Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Szerencsekerék reform
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
41. hozzászólás - 2015.10.06. 11:56:54 (Válasz Quellon #40 hozzászólására.)
Bizonyos szemszögből neked is igazad van, de úgy látom (nem minden témában, de nem is csak ebben), hogy míg mi próbálunk egyezkedni, addig te kizárod a kompromisszum lehetőségét és párszor elismételed mit gondolsz, ha nem fogadjuk el, akkor te se a mienket és többször nem szólsz a témához, míg elülnek a hangok.

Az aláírásod egészítsd ki:

"Ugyanitt ingyen pszichoanalízis!"
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.77
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
42. hozzászólás - 2015.10.06. 12:27:31 (Válasz Quellon #40 hozzászólására.)
Ezzel a kompromisszum dologgal nem értek egyet. Gyakorlatilag minden témában kompromisszum készek, egy bizonyos határig.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.57
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
43. hozzászólás - 2015.10.06. 12:31:46 (Válasz Miklós #37 hozzászólására.)
Miklós, ha már szerencse, akkor javasolnék a harcrendszerben egy finomhangolást. Az, hogy valakit egy sokkal erősebb rendszeresen elver kevésbé bosszantó, mint fordított esetben egy nagyságrendekkel gyengébb ellenféltől kikapni és otthagyni egy halom LE-t, mert a random faktor olyat dob neki, ami matematikailag lehetetlen (gondolok itt arra, hogy minden TU-ja 300-zal kisebb). Szóval ennek az esélyét jelentősen csökkenteni kellene, mert így túl nagy az esélyük, hogy bemákolják a csatát. Én megértem, hogy kell mindenkinek sikerélémény, de azért lehetne "reálisabb". Főleg, hogy ezt SEMMILYEN módon nem tudjuk befolyásolni, ha olyat dob a gép, akkor egy nem ősköves harmatgyenge karakter is nyerhet egy tápgép ellen.
Pontszám: 8.17
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
44. hozzászólás - 2015.10.06. 12:41:30 (Válasz Kwisatz #43 hozzászólására.)
Amit te kérsz szerintem kb. 50szer kérték már itt a fórumban, és még mindig így van, szóval ez azért előre jelez valamit. Egyébként az ilyen esetek számát is lehet csökkenteni, varázslatelnyelés (mágia) és elnyelés (állatok szintje, narancs myto) növelésével ha tényleg sokkal gyengébb az ellenfél, akkor hiába mákol be mindent, nem lesz számszerileg esélye. Taumaturgia növelésével pedig akkor is durvát fogsz sebezni előbb utóbb ha nem találsz be a varival.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.03
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
45. hozzászólás - 2015.10.06. 13:35:41
A barátság kristállyal nekem semmi gondom nincs(habár kicsit sokallom a pechpontot érte).

Kompromisszum javaslatom az lenne, ha már sok játékosnak nem tetszik ez a nyeremény, hogy a minden mini eventen a jutalmak között megtalálható legyen(20bigyóért, a pechponthoz mérten kalkuláltam). Így bárki szerezhet magának, ha szüksége van rá.
Pontszám: 8.35
kedvencKondor76Férfi
Végzetúr tehetség
205 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
46. hozzászólás - 2015.10.06. 18:59:24 (Válasz Offsboy #33 hozzászólására.)
Hadd fogalmazzak meg némi ellenvéleményt a barátság kristállyal kapcsolatban.
Felteszem a kezem. Lehet, hogy kisebbségben vagyok a PP költési szokásommal kapcsolatban, de SZB csatát szinte csak a tokenhez szükséges mennyiségben csinálok. És bizony a napi LE bevételem igen nagy része a portyákból, illetve nyilván az ehhez kapcsolódó ismételhető küldetésekből jön. A barátság kristály pechpont értékét én is sokallom, viszont maga a tárgy igen hasznos. Nyilván nem egy darab, hanem ahogy szépen gyűlik, egyre többet ér. Hasznossága a VT (->transzdestrukció) bevezetése óta még meg is nőtt, rengeteg olyan csatám van; ahol az alap rabolt LE 0 ugyan, viszont az elszívott LE miatt bőven megéri. A témához kapcsolódik a Lélekvédelem AF képesség is, ami miatt szintén hasznos a minél nagyobb LE szívás. (Zárójelben: 100-as szint körülre értem el, hogy a térkapus csaták többségét nullára szívom.)
Én mindenképpen bennhagynám a barátságkristályt, főleg a megszerezhetősége miatt (akinek még nincs, vagy kevés van); illetve ha lehet akkor jól jönne a pechpont értékének a csökkentése. Akár a maximalizálás is belefér.
Pontszám: 8.57
kedvencKondor76Férfi
Végzetúr tehetség
205 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
47. hozzászólás - 2015.10.06. 19:04:20 (Válasz Kwisatz #43 hozzászólására.)
Maximálisan egyetértek. Nonszensznek tartom, hogy szívósság övvel a 7 harci körből szinte naponta van olyan csatám, hogy 4, vagy csak 3 alkalommal találok. Olyan ellenféllel szemben, akinek minden egyes tulajdonsága és bónusza jóval kisebb értékű. A besült varikról meg ne is beszéljünk. Biztos jól van ez így?
Pontszám: 9.05
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
48. hozzászólás - 2015.10.06. 19:26:10
Egyre magasabb IQ és kritvari mellet is egyre többször szopattyú a kritikus varázslat.
Mellesleg én sem viszem túlzásba a SZB-t.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.60
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
49. hozzászólás - 2015.10.06. 20:29:11 (Válasz Alendaar #48 hozzászólására.)
Magas kritvari mellett hogy lehet szoppantyú a kritikus varázslat? Azon kevés játékelem közé tartozik a kritikus, ami randomfüggetlen. Ha nem elég, emelsz rajta.
Eredeti témához vissza. Én nagyon örülök, hogy vagytok akiknek még a PvP ad némi kibontakozási lehetőséget. Bár számszerűen nem láttam utalást hogy mennyit is jelent ez nektek, gondolom egy apró szörnnyi vadászat is kijön jobb napon a plusz 1% Le szívás védelemből.
Viszont ha elolvassátok még egyszer a javaslatom, azt szeretném csak, hogy ajátékosok maradék 90%+ ának is hasznos legyen a kristály, és adjunk neki új funkciót is. Mert kevesen olyan szerencsések, hogy a környezete lehetővé teszi az only-pvp játékot.
A hozzászólást Offsboy módosította 2015.10.06. 20:32:46-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.03
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
50. hozzászólás - 2015.10.06. 20:40:43 (Válasz Offsboy #49 hozzászólására.)
Újra eltérve...
Nem hiszem, hogy a kristályok 2400-2500 körüli Iq-val és kritikus spell szakival rohangálnának, mégis viszonylag gyakran előfordul (~20%), hogy szopok, mint a torkosborz!
SZB-t nem is említem, mert ráöltözve és turbózva is volt 0/6-os sorozatom (nem is egyszer), pedig azért annyira nem béna karakter Thalia!
Néha olyan érzésem volt, direkt szopat!!!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.40
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
51. hozzászólás - 2015.10.06. 20:44:55 (Válasz Alendaar #50 hozzászólására.)
Ha krit vari turbóval állsz amikor klónozás van, akkor a következő klónozásig szopatni fog a saját klónod mikor épp nem azon van neked a turbó.

Az szb-t nen értem, én amire teszem a turbót, ha az bejön akkor ül a krit is 100%-ban.
A hozzászólást Offsboy módosította 2015.10.06. 20:45:58-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.03
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
52. hozzászólás - 2015.10.06. 23:11:22 (Válasz Miklós #35 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2015.10.06. 11:12:07
Ariel, ha neked ez nem ér meg 260 pechpontot, az valószínűleg azt jelenti, hogy a szerencsekerékben nincs semmi neked, ami megérne annyi pechpontot, amibe kerül. Nem hiszem, hogy a 20 AF pont, az ultra-implant vagy a többi hasznosabb lenne számodra.


A mini eventekből másfél havonta lehet kiszedni egy forgácsot, emellett szerezhető a xenókból, hordák harcából, bolygó urából, asztrális kincsekből gyűjtögetve és egyéb bónuszokként is. Amikor megjelent, nagyon lassan lehetett hozzá begyűjteni az újabb darabot, de már most töredékére csökkent a két forgács közt eltelt idő.
Ha fél év alatt simán összeszedhető belőle 10 db, akkor nem sok vizet zavar, ha a kerék dobni fog +1-et. Ettől nem fog elönteni a "de jó cuccot nyertem" érzés. Helyette marad a -260 pechpont. Az ultraimplantoknál még megvolt az öröm, mert tényleg hasznosak voltak, az már más kérdés, hogy azóta a rablásbónusz már nem sokat ér.

Sajnos a végzet bronz fétise sem ösztönöz arra, hogy mielőbb rakjam össze belőle a következő verziót, arra számítana az ember, hogy a meglévő bónuszok erősödnek, ami nem hoz különösebben lázba, inkább csak a "majd az asztrális szilánkokból összerakom" érzést adja.

Ezek alapján pedig igenis sokallom a 260 pontot rá. Egyébként is összehordja a szél a szilánkokat, és nem is számítok nagy tápra a következő verzióval.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.85
kedvencsivaNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
53. hozzászólás - 2015.10.06. 23:54:28
Szerintem ne legyen fétisszilánk nyeremény. Ennyi pechpont kikészít mindenkit egy szinte havonta eső tárgyért.
Pontszám: 8.79
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
54. hozzászólás - 2015.10.07. 00:30:31 (Válasz siva #53 hozzászólására.)
Egyetértek. Szerintem se kerüljön bele.
Egy relikviánál a pár száz pechpont rendbe van. Megkapom érte az általa nyújtott bónuszt és örülök, hogy nem a aukciósházból kellet beszereznem.
A fétisszilánkból 10 kell, és csak egy lépéssel kerültem közelebb hozzá valamelyik fokozatú fétishez, ha sikerül kipörgetnem. Azonban a -260 pechpont élégé demotiválóan hathat a napi pörgetéseknél. Hónapokon át várva azt, mikor érek már megint a 100 pechpontos zónába.
A hozzászólást Bíborhold módosította 2015.10.07. 00:48:44-kor
Pontszám: 8.92
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
55. hozzászólás - 2015.10.07. 11:09:49 (Válasz Ariel #52 hozzászólására.)
Nem kell hozzá fél év sem. Az asztrális csepp esélye asztrális kincs bontásánál nagyjából 0,37% (több, mint 14.000 bontás alapján). Én már most 12 naponta összerakok egy fétisszilánkot cseppekből, nem kell hozzá asztrálszilánk sem, event sem, befizetés, költésjutalom sem. És ez az idő egyre csak csökkenni fog. 260 pechpont ezért? Köszönöm, nem.
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 8.06
kedvencZooleeeFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
56. hozzászólás - 2015.10.07. 12:43:08
Szilánk helyett, valami olyan dolog, amit csakis a keréken lehet nyerni (nem AH-s cuccra gondolok)! Sőt akár egy gyengébb fétis is beleférne, ez szerintem ösztönözné a jónépet!

Pl.: A szerncse fétise
Szint:50
Passzívan is működik, minden nap az első belépéskor kapsz egy pechpontot a csatlós minden 100. szintje után
A hozzászólást Zooleee módosította 2015.10.07. 12:48:52-kor
V2 Solmyr as Samud
Pontszám: 9.30
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
57. hozzászólás - 2015.10.07. 15:14:59
A fétissel kapcsolatos kérdésre szívesen válaszolok. A fétis leírásában ez szerepel:

"A szintösszeg minden 100 pontja után kapsz:..."

Az ezüstnél az a 100 az 80, az aranynál 67. Tehát effektíve az ezüst 25%-kal több bónuszt ad MINDENBŐL, mint a bronz, az arany pedig 50%-kal ad többet. Szerintem megéri erre gyúrni.

***

Látom itt is indul egy kis offtopic arról, hogy miért van az, hogy valaki, akinek minden tulajdonsága sokkal alacsonyabb, mint a tied, legyőz a harcban. Az ügyfélszolgálatra érkező reklamációknak kb. a 25%-a ilyen És az elmúlt 7 évben mindig meg tudtuk mondani, hogy miért kapott ki az illető. Nem a randomon múlt, hanem azon, hogy ez egy bajnoki viadal volt, ahol egy rakás minuszt kapott a bajnoki medálokból, vagy nem igazán volt minden tulajdonsága magasabb, pl. a szerencséje alacsonyabb volt, vagy elfeledkezett az ellenfél smaragd bónuszáról, vagy magas volt az ellenfél kivégézése, vagy a kritikus ütése, vagy az ereje, és ezért az állatok elverték, vagy... Szóval alapvetően, ha tényleg sokkal erősebb vagy, akkor nyerni fogsz. Közel azonos karaktereknél (+/- 10%) ott dönthet a random.
Pontszám: 7.71
kedvencZooleeeFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
58. hozzászólás - 2015.10.07. 19:13:28 (Válasz Miklós #57 hozzászólására.)
Most ez az én HSZ- mre volt válasz, mert akkor nem igazán tudom értékelni! Ha valami másra, akkor biztos igazad van! Akinek megvan a fétis, annak szerintem a mostani környezetben mindegy mit ad, akinek nincs annak értelemszerűen szintén mindegy!
A hozzászólást Zooleee módosította 2015.10.07. 19:16:10-kor
V2 Solmyr as Samud
Pontszám: 8.28
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
59. hozzászólás - 2015.10.07. 20:35:20
Ezek szerint már be is kerültek a szerencsekerék jutalmak közé az új tárgyak.
A nyereményed: a Felemelkedés gyémántja (180)
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.03
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék reform
60. hozzászólás - 2015.10.07. 22:39:49 (Válasz Miklós #57 hozzászólására.)
Miklós, a fétis hasznossága nem minden. Ha tucatnyi módon juthatok hozzá a szilánkhoz, ráadásul sokkal gyakrabban, mint ahogy az a kerékből kiesik, akkor ezt nem jutalomként éli meg az ember, hanem -260 pechpontnyi büntetésként.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.85
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!