Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Kattintáscsökkentés
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
21. hozzászólás - 2015.07.10. 10:24:35 (Válasz Legacy #20 hozzászólására.)
Igen, az a leginkább, igazad van, főleg, amikor nem oda ugrik vissza ahonnan elindult (tehát másik csatlóshoz visz és újra keresgélni kell).
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.72
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
22. hozzászólás - 2015.07.10. 13:23:26
A nyitó topikban összegyűjtött ötleteket végignéztem.

A confirmok törlése mehet minden további nélkül.
Pihenés megszakítása gombok, ezt is meg tudjuk oldani.
SZB-nél kincs, újratámadás felül legyen, ok, mehet.
Állatok oldal tömörítése: ez nagyobb projekt lesz, de próbálunk kezdeni vele valamit. Ha esetleg vki tud egy képernyőtervet produkálni, hogy mit szeretnétek, mi lenne ergonómikus, az nagy segítség lenne.
Kalandok végigkattintása egy nyomásra: szerintem itt félreértettél valamit, ilyenről nem volt szó, hogy egy gombnyomással megcsinálod az összes kalandot, max olyanról, hogy 1 gombnyomással 5 térkapus ellenfelet.
Mini-eventeknél jutalmak automaitkus átvétele: ezt több okból se pártolom. Tapasztalatunk alapján, ha valamilyen jutalmat automatikusan kap meg a játékos, jönnek a kérdések, hogy biztos megkaptam? nézzünk már utána stb. Az automatikusan beíródó templom jutalmakkal meg feladat jutalmakkal ez állandóan előfordul. Másrészt, itt szó sincs monoton ismétlődő kattintásokról, megcsinálod a küldit (na az lehet vmi grind) de a jutalom átvétele mindig a legédesebb rész Ha még ez is automatikusan megtörténik, akkor már nem játszol.
Templomnál checkbox: templomot 2-3 hetente kapsz, itt nem látom, hol spórolunk ezzel nagy tömegű kattintást. Ha lejár a templom, átvettem a jutalmat, bemegyek, megnézem, mik az új feladatok, csinálom őket. Gondolom ez a kérés inkább arra irányul, hogy a templom következő frissülése néhány órával hamarabb legyen, ha pl. éjjel jár le.
Az öltözet hozzárendelése cselekvésekhez: ez is elég komplikált dolog, már a scriptelhetőség határát súrolja. Megnézzük, tudunk-e erre vmi relatíve felhasználóbarát megoldást, aminek eredményeképp nem kerülnek minden aloldalra további beállítás gombok, amik görgetést igényelnek. De a fejlécbe már még további dolgokat biztos nem akarunk rakni, elég zsúfolt így is.
Feladatok jutalmait egy gombbal fel lehessen venni. szintlépésenként 1x lehet feladatot csinálni, ld. mini-eventes jutalomátvétel.
Pontszám: 7.71
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
23. hozzászólás - 2015.07.10. 13:55:27 (Válasz Miklós #22 hozzászólására.)
Kalandok végigkattintása egy nyomásra: szerintem itt félreértettél valamit, ilyenről nem volt szó, hogy egy gombnyomással megcsinálod az összes kalandot, m
Simán előfordulhat, hogy félreértettem, de így utólag visszaemlékezve is így rémlik. De mindegy is.

Ha esetleg vki tud egy képernyőtervet produkálni, hogy mit szeretnétek, mi lenne ergonómikus, az nagy segítség lenne.
Vállalok egy verziót, amint sort tudok rá majd keríteni.

Az öltözet hozzárendelése cselekvésekhez: ez is elég komplikált dolog, már a scriptelhetőség határát súrolja. Megnézzük, tudunk-e erre vmi relatíve felhasználóbarát megoldást, aminek eredményeképp nem kerülnek minden aloldalra további beállítás gombok, amik görgetést igényelnek.
Volt még 2-3 éve egy olyan kezdeményezés, hogy le lesz tárolva a küldibónusz, tul, szaki, LGY, AF stb. bónusz értéke, így ezekhez a műveletekhez nem kell majd napjában sokszor öltözetet váltani. Szerintem már ez önmagában (vagy egy része is) nagy segítség lenne.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.03
kedvelt tagF3rcsuFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
24. hozzászólás - 2015.07.10. 22:00:49
Az állatok oldalra kellene 1 gomb amivel az első négy állatot egyszerre harcolni lehetne hívni
és vagy egy olyan beállítás ahol meg lehetne adni annak a 4 állatnak a nevét amit használnánk
Pontszám: 6.84
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
25. hozzászólás - 2015.07.10. 22:14:53
A legsürgősebb: lehessen végre kijelölni egy csatlóst, aki a zabálásokat végzi és ne automatikusan az aktív csatlós egye meg őket.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.07
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
26. hozzászólás - 2015.07.14. 13:40:59
Elkészült:

Confirm gombok eltávolítása.

Csatlósok oldalon ki lehet jelölni egy állatot, aki a zabálásokért a TP-t kapja.
Pontszám: 9.49
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
27. hozzászólás - 2015.07.15. 09:31:40 (Válasz Miklós #26 hozzászólására.)
Remélem, hogy nem késtem el

A gyógyital és manaital megivása utáni abszolút mértékben felesleges confirm (mondjuk összesen egy OK gombja van) ablakot is eltökíthetnétek, bőven elegendő lenne egy olyan üzenet, mint amilyen az öltözet betöltése után van.
Csak gondolj bele, az ember megisz néhány gyógyitalt, hogy ne legyen olyan legatyásodott, és mindegyik után közli a rencer, hogy megittad a gyógyitalt, gyógyultál 1000 ÉP-t, de ezt még jóvá is kell hagynod, ami elég gáz.

Apropó a lélekkufár tárgyvásárló oldalon a Varázsitalok szót lecserélhetnétek a Manaitalok szóra, könnyű ugyanis összekeverni a Varászlatok-kal, amúgy is mindenhol manaitalnak hívjátok őket.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.54
népszerűAteecFérfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
28. hozzászólás - 2015.07.16. 07:37:41 (Válasz pityu #27 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2015.07.15. 09:31:40
Remélem, hogy nem késtem el

A gyógyital és manaital megivása utáni abszolút mértékben felesleges confirm (mondjuk összesen egy OK gombja van) ablakot is eltökíthetnétek, bőven elegendő lenne egy olyan üzenet, mint amilyen az öltözet betöltése után van.
Csak gondolj bele, az ember megisz néhány gyógyitalt, hogy ne legyen olyan legatyásodott, és mindegyik után közli a rencer, hogy megittad a gyógyitalt, gyógyultál 1000 ÉP-t, de ezt még jóvá is kell hagynod, ami elég gáz.

Apropó a lélekkufár tárgyvásárló oldalon a Varázsitalok szót lecserélhetnétek a Manaitalok szóra, könnyű ugyanis összekeverni a Varászlatok-kal, amúgy is mindenhol manaitalnak hívjátok őket.


Idézet: Ateec - 2015.06.30. 07:12:11
Ha megiszok egy mana/hp italt ne írja már ki mennyit gyógyultam/kaptam manát. Ki a frászt érdekel.
Pontszám: 8.08
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
29. hozzászólás - 2015.07.16. 08:37:34 (Válasz Ateec #28 hozzászólására.)
Ennek ellenére nem lett kigyomlálva a fölösleges kattintás, mivel nem szerepelt az 1. hozzászólásban, azaz Offsboy átsiklott felette, és így Miklósék nem ciánozták ki.... Tehát a téma még mindig aktuális
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.54
népszerűAteecFérfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
30. hozzászólás - 2015.07.16. 09:14:07 (Válasz pityu #29 hozzászólására.)
Reméljük
Pontszám: 8.08
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
31. hozzászólás - 2015.07.16. 11:19:04 (Válasz pityu #29 hozzászólására.)
Nem átsiklottam, hanem már naaaaagggyyooooon régen kérve lett az egyszerre 3-5 gyógyital megivása, illetve a 90%ép-ig gyógyital ivás. Erre rá is bólintottak, megvalósításra vár azóta is; ez ugye elvileg többet ad mint az egyszeri gyógyital eredményének eltörlése.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.02
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
32. hozzászólás - 2015.07.16. 11:24:16
Attól még levehetnék a posztumusz OK gombot gyógyital/manaital ivászat után, mert mire a "több gyógyital eccerre megivás" lep lesz programozódva lemegy a nap (nem is eccer )
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.54
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
33. hozzászólás - 2015.07.16. 12:45:00 (Válasz Offsboy #31 hozzászólására.)
Na ez viszont mehetne a következő fejlesztési körbe már most

Viszont ki kell találni hogy pontosan meddig gyógyítson, megigyam-e akkor is, ha csak pár ezret tölt vissza, stb.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.62
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
34. hozzászólás - 2015.08.01. 11:03:20 (Válasz Miklós #22 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2015.07.10. 13:23:26
SZB-nél kincs, újratámadás felül legyen, ok, mehet.

Jöhetne. Kiegészítve annyival, hogy a győzelem/vereség ténye is látsszon felül.

Nem tudom a játékosok mekkora hányada rendelkezik Kamikazéval, de ugye azzal 15% alatt is lehet portyázni. Mivel marha unalmas és időigényes több száz csatát végig görgetni, így általában nem is szoktam. Nem először fordult elő velem, hogy több (jelen esetben 6) vesztes csata után vettem csak észre, hogy már 15% alatt vagyok egy ideje és bukom a csatákat kivégzéssel, mert a harci köröket végig bírom, a küldik is haladnak, mert a kábítás, krit ütés megvan, többet is sebzek a klónoknál és vissza is regenerálok annyit, hogy mehetek újra, csak kivégeznek a végén.

Ha felül lennének a kért dolgok nem lennénk rákényszerítve, hogy minden csatát végiggörgessünk. Ez napi 5-nél még nem is annyira gond, de amikor az ember 200-at akar ütni, akkor elég kellemetlen.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.24
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
35. hozzászólás - 2015.08.02. 09:54:04
A "több gyógyital megivása egyszerre" és a "gyógyitalok megivása 90%ÉPig" gombokat én is támogatom.
Kiegészíteném még azzal, hogy lélekkufárnál a tárgyak eladásánál lehessen kijelölni több tárgyat, amiket azután egy gombnyomással el lehet adni (a nem kijelöltek meg megmaradnának).
Pontszám: 8.66
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
36. hozzászólás - 2015.08.02. 11:41:17
Idomításnál nem lehetne az összes állatot egyszerre? Esetleg Prémium vagy VIP tagság lehetne feltétel. Annyira értelmetlen és macerás 5-6 állatot egyesével beidomítani.
Pontszám: 8.77
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
37. hozzászólás - 2015.08.02. 12:26:57 (Válasz Kwisatz #36 hozzászólására.)
Vagy legalább a confirm ablakot leszedni, az kimaradt a szórásból mikor sorra vettem őket, bosszant is mindig amikor eszembe jut..
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.03
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
38. hozzászólás - 2015.08.03. 12:11:11
Állatok oldal reform

Állatok oldalon lévő infók:
1. Általános leírás
2. Mennyi LE-d van idomításra, befogott állatok száma
3. "Kennel box"
4. "Gyógyítás box"
5. Maga az állatok szekció

1-1 állatról infók:
Kép, név, szint, alapszint, elnyelés, ÉP, morál, TP, jelenlegi felszerelés
Linkek: nevet adok neki, pihen/harcol, szörnykoktél, állateledel, felszerelés adása, szakértelmek

Szóval én ilyesmire gondoltam:



0. A jobb felső sarokban egy - "minden állat intelligencia szakértelmét megnövelem az összes lehetséges ponttal" gomb; ez az egyetlen újítás amit bele javasoltam. Ez nagyon sok idegtépő felesleges kattintást eredményez. Szaki lenyit->int szaki kék kereszt /már ha eltalálod az esetenként pár colos kijelzőn/->valóban? /IGEN!!...../->oldal újratöltés. Persze ha összesen 15 ember tolja az állatokat 20. szintre napi szinten, akkor nyilván nem elvárható, de ezt nem tudom mennyinek fontos valójában.

Ezen kívül minden más változtatási javaslat szándékosan "csak" átrendezés, hogy ne legyen vele annyi meló. Pedig jó lenne pl. több állatot egyszerre kijelölni és egy "Minden kijelölt állat gyakoroljon" gombbal elküldeni őket.

1. Az oldal tetején jelenlegi - amúgy is idejétmúlt szöveg (pl: Alapesetben egyszerre csak egy állatot vihetsz csatába, de ha egyik állatod épp gyógyul, jó, ha van egy második is.) felesleges, csak arra "jó", hogy minden állattevékenységnél ennyivel többet kell görgetni. De az új verzióban ott a sor végén az info gomb, amire (nem is kattintva, elég over-re) ki lehet tenni ha ragaszkodunk a szöveghez.

2. Állat képére kattintva jöhetne fel a jelenlegi "új nevet adok neki" opció (tev=nevadas), ahová a mostani lehetőségek mellé (név, kép változtatás) mehetne a szörnykoktél, állateledel, illetve a morál itt lenne kijelezve (akár maradhat az eredeti helyén is?)

3. Állatfelszerelés leírás szintén over eseményre kiírható, jelentősége nincs.


----------------------------------------------------------

Egy rövid időre vissza a kattintáscsökkentő opciókhoz:
3 db confirm átment az első szűrőn:
- "Valóban pihenni akarsz?"
- "Valóban idomítod a lényt?"
- 20+ szintű állat sajtolásakor dupla confirm van - bőven elég az egyik.

Egyéb kattitnáscsökkentések amik nem lettek visszadobva és már volt rá igény a fórumon azóta is:
- több gyógyital egyszerre
- SZB csata újratámadás, eredmény, és talált kincsek kiírása felül (szerencsére ez is "csak" átrendezés kérdése)
A hozzászólást Offsboy módosította 2015.08.10. 10:17:33-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.01
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
39. hozzászólás - 2015.08.03. 15:32:15 (Válasz Offsboy #38 hozzászólására.)
Kösz, szép munka!
Két kérdésem van hirtelen, bővebben majd műszak után emésztgetem.

1.) A "Minden állat intelligencia++" gomb helyett nem lenne jobb az amit az omni tud? Nevezetesen egy checkbox: "Automata állatintelligencia növelés". Ha ez be van pipálva akkor minden állat szintlépésekor (vagy a szintlépést követő első "Állatok" oldalra történő látogatáskor, ha a szintlépéskor nem ott voltál) automatikusan rányomja a szakipontokat az intelligenciájukra amíg a korlát engedi.

2.)Ez csak mintakép és 5 sorban gondoltad? Merthogy 15 állat a max tudomásom szerint (nekem) de itt csak hatot látok 2x3-ban az 5x3 helyett.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.73
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kattintáscsökkentés
40. hozzászólás - 2015.08.03. 15:45:41 (Válasz Quellon #39 hozzászólására.)
És az automata intelligencia növelést úgy, hogy az ne eredményezzen oldal újratöltődést, mint jelenleg az omninál.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.62
Oldal: 123
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!