowrun
Pontszám: 7.75
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
138. hozzászólás - 2015.10.10. 13:01:23 (Válasz Multifilter #136 hozzászólására.)
Értem.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 7.19
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3146 hozzászólás
Profil megtekintése
139. hozzászólás - 2015.10.10. 13:02:08 (Válasz Shadowrun1990 #137 hozzászólására.)
Hát tudod igen sok minden megspóroltunk volna, ha ezt már a legeslegelején leírod
Pontszám: 8.43
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
140. hozzászólás - 2015.10.10. 13:06:40
VU találkozó licit csalások kivédése.

Na akkor most hogyan is lesz kivédve a visszaélés tulajdonképpen?
A hozzászólást A7935 módosította 2015.10.10. 13:08:14-kor
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 7.17
Oldal: 1234567891011
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: KödrelikviákAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!