Felhasználónév: Jelszó:
Szigorítsuk-e a VU liciten a licitálók ellenőrzését?
Igen, a javasolt módon
Igen, más módon (leírom a topikban)
Nem szükséges, de nagyon szigorú büntetést kapjon, aki csal
Nem szükséges
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: VU találkozó licit csalások kivédése
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU találkozó licit csalások kivédése
101. hozzászólás - 2015.10.09. 07:47:35
Mivel itt hasmisítás, csalás, lopás, vérig sértés vádjaival is találkoztam - és bocs akinek már tele a hócipője a témával /nekem is/ - az eredeti szándékom, és annak stílusa gyors közzététele mellett döntök most és ide teszem az összes levelezést Necromancival, amit ő nem oszt meg, mert nem vamzer, pedig súlyosan szegem azokban (is) a szabályokat.

És az utolsó:

Lehet persze jönni a PS-ezéssel meg minden, de gondolom az ÜSZ lementette ami ide kapcsolódik, velük nehezebb lesz ezt megetetni, mint az itt fél-információkkal ellátott közönséggel. Innentől - és azóta is - úgy gondolom hogy majd az ÜSZ dönt ahogy dönt.

[szerk]
A teljes képhez az ÜSZ-es levelem is hozzátartozik. Necromanci, ha meghúzod magad és vállalod négyszemközt a tetted, semmi nem lett volna az ügyből. De most már tényleg kezd elég lenni, hogy én magyarázkodok, nem aki csalt.

Ezzel a témával többet nem foglalkoznék, akik rám dobálták itt a dobálni valót, azok is inkább lökjenek be javaslatot, hogy hogy lesz megoldva innentől az élő aukciós dolog.

-------------------------------------------------------------------------

Eredeti témához:
A pecsétes fecni jó ötletnek tűnik, bár nekem a nevem se esne nehezemre megadni, aki a vetélkedőre nevez, ott is úgyis beírjuk (persze nincs azonosítás, szóval be lehet bármit is írni). Bár azt nem látom, ha egy HKK-s TF-es havert megkérek hogy kérjen nekem egy fecnit "Pista a végzetúr" karakter nevére, az hogy lesz levédve?
Vagy lehet még, hogy mindenki a karakternevét a homlokára tetováltatja, biztos ami biztos.
A hozzászólást Offsboy módosította 2015.10.09. 08:27:36-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.45
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
102. hozzászólás - 2015.10.09. 08:01:07
Egyébként meg az asszonynak van igaza! "Ez csak egy nem létező világ, sz_rd le!"
Pontszám: 8.01
utáltA kőművesFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
103. hozzászólás - 2015.10.09. 10:02:38
Számomra furcsa korrektségről és etikáról beszélni úgy, hogy közben etikátlanul viselkedsz és megsérted a játékszabályokat.

Nyilvánvaló, hogy mit akartál elérni, ez látszik a leveleken (már az elsőn is) és a mostani hozzászólásaidon is. Több évig nem zavartak a találkozón elkövetett vélt vagy valós szabálytalanságok, mert nem ért érdeksérelem vagy esetleg haverok követték el. Most, hogy a tyúkszemedre léptek és előled vittek el egy tárgyat, hirtelen nagyon fontos lett az ügy és látszik az is, hogy vannak, akik könnyebben elérnek itt a vezetőségnél dolgokat.

Emberi és személyes dolgokra jobban nem térek ki, ezt mindenki tisztázza magában, hogy mi fér neki bele, mi nem. Akár csalással, akár vádakkal, akár felnyomással.

Utólag pörögni dolgokon teljesen felesleges és csak indulatokat szül. A lényeg, hogy a vezetőség dolga, hogy a jövőben kiküszöbölje azt, hogy bármi olyan előforduljon, amit nem akarnak. Ez vonatkozik a találkozóra, a multizásra, a farmokra és egyéb csalásokra, visszaélésekre. Itt most nagyon kikerekedett a dolog a találkozóra, de szerintem a többi sokkal súlyosabb gond, csak hát ugye nem mindegy, hogy kinek az érdekeit sérti és kinek kedvez. Sokak szemét szúrja ez, de inkább elhagyták a játékot vagy vegetatív üzemmódra kapcsoltak. Nem tudom, hogy a Beholdernek ez miért éri meg, hogy sok őskő fizető játékos eltűnt, nem látok bele az üzletpolitikájukba.
Pontszám: 1
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
104. hozzászólás - 2015.10.09. 10:08:25 (Válasz A kőműves #103 hozzászólására.)
Azért hozzátartozik, hogy Necormanci párjaként (levelezésben "Balázs") némileg elfogult az állásfoglalásod. Ha más karakterhez belépni szabályellenes lenne, már nem lenne túl sok játékos egy világon sem.

*szerk: mellesleg azért néztem be, mert pont ti mondtátok, hogy mekkora király közösség, menjek oda. Ennek jártam utána, az egész tök véletlen volt.
A hozzászólást Offsboy módosította 2015.10.09. 10:11:46-kor
Pontszám: 7.76
utáltA kőművesFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
105. hozzászólás - 2015.10.09. 10:27:59 (Válasz Offsboy #104 hozzászólására.)
Az hiszem ez természetes, hogy elfogult vagyok, mint ahogy mindenki mással elfogultak a rokonai, barátai, haverjai. Ezzel nincs is gond.

Más karakterhez hivatalosan nem "szabályellenes lenne", hanem konkrétan szabályellenes belépni. Ezek szerint azon a véleményen vagy, hogy bizonyos szabályokat be kell tartani, de van, amelyeket nem. Csak akkor legyen a hivatalos oldalon leírva:

1. Szabályok, amiket be kell tartani, ellenőrizzük és szanckionáljuk:
2. Szabályok, amiket jó lenne, ha betartanátok:
3. Szabályok, amiket be lehet tartani:
4. Szabályok, amiket nem kell betartani:
5. Szabályok, amiket nem mindenkinek kell betartani:

Értem. Szóval teljesen véletlenül más accountját írtad be, majd véletlenül a kódját is és teljesen véletlenül beléptél, körbenéztél, fórumot olvastál. Még lehet, hogy írtál is. Megnézted, hogy éppen mik a terveink, mit csinálunk a szövibajnokságban, ki-kit támad, ki írja le, hogy éppen mire készül. Etikus és korrekt. Elég nyilvánvaló, hogy mit és miért csináltál.
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
106. hozzászólás - 2015.10.09. 10:35:59 (Válasz A kőműves #105 hozzászólására.)
A sok félremagyarázás helyett, most már elő a farbával. Más licitált a barátnőd helyett a nyári találkozón vagy sem? Ő ott volt egyáltalán?
Pontszám: 9.59
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
413 hozzászólás
Profil megtekintése
107. hozzászólás - 2015.10.09. 10:46:18 (Válasz Offsboy #104 hozzászólására.)
Nem véletlenül akartunk áthívni téged és még egyéb erős játékosokat. Folyamatosan építjük a szövetségünket és a jó hangulatot is fenntartjuk, odafigyelünk egymásra. Nem minden csak a játékról szól! Bizalmat szavaztunk neked, nem éltél vele, helyette felhasználtad szövetségi társad, aki csúnyán becsapott mindannyiunkat. Nem vagyunk saját magunk ellenségei, nincs semmi rejtegetnivalónk. Az viszont, hogy magad helyett szövetségi társad karakterével beléptél és loptál a belső fórumunkról és még a nyilvánosság elé is tártad nagyon elítélendő! Érdekes módon, ami rövid időt eltöltött nálunk a barátod nagyon is jól érezte magát, csak aztán "valamilyen rejtélyes" oknál fogva lelépett... Nem ragoznám tovább a dolgot, már nagyon kezdem unni az egészet, ahogy te is! Nagyon sajnálom, hogy egy fél évvel ezelőtti dolgon rágódunk, ahelyett, hogy példálózások helyett simán a megoldást keresnénk.
V3 Shadowrun
Pontszám: 7.14
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
108. hozzászólás - 2015.10.09. 11:03:09 (Válasz A kőműves #105 hozzászólására.)
Olvasd már el légy szíves a felhasználási feltételeket. Kerek perec le van írva, hogy nem szabályellenes máshoz belépni ha mindketten prémiumok vagytok. Semmilyen input művelet nem történt, ezt ellenőrizheti az ÜSZ is. Mint ahogy a fórumotokból gondolom kiszedte a több oldalnyi, csalást alátámasztó szöveget, többek között azt is, ahogy előre megtervezitek és megbízzátok a bérlicitálással a kollégát! Tényleg ez az utolsó szalmaszál amibe kapaszkodhattok, hogy ki szólt a pandúrnak, hogy betörő van a szomszéd házban?
utáltA kőművesFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
109. hozzászólás - 2015.10.09. 11:47:54
Legacy: hát persze, hogy ott volt.

Offsboy:

Olvasd már el légy szíves, mert nem ez van odaírva. Vagy lehet, hogy két felhasználási feltétel van? Amire hivatkozol az arról szól, ha azonos gépről játszanak, egy háztartáson belül és prémium tagok, akkor a vezetőség elhiszi (vicces), hogy két külön játékosról van szó.

Itt konkrétan a szó szerinti betörő szólt a pandúrnak. És csak sajnálni tudom azt a játékost, akinek a karakterével beléptél. Ha tudott róla, akkor ő is felelős érte, ha nem, akkor viszont őt is becsaptad. És kérdéses, hogy akkor még hány ilyen vélt vagy valós kém karakter van szerteszét, amikkel mutlizás segítségével egy-egy szövetséget igencsak kikutattok.
kedvencRiskaFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
110. hozzászólás - 2015.10.09. 11:58:13
Az előző vitától függetlenül van egy érdekes kérdésem a licitálással kapcsolatban. A V6-ra sokan azért regisztráltak, hogy jutalmat szerezzenek egy másik világon lévő karakterüknek. Ez teljesen szabályos. Sőt a játékvezetés által támogatott dolog. Akkor most ő sem licitálhat csak az egyik karakterével? Nem jó ez így! Itt nincs semmilyen csalás.
Pontszám: 8.25
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3146 hozzászólás
Profil megtekintése
111. hozzászólás - 2015.10.09. 12:03:28 (Válasz Riska #110 hozzászólására.)
Világonként 1 karakterrel licitálhatsz. Az élő aukció is világonként van. Tehát így végigállhatod aktívan az egész bulit Ha jól tudom több világon is beszállhatsz a licitbe, ha van ott karaktered. Ezt viszont jó lenne, ha megerősítené még valaki, nem vagyok teljesen biztos benne.
LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.64
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
112. hozzászólás - 2015.10.09. 12:21:30
Na, 100 szónak is egy a vége; részemről nagyon sajnálom akinek belegázoltam a lelkébe, aki úgy érzi jogtalanul kapta ezt, az fogadja őszinte bocsánatkérésemet, ráfér a topicra egy kis szelídülés. Mindenki követ el hibákat, ki kisebbet, ki nagyobbat, van aki nem is tudja hogy hibázott, akármelyik oldalról is beszélünk. Részemről nem fog elhangzani semmi becsületbegázoló/sértő a továbbiakban, és a példás összetartásotokért (mert erre igazán nem lehet panasz) vendégem vagytok egy bambira novemberben. Hiszem, hogy a sör sokkal hamarabb megtalálja az utat az emberek között, mint a viszály, vagy az erőszak. Mit szóltok?

Csak oldjuk már meg végre, hogy hogy is legyen ez az aukció dolog. Ha nem okmánnyal igazoljuk magunkat, akkor marad a fénykép. Aki bemegy végzet medálért, lekattintják, és aukciónál ellenőrzik. Hm?
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
113. hozzászólás - 2015.10.09. 12:22:32
Most már én is kíváncsi lennék, hogy Nekromanci, vagy valamelyik a 20 rokona közül akik szintén ugyanezzel a két karakterrel játszanak ott volt-e a találkozón? Ha igen, akkor személyesen közülük licitált-e valaki?
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 9.04
kedvelt tagHonda14Férfi
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
114. hozzászólás - 2015.10.09. 12:29:21
Más karakterével belépni, aki másik szövetségben van mint Te és onnan infókat szerezni,hát hogy is írjam le,hogy mit gondolok rólad.......mindenki tudja!
1. "nemrég jutott tudomásomra"
Hát igen kémkedtél a szöviben!
Ami ott le van írva az nem szent írás,vagy úgy volt vagy nem,közöd, semmi!
Ezek után NecroManci-nak írni pofátlanság,gondod van, írj Miklóséknak,majd Ők eldöntik,hogy mi legyen.
2."egy olyan játékos vitte el előlem"
Sajnáltad a dukátot,így jártál!
Utána kavarni a ..... azt tudod!
3."fórum linkek és screenshotok vannak"
Ha azt találtad volna kémkedés közben,hogy füvet termesztek akkor meg fútól a rendőrségre?
Röhögnöm kell mennyire szánalmas ez a dolog.
Saját szöviben más karakterét csinálni még megértem.
De más szövibe belépni és kutakodni,le se írom mit gondolok!
Ráadásul utána az a karakter távozik a szöviből és átmegy egy másikba.
És Miklósék ezt elnézik mert a baráti körükbe tartozol!
Na most végleg elveszítettek egy rendszeresen fizető karaktert!!!
Ez a játék nem erről szólt!Évek óta így ment a dolog,de most veled történt meg a dolog és tessék!Sajnáltad a dukátot és mi lett belőle!
Szavazás,köpködés,kémkedés!Köszönöm!Ebből nem kérek!
Pontszám: 6.78
kedvelt tagCsirek76Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
115. hozzászólás - 2015.10.09. 16:33:32
hm érdekes ahogy látom te szeretnéd az élő aukció rendezését offs álj elő valami jó ötlettel de visszamenöleg pár hónapra rá a tudomásomra jutott dolog elég szarul hangzik töled meg bemásolni a forum és a neked szánt levelezést utána meg békülgetni szeretnél a hogy jutottál hozzá az is megérne egy misét, személy szerint ezt nagyobb vétségnek tartom mert egy egész szövetséget lehet kicsit szivatni ha ugy hozza a sors,
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3431 hozzászólás
Profil megtekintése
116. hozzászólás - 2015.10.09. 21:47:34
Sosem örülök, ha az indulatok ennyire elszabadulnak egy topikban. Ami a legfontosabb, hogy mindnyájan ugyanazt a játékot játsszátok, a Végzeturat, itt senki sem az ellenséged, épp ellenkezőleg. Soha ne élj haraggal a karakter mögött levő valós személy iránt, akkor sem, ha gyilkos versenyben álltok! Ez a játék egyik legfontosabb szabálya. Haragudj a politikusokra, az iszlám államra, a szomáliai kalózokra, de ne arra, akivel közösen együtt játsszátok ugyanazt a játékot!

Viszont, amiről szintén nem szabad megfeledkezni, hogy ez nemcsak egy játék, egy verseny is. Ha úgy gondolod, hogy a jelentős előnyért érdemes kockázatot vállalni, és áthágod a szabályokat, akkor ne háborodj fel azon, hogy más viszont reportolni fog ezért. Ez ugyanúgy a játék része, mint egy dühös üzenet, vagy egy portya támadás.

A szabályokat kétféleképpen lehet áthágni. Az egyik, amikor a saját életedet megkönnyíted, de ezzel nem ártasz másnak. Ha más helyett töltesz ki egy kvizt, és nyersz neki egy végzet medált, efelett szemet hunyunk, egy apró gesztus a barátodnak, ami nem rossz senkinek. Az viszont, hogy más nevében licitálsz, és elviszed a szívósság övét vagy uralkodó pálcáját egy másik játékos elől, aki ki tudja mióta erre gyűjti a dukátokat, teljesen más kategória. És itt az sem kifogás, hogy más is megtette már. Itt nincs tolerancia, az így szerzett tárgyat buktad, visszamenőleg is, nincs elévülési idő.

Ami az esetnél sokkal fontosabb, azok a következmények. Túl sokszor láttam már ezt a forgatókönyvet, és jó lenne ezt elkerülni. A szokásos dráma helyett én a következő forgatókönyvet javaslom: az érintett 2 karakter tulajdonosa írjon nekem egy üzenetet az ügyfélszolgálaton keresztül, privátban lerendezzük, hogy mi fog történni, ehhez ezen felül senkinek nincs semmi köze. És a továbbiakban nincs szükség semmilyen sárdobálásra, az ügyet lezártuk.

A továbbiakról, úgy látom hogy elsöprő többség szeretné az ellenőrzés bevezetését, akkor ezt le fogjuk programozni. A befizetéskor lepecsételős dolog nem igazán járható út, nem szeretnék ezért még egy rakás adminisztrációt róni Katiékra.
Pontszám: 9.08
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
117. hozzászólás - 2015.10.09. 21:57:41 (Válasz Miklós #116 hozzászólására.)
Sajnos nem lehet szavazatot módosítani, pedig megtenném, talán nem is egyedül. *Tehát lehet, hogy egy újraszavazás nem ártana, a kiírás óta elég sok olyan tényezőt és felvetést ismertünk meg ami miatt változhatott a véleményünk.*

A pecsételős módszer jó ötlet volt, ha nem is teljesen kiforrott. Érdemes lenne átgondolnotok, mert az jó irányvonal lenne, hogy a licitre csak az mehessen akinek bizonyítottan van karaktere, dukátja és nem csak (részegen) szivat másokat, hanem a saját dukátjával felel és kockáztat a liciten.
A hozzászólást Quellon módosította 2015.10.09. 22:00:05-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.20
kedvelt tagHonda14Férfi
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
118. hozzászólás - 2015.10.09. 22:58:22
Tehát "az ügyet lezártuk"!
És mi lesz azzal,hogy valaki más karakterével,más szövetségbe belépni kémkedni szabad-e vagy sem?
Gondolom,mivel "az ügyet lezártuk" SZABAD,nem szabály ellenes.
Onnan nézted Miklós a dolgot,hogy ha Offsboy nem lép be NecroManci szövetségébe akkor semmi nem történt volna.Ami ott a fórumon le van írva az vagy megtörtént vagy nem.
Visszamenőleg ezt hogy akarod megítélni?Egyik szó a másik ellen?És majd a hasadra ütsz?
Én mint tanú,kijelentem,hogy ott volt!Volt róla szó,hogy nem fog tudni elmenni,de sikerült neki!
A másik,Offsboy-nak valaki szolt aki NecroManci szövijében volt akkor,hogy miket irkáltak a fórumon.
Gondolom,egy bambi mellett!
Igen,akkor ad már meg a felhasználó nevedet meg a jelszavad hagy nézzek már szét./gondolom/
És innen indult a dolog,kémkedéssel!Ezt nem kéne elfelejteni!
Tehát egy szó mint száz, EZT LEHET mert "az ügyet lezártuk!"
Mindenkinek jó játékot!
Pontszám: 6.23
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
119. hozzászólás - 2015.10.10. 00:02:28
A felasználási feltételekben legutóbb mikor néztem, még le volt írva, hogy a helyettesítés nem javasolt dolog, de nem is tilos, ha az érintettek nem látnak más megoldást. Az sincs sehol kőbe vésve, hogy a helyettes csak szövitag lehet. A szövetségi tagok felelőssége hogy kit vesznek fel, és a játékos felelőssége hogy kit kér fel helyettesnek...

Barbit mindig is a nagy ellenfelek, példaképek közt tartottam számon, de ha inkorrekt módon, máson keresztül jutott hozzá az övhöz, azzal igenis jogtalan előnybe került velem szemben, tönkretéve a minimális esélyeimet is a plecsni elhódítására, amint egy kategóriába kerülünk. Tessék, itt a konkrét példa, hogy lehet tönkretenni más játékát egy békés karakterrel is...
Kiképző - v3
Pontszám: 8.70
kedvelt tagHonda14Férfi
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
120. hozzászólás - 2015.10.10. 00:25:44
A helyettesítéssel semmi bajom,ha nincs más megoldás.DE, itt bevallott kémkedésről van szó!
És mint mondtam ott volt!
Pontszám: 5.97
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!