Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Új fétis
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
61. hozzászólás - 2014.10.29. 21:35:53 (Válasz Alendaar #60 hozzászólására.)
A szövetségi bajnoki klónjaira sehogy. Bármit fejlesztesz, ami nem egészség, csak téged szivat, vagy semmi hatása nincs.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.01
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
62. hozzászólás - 2014.10.29. 21:49:05 (Válasz Ariel #61 hozzászólására.)
Szerencsére nem követtem el azt a hibát, hogy túlzottan foglalkoztam volna a taumaturgiával, így majd mikor 2x akkora lesz a mágiám, mint a tau, akkor remélhetőleg lesz elég varázslatelnyelésem a klón ellen, hogy azzal is csökkenjen cca 20%-ot a kapott sebzés.
Persze 1400as taunál te ezt már bahhatod. Nem kellett volna karaktert fejleszteni, hogy szivasd magad.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.55
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
63. hozzászólás - 2014.10.29. 21:49:10
Például úgy, hogy az egészségre és a mágiára nem úgy tekintesz, mint a világ legvisszataszítóbb dolgára, amit csak a templom miatt húzol maximum, nem tolod az IQ-t mindenáron a csillagos égig, mert akkor egy varázslattal lenullázhatod a többi player életét, és a szakik közül nem csak a kritikusokra, és maximum a lopásra vagy hajlandó költeni. Valahogy így. Nekem összejött, és pvpben se vagyok rossz ennek ellenére. maximum 5-6 játékos ver le, némelyik nagyon, de ők sem rendszeresen. Az eventeket, amennyiben nem tartózkodok az idő alatt a szintlépéstől, többnyire a toplistába beleférve fejezem be. Ha éppen nem akarok szintet lépni, akkor megelégszek a max jutalommal, kivéve ez alól a hordák harcát, mert az a legkisebb mértékben sem érdekel a kretén jutalmazás, meg az idióta működése miatt, ami által önhibámon kívül, de semmilyen körülmények között nem érhetem el a maximum jutalmat, ha rossz hordában vagyok.
Cserébe néhány játékos lever, néhány van, aki nem piszkál, de tudom, hogy nem vagyok képes leverni, a bajnokit csak akkor nyerem, ha néhány játékos magasabb kategóriába kerül végre. De nem nagy ár azért, hogy bármelyik eventet röhögve végigcsinálom, és a klónok a legkisebb mértékben sem zavarnak, eseménypontom meg annyi van, hogy ha 3 event igényelné párhuzamosan, azt is bőségesen kiszolgálná.

Egyébként a legkisebb mértékben sem nagy szám a karakterem, és ahogy észrevehetted te is, egyedül az a néhány ember panaszkodik arra, hogy nehezen megy nekik a pve üzemmód, akik arra hegyezték ki a karakterüket, hogy a többi játékost lehetőleg egyetlen támadásból, de méginkább azon belül is a varázslatból lenullázzák. Lehet, hogy ezen kéne változtatni, nem a rendszeren, és akkor mindenkinek jobb lenne. Le lehet győzni másokat anélkül is, hogy rommá vernéd őket.
Pontszám: 8.43
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
64. hozzászólás - 2014.10.29. 21:53:33 (Válasz Ariel #61 hozzászólására.)
A szövibajnoki klónjai 30PP beállítás mellett se nagy számok, 15PP mellett pedig garantáltan nincs vesztes csata. Bár lehet, hogy ebben közrejátszik az is, hogy amit más tulajdonságokra költ azt én szakira tolom, és a csatlósok húzásával igyekszem szintentartani a TÖ-t amíg bírom, és a klónok ezt nem tökéletesen másolják, szerencsére. Meg gondolom egyelőre...
Pontszám: 7.64
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
65. hozzászólás - 2014.10.29. 21:55:31 (Válasz Zoole #63 hozzászólására.)
Idézet: Zoole - 2014.10.29. 21:49:10
egyedül az a néhány ember panaszkodik arra, hogy nehezen megy nekik a pve üzemmód, akik arra hegyezték ki a karakterüket, hogy a többi játékost lehetőleg egyetlen támadásból, de méginkább azon belül is a varázslatból lenullázzák. Lehet, hogy ezen kéne változtatni, nem a rendszeren, és akkor mindenkinek jobb lenne. Le lehet győzni másokat anélkül is, hogy rommá vernéd őket.

1. Szar vagyok varázslatokban, nem is kell, mégis szopóágon tart az SZB, tehát ez szimplán téves teória.
2. Remélem érzed a paradoxont. Egy játék nem szabadna hogy arról szóljon, hogy minél erősebb vagy, ugyanazért a jutalomért jobban meg kel dolgoznod PVE-ben. Ez alapvetően hibás koncepció.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.55
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
66. hozzászólás - 2014.10.29. 21:56:19 (Válasz Zoole #63 hozzászólására.)
Szép kerek...kerek tizes
Báró Samedi
Pontszám: 8.67
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
67. hozzászólás - 2014.10.29. 22:14:11 (Válasz Offsboy #65 hozzászólására.)
Offs.

1. Akkor lövésem sincs, hogy te miért szívsz a szövibajnokival. Én igyekszem 15pp beállítással tolni, de amikor 30pp-re vagyok kénytelen váltani, akkor is 10% körüli a vesztes csatám, ezt annak tudtam be, hogy annyi IQ van a karakteremen, hogy szinte már agyhalott.

2. Remélem, érzed, hogy nincs paradoxon. Az, hogy erős egy karakter vagy sem, azt nem az határozza meg, hogy 100ból 99, vagy csak 70 karaktert tudsz-e leverni. Ez a játék szerencsére fényévekkel összetettebb, mint hogy csak erről szóljon. Rengeteg AF és szaki van, ami normális értékre húzva már néhány apró dolgon változtat, ott a mágiából eredő varázslatelnyelés, ami normálisan kifejlesztve nagyon jól jöhet, stb. Énszerintem nem szabad annyira leegyszerűsíteni a játékot, hogy egy másik játékost hogyan tudsz leverni, még ha mesteri szinten bűvészkedsz is az erre vonatkozó képletekkel, mert ez semmi mást nem fog eredményezni, mint hogy pvp-ben jó leszel. Beleölöd az összes létező erőforrásod ebbe, aztán meglepődsz, hogy másra nem lesz jó, ami nem a rendszer hibája, hanem azé, hogy nem akarsz tovább látni a pvp-nél. Régen ez működött, a kezdetekben. A játék meg változik szerencsére, és időben kell alkalmazkodni, mert ha görcsösen ragaszkodsz az eddig bevált sémához, az nem feltétlen vezet jóra. Ami hajlik, az nem törik, ahogy szokták mondani. Tisztában vagyok azzal is, hogy feltehetőleg meg sem közelítem az ilyen játékosok VU beli tudását, de valamit mégis sikerült jobban csinálnom a nagyon rossz kezdés ellenére is(olyan 120 szintig prémem se nagyon volt, az entik se tudtam mik, és egyesével kértem őket kifulladásig, nem voltam hajlandó erős szövetségbe menni, hasonlók), csak azért, mert nem a pvpre koncentráltam elsősorban. Vagyis, hogy pontosabb legyek, nagyon is koncentrálok rá, ha eljön az ideje annak is, akkor viszont elég gyors iramban fogok lehagyni sokakat mert bőven megalapoztam annak, hogy erre is figyelmet fordíthassak. Évek kérdése, de végül is a hosszútávú célok a reklámszlogenje a játéknak

Azazel, köszönöm a tízest, ne vedd buzulásnak, de annyira örülök neki, hogy viszonzom is a figyelmességed
Pontszám: 7.64
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
68. hozzászólás - 2014.10.29. 22:18:21 (Válasz Zoole #67 hozzászólására.)
A tizes a megfogalmazásnak szólt leginkább. a tartalommal nem mindenhol értettem egyet, de köszönöm
Báró Samedi
Pontszám: 8.00
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
69. hozzászólás - 2014.10.29. 22:23:13
Az még nagyobb sikerélmény ha végre sikerül valamit úgy megfogalmaznom hogy teljes mértékben meg is értsék, és még el is ismerik, hogy lassan megtanulom érthetően kifejezni magamat
Pontszám: 7.64
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
70. hozzászólás - 2014.10.29. 22:47:43 (Válasz Zoole #67 hozzászólására.)
A szövetségi bajnokinál nem az jelenti az erőset, vagy gyengét, hogy a többi játékoshoz képest mekkorák a tulajdonságaid, hogy őket mennyire vered el. A tulajdonságok számértéke határozza meg, hogy mennyire szívsz. 30 pp mellett minél nagyobb az erőd és a taumaturgiád, annál nagyobbakat sebez vissza a klónod hozzád képest. Magasabb a szintje, magasabb erőbónuszt kap az ütéseire, nagyobb a támadása, a magasabb szintje miatt, könnyebben eltalál, és erősebb varázslatai vannak, tehát a taumaturgiát is jobban hasznosítja.
Éppen ezért nincs értelme a karakterfejlesztésnek, mert ha én +1 erővel kapok +40 sebzést közelharcban, azzal a klónom +45 sebzést fog kapni. Ugyan ez érvényes a varázslatelnyelésre is és a taumaturgiára is. Minél magasabb szintű vagyok és minél magasabbak a tulajdonságaim, annál nagyobb lesz a különbség köztem és a klónom között, és nem az én javamra... A karakterfejlesztésnek ebben a formában pedig nem sok értelme van...

Ami pedig a 15 vs 30 pp beállítást illeti, anno a 15 pp azért került bevezetésre, hogy a gyenge karakterek is tudjanak portyázni, lefelé ütve, cserébe viszont kevesebb pp-t kapnak. Mára sajnos Miklós teljesen máshogy értelmezi az egészet, és úgy gondolja, hogy a 30pp beállítás táp, és szivatni kell azokat, akik felfelé támadnak.
A hozzászólást Ariel módosította 2014.10.29. 22:49:49-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.15
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
71. hozzászólás - 2014.10.29. 23:05:21
Ezek szerint, 30pp beállításnál mindenkit egyformán érint a klónos anomália? Mint mondtam, nekem a TÖ jó részét nem az alap TÖ teszi ki, inkább a járulékos tényezők. Amúgy 5741 az alap, ami 163. szinten enyhén szólva is a szánalmas kategóriába esik, ellenben lehet, hogy a klónokkal szemben éppen ez a szerencsém. Viszont ha a te példád alapján működnek a dolgok, akkor nagyon nincs valami rendben, mert gyakorlatilag ezt nézve esélytelen a győzelem a klónok ellen.

Ami a 15pp és a 30pp beállítást illeti, a 30pp egy nagy baromság. Ki kéne venni a játékból úgy ahogy van, és a 15pp mennyiségét emelni 30ppre, változatlanul, a jelenlegi 15pp szabályai mellett. Nagyon jó lenne a 30pp is, ha nem lentről akasztanék nagyobb LE-t, mert a felettem lévő néhány játékosból hiába bogarászok, többnyire 0LE a zsákmány. Akkor már inkább kínlódok 15pp mellett amit nagyon beosztok, ha meg nagyon muszáj már, akkor váltok 30ra amíg kicsit feltöltődik. Ezért is nem érzem igazán tápnak ezt a 30pp-t, bár ha van feletted elég célpont ami jól tejel, akkor talán lehetne az. Miklós lehet, hogy nem értelmezi másképp a dolgot, csak nagyon sokáig tartana rendesen leprogramozni, illetve lehetetlen
Pontszám: 6.76
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
72. hozzászólás - 2014.10.29. 23:31:18
A karakterfejlesztéssel járó bekapott sebzés növekedést sajnos én is tapasztalom. Nem tudom van-e valami köze hozzá, de mióta dobtam az IQ-ra 200-at, a klónok is betalálnak ám rendesen, és nem mindegy, hogy 6-7.000, vagy 30-35.000 a sebződés. Ugyanez történt az erővel is. Ezzel együtt nem éri meg a harci tulajdonságokat növelni, mert szívni fogsz. Ennyi a mese.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.01
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
73. hozzászólás - 2014.10.30. 07:15:34 (Válasz Zoole #63 hozzászólására.)
Idézet: Zoole - 2014.10.29. 21:49:10
Például úgy, hogy az egészségre és a mágiára nem úgy tekintesz, mint a világ legvisszataszítóbb dolgára, amit csak a templom miatt húzol maximum, nem tolod az IQ-t mindenáron a csillagos égig, mert akkor egy varázslattal lenullázhatod a többi player életét, és a szakik közül nem csak a kritikusokra, és maximum a lopásra vagy hajlandó költeni.


Ariel és Offs leírta neked a lényeget helyettem, de úgy látszik még mindig nem akarod megérteni.
1. a 700-800-as egs nem visszataszító kategória.
2. varázslattal lenullázni... akkor a kritikus/kábítós küldit meg 20 PP-ből csináljam meg???
3. szaki - Thalia éppenséggel TOP1 szakiban, és a "kényelmi szakik" is maxon vannak, a tököm se turbózgat állandóan!
4. nem azt mondtam, hogy nem tudom vele megcsinálni az eventet, mikor ezres nagyságrendben van tartalékon gyógyital, PP, CsP, több 100 TKP.
Csak nem szeretem méretes szopóálarcban csinálni ugyanazért a jutalomért, amit egy átlagos kari meg "röhögve" megkap.
A hozzászólást Alendaar módosította 2014.10.30. 07:20:49-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.87
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
74. hozzászólás - 2014.10.30. 09:42:40
De igen, megértettem mit írt Offs és Ariel.

1. 7-800 egészség szerintem a te szinteden alap. Nálam majdnem ugyanannyi a zárójeles értékkel mint neked, csak én 20 szinttel azért alattad vagyok. Nem utolsó sorban nálam az IQ nem majdnem a duplája a többi statnak gyakorlatilag...
2. Meglepő módon nekem sikerül 12 pp-ből lezavarni a kritvaris küldit, úgy, hogy nem verek 30ezret varázslattal senkire. Lehetséges, hogy azért, mert nem hatezres iq kell hozzá, hanem kellően magas kritvarázslat.
3. Tisztában vagyok vele, hogy ki az egyetlen aki előttem van szakértelemben.
4. A raktárkészlet szerintem mellékes, ha én is elkezdenék feszengeni vele, akkor lehet, hogy nem firtatnánk tovább ezt a témát.

Továbbá nem feltétlen biztos, hogy az átlagos karik, akiknek elenyésző mennyiségű dologban van kicsit könnyebb helyzetük, azok nem szívnak, illetve ha nem 15pp beállítással tolnának végig mindent, akkor nem járnának ugyanígy.
Pontszám: 6.76
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
75. hozzászólás - 2014.10.30. 09:48:53 (Válasz Zoole #67 hozzászólására.)
Zoole, nemrég világot váltottam a karakteremmel, V1-en elővettem egy régi haver elfekvő kariját, hogy maradhassak a kiváló szövetségben társaságilag. Semmire nem fizetek vele, csak prémiumot, azt is kizárólag az autosajt, és egyéb kényelmi részei miatt. LE-ből dekrétumozok mindent, egyáltalán nem érdekel mekkorák az értékeim, amúgy is egy középszerű kariról van szó, és (!!) non stop SK-t adok vele egy rászoruló társamnak.

Utoljára pár napja kaptam ki szövetségi bajnokságban, kb. 25-30 csatát végig nyom egy ÉP-vel.



Teljesen őskő és idő-ráfordítás mentesen.

Namost, ezt a teljesítményt nem tudom hozni az 58x bajnok karival, havi 500-1000 elköltött őskő és isten tudja mennyi ráfordított idő mellett; nem bírok ennyi csatát végig állva, úgy,hogy 1000 feletti az alap egészségem. Pár napja pedig a "kötelező" 5 csatából 4-et elbuktam. Egész egyszerűen ennek nem lenne szabad így működnie.

Van még kérdés?

Az egésznek ez a lényege:
Idézet: Ariel - 2014.10.29. 22:47:43
Éppen ezért nincs értelme a karakterfejlesztésnek, mert ha én +1 erővel kapok +40 sebzést közelharcban, azzal a klónom +45 sebzést fog kapni. Ugyan ez érvényes a varázslatelnyelésre is és a taumaturgiára is.


Valamilyen különös oknál fogva mégsem gondolják az illetékesek, hogy egy kaland/tárkapu/erősebb térkapu/xenó/BÁRMILYEN egyéb NPC csatára cseréljék a modult, fogalomzavart érzek, mivel a "kihívás" és a "szívatás" nem szinonimák.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.28
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
76. hozzászólás - 2014.10.30. 10:17:56
Erről ugatok én is!
Miért szopatják azokat a játékosokat, akik jóval több időt/pénzt/akármit fordítottak a játékra és erősebb karit hoztak össze a nagy átlagnál???
A hozzászólást Alendaar módosította 2014.10.30. 10:18:20-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 8.60
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
77. hozzászólás - 2014.10.30. 10:48:08 (Válasz Alendaar #76 hozzászólására.)
De látod, hogy mégsem ugatunk elég hangosan.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.83
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
78. hozzászólás - 2014.10.30. 11:03:48 (Válasz Offsboy #77 hozzászólására.)
Én már csak időkitöltőként játszom, de csinálok mindent.
Egyre több régi, jó játékos hagyja abba... ha elviszik a karaktereimet, én is lépek.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.19
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
79. hozzászólás - 2014.12.14. 19:00:05
Fétis ügyben.
Nem lehetne, hogy a csatlós is látszódjon karakterlaoon? Mint az állatok?
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.78
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új fétis
80. hozzászólás - 2014.12.15. 16:58:54 (Válasz Offsboy #75 hozzászólására.)
Fel kell húzni a védelmet.
Pontszám: 8.13
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!