Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Szerencsekerék reform
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
81. hozzászólás - 2016.03.11. 09:30:35 (Válasz LanMaffia #78 hozzászólására.)
Azokat kérem ide nekem gyorsan.
A barátság kristály igenis jó, csak nyilván nem mindenkinek. A találkozón görcsöt kaptam mikor megtudtam, hogy e-helyett forgattam mesterkövet. Merthogy a panaszkodók miatt ki lett cserélve. A logikát nem is értem, hiszen a LE-szívást és védelmet csak ilyen helyekről lehet szerezni, szakértelmet fejleszteni pedig bármikor lehet LE-ből. A cserénél (vagy a megszüntetésnél) sokkal értelmesebb verzió lenne, ha a kristályt is el lehetne adni LE-ért vagy pechpontért.

Én részemről kérem vissza a pörgést is és a barátság kristályt is a találkozós kerékbe. (Itt pedig maradjon természetesen.)
A hozzászólást Kvnoemi módosította 2016.03.11. 09:31:23-kor
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.75
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
82. hozzászólás - 2016.03.11. 10:07:10 (Válasz Kvnoemi #81 hozzászólására.)
Az jó ötlet, hogy a barátság kristály legyen pechpontra váltható - meg akkor mondjuk az isteni dekrétum és őrjöngés ital is vagy platinára - de 1db barátság kristály nem UR szint, sokan attól kapunk görcsöt a LE-szívás és védelem alacsony szinten és/vagy amatőr tudású/hozzáállású mezőnyben hasznos - onnantól kezdve, hogy a TKP-s dögöket már (közel) lenullázzuk a BK-k nélkül is és a fő PP költési módszerünk a SZB.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.25
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
83. hozzászólás - 2016.03.11. 10:19:40 (Válasz Quellon #82 hozzászólására.)
Akkor én abban a mezőnyben vagyok.
Ez viszont mindegy is, akkor sem lehet a kristályt mesterkővel helyettesíteni. Az egy egészen más kategóriába tartozik a pótolhatósága miatt. Jutalomfalatnak mindenféle alkalomra tökéletes, de piros nyereménynek leginkább kiakasztó. Főként mikor a találkozón 25 őskőbe kerül.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.13
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
84. hozzászólás - 2016.03.11. 10:47:28 (Válasz Kvnoemi #83 hozzászólására.)
Maris mennyire felertekelodne a mesterko erteke, ha a maximummal rendelkezo szakertelmeket novelne meg eggyel. (Meg aztan biztosan lenne is felhaborodas egy ilyen valtozasnal azok reszerol akik korabban felhasznaltak a mostani mukodese alapjan.)
Pontszám: 9.05
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
85. hozzászólás - 2016.03.11. 11:25:55 (Válasz Buildermann #84 hozzászólására.)
No igen, úgy szavam nem lenne.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.13
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
86. hozzászólás - 2016.03.11. 13:39:45 (Válasz Buildermann #84 hozzászólására.)
Ja, úgy értékes lenne és pipa is lennék, ellőttem 6-7-et az elmúlt héten, csakúgy "minektartogassam" alapon.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.25
kedvencXinxFérfi
Végzetúr
94 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
87. hozzászólás - 2016.03.11. 22:20:47 (Válasz Quellon #82 hozzászólására.)
Nekem jól jön a BK, +13 Le szívás.

A szerencsekerék forgatást én is visszakérném (gondolom nem egyedül vagyok, aki írja mikor pörgetett pirosat, kéket).
(Nekem ilyen dolgok nem kellenek: 10 platina, nagyon mytokronit csomag, 1 AF pont, 1 kivégzés. Dukát, pálca, templomkristályos dolgok még mindig finomabbak. Helyből benyomnék unorbinátum fókuszt valamelyik helyére.)

"Maris mennyire felertekelodne a mesterko erteke, ha a maximummal rendelkezo szakertelmeket novelne meg eggyel."

Tudás könyve, szívósság 101. Egy harci kör +ban álom lenne.

Megjegyezném, hogy 246. szinten még mindig 200. szintű gyógyitalokat, varázsitalokat pörgetek néha, amikor már 260-as löttyöket használok.
A hozzászólást Xinx módosította 2016.03.11. 23:04:02-kor
Pontszám: 9.64
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
88. hozzászólás - 2016.05.01. 10:57:11
Volt már szerencsekerék reform, de az újra reformálása nem ártana. Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de nekem már herótom van, ha támadás italát (456db raktáron) vagy LE/TP-t pörgetek a gyakori kincsek között. Jelenleg 600LE/3TP a nyereményem. Az SZB-n is több LE/TP jön, és nem kell őskő sem hozzá. Ráadásul a gyakori nyeremények között ezek valahogy még gyakrabban kerülnek kiforgatásra.
Valamint a VT-ben, a sorvégi jutalmak is tömve vannak ezzel a két nyereménnyel.
Pontszám: 9.14
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
540 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
89. hozzászólás - 2016.05.01. 11:10:53 (Válasz Bíborhold #88 hozzászólására.)
+
Sok más is van, pl lélekenrgiáért vehető gyógy/manaitalt nem akarok akár 1 őskőért sem kiforgatni....
A hozzászólást Emishi módosította 2016.05.01. 11:14:38-kor
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 8.81
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
90. hozzászólás - 2016.05.01. 12:28:21 (Válasz Emishi #89 hozzászólására.)
Nagyon rég ráuntam már, hogy sem a gyakori, sem a ritka myeremények zöme nem éri az 1 őskövet. Épp ezért nem pörgetek kőért vagy 1 éve, pedig a +1 pörgetős relik is megvan. Kb. évente felül kellene vizsgálni a jutalmakat a jelenlegi erőforrás infláció mértéke mellett.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.23
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
91. hozzászólás - 2016.05.01. 15:46:13 (Válasz Offsboy #90 hozzászólására.)
Ezt erősen támogatom. Én is gondolkoztam ilyenen, kvázi minden találkozó előtt lehetne egy listát adni Miklósnak, hogy mit gondolunk. Aztán persze le is söpörheti az egészet, vehet is be elemeket.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.09
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
92. hozzászólás - 2016.08.08. 13:10:05
Mivel leült a fórum és nincsenek egyéb fejlesztésekkel kapcsolatos "beszélgetések", újra előhoznám a témát, amint Offsboy is kitért rá a nyári találkozó összefoglalásában.
"- Szerencsekerék reformra nyitottak, ÜSZ-en várják a javaslatokat, de szerintem ha itt nyitna valaki egy topicot neki, akkor jobban szem előtt lenne."

Azért csak most kezdeményezem, mert nem akartam, hogy a sok bába között elvesszen a gyerek.
Új topicot nem hiszem, hogy érdemes lenne nyitni, hiszen itt van ez a szép Szerencsekerék reform c. is. Ami szépen kifejezi a lényeget.

Saját magamon is tapasztaltam, hogy nincs már kedvem forgatni, mert olyan tárgyakat ill. LE/TP arányokat kapok a szerencsekeréken ami nem ér 1őskőt pláne 2-őt, ha valakinek nincs Szerencsekerék bérlete. Pláne, ha 100. pechpont után valamikor olyan UR nyereményt kap az ember, ami könnyen beszerezhető máshogy is, de jóval -100 feletti pechpont levonást kap.
Nem nyújtom tovább a mondandóm, bele is vágok.
GY nyeremények közül szerintem nyugodtan kikerülhetne a támadás itala, gyógyitalok és varázsitalok, LE/TP nyeremények (ami gyengébb egy EH-s SZB LE/TP arányától).
Helyettük a mini események bigyói eshetnének. Napkristály, szőlő, ünnepi embléma, hókristály, farsangi maszk, hímes tojás, életkehely, győzelmi embléma. Valamint a kisebb LE menyiséget adó tárgyak, mint az energiakoncentrátum, virsli stb. Gyógy- és varázsitalok helyett eshetne must, ork sör, lila manaital.
R nyeremények közül szintén kivenném az LE/TP-t adót. Helyette kibővíteném más nyereményekkel. Ilyen lenne a smaragd szelence(1db), szörnytalizmán(1db)

Nagyjából ez jutott eszembe. Várom a további észrevételeket és ötleteket, ha nem vagytok megelégedve a szerencsekerék jutalmazásával.
Pontszám: 9.29
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
93. hozzászólás - 2016.08.08. 14:23:55 (Válasz Bíborhold #92 hozzászólására.)
Minden javaslatoddal egyetértek.

Ezek az 1 őskőért forgatott támadás italok már szó szerint fájnak...
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.62
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
94. hozzászólás - 2016.08.09. 07:16:00
Szerintem jó így a szerencsekerék. Most kaptam 70-80 őskőnyi pechpontért 4 napi AF pont mennyiséget. Tök reális, de tényleg Legalább nem kell rá költeni, ez is sorsjegyből volt.

* Illetve valóban, a gyakori nyeremények 80%a semmit nem ér, nemhogy őskövet. Mivel minden erőforrás inflálódik folyamatosan a játékban, ezért a szerencsekerék folyamatos utánaállítgatása lenne szükséges, ami nyilván nem lesz. Egyetlen hoaaztútávon is életképes megoldásnak azt látom, hogy kiiktatni a szerencse mivoltát, és pechtokeneket gyűjteni minden pörgetésre, amit aztán szabadon válthatna be a tetszőleges nyereményre a játékos.

Vagy marad így és legalább nem kell rá költeni.
A hozzászólást Offsboy módosította 2016.08.09. 07:22:48-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.10
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
95. hozzászólás - 2016.08.09. 07:49:47
Szerintem az ősköves forgatást buffolni kellene.Én az egészet úgy osztanám fel, hogy lenne egy piros sáv, a többi pedig fekete maradna.
Forgatáskor a fekete a nem nyert, a pirosnál forgathatsz még egyet, ingyen. /irónia/
Kb. annyi annyi értelme van, mint kőért támadás italát forgatni...mondjuk.
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 5.61
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
96. hozzászólás - 2016.08.09. 08:04:35 (Válasz Offsboy #94 hozzászólására.)
Ez a pechtokenes beváltós dolog a legjobb ötlet eddig... Más kérdés, hogy úgysem lesz belőle semmi
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.62
népszerűhpityuFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
97. hozzászólás - 2016.08.09. 09:15:51
Mi lenne, ha úgy közelítenénk meg, hogy milyen erőforrásért forgatsz. Ha igyen, akkor esnek a mostani dolgok (a nagy elavult X LE Y TP tételeket itt is lehetne aktuálizálni). Ha pedig ősköért forgatsz, akkor akár egy teljesen új tétellistából esnének a jutalmak. Egy két dolgog talán ebben is maradhatna csak felturbózott változatban. Pl. gyógyital: ősköves verzió, és abból is az amit a turbóddal maxium meg tudsz vásárolni. Nem tudom, hogy lenne-e értelme a sorsjegyes forgatásért járó jutalmakat egy harmadik csomagra bontani... lehet az inkább megegyezhetne az őskőért való forgatás jutalmaival.

- mini események során eshetne az adott esemény bizbasza (napkristály, szőlő, stb.) - szerintem már írták
- nagy eseményeknél szintén - Xénó kitindarab, horda trófea, stb.
- időszakos bónuszt adó új tárgyak, mondjuk 1 hétig az állataid 10%-kal több TP-t kapnak csaták után, 1 hétig +5% LE küldetések teljesítéséért
---
Pontszám: 8.50
kedvencsivaNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
98. hozzászólás - 2017.01.16. 21:59:38
A találkozón is szó volt róla, átgondolni a tárgyak egymásra válthatóságát, aminek pl a pechpont is egyik alapja lehetne. Most pörgettem rengeteg pechpontért Felemelkedés gyémántot, ami magas csatlósszintnél teljesen felesleges tárgy, most 21 db van nálam. Esett egy ritka tárgy és épp dühöngök legalább pechpontra visszaválthatóak lehetnének a fölösleges és drága "szemetek" mint az epikus kincsesláda.
Pontszám: 8.84
kedvencMegyekFérfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
99. hozzászólás - 2017.01.17. 11:13:31 (Válasz siva #98 hozzászólására.)
Ezt az ötletet csak támogatni tudom.
Megyek
Pontszám: 8.48
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
100. hozzászólás - 2017.01.17. 13:52:13 (Válasz siva #98 hozzászólására.)
Ha ultra ritkát pörgetünk, lehetne plusz egy gomb, hogy újrapörgetés és akkor egy másik ultra ritkát adna. Mondjuk 5 őskő / újra pörgetés és maximum 3x lehetne.

Ilyen barátságkristály meg felemelkedés gyémántja túlságosan is túl van árazva, hogy megérje rá pazarolni a pechpontot.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.25
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője