Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
41. hozzászólás - 2015.06.02. 13:33:19
Azzal kapcsolatban, hogy miért a találkozón van csak akció:

20 éve rendezünk játékos találkozókat. Fantasztikus élmény végre élőben találkozni azokkal, akiket addig csak egy nickről ismertél. Ez akkor is megér 400, 500 vagy akárhány km utazást, ha nem lenne mellé még millió program, vetélkedő és nyeremény. Azért van kedvezménycsomag, ajándékok stb. hogy egy kicsit jobban motiváljuk azokat, akik egyébként nem akarnának kimozdulni a komfortzónájukból, hogy "meg is érje" eljönni.

Ahogy itt többen írták, ha semmiképp sem tudsz eljönni, akkor kérd meg egy barátodat, akiben megbízol, hogy segítsen. (Ha viszont az sincs, akkor mégiscsak gyere el, hogy legyen végre!)

És a tavalyhoz hasonlóan lesz majd "pótakció" júliusban, azért, hogy tényleg ne legyen olyan, aki úgy érzi, lemaradt vmiről (pl. külföldről játszik, vagy a találkozó alatt van az esküvője (bár ez mondjuk nem kizáró tényező) stb)
Pontszám: 6.55
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
42. hozzászólás - 2015.06.02. 13:47:21 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2015.06.02. 13:24:57
Szóval nem tudom, hová lehetne ezt még fokozni

Csak vissza kell olvasni pár napot a fórumban és megvan a válasz. Ha már mindenképpen foggal körömmel ragaszkodtok a csatlósok váltogatásához, akkor kérnénk szépen egy legördülő menüt az aktív csatlós instant változtatáshoz.

A hatásfokról: átlagos esetben az összes bónuszt kb. az eredeti 2/3-os hatásfokával adja. Tehát ahelyett, hogy használnál egy 600 varázslatlenyelést, vagy +15 kritikus ütést, vagy +15 trnaszdestrukciót, vagy +75 regenerációt adó csatlóst, most lesz egy olyan, ami megadja mindezt, egyszerre, igaz, csak 2/3-os hatásfokkal (400-as varielnyelés, 10-es kritikus, 10-es transzdestrukció stb). De ez még mindig sokkal jobb mintha az összes képesség közül csak 1 működne. És ha felfejleszted ezüst, arany stb-re attól kezdve 100%-os sőt még nagyobb lesz a hatásfoka.

Teljesen mindegy olyan szempontból, hogy harcoltatni csak a húsvéti fétist éri meg, tehát akármit is tud az új szuper fétis, ugyanúgy váltogatni kell a csatlósokat.
A hozzászólást Offsboy módosította 2015.06.02. 13:49:52-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.01
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
43. hozzászólás - 2015.06.02. 17:33:41 (Válasz Miklós #41 hozzászólására.)
Nem hiszem, hogy a komfortzóna miatt nem mennek el az emberek. Talán Láng Művelődési Központ 70-80km-es vonzáskörzetében így is van, de VÚ játékosok nem csak ezen a részen élnek. Akik jóval távolabbról mennének, már jelentős anyagiakkal is számolhatnak. Hiába van a 10%-os kedvezmény a belföldi, vidéki vasúti és busz menetjegyekre befizetésnél. Saját példámat tudom felhozni. Az őszi találkozóra előszőr vonattal(IC) akartam felmenni. ~12000 lett volna az útiköltség összesen. Ehhez hozzá teszem az utazással eltöltött időt. Reggel 5órai indulás és éjfélkor visszaérkezés.
Pontszám: 9.05
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
44. hozzászólás - 2015.06.02. 17:48:37 (Válasz Bíborhold #43 hozzászólására.)
Dettó!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 8.19
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
45. hozzászólás - 2015.06.02. 19:24:43 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2015.06.02. 13:24:57
Szóval nem tudom, hová lehetne ezt még fokozni

A fétisek zöménél az aktív státuszt igénylő bónusz mértéke eltörpül a tulajdonságbónusz mellett. Ebből egyenesen következik, hogy az a csatlós lesz aktív, aminek a segítségével az ember gyorsabban tudja növelni a TÖ bónuszát. A húsvéti fétis és a mytokronitok pedig azt a helyzetet teremtették, hogy csatákhoz nem érdemes a csatlósokat cserélgetni. Az új fétis bónuszai pedig nincsenek versenyben a húsvéti fétissel és a több száz mytokronittal, amit az azt viselő csatlósra pakolt az ember. Sőt, minél később jelenik meg egy új fétis, annál táposabbnak kell lennie, hogy az ember egyáltalán elgondolkodjon azon, hogy csatákhoz is használja-e. Sokkal tisztább lenne, ha a fétisek passzívan is működnének, és akkor nem kéne túllicitálni az előzőket, és a szerényebb képességeik is működnének.
A hozzászólást Ariel módosította 2015.06.02. 19:25:19-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.16
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
46. hozzászólás - 2015.06.02. 20:28:46 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2015.06.02. 13:24:57
Tehát akkor ez a fétis azt tudja effektíve, hogy EGYSZERRE SZINTE AZ ÖSSZES AKTÍV FÉTIS KÉPESSÉG MŰKÖDIK. Akkor konkrétan most mi is a probléma?

Szerintem a csatlós váltás ~90%-a a húsvétiról másra és másról húsvétira történik azokban az esetekben, amikor harcolás-pihenés-zabáltatás cselekvések közül választunk. A húsvéti bónuszát nem adja a végzet fétis és nem véletlenül, ti is tudjátok, mi is. Az lenne a legegyszerűbb amit Offs is írt, én is javasoltam és Dikó kulturáltan elküldött vele a busba: csatlósgombot és/vagy legördülő csere lehetőséget a csatlósok gyors és kényelmes váltogatására.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.05
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
47. hozzászólás - 2015.06.02. 21:11:44 (Válasz Quellon #46 hozzászólására.)
Szerintem a legördülő csere lehetőség is macerás. Az is kényelmetlen, hogy minden ismételhető küldi előtt és után át kell öltözni. Nem kéne ebbe belefutni a csatlósoknál is. Kényelmesebb lenne, ha egyszerűen a csatlósok oldalán külön be lehetne jelölni, hogy melyik fog zabálni. Egészen addig, amíg át nem állítom másik csatlósra, a kijelölt fog mindent megzabálni.
A hozzászólást Ariel módosította 2015.06.02. 21:13:42-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.04
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
48. hozzászólás - 2015.06.02. 21:25:48 (Válasz Ariel #47 hozzászólására.)
Mivel most már 3 sarkalatos pont van, ezeket kellene külön beállíthatóvá tenni:
- melyik zabál
- melyik harcol
- melyik bónusza aktív
És minél több variálás lesz a csatlósokkal, annál kényelmetlenebb és összetettebb lesz ez is.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.00
kedvelt tagBalumaciFérfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
49. hozzászólás - 2015.06.02. 22:52:04
ja és még valami ha megvalósul a gyors gomb akkor ne megint valami külön őskő fejében, legyen bent a prémiumba...

valamint ez a fejlesztési is: Tökéletes emlékezés alapból elérhetőnek kellene lenni, nem hogy AF ért adni.
Pontszám: 7.96
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
50. hozzászólás - 2015.06.02. 23:02:59 (Válasz Offsboy #48 hozzászólására.)
Nem szeretnék még egy öltözetváltós, vagy tudatturbós megoldáshoz hasonló csatlós váltogatást, mert nem valami kényelmes. Napi 30-40 kattintgatás az öltözetcsere a küldik miatt, még fele ennyi a "biztos felveszed a küldit" ablak leokézása. Nem hiányzik még egy hasonló a csatlósokra. A küldetések oldalra is elférne egy beállítási lehetőség, ahol fixálható lenne, hogy melyik öltözettel veszem át a jutalmat.

Szerintem a megoldás ebben az esetben sem az, hogy könnyebben váltogathatom a csatlósokat. Én elsősorban nem váltogatni akarom őket, hanem azt meghatározni, hogy melyik állat harcol, melyik zabál, és ez mindaddig maradjon is úgy, amíg nem határozok másként.
A hozzászólást Ariel módosította 2015.06.02. 23:04:06-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.53
népszerűDop1150
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
51. hozzászólás - 2015.06.03. 06:03:18 (Válasz Miklós #41 hozzászólására.)
Miklós, most nagyon csalódtam benned, hozzáteszem nem először.

1. Nagyon jó, hogy személyesen lehet találkozni az ellenfelekkel, DE miért is kérje meg valaki a "barátját", hogy menjen el helyette, esetleg licitáljon az aukción (verném pofán), helyette vegye át a jutalmakat. Ennyi erővel egy hajléktalant is fel lehetne bérelni, hogy menjél má el helyettem én meg nyaralok a Bahamákon. Arcról ismerem a játékosokat, és ha valaki a "barátja" nevében fog licitálni magam küldöm el.

2. Lesz egy pótakció. Köszönjük, hogy júliusban újra költetünk tápokra....

3. Amikor elindult a Végzetúr, még elmentem volna az esküvőm napján is, de most már nem.
Jó, hogy nem azt írtad, a nagyanyád temetéséről is be tudsz esni, mert akkor én néznék farkasszemet veled! Ezt módosítanám a helyedben, mivel sokaknál kiveri a biztosítékot, ahogy nálam is.

4. Mi a fenéért vagy olyan lusta, hogy az Aranytallérra mindig rá kell beszélni?
Aki elmegy és licitál, jelentős részben arra hajt. Nem hiszem, hogy olyan nagy megerőltetés lenne berakni az aukciós tételek közé, és letudni a licitálást.

5. Áfás számlát kérhetek a befizetésről?

Ui: Vasárnapra meg veszek sört, te meg menj és imádkozzál, mint hű keresztény Birkáért, a játék tisztaságáért, hogy a "majd kitaláljuk mi lesz ezzel-azzal" cumók mellett megveszik azok akik szívből játszanak, hűek ehhez a kib...tt játékhoz évek óta, és család, minimálbér mellett még mindig időt, energiát, pénzt fektetnek be a cégbe, ami annyi jó játékost késztetett a törlésre. (RIP Vitathatatlan, ASDARA...)
A hozzászólást Dop1150 módosította 2015.06.03. 06:22:36-kor
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

A. Einstein
Pontszám: 3.75
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
52. hozzászólás - 2015.06.03. 07:43:49 (Válasz Dop1150 #51 hozzászólására.)
Idézet: Dop1150 - 2015.06.03. 06:03:18
5. Áfás számlát kérhetek a befizetésről?

Szerinted egy ekkora cég mint a Beholder, nem számlaképes? Csak a kontextus kedvéért szerepel kérdésként.
Nem divat más helyett licitálni, volt már próbálkozó, aki lebukott, kettőre is emlékszem.
A pótakció valóban akkor nyerne pótakció értelmet, ha vagy azt, vagy a találkozós bónuszt kaphatja meg a karakter, de csak egyiket.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.01
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
53. hozzászólás - 2015.06.03. 07:47:15 (Válasz Ariel #50 hozzászólására.)
Csak azt mondom nem vagyok róla meggyőződve hogy elég lenne az a 2 opció, hogy melyik zabál/harcol, bár a váltogatások nagy részét tényleg megszüntetné.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.01
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
54. hozzászólás - 2015.06.03. 10:23:34 (Válasz Offsboy #52 hozzászólására.)
Kedvencem volt, mikor egy idős hölgy megnyert egy tételt(asszem övet) és Miklós kérdezte a karakter nevét, ő pedig szótagolva felolvasta papírról
Nem volt gyanús...
Pontszám: 5.67
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
55. hozzászólás - 2015.06.03. 10:37:32 (Válasz Offsboy #53 hozzászólására.)
Aki a bónuszokért cserélgeti a csatlósait, annak a két opció nem elég. Én szeretném elkerülni az öltözetváltáshoz hasonló csereberét, mert ennek egyenes következménye, hogy a jövőben olyan fétisek jöhetnek, amiket megint érdemes váltogatni, ezzel még tovább bonyolítva a dolgot. Én csak a passzív képességekben látom a megoldást, minden más csak tovább komplikál.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.05
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
56. hozzászólás - 2015.06.03. 10:54:42 (Válasz Ariel #55 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2015.06.03. 10:37:32
Én csak a passzív képességekben látom a megoldást, minden más csak tovább komplikál.

Én is, sőt a múltkori talin ahgy mondtam Miklósnak hogy inkább adja a táp töredékét, de passzívan, még ő is látszott elgondolkodott rajta, hátha egyszer elindul a dolog ebbe az irányba.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.01
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
57. hozzászólás - 2015.06.03. 11:04:47
Persze, egyszerűbb, kényelmesebb a passzív, de a jelenlegi már meglévő aktivitást igénylő képességekhez akkor is kell megoldás, ha a jövőbeni képességek már passzívan is működnének.
Vagy legyen könnyen, gyorsan, kényelmesen váltható/kijelölhető hogy mikor mihez melyik csatlóst akarjuk használni vagy a már meglévő csatlós bónuszok is működjenek mind passzívan.
Nekem mindegy melyik, nem több tápot akarok kiharcolni, csak azt szeretném, ha kényelmesen lehetne játszani és a tevékenységeink felét nem a csatlósváltások felesleges kattintásai tennék ki.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.70
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
58. hozzászólás - 2015.06.03. 11:07:44 (Válasz Quellon #57 hozzászólására.)
Annybiban igaza van Arielnek, hogy érdemes a végleges megoldásért kampányolni, hogy ha már egyszer hozzányúlnak, akkor ne kelljen többet. Ez az ő és a játékosok érdekeit is szolgálja.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.01
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
59. hozzászólás - 2015.06.03. 11:23:05 (Válasz Offsboy #58 hozzászólására.)
Egyetértek veletek, nem vagyok a magam ellensége, csak azért kotyogok bele, hogy ne csak a jövő problémáit próbáljuk megelőzni, hanem a jelenéit is orvosolni
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.05
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: XIV. Végzetúr Találkozó 2015.06.13.
60. hozzászólás - 2015.06.03. 12:03:22
A csatlósoknál mindenképpen szerettük volna elkerülni azt, hogy a csatlósokat folyamatosan váltogatni kelljen a különböző cselekvésekhez. Épp ezért nincs pl. specializációt tápoló csatlós. A cél az volt, hogy eldöntheted, a harcban mire van legnagyobb szükséged - szerencse, kritikus, varázslatlenyelés stb - és azt a csatlóst használod. Vagy esetleg nincs szükséged semmire, mert mindenben jó vagy, és akkor választod azt, hogy a húsvéti fétis adja a +TP-t a többi csatlósodnak is.

Mondjuk megértem, hogy a többség a rövidtávú előnynél (harcban +stat) a hosszútávú előnyt (csatlós fejlődés) mindig fontosabbnak tartja, ezért a húsvéti fétis domináns. De abban nem értek egyet, hogy ha az összes bónusz megkapod egyszerre, még annál is jobb az a néhány +TP. De mindenesetre majd elgondolkodom, hogy erre a dilemmára is adjunk valamilyen megoldást (pl. valamilyen feladat teljesítésével a húsvéit fétis passzívvá tehető).

A másik igény, hogy zabálásnál megadható legyen, melyik csatlóst tömöd, teljesen érthető. Erre kitalálunk vmit, esetleg egy selector a zabálás oldalon, ahol kiválaszthatod, melyik csatlóst tömöd, és a program meg is jegyzi ezt.
Pontszám: 8.83
Oldal: 1234567
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője