Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Harag itala
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
41. hozzászólás - 2014.10.29. 17:35:17
Shutruk már beszéltünk a harag italáról, ugyan kicsit más okból jött szóba.
Én is "szenvedek" a harag italától.
Van egy zsíros célpontom, akiről 100-110k lélekenergia vihető (átkozva). Sajnos bedobta ellenem a harag italát ami jelentősen borította az erőviszonyokat. Elavult szerelésében, több mint 400 erővel van lemaradva tőlem és a fegyvere maximum sebzése annyi mint az enyém minimuma. Így néz ki ha ő üt kritikusat:

------- rád veti magát, a Fairlight tőrével sebezhető pontot keres. 6008 pontnyit sebzett rajtad. Kritikus sebzés!

Erősen markolva fegyveredet, elsöprő erejű támadást indítasz. Talált, 2526 sebzést okoztál.


És ilyen ha én ütök kritikusat:
Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába.------- 3101 pontnyit sérült. Kritikus sebzés!

-------- rád veti magát, a Fairlight tőrével sebezhető pontot keres. Talált, 4653 ép-t sebződsz.


A harag itala előtt naponta max 3x ütöttem, nehogy hordát váltson...
De mióta észrevettem hogy használja, annyiszor ütöm ahányszor tudom. Nálam kifejezetten más hatást ért el vele, csak azért is ütöm...
Pontszám: 7.56
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
42. hozzászólás - 2014.10.29. 17:46:07 (Válasz Maci #41 hozzászólására.)
Komolyan, ilyen semmerivaló emberek vannak? Képes tenni valamit azért, hogy ne legyen annyira jóleső érzés a nyakára mászni? Nem is tudom mit képzel az ilyen, nem akar engedelmes vágójószág lenni...hogy hová jut ez a világ...
Báró Samedi
Pontszám: 9.18
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
43. hozzászólás - 2014.10.29. 17:49:14 (Válasz Azazel #42 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2014.10.29. 17:46:07
Komolyan, ilyen semmerivaló emberek vannak? Képes tenni valamit azért, hogy ne legyen annyira jóleső érzés a nyakára mászni? Nem is tudom mit képzel az ilyen, nem akar engedelmes vágójószág lenni...hogy hová jut ez a világ...


Persze lehet az is. hogy megissza a farmkari, ne más legelésszen rajta, a gazdi helyett...
Báró Samedi
Pontszám: 8.00
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
44. hozzászólás - 2014.10.29. 17:52:47 (Válasz Azazel #42 hozzászólására.)
10 pontot neki.

Azazel ez szimplán a "valamit valamiért" felfogás.
Eddig csak LE miatt támadtam, még vissza is fogtam a támadások számát.(ez nagy dolog, mert valakit egész nap nyaggatok)
A harag italával viszont nem csak jól tejel, de kihívást is jelent. Most már nem érzem rosszul magam hogy megverem, mert elég szoros csatáink vannak. Élvezhetőbbé tette a támadásokat...
Lényegében magával szúrt ki
Pontszám: 7.56
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
45. hozzászólás - 2014.10.29. 18:18:23 (Válasz Shutruk Nahhunte #4 hozzászólására.)
Egyébként ha már a lassítás a top 50-re vonatkozik, akkor ezt is a top 50-re kellene behozni, nem csak 15re
Pontszám: 8.84
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
46. hozzászólás - 2014.10.29. 21:58:55
Nem kell behozni semmit sem. Ez a harag itala úgy jó ahogy van. Én is használom és ellenem is használják. Ez így jó.
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 8.41
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
47. hozzászólás - 2014.10.31. 03:43:27 (Válasz Iceman_96 #46 hozzászólására.)
Azért az hogy úgy jó ahogy van, az erős.

Ahogy azt már egyszer írtam a +sebzés különösen erős...

Lehetne rá egy AF képesség, ami a +tulajdonságokat ugyan nem, de az extra sebzést nullázza.
Pontszám: 7.20
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
48. hozzászólás - 2014.10.31. 04:50:17 (Válasz Maci #47 hozzászólására.)
Hagyjuk már. Hogy legyen még egy "védelem itala"? Van, meg kerül is valamibe, de semmit nem ér?
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.89
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
49. hozzászólás - 2014.10.31. 05:25:18 (Válasz Offsboy #48 hozzászólására.)
Csak nem ez véd hogy valaki téged farmoljon Offs?
Pontszám: 8.07
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
50. hozzászólás - 2014.10.31. 05:48:15 (Válasz Maci #49 hozzászólására.)
Nem, az agyam véd ellen, hogy engem farmoljanak.
A harag italt eddig is át lehetett ütni, ez után is át lehet. Hiába a nagy sebzésnövekedés, ha odafigyelsz és rendben vannak a találati esélyeid, akkor szinte teljesen lényegtelen, hogy a 6(7)-ból 1-2x 3K-t vagy 6K-t sebez rajtad.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.83
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
51. hozzászólás - 2014.10.31. 07:09:55
Már nem azért de 6-7 ezreket kapok egy harag itala miatt, olyan emberektől akinek soha nem ment 4k- főlé a sebzése. Ez neked kivéthető, hol élsz ? 40-50 ezres varázslattal...
трамвай-инженер
Pontszám: 5.66
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
52. hozzászólás - 2014.10.31. 09:05:04 (Válasz Shutruk Nahhunte #51 hozzászólására.)
Akkor olvasd el légy szíves ismét az előző hsz-em.

Ha nem talál el, tökmindegy, hogy 4 ezret vagy 10 ezret nem sebez körönként. Vagy neked már maxos a védekezésed (amire a harag ital kevés bónuszt ad), szerencséd (amire a harag ital egyáltalán nem ad bónuszt)? Ezek nélkül csak az állatsebzést tolja meg valamennyivel.

A topic relevanciáját akkor érdemes újra vizsgálni, ha 90%-os arány mellett (a javadra) is legyőz akinek csak 10% esélye van ellened körönként. Vagy már ez a helyzet?
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.89
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
53. hozzászólás - 2014.11.04. 16:51:25
Köszönöm a hozzászólásokat!

Úgy látom, a többségnek jó úgy a harag itala, ahogy van. Épp ezért csak 2 szerényebb módosító javaslatom lenne:

Jelenleg a harag ital nem állítható be arra, akinek a szintje > top karakter szintje - 15. V2-n ez ugye nem igazán korlátoz. Meg tudjuk oldani, hogy a következőképp módosítsuk:
nem állíthastó be, ha a célpont karakter szintje >= top lista 15. karakterének szintje.
Illetve, esetleg berakhatunk egy maximális szintet is (pl. 180).

Én azt nem érzem problémának, hogy a harag itala alacsonyabb szintű karakter ellen is beállítható. A szint nem egyértelműen határozza meg a karakter erejét, max valamekkora esélyt ad előnyszerzésre a tárgyak által. Viszont tény, hogy a sebzésbónusz egy, a szinttől függő lineárisan növő érték:
20%+szint/5 %, Tehát 200. szinten 60%. Arról lehet szó, hogy ezt a végtelenségig növő bónuszt maximalizáljuk, pl. 50%-ban.

Vélemények?
Pontszám: 8.44
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
54. hozzászólás - 2014.11.04. 17:12:48 (Válasz Miklós #53 hozzászólására.)
A maximális szint dolog tűnik egy járható útnak, "odafent" úgyis kevés a célpont.
Ez csak azért lenne hasznos, mert akinek van 10-15 célpontja az már nem küzd azzal a problémával hogy minden második karakter ellene használja a harag italát...

Az 50%-os sebzésmódosítás maximalizálása pedig 10 pontos ötlet
Pontszám: 7.07
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
55. hozzászólás - 2014.11.04. 18:19:44 (Válasz Miklós #53 hozzászólására.)
Ésszerű, hogy a top szint - 15 helyett a toplista első 15 helye ne használhassa (és rájuk).
A gyengítést viszont nem gondolom jó ötlet, mivel van már őskőbe kerülő, védelmet beharangozó, ám semmit nem érő tárgy, a védelem itala, szerintem nem kell belőle még egy, ez egész jól el van találva (amennyire 165. szintig eddig fel tudtam mérni). Valamint a 180. szint feletti korlát se tűnik indokoltnak, mivel a szint/helyezésbeli kérdést megválaszolja az első változtatás. Amúgy is miért pont 180? Lehetne akár 150, 100, vagy 20 is, elég értelmetlen, a toplista helyezéses korlátozás időtálló megoldásnak tűnik.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.88
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
56. hozzászólás - 2014.11.04. 18:55:54
A top -15 bevezetése vs 180. szint...

Miklós ajánlotta ezt a szintet, nem egy hasra ütéssel szóba kerülő határ volt a 180.

Offs, ha belegondolsz a top -15 az csak 15 emberre vonatkozik. Mindenki ugyanúgy ugyanolyan ütemben fejlődik, évekig csak az a 15 ember kap "védettséget" a harag itala ellen, akik jelenleg az első 15 helyen állnak.
Persze mindig lesznek seggrakétás karakterek akik direkt darálják a szinteket felfelé, de nem jellemző. Évente 1-2 új ember lesz a top 15ben MAXIMUM... így a toplista helyezéshez kötött fejlesztés csak arra a néhány karakterre vonatkozna. És valljuk be ha én vagyok ott, én sem hagynám magam kitúrni a top 15-ből ha ezzel kivédhetem azt a rtakás embert aki harag italozik ellenem. A 180 vagy akárhányas szintet bárki elérheti, nincs az az érzése az embernek, hogy ebből már megint kizártak, mert soha nem érem utol a top 15 játékost.

Ezért van több értelme a szinthez kötött korlátozásnak, mint a toplistahelyezéshez.

De én még mindig fenntartom az AF képesség lehetőségét, amit egy szerintem korrekt mennyiségű AF-ért fejleszthetnénk.
A Szkarabeusz átkához hasonlóan nem hatástalanítaná teljesen a harag italát, csak mérsékelné annak hatását...
1.szint 50% 2. szint 25%
Így a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad
Pontszám: 7.07
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
57. hozzászólás - 2014.11.04. 19:51:32 (Válasz Maci #56 hozzászólására.)
Évente 1-2 új ember lesz a top 15ben MAXIMUM...


Az a baj, hogy egy olyan környezetben akartok módosítást elérni, ahol a top lassítás még nem "ért" be. V5-ön a top 15-ben kb 3 ember fix, az összes többi folyamatosan rotálódik, sőt az inspirációs karakterek folyamatosan jönnek lentről.

Semmilyen a szinttel kapcsolatos módosítás nem indokolt/nem jó megoldás, amíg a TOP lassítás tényleges hatása nem alakul ki egy szerveren.

A maximalizált sebzés bónusz viszont tényleg indokolt, az 10 pontos!
Pontszám: 6.27
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
58. hozzászólás - 2014.11.04. 20:13:04 (Válasz Maci #56 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2014.11.04. 18:55:54

De én még mindig fenntartom az AF képesség lehetőségét, amit egy szerintem korrekt mennyiségű AF-ért fejleszthetnénk.
A Szkarabeusz átkához hasonlóan nem hatástalanítaná teljesen a harag italát, csak mérsékelné annak hatását...
1.szint 50% 2. szint 25%
Így a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad


A kecske jóllakik, de a káposzta nem marad meg, mivel ha egyszer kifejlesztik a harag ital elleni AF-et, onnantól semmit nem ér az egész.
Ezt pont az SK elleni, skarabeusz elleni AF-ekre értem, mivel fejlesztésnek volt álcázva, de csak egy szimpla nerf, mivel manapság nem mennyiség 10-20-50-100 AF egyszeri költség.

Osszatok már meg olyan csatát, ahol ekkora problémát okoz ez a harag ital dolog, mert tényleg el nem tudom képzelni hogy ha annyival erősebbek vagytok, akkor ezen múljon bármi is.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.88
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
59. hozzászólás - 2014.11.04. 20:23:42
Lutri!
Van amikor én verem bucira Tomb Raidert, van amikor ő veri szanaszét a pofámat!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.20
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harag itala
60. hozzászólás - 2014.11.04. 20:47:24
Most gyakorlatilag elérjük azt hogy az az egy ember aki elkezdett sírni érte hogy harag italoznak ellene az legyen ellene bevédve? Mert szerintem senki mást nem zavart úgy igazán a dolog... Tönkre tenni sem kellene... Nem tartom jó ötletnek a maximális védelmet a harag italával szemben. Ha mindenképpen módosítani akarunk a dolgon akkor jöjjön be egy AF ami csökkenti a hatását de olyan ne legyen hogy x karakter ellen nem lehet használni...
A hozzászólást Iceman_96 módosította 2014.11.04. 20:56:49-kor
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 9.25
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!